Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    elmondanád kérlek , hogy mit teszel a rekeszekbe ? Mert lehet én sem csinálom tökéletesen , és tudom prifi vagy benne :)
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Igen szívesen:
    A farmos aratásnál a húsvéti lekvár és tavaszi koszorú van az aranyban, az ezüstben a műhelyes alapanyagot szaporítók.
    A bahásnál kiemelem a húsvétit és zöld matrózteára cserélem, és az ananászos süti van a gyémántban. És bár nem termék, de a gesztenyekirályt is aktiválom, ha aratom a bahás fákat.
     
    Fätum, -vadocka70- és HéricsBáró kedveli ezt.
  3. CateW

    CateW Fórumlakó

    Szia.
    Bár én csak kívülállóként tudom véleményezni az altatásos praktikákat, de nekem logikusabb lenne először a matrózteával learatni a bahát és azt kiszedni, aztán a helyére tenni a húsvétit és úgy aratni a maradékot. Mégpedig azért, mert a matrózteába nem fér bele a következő aratás, viszont a húsvétibe igen (12 órás fákat feltételezve).
    Kivétel persze, ha épp van egy lejáróban lévő húsvéti.
    Illetve, ha az ember altatás után arat, akkor a fák TP-jére ható két felhőt is időzítse ahhoz.
     
    Gio, Fatther, -gyöngy-581 és még 1 ember kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen igazad van, de itt most a kérdés amire válaszoltam a termékek voltak, legalábbis én így értelmeztem, ezért ebben a hsz-ban nem tértem ki másra. A felhőket pedig leírtam kb 2-3 hozzászólással előbbre:).Viszont a matrózteánál jó ötletet adtál, erre én sem gondoltam, bár nem szokott párhuzamosan bent lenni a rekeszekben a két termék, csúsztatva használom szinte mindig és csak aratáskor van bent kettő együtt.
     
    Fätum, Fatther és HéricsBáró kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Frissült az érésidő táblázat:
    - beletettem a december óta játékba került növény, ólak és fák adatait (axolotl, bölény, színes pávaólak, írótollkészítő, kerti zsázsa, stb.);
    - bekerültek a Baha frissítésének 5 új növénye, a koala, és a 2 új fa adatai.

    A táblák lehetőségeiben, kezelésében újdonság ezúttal nincs.

    A tábla eredeti leírása itt olvasható.

    Letöltés
     
    lbs76, Fätum, Margó631116 és 12 más kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Aloha ildiko44

    Áthoztalak a fejlődés taktikaoldalra . Megosztanád velünk , hogy mit csináltál , hogy játszottál? Én például kíváncsi lennék rá.:inlove:

