Visszajelzés Farmkupa - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 13.6.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Persze, minél többször aratsz,annál több mindent tudsz kiszedni. Hajrá és nem feladni semmit.
    Jújjj, nálunk tegnap este volt nagy csetepaté, szégyenszemre a kakas bebújt a párnák közé hogy ne hallja. :D
     
  2. Pincsyyy

    Pincsyyy Fórumlakó

    Lehet választani,de arra figyelni kell,hogy a Gk.feladatok csak az adott héten teljesíthetők.A többit lehet halogatni az utolsó hétre.
     
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Elsőre nagyon megdöbbentem a kérdéseden.
    Hiszen pontosan tudod, hogy oda nem tudsz előre ültetni semmit.
    Azt is pontosan tudod, hogy máshol nem jön ehhez az eventhez felröpi.
    Azt is pontosan tudod, hogy ott aztán nem hat az ég világon semmi.
    Tudom, hogy ezeket tudod, hiszen nem vagy kezdő. Akkor sem, ha ez a kérdés nem vall tapasztalt játékosra.

    Aztán rájöttem. Egy dologgal tudsz készülni: fullos legendával. Mással nem.
     
  4. SzilvaG

    SzilvaG Fórum biztosa

    Igen, igazad van, szerintem is érdemes valamennyit csinálni a gazdaköriből, onnan esik sok játékhoz zászló.
    Csak arra akartam célozni, hogy ha valaki idő hiányában nem tudja letermelni (ebben benne van a feladatból és a boltból kivehető is) a 13420 növényt, akkor ne ugorjon fejest a gazdaköribe, mert bukhatja a felhőt a végén. Viszont a gazdakörit se lehet halogatni, mert egy hét után kiveszik. Szóval nagyon ki kell számolni előre mindent, nehogy valamiről lecsússzunk. Legalábbis én olyan mindent szeretnék fajta vagyok, viszont a pontos aratás sem az erősségem. :) Azt hiszem valamelyik tulajdonságomon változtatnom kell. :):):)
    A lényeg, hogy menet közben tutira nem szabad játékhoz való zászlót keverni, max a végén, ha úgy jön ki.
     
    zebrina04, Swordfish, Maszatka47 és 12 más kedveli ezt.
  5. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    A nemesítésre visszatérve csak egy mondat: csak az nemesítsen, aki 2 óránként tud aratni is, másképp semmi értelme nincs. Cakát mindenkinek.
     
  6. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)

    Túlontúl érdekes eventet lőttek ide nekünk a Farmerama kapujába :p :D xD...
    Ágas-bogas és körülményes :eek:; azt nem tudom, hogy kinek lesz türelme egy hónapon át eme eseményt lassan csinálgatni :D...
    Elolvastam az ismertetőt és értelmeztem is ;), már amennyire tudtam xD, és ezek után úgy döntöttem hogy én itt labdába sem rúghatok 8) :D xD...
    Szót kell ejtenem még a gáláns felhősorról is: megtippelem hogy akik belevágnak :eek:, nem ezért a jutalomért teszik -.-...
    Tényleg igaz ;), hogy amúgy nem zavarja megszokott farmos tevékenységeinket, mégis, vontatottsága miatt unalmas lehet.
    Őszintén szólva :), a focit sem szeretem, és nem is értek hozzá :p, következésképpen: engem inkább irritálna, mint szórakoztatna ha csinálnám :).
    A Jutalmazó tárgyak ára sajnos túl magas :p, hiszen komplett felhősorokat veszünk ennyiért -.-!!!
    Igen, vannak jó és értékes nyeremények is 8), ám amit cserébe be kell hordani ;), az ugyancsak szép :D xD...
    Hatalmas türelmet és sikeres eventezést kívánok a mindenre elszánt játékosoknak ;)!!!



    További szépeket és jókat...:)!!!







    “Bármit is teszel, szeresd magad azért, amit teszel.
    Bármit is gondolsz, szeresd magad azért, mert azt gondolod.”/Thaddeus Golas/
     
  7. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Jelentkezem, mert én fogom csinálni. Nem kell semmi hozzá csak türelem. :DNálam a Teliholdason is sokszor előfordult hogy elfelejtettem bemenni, itt se lesz másképp, biztos hogy időnként el fogom felejteni, de nem baj. Jutok, ameddig jutok. :)
     
  8. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Megtaláltam,köszönöm szépen,már ki is gyűjtöttem a beadandókat.
     
