Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szervusz bonnye, szép napot !
    Sajnos a farmos fákra nincs (még) érésgyorsító - csak a "zokni".
    Reméljük, hogy előbb mint utóbb a Fejlesztők egy felhősorral, vagy újabb termékkel segítenek ezen a gondunkon. (mert a bahás fákra van már).
     
    Melan, iboly54, emocy91 és 2 más kedveli ezt.
  2. steve223

    steve223 Fórumfelvigyázó

    Szia!
    Erről én tudnék neked mesélni ugyan is a 98. szint egy részét és a 99. szintet átugrottam termékekkel. :D
    Közel 1 évig gyűjtöttem őket kizárólag 1 tp ért 2 csp-t adtam mindig ez alapján vásároltam ezt ma már neméri meg mivel 1 tp-t 5 csp ért tudnék venni.
    A számok megvannak miből mennyit vettem valamint az is hogy melyik hónapban mennyi tp-t sikerült vásárolnom.
    Az egy év alatt 128.433.850 tp sikerült össze szednem.
    A mai állásnál szerint jobban megéri a magas tp-s dekorokat gyűjteni valamint az eventeket csinálni a felhősorok miatt mert rengeteg tp-t lehet kiszedni. Nálam most a farmon dekor van az adventi +100% miatt amire sikeresen tegnap kipörgettem egy +200%-ost így a 2 nap alatt mindennel együtt közel 7 millió jött le és még este lesz egy aratás.
    A kerge kertbe minden képen javaslom a magas tp-s 10 órás dekorokat mert azt tudod állandósítani én is cserélgetem őket folyamatosan ma már egy aratással 350-400 E tp jön le attól függően hogy a tojások mikor érnek be ehhez jön a felhő napi átlag 700 E -el valamint a kincses szigeten fel az égben-ek vannak kint ami további 200 E hoz aratásonként így naponta 1,7-2 millió jön le és mellette bármit tudok termelni. :) Sajnos nem mindig sikerül a napi 2 aratás mert néha kicsit össze vissza megyek dolgozni de azt észre vettem hogy egyre gyorsabban lépek szintet. Viszont hozzá kell tennem hogy nem a szintekre gyúrok (hanem csp-re) mert amúgy vagy növényezek vagy állatokat tartok attól függően hogy épp minek van jó ára. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.12.16
    genka53, *bálint*, missuzy_53 és 15 más kedveli ezt.
  3. .julia0905.

    .julia0905. Utánpótlás-írogató

    Sziasztok érdemes benneteket olvasni,sok hasznosat írtál steve 223 köszönöm megyek kikeresem a magas tp adó dekorokat:D
     
    vje0315 és steve223 kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Frissült az érésidő táblázat:
    - bekerültek az új, 133-as szint feletti növények.

    A tábla eredeti leírása itt olvasható.

    Letöltés
     
    HéricsBáró, genka53, _Cygnus_ és 4 más kedveli ezt.
  5. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok.

    Legutóbbi cserenapon a magas tp-s dekorok gyűjtését tűztem ki célul.Sikerült annyi dekort összegyűjtenem ,hogy mindenhol csak és kizárólag ezek voltak kint./neon ló kitehető,nyúl a gömbben,félkész bájital,kábító illat stb. /Valahol a 97 szint közepén tartottam kb./

    Előtte természetesen tanácsot kértem és kaptam nagyon kedves szomszédom -gyöngy-581 gazdától,valamint nemzsutól.

    -minden földre szereztem bagoly és varjúlakot,valdinál a harkályfészek megszerzése,figyeltem a repülni lehetséges felhő + 25 % -érését,tavaszi koszorú,húsvéti leki aratás előtti elfogyasztását stb. -nem volt egyszerű ennyi mindent szem előtt tartani de aztán bele rázódtam.

    A dekorok teljessé tételét Saggittarius69,skalimaci,nemzsu,Vazulnéne segítette velük több tucatot sikerült cserélnem.
    A kitűzött cél tegnap este sikerült, elértem a 100 szintet.

    Nagyon köszönöm Mindenkinek aki valamilyen formában segítette haladásomat!!
     