    Ja , és teljes szívemből gratulálok az eredményedhez :D
     
    Gio, rozo52, -gyöngy-581 és még 1 ember kedveli ezt.
  7. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    Köszönöm az érdeklődést! Azt hiszem nem csináltam semmi különöset....figyeltem hogy mit is ültetek és azt is, hogy hamarabb érjenek a növényeim/állataim Mindig az égig érő paszuly leszedésével kezdtem de úgy, hogy tudtam mi van a földjeimen és annak függvényében próbáltam a legrövidebb időket elérni. (pl. ha állatos ólak voltak lenn, akkor azt az érési időt csökkentettem. ) legelőször a mühelyes fejlesztéseket igyekeztem megoldani, mindegyiknél a maximumon állok kivéve az alkimistánál de azt most már hamarosan megoldom. (itt a leglassabb a fejlődés szerintem) Minden növelőt igyekeztem használni (paszuly, húsvéti lekvár, démoni bokréta. valentin napi cserép..stb)amikor ilyesmit ültettem. Figyeltem arra is hogy a kincses szigetem és a kerge kertben mindig a legtöbb tapasztalatpontot adó kitehetők kerüljenek ki és oda, ahol szerettem volna gyorsabban haladni. Igy volt szerencsém, hogy most a bahán mindent ki tudjak váltani amire szükség volt. Közben olvasgattalak titeket, figyeltem, hogy ki milyen ötlettel állt elő és azt használtam, ami számomra előnyt jelentett Jó volt mert elgondolkodtatott és sokat is segített. A gazdaköri feladatoknál pedig mindig azokat teljesítettem, ami hozzájárult ahhoz, hogy a céljaimat elérjem. (pl. most, hogy a pávatenyésztés volt soron elsősorban azokat a feladatokat teljesítettem, ahol szupertápot szerezhettem..... igy volt elég a feladat teljesítéséhez és még maradt egy kicsi is.) Nem nagyon vásároltam semmit, csak a munkásokat - azt viszont minden hónapban megveszem - és most a malmot, mert kell a tartalék táp de nagyon a következőkre. A szerencsével hadilábon állok, nem szokott elsőre bejönni amit szeretnék, de ez már nem is
    érdekes, igyekszem a piacon a legkedvezőbben vásárolni igy szinte folyamatosan tudok haladni. Eladáskor is odafigyelek, hogy a készleteim rendben legyenek, kivéve most hogy a pávából kellett vásárolni a gazdaköri teljesítéséhez, hogy az utolsó pontokat meg tudjam szerezni a szint mihamarabbi teljesítéséhez. Vannak szomszédaim kikkel tartom a kapcsolatot, ötletekkel ők is ellátnak, és általában meg is fogadom...mert ők már előttem járnak, kitapasztalták hogyan is kell csinálni.
    A legjobban az a jó, hogy a közösség nagyon sokat segít, irányít, szerintem mindenkinek itt kell kezdeni, mert ott ismeri meg az ember legjobban a játékot.
    Írhatnék még sok sok mindent, de most igazán nem is jut eszembe több, igazi taktikáról nem is beszélhetünk, a valóság az, hogy ugy kell csinálni, ahogy az ember a saját háztartásában teszi, picit megpróbál előre gondolkodni és tervezni a barátai/szomszédai támogatásával.
    Jó hosszúra sikeredett, de aki mostanában kezdte annak szerintem azért tudok segíteni....

    köszönöm! most már azért én is fogom használni, bár időig nem tettem......
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 19.3.17
    Fätum, Fatther, majoranna65 és 3 más kedveli ezt.
  8. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia Gyöngy,

    Láttam az új prémet, és hogy most már nem olyan érdekes számodra. Lehet ez a kérdés sem aktuális már annyira, mert úgysem marad meg a funkció, csak maximum 1 hetes időre, tehát 1 hónapig nem lehet már majd altatni semmiképp.

    Mondjuk az 1 hétre még igy is érdekes lehet, úgyhogy azért megkérdezem.

    Szigorúan véve, csak a TP szempontjából, nem jobban megéri kitehetőkkel haladni? Vagy esetleg a megaTP napon kapott TP bónuszt másképp számolja a rendszer?
    Nekem valahogy nem jön ki számitások alapján, hogy még a mega TP napos 200%-al is jobban járok a fákkal. Persze a kerekkerekes bónuszok mások, ha azokból sikerül nagyon sokat összepörgetni akkor az már más teljesen, de ha mondjuk arra játszanék, hogy mega TP nap előtt 1 hétre befásitok minél több területet, és ott kiszedném a 200%-t, nekem még akkor is az jön ki, hogy TP-ben a kitehetők jobban adnak.

    Persze a kitehetőknél nincs fatermés amivel gyarapodna a pajta, ami nyilván a TOP szempontjából sem mindegy, de engem most csak a TP része érdekelne.
     
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Melán:)
    Decemberben amikor elértem a bahán a 400-as szintet és a figyelmem csak a farm felé fordult a haladásomnál döntenem kellett, hogy mit csináljak:). Zárjam újra le az egész farmot, bahástól a tölgyesen, szédültön keresztül, vagy dekorral vigyem az utamon végig. A dekor mellett döntöttem, mert nem hittem el, hogy elhúzódik márciusig az új prém bevezetése. Feltehetőleg jobb lett volna zárni és nem dekorozni, már csak a pajtám szempontjából is. De utólag mindig könnyű okosnak lenni.. Úgy gondoltam, és érzem is még jelenleg is, hogy a dekorokkal gyorsabban lehet célba érni. Aki ismer tudja, hogy utálok számolni, én csak megérzem, hogy mit kéne tennem (vagy jól, vagy rosszul.. de érzés alapján hozom meg a döntést a haladásomról). Most arattam le egy kb három hétig alvó területet a bahán, (pitomba és cérna XXL-es területet) és vittem át a farmot a 192. szintre. Ha a TP-re hajtasz, ahogy én is teszem és nem foglalkozol a pajtáddal, igen azt hiszem jobbak a jó dekorok:)
     
    Fätum, Fatther, Gio és 2 más kedveli ezt.
  10. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Köszi szépen a választ.:)

    Én az új prém láttán elgondolkodtam rajta, hogy érdemes-e olyasmiben gondolkozni, hogy mondjuk mega TP nap előtt 1 héttel zárok, aztán a plusz 200% TP-vel milyen jót lehet aratni. Viszont átszámoltam, és nekem bizony az jött ki, hogy ha jó kitehetőink vannak, akkor azokkal jobban lehet haladni, még úgyis ha kimarad aratás időnként.

