Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Szia,
    Köszönöm szépen. Én lüke, még ellenőriztem, hogy nehogy be legyen kapcsolva, mert ha belépek a szigetre egyből le fogja kapni. xDxD „Bakikirály” címet és a teljes királyi udvart kérem:p:p Kezdő prémesként legyetek elnézéssel irántam. :oops:
    És most szépen visszamegyek olvasásértés képzésre.

    Pipa bekapcs, de most már gondolkodom, hogy altassak-e vagy sem. Estig van időm eldönteni.
     
    Kékmadár1 kedveli ezt.
  2. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

    Ha már fákkal van tele egy vagy több területed érdemes elgondolkodni rajta. Az aratás idejére időzíteni a tp. és termés bónuszok aktiválását. Pláne mikor mega tp. nap is van. Igen szép eredmény érhető el.
    Ami veszteség altatáskor az a felröppenő. Mert az nem halmozódik egy hétig mint a tp. és a termés. Abból csak egyszeri aratásnyit kapunk.
     
    genka53 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  3. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Köszi. A felröppenő "kiesésről" tudtam. Ma reggel aratás előtt bedobtam egy húsvéti, tavaszit, répásat, aktiváltam minden felhőt, tojást. Meg voltam elégedve magammal, hogy na most... xDxD csak az a fránya pipa....
     
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    A rendszer tárolja az aratások között eltelt időt.. tehát az altatás előtt egyszer érdemes lett volna automatával aratnod és csak után kezdeni a nem aratást (altatást).
    Szóval én adnék még egy esélyt a dolognak. Most arattál automatával ugye? Tehát a rendszer rögzítette az adatokat. A következő aratást már ettől az időtől fogja számolni.
    Sok sikert hozzá, szerintem csináld újra, szurkolok neked:)
    Vagyis nem automatával arattál:oops:? Erre nem is gondoltam. Hát ez baki, de tanulsz belőle:) és legközelebb figyelsz rá:)
    PS: Visszajöttem, mert nem hagy nyugodni valami.. bagolyban azt írtad, hogy a pipa jelenleg bent van az automatánál.. ha ezt így hagyod bajban leszel, mert az érett fákat azonnal aratni fogja, és nem tudsz csak a tojások miatt belépni a területre. A pipát vedd ki és csak akkor tedd be, ha már minden éles az aratáshoz: termékek, felhők, tojások. Csak akkor tedd be a pipát, ha úgy érzed eltelt már annyi idő, hogy most érdemes aratnod, mert minden optimális hozzá.
     
    Utoljára szerkesztett: 24.2.18
    HéricsBáró, -Csiki- és Imi* kedveli ezt.
  5. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Nem automatával arattam a reggel, pipát utána tettem be. Amit írtál abból azt a következtetést vontam le, hogy jobb lenne az ott lévő sárkánytojást és tyúklakot máshova tennem, este automatával egyszer aratnom, utána pipa ki és ne lépjek be következő szombat estig. Akkor minden TP növelőt megenni, tojásokat, felhőket élesíteni, pipa be és aratás?

    Ha így csinálom akkor a rendszer egy héten keresztül tárolja nekem az adatokat és a következő automata aratásnál megkapok mindent TP-t és termést, ami felhalmozódott?
     
    Fatther kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A tojások jó helyen vannak, nem kell áttenned máshová, csak arra ügyelj, hogy amikor belépsz oda az automatánál ne legyen pipa a négyzetben. Simán aktíválhatod a tojásokat naponta akár többször is az altatás közben is, ha az automata ki van kapcsolva. Ha csak egy tyúklakról és egy sárkányról van szó persze át is rakhatod máshová, ez már a te döntésed kell hogy legyen:)
    "Akkor minden TP növelőt megenni, tojásokat, felhőket élesíteni, pipa be és aratás?": Igen, ezt jól értetted:) Kérlek írd majd meg, hogy hogy sikerült az aratásod, mert kíváncsi vagyok rá:)
     
    Fatther, Imi* és HéricsBáró kedveli ezt.
  7. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Köszi. Akkor este automata-aratok még egyet, majd hagyom a fáimat aludni egy hétig a zuhatagon. Még egy kiváltandó területem van ott, az utolsó feladatot kell még befejeznem. Azt is megcsinálom addig, lerámolom a nyuszi felhősorokról a szintszorzós dekorokat, kipakolom és hajrá.
    Jelentkezem majd az eredménnyel. :)
     
    Fatther és Fenyvesi1010 kedveli ezt.
  8. hatalom25

    hatalom25 Utánpótlás-írogató

    Tisztelt Team! Szia/sziasztok. A mozival kapcsolatban csak annyit,hogy nem érhető el mindenki száméra.Mindig az jelenik meg,hogy nincs megtekinthető film..Kb ez.Okát nem tudom.Letiltva nincs semmi progim.Flashplayr mindig frissül mikor új frissítés érhető el. Köszönet,ha kapok valami választ erre bejegyzésemre. Egyébként a kisebb hibák ellenére már évek óta szeretem a farmeramát.

    Kérlek arra, ne hibásan idézd az egyes információkat tartalmazó leírásokat, mint pl. ezt:
    https://board-hu.farmerama.com/inde...összefoglaló-az-eventek-teljesítéséhez.10944/
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 28.2.18
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Frissült az érésidő táblázat:
    - Tartalmazza az újdonságokat, amik október óta a játékba kerültek.
    - A tábla számol a Karneválkirálynő felhősor éréscsökkenő hatásával.
    - Újdonság: (félig) elkészült a tábla LibreOffice-os verziója. Egyelőre csak a növényeket tartalmazza, a fák és állatok érésidejei még nincsenek benne.

    A tábla eredeti leírása itt olvasható.

    Excel 2007 vagy újabb (.xlsx): Letöltés
    Excel régi (.xls): Letöltés

    LibreOffice
    Ezt a változatot azért készítettem el, mert akik nem rendelkeznek a MS Office valamelyik verziójával, azok nemigen tudták kihasználni ezt a táblát, hiába töltötték le. Ennek oka az, hogy a két program(család) kompatibilitása elég rossz. Ez azért is fontos, mert az eredeti táblázatot semmilyen módon sem tudtam értelmes módon átvinni a LibreOffice-ba, sem az Excelből exportálva, sem a Calc-ban importálva; ezért ez egy teljesen újraírt táblázat! Mivel én alapvetően Excelt használok, így a tábla ezen verzióját csak Nektek csináltam, én napi használat során nem tudom tesztelni. Az Exceles tábla sok apró hibáját javítottam már ki úgy, hogy én magam észrevettem, de ennél a táblánál erre nem lesz lehetőségem.
    Mindezért azt kérem, hogy minden észrevételt, hibát, javaslatot, ami felmerül Bennetek a tábla használata során, jelezzétek Nekem, hogy javíthassam. