Visszajelzés Farmerama piactér eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 15.5.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok! 2 kérdés ami összekapcsolódik:1 A különleges dekorok tulajdonságai is kint vannak? nem találtam meg..
    2 Ha jól értem az a 12 dekor az 3,db többször?
     
    Kuzdern és heureca3 kedveli ezt.
  2. bolobok

    bolobok Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Van valami, amit nem veszek észre, vagy a fejlesztett dekorok pont ugyanazt tudják, mint az alapdekorok?
     
    heureca3 kedveli ezt.
  3. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    Összesen 13 dekort szerezhetünk az eventben.
    Egyet (a virágkorona-butikot) az event kezdetekor kapjuk.
    A többit pedig a különlegességek fül alatt válthatod ki.
    A különleges fülön rákattintasz a Léfacsarás, Gyümölcsbuli és Ételkarnevál ikonokra és kiválthatod a 12 db dekort.
    Tehát:
    a Léfacsarásnál: szőlőprés, szőlőmixer, limonádéprés, limonádéfacsaró
    az Ételkarneválnál: békastand, békapavilon, pipistand, pipipavilon
    a Gyümölcsbulinál: kidobómeccs, kidobómérkőzés, kerítéses meccs, kerítéses mérkőzés
    A 13 darab dekorról itt találod a leírást:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/farmerama-piactér.18048/#post-996357
     
    -W-595-, Kuzdern, vazulneni8 és 9 más kedveli ezt.
  4. szili48

    szili48 Törekvő

    köszönöm, de ezt nem lehetett volna egyszerre így leírni? mások is ilyen bambán néznek a kiírásra, nem értik a mit miértet, mert az utánam következők is ugyanezt kérdezték
     
  5. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen, így van.
    Egy-egy kategóriába tartozó dekor azonos tulajdonsággal bír. Ára, mérete, TP hozama megegyezik, csak a neve és kinézete más.
     
    -W-595-, Kuzdern, furmint111 és 5 más kedveli ezt.
  6. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Köszönöm már értem. Azaz az a 3 dekor" 4szer" ami az ajándékoknál található az ezt takarja. Erre gondoltam csak nem voltam biztos benne .Köszönöm.
     
    -W-595-, Kuzdern, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  7. bolobok

    bolobok Utánpótlás-írogató

    Ok, köszi.
     
    heureca3 kedveli ezt.
  8. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Nagyon szépen köszönjük a számolásodat.
    Remélem nem gond, de betettem a csevegő elejére, a 2. hozzászólásba.
     
    imi010, Gio, -W-595- és 12 más kedveli ezt.
  9. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    8 kezdőmag? Ki vitte el a hiányzó 2-t?
     
    inanna11, xemil, milanzs és 12 más kedveli ezt.
  10. eko19

    eko19 Junior szaki

    Köszönöm a számolást! Így elsőre nekem csak a fejlesztések és a felhő kell. Számolásod alapján léggömbvirág 31 kör (eventes terület) 10 nap? virágkorona napi 9, 6 nap? inkább unalmas lesz.
     
