Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Agnesasszony

    Agnesasszony Törzsjátékos

    Ha van egy kis alaptőkéd, és tudod, hogy mi szükséges valamelyik elkövetkező eventhez, akkor vásárolj be belőlük (ehhez követni kell az árakat, tudni, hogy nincs-e már megemelkedve...) és eventkor busás haszonnal el lehet adni...
     
    Gio, -erbanna-, g.bella és még 1 ember kedveli ezt.
  2. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia Erbanna !
    saját módszerem osztom meg Veled: én ezen a szinten a mesterségek termékeihez való növényekkel lettem milliomos. Termeltem zsályát, levendulát, gombát, tököt, dinnyét, paradicsomot és - a biztonságos ratárkészleten felülieket- eladtam. 1X1-es kockákat használok, répás-almás csatnival. (amíg nem tudtam gyártani - megvettem a piacon, -kiszámoltam, hogy mennyi terméknél térül meg, a fölötte levő már tiszta haszon volt). Sokat kell logikázni, taktikázni. Nagyon jó ötlet Rylee-é, érdemes az alap-dolgokból jól beraktározni, csp-hiány esetén répa, búza eladásával gyorsan csp-hez lehet jutni.
    Olvasgasd a Pletykagangot, sokat pletyizünk az eventekhez valókról, ebből is jó csp-t lehet összeszedni (előretermeled, megveszed a piacon, mint ahogy Ágnesasszony is javasolta).
    Sikeres fejlődést és örömet kívánok a Játékban !
     
    Gio, -gyöngy-581, _Cygnus_ és 4 más kedveli ezt.
  3. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Elnézést kérek mindenkitől, de kiderült hogy nem jók a bónusz számolások:S
    Ekkora táblázatnál nehéz mindent hibátlanra összehozni. Így azt a döntést hoztam, hogy törlöm az aláírásomból.
    Nem tudom, hogy megcsinálom e rendesen. Meg se tudom már számolni, hányszor csináltam újra az egészet:S
    Még egyszer elnézést:(
     
    -gyöngy-581, _Cygnus_ és breki072 kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nehogy feladd, ha már ennyi munkát beletettél! Csak látszatra sok a hiba benne, valójában ugyanarra a kaptafára kell a képleteket javítani. Egy-két nap, és megvagy vele. Semmit sem kell újrakezdeni...
     
  5. gyfa

    gyfa Fórum hercege

    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy a bahamás event előreláthatólag elérhető lesz-e azok számára, akik még nem váltották ki a baha hozzáférést a tölgyön? Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, ha nem, akkor elnézést.

    A másik kérdésem az az, hogy a család másik farmocskáján még nincs kiváltva a baha használati joga, de a mostani eventnél kaptam baha tp-t, és vele együtt gratulált a rendszer, hogy az 5. szintre léptem és kaptam még 5 banánt is. Ilyenkor ha majd eljutok odáig, hogy kiváltsam a jogot, akkor már mindjárt az 5. szintről indulok? A banánokat hányadik szinttől kapom meg? Csak az 5.-től, vagy már az 1-től? Ha mindjárt az elsőtől, akkor az első 4 szint utáni banánokat buktam, vagy hogy van most ez?

    Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol.
     
  6. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!
    Az érintett event ismertetője adja majd a fix információt. Mivel a területi elnevezés már használatos, így valószínű, hogy a terület kiváltása lesz az első lépcső ... a továbbiak pedig a templomos szobrok. ;)

    A rendszer tárolja az arany banánokat is a szintlépésekkel párhuzamosan. A belépés pillanatában már rendelkezésre fog állni a mennyiség az ültetvényen, az aktuális szinten. Nincs semmi "bukta". :)
     
    -erbanna-, Gio, Marika312 és 3 más kedveli ezt.
  7. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Én is azt mondom, hogy ne add fel. A mostani eventre én a táblázatodból néztem, hogy éjjel mit ültessek és semmi hiba nem volt benne. Ezért meg szeretnélek kérni arra, hogy tedd vissza az aláírásodba, mert én megint az utolsó pillanatba rendezem át a farmot.:D:D

    Még nem tudjuk, de ha véletlenül csak a szigeten lehet eventezni, akkor kizárja azokat, akiknek nincs kiváltva.
     
