Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Nehéz, de nagyon érdekes kérdést tettél fel. Elgondolkodtam rajta, hogy én mit tennék/tettem volna a helyedben, ha akkor anno lett volna ilyen lehetőségem.
    Aztán rájöttem, hogy számomra egyértelműen a felfelé haladás lenne a legfontosabb, hiszen minden olyan rúna amit a játékot segíti feljebb van. Legyen az a növénytermesztéssel, állattenyésztéssel felröppenőkkel kapcsolatos. (Természetesen nem tudhatom, hogy nálad most hol áll a rúnák megszerzése, így inkább általánosságban írom le a véleményemet.)
    A raktárházak gazdaköri feladatai óriási pajtát igényelnek,állatból, fatermésekből, tenyészállatokból, barkács eszközökből stb. Gondold végig, hogy bírod-e pajtával, csp-vel.
    Hogy a másik kérdésedre is mondjak valamit a haladással kapcsolatban, ami szerintem nagyon fontos lehet: mindenkinek el kell döntenie azt, hogy mivel szeretne haladni és azt az oldalt erősíteni. Legyen az állat és fa, vagy növények ültetése amiből csp-t keres és veszi a piacon amit nem tud maga megtermelni. Ez igaz a farmra és a bahán való haladásra is. Nem lehet és nem is fogsz tudni mindent magad megtermelni és haladni is.
    Jó és okos döntéseket kívánok neked:) Remélem tudtam segíteni valamennyit. Ha van még kérdésed tedd fel bátran, válaszolni fogunk rá:)
     
    HéricsBáró, ursa11 és *bálint* kedveli ezt.
  2. tucsi517

    tucsi517 Járnitanuló

    Nagyon szépen köszönöm!
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  3. csibegazda2014

    csibegazda2014 Haladó

    sziasztok, megkérdezhetem,hogy a Bahan kiváltottam a kurkuma rúnát, termesztem is, de a gazdaköriben nem látok feladatot, ahova kéne betennem, 88-s szinten vagyok.Lehet,hogy később szintlépésnél lesz rá lehetőségem?
     
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Ezt találtam ahová a kurkumát be lehet adni a gazdakörbe. Ez egy állandó feladatsor a fő nyereménye a növekedésserkentő receptje:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/küldetések-a-gazdakörben.6870/page-4#post-484365
    A feladatsor teljesítéséhez szükséges szintet sajnos nem ismerem.
     
    Imi*, HéricsBáró és csibegazda2014 kedveli ezt.
  5. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Sziasztok,

    Prémiumos gazdákhoz lenne faaltatással kapcsolatos kérdésem: tegyük fel egy területem tele van xxl-es fákkal, és az automata faaratóm be van kapcsolva. be kell lépnem a területre, hogy a tojásokat aktiváljam és a raktárakat learassam. kikapcsolom az automatát, belépek leszedek mindent, amit kell (kivéve a fákat), kilépek és visszakapcsolom az automatát, az altatás tovább él, vagy megszakítottam a ciklust?

    Válaszokat köszönöm.:)
     
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem szakítasz meg vele semmit. Attól kezdve, hogy nem aratsz kb egy hétig halmozódik a tp és a termés. Amikor úgy gondolod, hogy aratni is fogsz, előtte aktiválsz mindent amit kell: felhőket, tojásokat bónuszokat adó termékeket és bekapcsolod az automatát. Hagyod, hogy a rendszer elvégezze az aratást.
    Amikor utoljára a bahán altattam, az ananászos süti csak az utolsó aratási időre emelte meg nekem a termés hozamát.
    Sok sikert hozzá:)
     
    Imi*, HéricsBáró, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  7. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Köszönöm szépen. Visszarendezem a Zuhatagot és a tölgyest és kipróbálom. Lerámoltam a fákat a szigetről ólazás miatt és természetesen elfelejtettem előtte a mentést. xD:cry:
     
    -gyöngy-581 és Fatther kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne is törődj vele, hogy nem mentettél, most hátha még jobb elrendezést találsz. Arra viszont érdemes figyelned, hogy a raktárházakban futó termelést kinyírja az automatikus visszarendezés, minden nulláról indul bennük újra, ha ott használod . Legyél óvatos amikor olyan területet rendezel ahol azok is vannak.
     