  11. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok!
    Nem tudom...elsőre soknak tűnik az eventesen ennyi gaz. Annyi rémlik, hogy legutóbb a napi 5 aratás elég volt a befejezéshez. Ennél több sehogy sem jön össze a 3.36-os érésidővel, mert éjjel nem kelek fel aratni. Kosarat nem veszek, tehát első nap felszaporítás 2 kör. 107 mag marad este a visszaültetés után. Péntek reggeltől, napi 4 vagy 5 aratással, 4x vagy 5x128 hozammal 512 ill. 640 növényt tudok termelni. 12 nap alatt még a 4 aratás is elég 6000 növényre. Így kiszámolva valóban inkább unalmas lesz, hiszen a röpire az eventesen nem kell figyelni, ajánlatos a trágyaspórolás miatt a 26 2x2-es, 7 2x1-es és 10 1x1-es területet használni. Az esetleges +5 magokkal nem számolok előre, az majd jön úgyis, ha jön. A zuhatagon a papagájtollfaerdő marad kezdésre, az esőerdő - szantálos terület most könnyezőpálmára váltott, a bahán még megvárom, míg leérnek az ólak, utána ültetek valami hosszút. Előkészület kb. ennyi. A 6 órás növényt már érdemes pannikkal aratni naponta 1-2 alkalommal, bár a teljes befejezésig is csak 1320 törpe kell, annyi gondolom össze fog jönni simán. De ha sehol nem duplázok-triplázok az utolsó sorral, akkor csak 848 érme szerezhető, ami nem túl sok...szóval túl kell tolni, ha akarok mazsolázni is, meg pár kitehetőt is. Meglátom, meddig tart a lelkesedés.
    A bahán termelendő gazt nem számolgatom, az meglesz, mert a másik event miatt biztos igénybe veszem Jack-et 1x-2x, mikor már a teliholdason is lehet termelni, szóval az majd segít itt is.
    Nem egetrengető, de mivel a másikat biztos csinálom, mert az nagyon tetszik, a kuponba belefér ezeknek a területeknek az aratása is.
    Biztos van benne itt-ott számítási pontatlanság, de a nagyságrendek stimmelnek, nekem ennyi elég szokott lenni, hogy tervezni tudjak;)
     
    ildiko44, Gio, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  12. heureca3

    heureca3 Fórum biztosa

    Szerintem is nagyon unalmas lesz:sleepy::music: mint a többi ezen a területen zajló event, legalább a komfort talajt lehetne használni.
    A felhő jó és tetszőleges dekorok rakhatók rá, így ezért és a Lombházfejlesztések miatt csinálni fogom de a másik eventhez nagyobb kedvem van;)
     
    Ribiszke, -W-595-, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  13. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Nagyjából én is hasonló következtetésre jutottam.. :music:Annyi a különbség hogy nem variálók , kezdéshez Saguaro ,/ könnyebb kezelni 9 területen egyszerűbb még géppel is ,mint mindent külön törölni)hétfőn jack addig még kérdéses hogy a várható trágyahiány miatt esetleg gyorsítok itt ott ahol lehet...
    Azt kell még átnézni hogy a bahás új gazdaköri mit ad mert azt már tudom hogy minden megvan nagyjából, de hogy miért az még ??
    Örülnék ha lenne zöld csepp is..;)
    Eventes területeken volt már hogy vettem kosarat(pld Top)o_O
    Itt annyira monoton és nem befolyásolható a szaporulat hogy egy -egy kimaradt aratás végzetes is lehet.o_O:music:
    Találtam pld a szerepcserénél, egész könnyen elérhető.. :music:
    A terményes valami abszurd mennyiségeket kér. Azt hittem jól állók, de kiderült hogy mégse..:(Lehet pár barkácsól is kimegy egy területre...:p
     
    Utoljára szerkesztett: 15.5.19
    ildiko44, Melan, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  14. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Szörnyű vagyok, eddig narancsárvácskát untam, most az eventes gazokat fogom unni.
    Nem tudok magamon kiigazodni.
    Bahán csak 2 területen fogok veteményezni, a zuhatagos tele dinnyékkel nem szedem le, talán végig tudom vinni igy is az eventet, de ha nem, akkor igy jártam, pedig mostanában igyekeztem mindent fullosra.
    Kezdésre azért bevetek 2 Jackot, remélem ez jót dob majd a db számon
    Pörgetésre nem alapozok, amikor nagyon kellene egy icike-picike bónusz, jól megszór sárga ólakkal.
     