    Utoljára szerkesztett: 10.12.16
    _Cygnus_, Melan, iboly54 és 14 más kedveli ezt.
  6. csak.angel

    csak.angel Utánpótlás-írogató

    sziasztok a következő eventhez teve kell de a bahamán sok szintet kéne lépnem hogy ki tudjam váltani esettleg valami taktika hogy tudnék tevéhez jutni az event kezdése elött :)
     
    Leho69 kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    SziaTina:)
    Köszönöm a kedves szavaidat:)
    Nagyon szívesen segítettem eddig is és bármikor, máskor is megteszem, ha szükségét éreznéd:). Csak kérdezned kell :D
    Szia, az egyetlen jó taktika a szintlépés, csak így tudsz aranybanánhoz jutni.
    Segítségedre lehetnek a gazdaköri feladatok, ahol BTP-t tudsz kivenni a feladatokból, ha még vannak. Érdemes körülnézned a titkos faterméseket kérő feladatok között, ott is sok helyen juthasz hozzájuk.
    Ha működik a természetgyógyász műhelyed gyártsál és egyél, igyál BTP-t adó termékeket: bólét, turmixot.
    Sajnos nem írtad, így nem tudom, hogy hányadik szinten vagy, de a pékműhely termékei a 40. szinttől elérhetők, akkor is, ha még nem vagy a 70. szinten(természetgyógyász termékek ettől a szinttől érhetőek el). Tudsz venni vagy gyártani csokis palit és lángost, mindkettő BTP-t növel.
    Nem tudom, hogy hány szintet szeretnél meglépni, de ha van bahatp-t adó dekorod tedd ki segíteni fognak valamit azok is.
    Sok sikert a banágyűjtéshez:)
     
    _Cygnus_, Melan, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  8. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Szia.
    Tudom Rád mindig számíthatok :inlove:

    ...és már kérdeztem is :music: privátban :)
     
    _Cygnus_ és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Kicsit elfelejtettem frissíteni, ami nem jó taktika, ha valaki segíteni szeretne:oops:, de már megtörtént és repült is a tanács:)
     
    _Cygnus_, HéricsBáró és tina07141983 kedveli ezt.
  10. feki13

    feki13 Fórum bárója

    Sziasztok!

    Régen jártam erre és egy sokak által emlegetett témát szeretnék idehozni. Mégpedig a nemesítést. Rengeteg a növényünk, mindennek van valami kis csekély haszna (vagy éppen hatalmas haszna), a kérdésem,kérésem mely növényeket kellene kinemesíteni milyen célból. Hosszútávban gondolkodom, szeretnék előre készülni későbbiekben mit tudnék majd hasznosítani.
    Pl.: írtátok itt a deszka, fa, fakalapácsot (Raktárházakhoz) vagy szegfű (még 1 szintre vagyok tőle) a sokkal több felröpi érdekében. Ilyenekre gondolok és mint a malom itt se szeretnék üres járatot, mivel ez rengeteg idő lesz, főleg, ha idehoztok nekem most 50 féle növényt, hogy annak minden részét ki kell nemesítenem :wuerg:xD

    Köszönöm előre is! :)
     
    Khirra, _Cygnus_, Melan és 2 más kedveli ezt.
  11. kusztocsalad

    kusztocsalad Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Ez a nemesítés tényleg egy érdekes téma. Annyit olvastam már róla, hogy lehet, az a sok információ a baj. :D
     
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Van a témának saját topicja: https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/
     
    HéricsBáró, -erbanna-, _Cygnus_ és 3 más kedveli ezt.
  13. feki13

    feki13 Fórum bárója

    _Cygnus_ kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne értsd félre, nem azért írtam, mert itt rossz helyen van, hanem azért, mert ott sok okosság le van már írva, érdemes átböngészni.
     
  15. feki13

    feki13 Fórum bárója

    Nem is értettem félre, szépen osontam is át és olvastam :) Igazad volt hasznos dolgok voltak ott is! :) Köszi!
     