    Imi* és HéricsBáró kedveli ezt.
  9. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Sziasztok!
    Hogy lehet leggyorsabban szintet ugrani?
    Köszi
     
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Játékkal. Ha játszol akkor jönnek a szintek is :)
     
    Imi*, fabatka, Ribiszke és 5 más kedveli ezt.
  11. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    S milyen igazad van. :)
     
    fabatka, Melan, HéricsBáró és 2 más kedveli ezt.
  12. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Köszi. Végül is, igen, jobb elrendezést választottam. TP érték szerint raktam ki a fákat, plusz néhányat, amiből rendszeresen kell a tápokba. Ezt már elmentettem. :) Ezen a területen nincsenek raktárak, még egy területet itt fel kell szabadítanom (csak a sok eventezés közben mindig elfeledkezem róla). Még meg kell szoknom az altatást, hogy ne arassak. Most beléptem, láttam, hogy beért a fák egy része és máris ugrottam aratni. xD Az utolsó utáni pillanatban álltam le. Ezt még el fogom játszani egy párszor. :cry::cry:

    Valahogy fel szeretném gyorsítani a haladást a bahán. Most vagyok a 358-on, a célom záros határidőn belül a 400-as. Ezt a célt most állítottam fel. Persze az eventeket sem hagynám ki közben. Kellenek a TP/BTP-t adó felhők. :)

    Te hogy csinálnád? (dekorjaim csak azok vannak, amiket eventekbe lehetett szerezni, Rackótól. nem cseréltem és gyűjtöttem őket kimondottan)
     
    Krysy1021, Melan és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Nehezet kérdeztél:)
    Hogy csinálom jelenleg is?
    Hasonlóan mint te, tanácsot adni mást nem tudok, inkáb leírom az én bahámat: nálam egy területen az esőerdőben vannak fák, papagájtoll és szantál XXL, + a raktárházak, naponta 1-szer aratok. A fákat ananászossal és a rendszer segítségével.. ez nem halmozza a tp-t, de a termés szempontjából jobban járok így és az érést sem szakítom meg. Egy terülten csak 24 órás dekorok vannak, a zuhatagon tápnak való fák és szintén 24 órás dekorok. A kincsesen pedig valamit adó dekorok: főnix, kerberosz, pegazus, egyszarvú és nem utolsó sorban a legfontosabb sok sárkány. Szóval a bahám teljes mértékben 24 órára van beállítva. Altatni azóta, hogy változott a prém nem altattam, amíg naponta tudok aratni nem is fogok. Ha bármiért gondot okozna az aratás a dekorokat törölném és nagy tp-jű fák mennének ki helyette. Viszont én a bahán szinte soha sem eventezek :) eddig kevésszer volt rá szükségem, hogy bontsam a hosszú érésű dekorokat 1-1 napra:)
    Nem tudom, hogy az én példámból tudsz-e bármit hasznosítani, remélem igen.
    Amit csinálsz az jó úgy ahogy eltervezted, csináld csak tovább. A kincsere próbálj meg minél értékesebb dekorokat kitenni, hogy rásegítsenek a fák tp-jére. Amikor aratsz az automatával a termékekre és a felhőkre figyelj oda, hogy minden aktív legyen amikor kell, időzítsd repülős és egyéb hosszabb érési idejű felhőt is az aratáshoz.
    Sok sikert hozzá :)
    Ha bármit szeretnél még kérdezni tedd fel bátran, igyekszem válaszolni rá :)
     
    Imi*, Melan és HéricsBáró kedveli ezt.
  14. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Szia,
    Köszönöm a válaszod. Megpróbálok átültetni ezt-azt abból, amit leírtál.

    Egy dolgot kellene még megtennem, de az igazság, hogy már régóta halasztgatom, mert írtózóm tőle. Ez pedig a két kincses terület lerámolása és újrtervezése. Valamiért ez nagyon nehezen megy, de valahogy rá fogom venni magam és átrendezni úgy, hogy a sok TP-t adó kitehetőket a bahához pakoljam. Sárkányom nincs csak pár darab, néhány főnix, pegazus. Eddig nem volt nálam hangsúlyos a kitehetők gyűjtése. Nem rendelkezem olyan sok pink óllal, terményessel pedig pláné nem, hogy ezeket dekorokra cseréljem. Amim van az kell a termeléshez.
     
    Melan és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,
    Kicsit en is belekotyogok ha szabad:)

    Egyertelmuen a dekorokkal lehet haladni. Ha sok jo xxl fad van, akkor azok is adnak btp-t de kozel sem ugy ahogy a jobb dekorok. A dekorok rendezgetese idoigenyes, viszont ha haladni akarsz, es ez most a cel, akkor szukseges.