    Maszatka47, Sali~*.*, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  9. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Gondolkoztam ezen az "unalmas" megállapításomon. xD
    Aki a magas szintű gazdaköröket túléli, annak ez meg sem fog kottyanni. Ez a 31 nap pl. a Varjúszínházhoz képest üdülés lesz.
    Ezennel vissza is vonom az előző írásomat. :D
    Látod. Ez a lényege.
    Mi a fene akadálya van annak, hogy elkezdjék? Most még a "töltöm a pajtám", vagy "hajtom a TP-t" sablon szöveggel sem lehet indokolni a nem-eventezést. Azok a célok "védhetők", de a mostani okok csak mondvacsináltak.
    Egyszerűen nem értem, hogy miért nem állnak neki egyesek. o_O
    Most komolyan? Nem tök mindegy, hogy egy terülttel többet kattint le, ha már úgyis naponta többször belép?
    Azt értem, hogy nem fogja a saját életvitelét az eventgazhoz igazítani, de a napi 2-3 belépés nem ritka a játékosok között. Azért már pár dologhoz hozzá lehet jutni ebben az eventben (is).

    Időnként olyan érzésem van, hogy sikk lett lehurrogni az eventet és magasról sajnálkozva nézni azokra, akik belevágnak. Egy kedves játékostárs mondta múltkor felháborodva, hogy elege van a csevegőben a folytonos fanyalgásból és kikéri magának, hogy még neki kellene szégyellnie magát, mert eventezni mer.
    Tudom, nem kell lelkendezni, de a folytonos szájhúzogatás nem viszi előre a világot sem.

    Kukori, tudod, hogy nem neked szólnak a mondataim, csak a te soraidba kapaszkodtam bele. :inlove:
     
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Tényleg nem tudom már hogy kinek milyen event tetszene. Én se vagyok elájulva ettől a felhőtől, de mindenkinek mérlegelnie kell. Ha nem kell ez a felhő akkor vegyen ki mást. Ha kell a felhő, akkor termeljen arra. Nem tudok más helyett gondolkodni, de biztos vagyok benne, ha picit végignézik a táblázatot, mindenki talál valami olyat ami a farmjának kellene és akkor termeljen arra. Ez teljesen egyéni hogy ki, mit akar kiszedni, ezért nincs is számolás. Az már törvényszerű hogy elsőre lehurrogják, de utána olvassák a fórumot és barátkoznak az ismertetővel: a vége meg az lesz hogy elkezdik.:D
     
    pisti243, Lilioceris, Maszatka47 és 12 más kedveli ezt.
  11. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Szia Beko / Tamás!

    A 4. héten nem bővül a focibolt kínálata?
    Szívesen látnék egy Farmerama arénát vagy fedett arénát a kiváltható dolgok között...:music:

    Második kérdés:
    Azt értem, hogy az 1-től 15-ig számozott feladatokat 1-1 Farmkupa zászlóval kell kiváltani (ehhez 6750 árvalány-haj-rá + 300 felröpi kell), de hogyan váltjuk ki a 2. oszlopot (labdák)?? Az alapból adott (elérhető) mindenkinél vagy a játék elején "kénytelenek vagyunk" legalább 5 minijátékot lejátszani, hogy a 2. oszlop labdáit aktiváljuk??

    [​IMG]

    Legalább reggelig meghagyhattad volna az illúziót... xD
     
    Utoljára szerkesztett: 14.6.18
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Alvás előtt jót nevettem. :D Szerintem Tamás reggelig fogja vakarni a fejét hogy mikor mondja ki hogy: nem.
     
  13. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Utoljára szerkesztett: 13.6.18
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szebbet!
    Nem hiszem, hogy túl sok olézás lehet oroszhonban. Ha nem a jegesmedve, akkor Iván egy legyintéssel lenyeleti a bikával az olét. S jöhet a dáváj!
     
    Ribiszke, Maszatka47, Melan és 5 más kedveli ezt.
  15. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Én még mindig szülöm a dolgot, hogy mégis mit kezdjek ezzel...
    Csak halvány terveim vannak eddig:
    Holnap kezdem, ahogy kell, megcsinálom a első gk-it, pajtával nincs gond, kell minden. Aztán termelek, gyűjtögetek. Focizásból elég annyi, amennyi zászlót ad a gk-i, nem keverek egy darabot sem.
    Toma számolása nagyon hasznos volt!!! köszönöm szépen!:inlove:
    Ez alapján számoltam, időzítővel az aratásokat, holnap(cs). 2-t, utána 6 teljes napig 4-et vagy 5-öt, az első rész utolsó napján 3-t, ez maxon teperve 30, de lazán is 25 aratás. 1075 és 1215 közötti letermelt növény.
    Jó.;)
    II. rész: ugyanígy 25/30 aratással számolva...1400 és 1680 között. A második gk-i nagy része ki fog maradni.Ez majd attól függ, hogy az utolsó napon hogy állok a növénnyel. Meg persze röpivel...bár keverni továbbra se fogok, amit rászánok, azt inkább a gazdakörbe dobom, annak is az első 2 feladatába.:) 930 növény és 21 bot szerintem bele fog férni:oops:
    III. rész: ugyanúgy 25/30 aratással 2100/2570 növény. Nemesítést elkerülöm, legutóbb sem jött be...a harmadik gk-i teljesen kimarad.8)
    IV. rész:10 napos, tehát 45/55 aratás, 5040/6160 növény. A 15 piros zászlóhoz kell 6750 és 300 röpi... legrosszabb esetben összejön 9615, de akár 11635 árvagaz. Szerintem meglesz. Ennyi földet még telefonról is le lehet aratni pár perc alatt még melós nélkül is;) A röpi meg majdcsak összejön egy hónap alatt.
    Nagyon fogom unni, de meglesz:wuerg:xD
    Remélem jól számoltam.:oops:
    Jó éjt!:sleepy:

