Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Rendben:)
    Közbe megnéztem a struccnak 3 adatát, az egyik mindenféle bónuszos. Nekem 1 perc lett vagy még annyi se a különbség:)
    Ezt jónak minősítem:)
    Megformázom, és felteszem akkor ezt a változatot:)
    Nagyon köszönöm a segítséget:)
     
    bogisaci60 és |Tamás| kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egy kicsit én is belebeszélnék:
    A Rylee által megadott értékek mindenkor pontosak. Nem kerekítettek, hanem egyszerűen nem jelzik ki a másodperceket. Jó-jó: ha úgy tetszik, lefelé kerekítettek - de csak a kijelzés a cellában! A tárolt adat pontos, ezért mindegy, hogy az alap értékkel számol-e egy képlet, vagy egy kiszámolttal számol tovább. A farmon a kijelzés szintén kerekített, csak felfelé. Így az eltérés a táblázat és a farm között következetesen 1 perc. Mivel a táblázat adatai tájékoztatóak, és arra szolgálnak, hogy az ember tervezhesse az ültetést-aratást-termelést, ennyi szerintem belefér. Ha nem, megbeszéljük privátban a megoldást.
     
    HéricsBáró, bogisaci60 és Rylee86 kedveli ezt.
  3. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Rylee, Tamás: Köszi az infókat! :) Erről valóban lemaradtam.

    Szia! Szerintem ezt vidd át a Panaszkönyv topikba. ;)
     
  4. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Engem nem zavar, csak kérdezte a véleményem, és elmondtam. Kicsit félreértettél szerintem. A játék is foglalkozik a másodpercekkel, csak kerekít, tehát nem elhanyagolandóak, amit természetesen ki lehet vitelezni a táblázatban hogy megfelelően kerekítsen számunkra. A táblázat, játékos készítette, játékosnak, tájékoztató jelleggel.
     
    Rylee86 kedveli ezt.
  5. bündihugi

    bündihugi Törzsjátékos

    Köszi,de nem oda szántam 98 -as szintem DIREKT ide írtam,hogy ez a tapasztalatom fejlődési szinten-taktika a többi mentor gazdának! :) :) :D
     
    bogisaci60 kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sajnálom, ha úgy érezted, hogy "letorkolni" vagy "kioktatni" vagy mittudoménmit akartam, nem állt szándékomban - elnézésedet kérem, nyilván félreérthetően fogalmaztam.
    Nem, nem értettelek félre: arra reagáltam, amit írtál, vagyis hogy a) a továbbszámolásban gond lehet; és b) kell a kerekítés. Megindokoltam, miért nem lesz gond, és hogy miért nem feltétlenül szükséges a többszáz adat kerekítésével foglalkozni. Igazából részint Rylee-nak szólt, amit írtam, részben a fórumnak - hogy megvédjem a táblázat hitelét. Tényleg nem gondoltam rá, hogy Te támadásként foghatod fel. Még egyszer elnézést...
     
    HéricsBáró, |Tamás| és Rylee86 kedveli ezt.
  7. patakvera

    patakvera Fórum félistene

    Szép napot nektek!

    Hallottam,hogy lesznek újabb neon állatok....:D....sajnos nem találom egyik topikban sem a jelölteket!:sleepy: Segítsetek légyszilégyszi!
     
    Rylee86 kedveli ezt.
  8. csi48

    csi48 Fórummogul

    Nézz be Jós Jónás nejéhez, egy kis pletyire! xD
     
    g.bella és patakvera kedveli ezt.
  9. patakvera

    patakvera Fórum félistene

    Köszi. Benéztem-nem találtam-azért jelentkeztem itt...de már megkaptam az infót-köszönöm!
     
    Agnesasszony kedveli ezt.
  10. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,

    A többiek nagyon jó tanácsokat adtak, érdemes őket megfogadni.
    Én annyit tennék hozzá, hogy nem mindegy hogy milyen erőforrásaid vannak, mennyit tudsz költeni a játékra illetve mennyi időt tudsz a farmon lenni. Ha például költesz valós pénzt, akkor várhatóan mások a lehetőségek mind CSP és mind TP gyűjtésre.