    imi010, ildiko44, Judy1618 és 8 más kedveli ezt.
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Rettentően bonyolult leírás és marha egyszerű event, melyben rengeteg taktikai lehetőség rejlik. Amit mindössze azzal vágnak ki tőből, hogy mindenik lombház fejlesztést a 9. szintre teszik. Így aztán egy jó kis event helyett ezt kapjuk. Ismét egy jó példa arra, hogy nem a játékosok szórakoztatása a cél. Az csak kommunikáció szintjén fontos.
    Vannak különlegességek (12 db), melyekre azon kívül, hogy különlegesen értéktelenek és rengeteget kérnek (100 búzát érnek kb darabonként) értük, semmi múltbéli és jövőbéli funkciójukat nem látom. (Ha nem így van előre is köszönöm a helyreigazítást).
    A felhősor olyan amilyen. Max harmadlagos dolog ebben a buliban, tehát semmi értelme többet foglalkozni vele.
     
    nyusznyusz54, Gabimami, jucus78 és 16 más kedveli ezt.
  16. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Sziasztok!
    Ha jól olvastam, nem tematikus, tehát rakok rá dekorokat és kész?
     
    Kuzdern, eko19, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  17. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    A felhő szerintem nagyon értékes, azt mindenkinek érdemes megszereznie. Én gyűjtöm a lombház fejlesztéseit is, így minden karakternél el kell mennem a 9. beadásig, de ha már addig eljutok, akkor a ládákat is kiszedem a 10-es feladatokból, kivéve az 5. karakter ládáit.
    Ehhez az 59 beadáshoz szükséges:
    • 4.660 Léggömbvirág
    • 38.605 Sípvirág
    • 1.050 Kerti törpe
    • 59 Virágkorona
    Ezekért kapok majd 648 érmét, de ebből csak 510 érme kell (felhő, party, csillag, sz.trágya), a maradékért veszek majd kitehetőt, hátha valakinek szüksége lesz rá. Kár, hogy az eventüzlet kínálata ilyen szerény :(

    A Léggömbvirág locsolva beérik 4 óra alatt, így napi 5x aratható, trágyázni csak akkor szükséges, ha valamelyik aratás csúszik egy kicsit.
    A felszaporítás után (6-->30-->142) még 36 aratás szükséges, vagyis ha nem jön közbe semmi, akkor 8 nap alatt le tudom termelni ezt a gazt.
    A Sípvirágot 2 körös felszaporítás után (8-->80-->536) még 24x kell aratni (1 aratás hozama csatnival 1.596 növény), de ott csak napi 4 jön össze locsolássál (trágyázni ezt sem érdemes), így a bahán közel 1 hétig termelem majd a Sípvirágot :wuerg:
    Szerintem nem lesz gond a felröpivel (Kerti törpe), de ha a 8. napra nem lesz meg az 1.050, akkor majd a hátralévő néhány napban "kitermelem" :)
    Arra kell majd figyelnem, hogy kitegyem a Virágkorona-butik dekort, és ne felejtsem aratni napi 3x (de legalább 2x xD )

    Kitartást mindenkinek a hosszú eventhez, és sok sok felröpit! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 15.5.19
    Sali~*.*, stellácska26, imi010 és 22 más kedveli ezt.
  18. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Én is igy értettem ,mindkét felhőnél..:music:
     
    Kuzdern, Sanyat, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  19. vazulneni8

    vazulneni8 Haladó

    Sziasztok!
    Szerintem ezek olyasfajta dekorok lehetnek,mint amiket meg lehetett szerezni egy másik eventben,pl. a cukorboszi ház,csokivámpír ház meg a dinnyés kocsi és a többi.Ott is mindegyikből két féle volt.Sajna az event neve nem jut eszembe.
    Mindenkinek sikeres eventezést és sok-sok röpit kívánok!
     
    genka53, Fatther, Kata_rzis és 3 más kedveli ezt.
  20. furmint111

    furmint111 Fórum nagymestere

    Szia:)!
    Valóban kicsit túlbonyolították a leírást bár így is érthető.
    Én a rengeteg taktikai megoldásodra lennék kíváncsi, csak mindenhol el kell érni a 9. szintet .
    Szívesen elcserélem veled a különleges kitehetők db/100 búza áron
    üdv. furmint
     
    Gabimami és Szíriusz kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.