    Visszaolvastam kicsit...Igazatok van, Bahán most fák vannak, remélem jó ideig nem kell leszednem őket-pajtatöltés. A tölgyesre szerintem neon ólak mennek-trágyagyártás és állat szaporítás. A 2 farmos területekre kipakolom a dekorokat, így ott csak reggel -este fogok aratni- tp-gyűjtés. Nincs kifogás;)
     
    Utoljára szerkesztett: 13.6.18
  16. -Encyberama-

    -Encyberama- Kivételes tehetség

    Sziasztok!
    Átrágtam magam vagy tízszer oda-vissza az eventismertetőn és arra a következtetésre jutottam, hogy én ezt nem csinálom :p
    Amit biztosan kihagyok az a nemesítés, ugyanis az előzőnél több mint 5000 növényem ment rá, pedig ott a kis üvegházba 30-at a közepesbe 70-et a nagyba meg 130 gazt kért, most meg a kicsi 130, közepes 300, nagy 500. Ez az én szerencsefaktorommal számolva kb. 50.000 növényt jelentene és az event csak egy hónapig tart nem egy évig, így esélyem sincs :D
    A felhőhöz elég lesz a napi 3 aratás (Köszi Toma a számolást :inlove:) de a felröpi már neccesebb, mert napi 10-et kéne összeszedni és az elején a 7 kockáról szerintem jó, ha kapunk napi 1 darabot. Na majd kiderül...:oops:
    A gazdaköri feladatokból csak szemezgetni fogok, pl. a Farmkupa 1-ből megcsinálom az első és második szint ezüst, arany, gyémánt feladatát, ebből kapok 175 Árvalány-haj-rát és 36 Botot.
    A Farmkupa 5-nél felmászok az ezüstökön a 3 szintre és ott kiszedem a gyémánt feladatból a Szemfogkefeüzemet. Ezzel be is fejeztem a gazdaköriket, amibe eventgaz kell, vagy röpi arra rá sem nézek, mert nem szándékozok éjszaka is ültetni miatta, annyit nem ér.
    Nézzük a foci részét:
    A harmadik héten kapjuk az "Őszinte szurkoló" dekort, ami ad napi 1 rajongói színeket. Ez event végéig 18-szor aratható.
    Szeretnék venni 5 darab Hajrá... (még rágódom rajta, hogy melyiket) dekort, ami szintén ad napi 1 Szurkolói színeket, 30 nap x 5 dekor = 150 foci.
    A Negyedik héten a 15 feladat elvégzéséért kapunk 15 x 4 = 60 Szurkolói színeket.
    Összesen: 18+150+60=228 Szurkolói színek, ha minden pályán sikerül kiszedni a 6 darab csillagos érmét, akkor lesz 1368 érmém, amit el tudok vásárolni a boltban.
    Összességében nem olyan rossz ez, mint ahogy kinézett első olvasatra. A felhő meg elfér a paszulyon a többi között, ez is egy csepp a tengerben ;)
     
    zsu34a, Zsu065, Gio és 20 más kedveli ezt.
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Öhh, igen-nem, mittomén...
    Na szóval. Focibolt kínálata hétről hétre több lesz. Ami az első héten megjelenik, az a 4. héten is elérhető lesz. 4. hétre kimondott frissítés nincs.