    HéricsBáró, Gio, Rylee86 és még 1 ember kedveli ezt.
  8. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Szia:)
    Sajnos?/ szerencsére? nem vagyok olyan ember aki könnyen feladja a dolgokat. Legfeljebb kicsit könnyebben jövök dühbe (lásd tegnap:) ). A javítás folyamatba jelenleg, a hiba nem olyan látványom. Óriás ólaknál kb fél óra eltérést veszek észre. De ha már csinálok valamit az legyen jó:)
    Ha kész vagyok, egy ellenőrzésen megy keresztül -BombadilToma- gazdánál:) Nagyon nagy segítséget kaptam/kapok tőle:) Elképesztő a tudása (számomra):) Utána felkerül az aláírásomba:)
    Igyekszem még az "utolsó pillanatba rendezésed" elött feltenni:)
     
    g.bella, vje0315, Palacsintax és 5 más kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Megnéztem, és minden OK!!!!!!! Mehet az aláírásba...
    Egy apróság van, azt privátban megírtam, de a tábla adatai és a képletek most helyesnek tűnnek.
    Privátban már megírtam, de megírom nyilvánosan is: sokat dolgoztál vele, nagyon jó lett, gratulálok!
    A méltató szavaidat pedig nagyon köszönöm, de én csak belekotyogtam a dolgodba; a munkát Te végezted!
     
    HéricsBáró, g.bella, vje0315 és 8 más kedveli ezt.
  10. -erbanna-

    -erbanna- Járnitanuló

    Sziasztok! :)

    Köszi! Már most is raktam ki a piacra jó sok burgonyád, és még megyek is kirakni! :) Köszönöm a tanácsot!

    Neked is köszönöm! :) Most pont nemrég (kb 1 hónapja) kezdtem el mindegyik növényből kb. 2000 termelni, hogy egyrészt eventkor ne legyek bajban, másrészt, hogy majd eltudjam adni. :) De ezek szerint ez egy jó taktika, köszönöm! :)
     
  11. gyfa

    gyfa Fórum hercege

    _Cygnus_ kedveli ezt.
  12. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    _Cygnus_, Marika312 és HéricsBáró kedveli ezt.
  13. gyfa

    gyfa Fórum hercege

    Köszi, eddig fel sem tűnt :). Már kezdtem azt hinni, hogy nálam még mindig bolondok napja van o_Oo_O:)....

    Most nézem, ezt csak 3 óra múlva fogom aratni.o_O:eek:
     
    _Cygnus_ és Rylee86 kedveli ezt.
  14. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Ezért "baj" ha új dolog kerül bele az eventismertetőbe:)xD Nekem se tünt fel mikor olvastam, csak most hogy írtad megnéztem még egyszer:)
    Jól megcsinálták:)
     
    _Cygnus_, Marika312 és gyfa kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Áthoztalak ide .:)

    Előre gondolkodom .
    Ha véletlenül bevezetnék a fatárolót , ami pletyka szinten is hadilábon áll , akkor biztos korlátoznák, hogy mennyi fát vehetsz.;)

    Vagy bármire jó lesz . Elfér a pajtámban. :inlove:
     
  16. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Megnéztem a kincses szigetet, akartam írni, hogy nálam semmi sem röpköd.:D

    Kösz a táblázatot! Csak most vettem észre, hogy visszatetted.:)
     
    HéricsBáró és gyfa kedveli ezt.
  17. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    :)
    A poén az hogy nálam mindenhol röpköd már:) Lehet nekem nem fog ennyit megérni ez a kitehető:)
     
    g.bella, Andrea6262 és _Cygnus_ kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Még nem olvastam végig a hsz-eket, de szeretnék válaszolni neked, lehet, hogy már más is megtette, nem tudom, de talán tudok vele újat mondani:)
    A baha kiváltásáig a rendszer tárolja a megnyert BTP-t és aranybanánt. Amint először belépsz a szigetre, meg fogod kapni, a rendszer oda fogja a szintedet tenni ahány BTP birtokosának tart, lehet, hogy azonnal magasabb szintű is lesz tőle, mint amennyit most leírtál . Banánt nem buksz semmit, mert ha 4 szintet lépsz 4*5 AB-d lesz, ha 6-ot 6*5 stb.
    Szia, kérlek olvasd vissza az oldalt elég sok többszörös hsz tulajdonosa vagy, vonjad össze őket, mert nem lehet/ne ennyi egymásután:)
     
    HéricsBáró, g.bella, gyfa és még 1 ember kedveli ezt.
  19. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Nagyon örülök, hogy nem adod fel, és alig várom, hogy letölthessem és kinyomtassam a táblázatokat. Hatalmas munkát, sok energiát fektetsz bele, amit nagyon köszönök, és "Rylee féle táblázat" -nak fogom nevezni :)

    Ui: Most vettem észre (nyomtatom a táblázatokat ugyanis), hogy a rémnövényeknél az utolsó oszlopban fehérártatlanság + démoni bokréta + karácsonyi süti szerepel.
    Mindhárom aranyrekeszes, tehát nem használható egyszerre.
    Melyiket töröljem?
     
    Utoljára szerkesztett: 5.4.16
    Rylee86 kedveli ezt.
  20. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Köszi szépen az észrevételt:) Ezt már nem figyeltem:)
    Javaslat alapján a karácsonyi süti fog repülni a listából:)
    Javítottam:)