    Persze a pajta már más kérdés, mert azt sem szabad elhanyagolni, ezt tudjuk jól:D Nekem még él egy darabig a régi prém, addig szerintem most már nem ébresztem fel a két területet ami alszik, hacsak nincs vele valami gubanc:oops: már pedig Jónás mostani hozzászólása elgondolkoztatott, azt hiszem érdemes lenne letesztelni.

    Viszont ilyen szempontból lehet hasznos az új prémnek a visszarendező funkciója, hogy a dekorokat lehessen egy gombnyomással oda vissza rendezgetni eventek alatt:)
     
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Több minden szól az új rém mellett is.. ezért nem tudok jelenleg még dönteni, hogy mit tegyek, még ki kéne találnom, hogy akarom-e vagy sem.. sok minden hiányzik nekem a régiből, amit lehet, hogy a közlemény rövidsége miatt csak kimaradt és még lehet, hogy tartalmazza az új csomag is, csak nem tudunk róla (felröppenők száma például emelt-e vagy sem? stb) még 5 napom addig amíg lejár a régi. A bahát lezárom újra és 27-ig altatom, kíváncsiságból, hogy mit érek el egy ilyen rövid idejű kényelmi funkcióval:) Aztán döntök.. Vagyis alszom rá egyet, kettőt
     
  12. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Én úgy látom, hogy az új prém tényleg a kényelmi funkciót hivatott betölteni. Egyébként ami kifejezetten jó benne szerintem, hogy nyugodtan alhatsz többet is rá:)

    Elvileg lehet ugye 1 hónapra is kiváltani, tehát meg lehet nézni, hogy mondjuk megveszed egy hónapra, és ha úgy érzed megéri akkor simán folytatod az előfizetést, ha pedig nem nyerte el a tetszést, akkor meg annyi neki:) Nem tudom mennyi lesz ára, de amikor odajutok, szerintem egy hónapot adok majd neki, hogy kipróbáljam, aztán ha bejön, akkor marad.
     
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Aludtam rá egy fél éjszakát én is, és kb ugyaneddig jutottam el:D
    ***
    Ps:
    Itt van pár gondolat, amit a gangon írtam meg és áthoztam ide, mert itt jobb helye van:)
    Ezt most nem biztos, hogy itt szerencsés itt leírnom, tegnap este én biztonsági aratást végeztem egy alvó területen (le is írtam a fejlődésiben) 2 db 200%-os táblával arattam egy háromhetes alvó területet valamivel több, mint 29milla btp-t kaptam rá., nem volt gondom az aratással, megkaptam a várt tp-t és termést is amire számítottam. (pajtabónuszom sajnos nem volt)
    Az, hogy ez lekörözi-e a dekorokat attól is függ, hogy milyen dekorokkal rendelkezik aki aratott.
    A terület mától újra alszik és 5 nap múlva a régi prémem lejárata előtti napon aratom, majd újra altatom és megnézem az újjal is ugyanezt. Bónusztábláim biztos, hogy nem lesznek hozzá, mert nem lesz addig akció, ha jól tudom.
    Talán segítség lesz valakiknek az eredmény. Ha érdekel bárkit, pontosan nézni fogom az aratás tp-jét és termését és megírom ide..
    (Én nem szeretném ezzel a gangot terhelni, ezért átviszem a fejlődésibe a hsz-t.)
     