    _Cygnus_, Melan és -BombadilToma- kedveli ezt.
  16. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,

    Megfelelő formában szerintem itt is elfér némi gondolat a nemesitésekről, leginkább a fejlődésre fókuszálva, és nem olyasmikkel, hogy melyik csomaggal érdemes inditani a nemesitést, a nap melyik szakában, stb.:D

    Fejlődési szempontból talán a következő kategóriákba oszthatóak a növények:

    1) Szupertrágya bónusz
    Ez a sokat emlegetett "nulla-perceséhez" kell, de anélkül is jól használható. Elsődleges funkciója, hogy eventek alatt szupertrágyát felhasználva, rövid idő alatt lehet nagyobb mennyiség felröpihez hozzájutni. A lényege, hogy komfort talajba ültetünk hosszú érésű növényt, megnöveljük a szupertrágya hatékonyságát termékekkel, gesztenyés felhővel, és a nemesitett bónusszal, és igy jobb esetben a komfort talajon a szupertrágyázott növény azonnal érik, vagy pedig kicsit hosszabb, de még mindig nagyon éréssel. A komfort talaj miatt, viszont több felröpit kapunk. Normál esetben a hagyma és annál hosszabb érésidejű növények komfort talajon 1:1-ben adják a felröpiket.
    Például az articsóka komfort talajon levihető szupertrágyával 3-4 órás érésre attól függően mit használunk, és cserébe 1:1-ben ad felröpit.
    Ha jól gazdálkodunk az eventekből, gazdaköriből, Rackótól kapott szupertrágyával, akkor ez mint egy utolsó opció, ott van, hogy gyorsan tudjunk 200-300 felröpit legyártani.
    Növények: hagyma, aticsóka, nőszirom, póréhagyma, szegfű, rózsa, stb.

    Amire érdemes figyelni, rózsánál két szupertrágyás bónusz van, ott mindkettő kell, szegfűnél a szupertrágyás bónusznak van egy hátránya, van esély hogy 2 szupertrágyát használunk fel egy területre.

    2) Érésidő csökkentés
    Vannak növények ahol a 3.kategóriában a szupertrágya bónusz helyett, elég jelentős 15-20%-s érésidő csökkentő bónusz van. Ez kevésbé jó mint a szupertrágyás bónusz, mert nem termelhető annyi felröpi vele, viszont kényelmesen csökkenthető az érésidő. Egy málna érésideje levihető 12 órára, az már elég jól adja a felröpiket is.
    Előnye hogy nem kell szupertrágya, és alkimista termékekkel tényleg egész kényelmes érésidőket lehet produkálni vele, közvetve tehát jól hatnak a felröpikre, mert hosszabb érésidejű növényt tudunk kitenni, és röviditeni az érést. A másik haszna akár hétköznap, hogy rugalmasabb termelés idők lehetnek.
    Növények: szögletes gabona, málna, spenót. Nekem a málna bejövős, mert ott van még 9%-s érésidő csökkentés is az első kategóriában.

    3) Szerszámos bónuszok
    Nem tudom, ki hogy van vele, nekem a 10x bónusz nagy hatást nem ért el, tehát az ilyen deszka, tégla, és társai sokat nem segitettek. Ártani nem árthat ha van, de nem mondanám nagyon fontosnak.
    Viszont vannak olyan szerszámos bónuszok, amik már 1000x több eséllyel adnak szerszámot, például fakalapácsot. Ezt azért érdemes megszerezni, mert nem lehet tudni, hogy mikor kérnek be mondjuk 200.000 értékben szerszámokat egy eventbe, gazdakörbe már tudjuk:)

    Itt nagy segitség ha van a pajtában 1000 db fakalapács:) vagy robotkéz. De vannak más szerszámok is, csak ezek a legértékesebbek.
    Növények: nőszirom, karfiol, rózsa, málna, stb.

    4) Egyéb kategória
    Igazából szerintem a 9%-s érésidő csökkentők is hasznosak lehetnek, azokat is érdemes kiváltogatni, pláne ha már nincs mást nemesiteni. Illetve ahogy mondtam a deszkás, téglás bónuszok is ártani nem ártanak, ha úgyis mondjuk gyöngyvirágot termelünk, akkor miért ne használhatnánk a bónuszt ha megvan

    Ami nekem nagyon tetszik, az a málna, mivel ad robotkezet, érésideje tök jól levihető, szupertrágyások közül a nőszirom, mert az ad fakalapácsot is, meg tölgyfa csemetét.