    Amit tudom ajanlani, eventekbol minel tobb dekor kiszedese. Peldaul a mostani Valentin napos event. Tudom, hogy vonzo lehet a boltbol kiszedegetni minden foldi jot, titokfa, meg olak, meg nem tudom mi, de cserebe bent hagyod a dekorokat. Most 20 jatekbol 4 db 2x2 dekor kiszedheto volt, en ki is szedtem, mert meg hibadzik dekor a 24 oras farmhoz. Ha most ez a celod, akkor az eventeket ehhez kell hozzarendelni. Nyuszis eventet gondolom csinaltad, azokbol nagyon jo szintszorzos dekorok jottek ki, ha azok a felhon csucsulnek, akkor gyorsan le veluk, es irany a kincses sziget. A felhon jo tp-t adnak, de sajnso csak tp-t, bahan kiteve nagyon jo a szintszorzo.
    Erdemes az eroforrasokat tartalekolni olyan eventekre, ahol tobb dekor kiszedheto, mondjuk a boltbol. Party poriket felretenni, hogy akkor probalj termenybonuszt szerezni, amikor tenyleg szamit, nem kell elpazarolni csip-csup eventekben. Szupertragya, szupertap detto, ha csak korlatozott mennyiseg van, akkor tartalekolni kell akkora, amikor tenyleg erdemes felhasznalni. Peldaul egy termenybonusz osszejott, sok eventnovenyt letermeltel, de nincs hozza felropi, akkor jo ha van tartalekban szupertragya, hogy felropiket is osszeszedd.

    Kellenek a dekorok, mert a vege mar nagyon huzos. 358-ig osszeszedtel majdnem 1 milliard Btp-t, 400-ig meg kell innen ugyanennyi.
     
    -gyöngy-581, miniowl és Imi* kedveli ezt.
  16. rozo52

    rozo52 Haladó

    Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni! A csibém a pék mesterséget választotta és én már nem tudom milyen termékekkel tudja " gyorsan " fejleszteni!Találok erről valahol valamit?
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az Enciklopédiában meg kell nézni, melyik mennyi pontot ad. A piacon meg kell nézni, melyik mennyibe kerül. Amelyik a legjobban megéri, vagyis a legkisebb a CSP/pont értéke, azzal érdemes fejleszteni.
    Én annak idején a Pinki-vel fejlesztettem, akkor az olcsó volt, de nem tudom, most mi a helyzet.
     
    HéricsBáró és rozo52 kedveli ezt.
  18. rozo52

    rozo52 Haladó

    Köszi a segítséget!
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  19. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Sziasztok,

    Köszönöm nektek a jó tanácsokat. Közben átrendeztem a kincest. Kitettem a 24 órásakat, főnixeket, sárkányokat stb. és kipótoltam 12 órásakból. Valentinosból is kivettem plussz 3 dekort. Nyuszis a felhőn van, le kell onnan rámolnom.

    Szupertrágya elég jól vant, van pár mamutom azzal szoktam pótolni. PPöriket gyűjtögetem és csak olyankor pörgetek, amikor megéri, TP vagy terménybónusz, sárkányok stb. Amit a boltból mindig kiváltok az a szupitáp, titkosokat majdnem soha, de ezután jobban oda kell figyelnem majd a dekorokat.

    Az igazság az, hogy eddig nem tartoztak a pioritásaim közé, de a leírtak függvényében újratervezés szükséges.
    Az az 1 milliárd ijesztő. Én eddig nem is néztem mennyi kell a végéhez. :wuerg:

    Belefutottam közbe egy másik dologba, ami cudarul rosszul esett. Mondjátok meg hol lőttem el. Kiváltottam a prémet, beültettem a zuhatagot XXL-es fákkal, automata szüretelő kikapcs, egy hétig csak tojást aktiválni léptem be. Az előbb arattam és vártam a csodát, hogy milyen szépen gyűlik a TP és a termések. Hát nem gyűlt. Csak 4 darab gyümivel lett több, vagyis nem halmozódott.

    Miért nem aludtak a fáim egy hétig? Kellett volna még valamit csinálnom? Most nagyon mérges és szomorú vagyok :cry::cry::cry:>:(>:(>:(>:(
     
    Utoljára szerkesztett: 24.2.18
  20. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

    Szia!
    Bizony kellet volna csinálni. :(
    Aratás elölt a villában visszakapcsolni a fák aratását. Ekkor a heti termés aratódott volna.
    Így viszont csak egy adagot arattál. :(
    A prém. jó dolog! :) Az apró kis pipa ott a villában talán az egyik legfontosabb része.