    Utoljára szerkesztett: 22.3.17
    Fätum, Fatther, Gio és 3 más kedveli ezt.
  14. [Lacko]

    [Lacko] Fórum ezredese

    A bahán dec-5től alszik 1 terület....péntek reggel lesz felhőm a 0 percezéshez a farmra - holnap délbe kezdek partypörizni....aztán majd kiderül mi lesz belőle.... 8)
     
    Fätum, Fatther, Gio és 3 más kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Szurkolok neked, hogy minden rendben menjen és sikerüljön gond nélkül learatnod:). Ha gondolod, hogy szívesen megosztanád velünk, kérlek írd le ide, örülnék neki és kíváncsi is vagyok rá.:D:D
     
    Fätum, Fatther, Gio és 3 más kedveli ezt.
  16. [Lacko]

    [Lacko] Fórum ezredese


    Ami infóm lesz mindent hozok! Sok PP-m nincs-csak 2000-így jól kell vadásznom a %-os falatokra :D - holnap ez lesz - péntek reggel meg hajrá :)
    A bahára leszek kíváncsi :)
     
    Fätum, Fatther, Gio és 3 más kedveli ezt.
  17. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Látva néhány kommentet, jól döntöttél;)

    A bahás aratásod még a régi rendszerben volt, szomorú lett volna ha mást kapsz mert az új nem is működött még:D

    A 2 db 200%-s tábla nagyon sokat nyomott a latba, de egyébként ha nagyon, de NAGYON jó kütyük vannak kint, akkor még szerintem ezt lehet azzal közeliteni, esetleg többet is aratni. De ahogy gondoltam egy szimpla mega TP-s napi 200% viszont nem tudja lenyomni a kütyüket:)

    Gondolom a PP hozta a táblákat, azt megosztod esetleg hány pöriből jött? Privibe is jó, ha ide nem akarod kiirni;)

    Az 5 napos kisérleted sajnos nem biztos hogy jó összehasonlitás lesz, mert annyit az új prém is enged:)

    Na ez viszont már érdekesebb:D Ha valami gubanc van az új funkcióban és összekeveredik a kettő, akkor elvileg nem hagyna csak 1 heti termést és TP-t, holott már majd 4 hónapja alszik a terület. Azt hiszem pénteken izgulni fogunk érted8):inlove:
     
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Miért ne írnám ki:) Sajnos csak 350 darab pörim volt, ebből gazdálkodtam és nem volt túl nagy szerencsém vele, lehetett volna több is, de nem tudtam elérni csak ennyit. Meglepően gyakori volt a táblák megjelenése, csak a szerencsém volt házon kívül:):oops: Viszont a rendszer úgy döntött, hogy nekem rózsaólakra van halaszthatatlanul szükségem, mert azzal ellátott:D, ennyit még nem is láttam a keréken mint most.
    ***
    Szívesen nyújtom ki az aratási időt pár nappal/héttel tovább is, ha gondolod, aztán meglátjuk, hogy mire megyünk vele:music:;) A kíváncsiság nagy úr és én kíváncsi vagyok ez a kísérlet pedig
    összehasonlításnak jó lesz.
    Így érzem én is, csak nem akartam ezt leírni ilyen keményen, ne hogy előre elkiabáljak valamit:)8):D
     
  19. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    350? Nincs tapasztalatom ezzel, de ez nekem jó aránynak tűnik. Én legalábbis nagyon elégedett lennék valami ilyesmivel:)

    A kisérletnél lehet akkor félreértettem valamit. Mintha azt mondtad volna 5 nap múlva lejár a régi prémed, tehát ha tovább is altatod, akkor csak az új prémmel tudod aratni, azt meg tudjuk hogy maximum 1 hetet enged. Nekem ez sajnos egyértelmű helyzetnek tűnik, hogy hiába kezdtem el a régi prém szerint az altatást, ha az új prémben aratok az automatával, akkor az nem fog többet elszámolni csak 1 hetet. Ha jól gondolom Lackónak még meglesz pénteken a régi prém arató automata.
     
    Fätum, HéricsBáró és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ezt az eredményt a pörivel ha szerencséd van 40-50-ből is el lehet érni , de ennek a valószínűsége elég kicsi. Mivel itt most "csak" egy bahás területről volt szó, nem is szántam rá többet. Nekem inkább a pajtabónusz hiányzott, ha abból kaptam volna 1, esetleg két táblát annak tudtam volna örülni, de nem jött össze, így örülök a rózsaólaknak helyette. (lett egy rózsa kutyaólam, olyanom még nem volt, megy is event után a raktárházba, a többi ól mellé:))
    Nem értetted félre amit írtam, 5 napom van vissza a prémből. Arra gondoltam, hogy hátha lehet feszegetni a határát az egy hétnek is amit az új ígér, de lehet, hogy tévedek és nem lehet... ezt szeretném kipróbálni.8):music::D