    Egyetértek az előttem szólókkal, általánosságban nem érdemes szétaprózni magad, inkább egy dologra jobb koncentrálni. Ahogy irták is, például ha a csatnit használod akkor nem érdemes egy területen állatokat tartani, mert csökken a csatni kihasználtsága.
    Az állatokkal amúgy is az a baj, hogy a sima ólak nem feltétlenül érik meg, mert meg kell nézni azt is, hogy mennyibe kerül a táp hozzá. Narancs ólak már jobbak, mert ott két állatot kapsz egy táp áráért. Illetve nyilván a legújabb titokállatok a "megérős" kategória, mert azokat tényleg nagyon jó áron lehet eladni. És természetesen a friss terményesek is, mint sajt, tűzcsap, fahasáb, stb.

    Ezenkivűl viszont CSP-re a hatákony a 1x1, és csatni, ott is leginkább a rövidebb érésű növények, köles, kukorica, krumpli. Ezekre mindig van kereslet, és mint látható egy-egy event esetén meg nagyon sokat lehet velük keresni.

    És itt is van a másik hatékony CSP szerzés a piacozás. Ez ugye azt jelenti, hogy valamit olcsón megveszel, és amikor felmegy az ára, akkor eladod. Ez tipikusan eventek alatt van, és ehhez érdemes olvasni a pletykarovatot, mert ott gyakran rá lehet akadni hogy mi kell a következő eventbe, és meg lehet próbálni azokból előre termelni, vagy felvásárolni némi mennyiséget a piacról. Amikor meg jön az event, akkor eladni, sokat lehet vele keresni.

    TP szerzésre ajánlott a kergét és a kincsest nagyon jó kitehetőkkel megpakolni, és erre a mostani eventek nagyon jók, mert a felhőn kivűl lehetőség van megszerezni a kitehetőket is. Ezért mindenképpen érdemes az eventeket fullra csinálni és a legjobb kitehetőket kint tartani. TP-hez ajánlott még a bagoly (10%) és varjútojások (5%), minden területen, és a húsvéti lekvár és tavaszi koszorú napi fogyasztása. Ezek jót tudnak dobni a TP csikon.
    Ami jó még a felhő, az egy plusz terület szinte, úgyhogy az eventeken mindenképpen rá kell hajtani azok megszerzésére.
    Jó kitehetőkkel a kergén, és sok felhősorral csak ezekről meglehet napi 4-500 ezer TP, és akkor a farmon lehet termelni.

    Hosszútávon, amit mondtak, sokan már a farmos területeken is kitehetőket tartanak, mert azzal lehet a legjobban haladni, viszont igy nem lesz terület termelni, és CSP-t szerezni, úgyhogy oda már kell egy nagy pajta.

    Én röviden ennyit tudtam még összeszedni, de érdemes visszaolvasni ezt a topikot, mert nagyon sok jó tanács van benne.

    Nagyon szuper a tábla, nem semmi munka lehet benne, értelemszerűen a Tamáséban is:) köszönjük nektek
     
    g.bella, missuzy_53, OJani és még 1 ember kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ilyen jeles napokra,mint amikről beszélsz,ott a számológép,meg a "nullás" megoldás.... Nekem elhiheted,a tavaly augusztusi cicás eventen úgy érzem elég jó helyen végeztem,ha megnézed;) (pont az a szerencseszámom:D)
    Nem tudom, hogy hányadik helyen végeztél, mert nem ismerlek, nem tudom, hogy milyen szinten vagy a játékban a farmon:). A nullás megoldást a kapa alatt csak kétszer tudtad, tudtuk használni, ami a két számjegyű helyezéshez édes kevés volt, én ilyen helyezésre törekedtem és sikerült is:)
    Ha megkérlek elmondod, hogy hányadik helyezést értél el és milyen szinten vagy a játékban, ha nem titok?
     
  12. h.lajosvilmos

    h.lajosvilmos Fórum veteránja


    Szia. Jelenleg 101-es vagyok,még egy két napig,bahán 308. A Cicáson 13. lettem. Gyakorlatilag mire az eventgazokat letermelem,addigra a felrepik is megvannak ennyi pannival. Mostanában én sem rakok már ki hosszú érésűeket,csak a bahán vannak xxl fáim,meg a narancs pálcikásaim. 3-3,2 milliót tudok naponta így kaszírozni jelenleg,attól függően mennyi titokólam/fám van kinn. :) Azért írtam,hogy kell a számológép is ;)
     