    Második kérdés: Focilabda az alap kinézetet takarja, igazából azért van ott, hogyha le akar fényképezni az arénádat feldíszítve, és mondjuk 3ból nem tetszik valamelyik dizájn, akkor "alapra" tudod tenni.
    15 farmkupazászló = 15 feladat van ;)
     
    bubafejgingo, Gio, Kata_rzis és 10 más kedveli ezt.
  18. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Sziasztok :)

    Kedves gazdatársak, sok mindent olvastam, de szomorúan be kell ismernem, hogy tényleg igaz a Magyar nemzetre, a következő mondás:"sírva vigad a magyar"
    Most mondjátok meg nekem, hogy milyen a jó event, és Ti játékosok, milyen eventet tudnátok készíteni, hogy mindenki hanyatt vágja magát tőle(persze jó értelemben)
    Van egy Foci VB a Farmerama játékmesterei pedig készítettek hozzá egy eventet hogy szórakozzunk.

    Szabad akarat meghagyása adott minden farmozónak , vagyis az eventes területet használjuk, a többi területen mindenki azt csinál, amit csak akar.
    Senki ne idegelje magát, mert a nemzetközi felháborodás miatt, megint változni fog a megnyerhető eventes felhősor tartalma(szerintem legalábbis)
    Még el sem kezdődött a focis event, máris borúlátó hozzászólások vannak, szerintem menet közben mindenki megvilágosodik majd.
    Kifejezetten örülök, hogy ilyen hosszú az event és ilyen fordulatos, de ez az én meglátásom, tudjátok nálam az a bizonyos pohár mindig félig tele és nem félig üres(optimista vagyok persze és nem alkoholista).
    Szóval csak derűlátó módban tevékenykedjünk, és szórakozzunk, a való életben úgyis van elég nehézség, nem kell még itt is mindenben a rosszat látni.
     
    zsu34a, zebrina04, bubafejgingo és 30 más kedveli ezt.
  19. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Elég bonyolultnak tűnik a focizás, de majd csak belejövünk menet közben...
    Mivel 5 órás a növény, amíg nem szaporodik annyira, hogy teljes területet betölthessen, ültetek metélő hagymát ;) Úgyis sok kell a gk-be.
     
    Cyra65, -kaktuszable- és bendi1121 kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Osztok-szorzok, és nem tetszik az eredmény...
    A követendő stratégiát behatárolja, hogy a gazdakörik csak 1-1 hétig állnak a rendelkezésünkre. Ezért a következő elveket lehet követni:

    0. Alapvetések:
    - Kezdő mag:10, az 1. gazdaköriből kiszedhető 175, a boltból kiszedhető az 1. és a 2. héten 200+450 db növény. Ez összesen 835.
    - Rajongói színeket (kék zászlót) nem szabad a malomban keverni, csak ha a végén van valamennyi növény és felröpi, ami máshová nem használható el.
    1. "Egy Felhő mind felett"-stratégia: csak a felhő számít, semmi más. Ezt átlagosan napi 2,4 aratással meg lehet csinálni, és marad is még néhány növényünk, amit a végén elfocizhatunk. A felröpi okozhat gondot, a korábbi ilyen eventen a röpi miatt pluszban kellett aratni, tehát nem érdemes kicentizni. Az 1. gazdakörből viszont szerezhető 36 db, azt ki kell szedni.
    2. "Tojok én a felhőre"-stratégia: nem érdekel a felhő, inkább kiszedek a gazdakörből és a focis boltból, amit csak lehet. Ha a végén marad növény és röpi, akkor abból lehet néhány zászlót gyártani a kitehetőkért és plusz ajándékokért. Ekkor mindent, amit megtermelünk, be lehet szórni a gazdakörbe. Kék zászló készítését azonban itt sem javaslom, legfeljebb a végén.
    3. "Két szék közt a pad alá"-stratégia: kell a felhő, és a felesleget beadogatjuk a gazdakörbe. Ehhez pontosan előre ki kell számolni, mikor mennyi aratás fér bele, mennyi növényt kell az egyes hetekről tartalékolni a végére a felhőhöz. Hátránya, hogy ha a vége borul valami miatt, akkor sem a felhő nem lesz meg, sem a gazdakört nem használtuk ki. Felhívom a figyelmet arra, hogy ha mindent ki akarunk venni, akkor az átlagosan napi 5 aratás is kevés, márpedig "normál üzletmenettel" ennyi fér egy napba.
    Némi fogódzkodó: átlagosan napi 3 aratással 1500 növényünk maradhat összesen a gazdakörbe, 3,5 aratással 2700, 4 aratással 3900, 4,5 aratással 5100.
    4. "Két emelet közt a földszintre"-stratégia: az előbbi továbbfejlesztett változata. Ha a napi 5 aratás nem elég, akkor nemesítéssel el lehet érni az érésidő csökkenését, vagyis belefér több aratás is egy napba. Viszont a nemesítés nagy lutri, sok növényt emészt fel, és a végeredmény még nagyobb bukás lehet, mint az előbbi esetben, ha nincs szerencsénk.
     
    Pharmer500#2, Janata9, hoyabella és 44 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.