    Amit még érdemes böngészni, BombadilToma érésidős táblázatát, és ott variálni az érésidős bónuszokkal, megnézni mi mennyi, és azalapján neki kezdeni a nemesitéseknek.

    Remélem ez segitett némiképp:D
     
    hóóvirág, ursa11, zotmar és 8 más kedveli ezt.
  17. feki13

    feki13 Fórum bárója

    Szia Szomszéd! :)

    Mindig tudod mire vágyom :inlove: Tökéletes! Már neki is látok valamelyiknek. Nem tudom még melyiknek, mert fejből nem vágom miből mennyim van :p A szerszámosban igazad van. A málna a reális, felröpi úgyis kell minden eventbe szinte, robotkézre jó szorzót ad( raktárházas gazdakörikhez úgyis kell majd!).

    Köszönöm ezt a csodás összefoglalót! Ment az archívumomba! :)
     
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Sok mindent leírtak itt a többiek, nem ismétlem meg, mert nincs értelme. Amit szeretnék Neked leírni, hogy a rózsa volt az első növény amit teljesen kinemesítettem, nem álltam meg amíg minden bónuszom nem lett meg hozzá. Azóta is a kedvencem, ha gyorsan szeretnék viszonylag nagy tp-t aratni, felröppenőt gyártani, barkácsok darabszámát, vagy a műhelyes kellékek felröppenését siettetni. Pannival 100%-n ad nekem szinte mindent. A robotkezet is megkaphatod tőle. Ha túrótortával és répás kenyérrel aratod a tp-nek is jót tesz, mellette elfér a fehér ártatlanság és a karácsonyi süti is a rekeszben.:)
    Természetesen más növényeket is kinemesítettem az évek alatt, de az örökzöld nálam a rózsa maradt.
    Van hogy nullázom vele, és van hogy csak az érési időt gyorsítom a bónuszokkal, mikor mennyi időm van ültetésre. Nekem nagyon bevált, ajánlom Neked is:)
     
    hóóvirág, ursa11, HéricsBáró és 7 más kedveli ezt.
  19. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Nincs mit, örülök ha segitett8)

    Még egy tipp, bár ez már lehet kevésbé idevágó, és inkább nemesitéses, de talán még belefér. A nemesitéshez nagyon sok növény kell majd, mert zabálja rendesen. Ezt természetesen meg lehet oldani saját termelésből is, de én inkább a piac hive vagyok:) a saját földjeimet tudom én másra is hasznositani:pxD

    Szóval érdemes lehet kinézni egy pár növényt, amit szeretnél, mondjuk több kategóriából is, például szögletes gabona, és málna az érésidőre, nőszirom, rózsa, hagyma a szupertrágya bónuszra, ilyesmi. És ezeknek a növényeknek folyamatosan nézni a piacon az árát, és ha van olcsó, jó tétel, akkor fokozatosan vásárolni, hogy mindig legyen készleted, és ne fusson üresjáratra. Igy ha egy növényed mondjuk elfogy, akkor inditasz egy másikat, amig ez előzőt fel tudod megint tölteni. Ezzel lehet spórolni, hogy ne mindig csúcsáron vedd meg a növényeket. Saját termelés, az elég húzós ennyi event mellett-.-
     
    iboly54, zotmar, steve223 és 2 más kedveli ezt.
  20. feki13

    feki13 Fórum bárója

    Sziasztok! :)

    Igen én is úgy gondoltam inkább kiárulom az árát apró növényekből és abból gazdálkodom! :) Ezt már megtanultam tőletek, hogy egy így tudom tölteni vele a pajtát, kettő még csp-m is marad :p

    Gyöngy a rózsa volt az első nekem is :p Bár a teljes tárházam nincs kész :p Sajnos csak 4 rekeszem van :( Nem tudok többe nemesített növényt rakni :(
     
    Melan és steve223 kedveli ezt.