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Gratulálok a szerencseszámodhoz, jobb helyezést értél el, mint én:D A 3-3,2 milla az tp, vagy csp?
    Mindannyian máshogy játszunk ebben a játékban, ettől érdekes és színes. Kimondottan élvezem amikor kicsit "ütköznek" a nézetek abban, hogy ki hogyan építi fel a saját kis birodalmát, hogyan és miben találja meg játékon belül a saját magának megfelelő taktikát:) Te feltételezem, hogy a csp-gyűjtést élvezed (cáfolj meg, ha rosszul gondolom). Én pedig azt szeretem, ha a tp-m gyűlik ilyen ütemben napi szinten, mint amilyen számot leírtál:)
    Ettől függetlenül a pannikból én háromszor annyit használok, mint te:), de ez lényegtelen, ha mindketten eljutunk a célunkig:). A cél pedig az event befejezése... Van akinek másfél nap alatt 1-2 területen, van akinek tarvágással ugyan ez kicsit olcsóbban, azonos idő alatt:)
     
  14. h.lajosvilmos

    h.lajosvilmos Fórum veteránja

    Rosszul feltételezed :) Természetesen TP-ről írtam. A Napi Tp számom azért függ a titokcuccoktól,mert nem adnak annyi Tp-t. Ha eljönnél az áprilisi Baby féle találkozóra,megnézheted. Február elején léptem a 98-as szintre,itt sokat dobott rajtam is a Majomkirálynő bőkezűsége. A 99-es szintre lépés után 5 hét alatt megvoltam a 104 millióval,amit a 100-hoz kért,úgy,hogy minden eventem megvan! Tény,hogy minden bónuszom megvan amit az utóbbi 2-évben meg lehetett szerezni,kivéve egy 20%-ost a Mentorost.(extra a Cicás 40%-os meg a Topp 30%-os) Ezekkel a csibékkel nemigen van szerencsém,eddig csak 3 normálisom volt,már aki tényleg játszani is akart,a többi meg....te is tudod... :)
     
    missuzy_53, Gio és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nos sajnos a találkozókra nem szoktam járni családi okok miatt, de a többihez gratulálok:)
    A haladási ütemed kb megfelel annak amit akkor értem el amikor ugyanezeket a szinteket lépkedtem át én is:) Nagyon jó, lehet fokozni tovább:D. Persze ez a farmra vonatkozik, nem a bahára. Arra már nem nagyon emlékszem, hogy amikor azon a szinten volt a bahám, mint a tied, mennyit arattam napi szinten, nagyon régen volt:). A gazdaköröd is üres? Ott is kaphatsz sárkánytojást.
    Sajnos a csibékkel tényleg nincs szerencséd, mostanában nekem sem sok van, megállnak a 20. szint környékén az okát csak sejtem:).
    Köszönöm, hogy megbeszélhettem veled ezeket a dolgokat, így egy kicsit jobban megismertelek:)
     
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nagyon hasznos és jó táblázatot készítettél nekünk, köszönöm szépen mindenki nevében aki használni fogja:)
     
  17. -erbanna-

    -erbanna- Járnitanuló

    Sziasztok! :)
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet CSP-t szerezi? Azt tudom, hogy termelni kell olyat, amit drágán el lehet adni a piacon (mint pl. a köles).
    De ezen a módszeren kívül van valami más lehetőség? Annak is örülnék, ha a saját módszereteket megosztanátok! ;)
    (79-es szinten vagyok)
    Előre is köszönöm a segitséget! :music:
     
    Marika312 kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Olvass vissza két-három oldalt; más is kérdezte, és remek válaszokat kapott.
     
    HéricsBáró, Gio, -gyöngy-581 és 3 más kedveli ezt.
  19. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Szia! :)
    Sokféle lehetőség van :)
    PL a gazdaboltba megveszed a napi 100-100 növényt, és eladod haszonnal a piacon:) Sok növénynél sokkal olcsóbb a gazdabolti ár, mint a piaci :)
    Esetleg lehet "specializálódni" egyféle dolog előállítására. Pl termény, termék:) Persze nézni kell mi éri meg előállítás szempontjából:)
    Vannak kitehetők melyek csp-t adnak. Cserenapkor tele lehet tenni vele a farmot:)
    Lehet tenyésztésből is:) Persze csak ha van "felesleges" tápod rá:) Esetleg keverni az állatokat, de csakis saját felelősségre:)
    Kapásból ennyi jutott eszembe:)
     
    Gio, -gyöngy-581, g.bella és 2 más kedveli ezt.
  20. -erbanna-

    -erbanna- Járnitanuló

    Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)
    Majd a következő cserenapkor, (ami ki tudja mikor lesz :oops:) beszerzek még egy pár CSP-s kitehetőt, de azért most is van! :D
    Már el is kezdtem visszalapozni és olvasni! :D;):)
     
    Gio és Agnesasszony kedveli ezt.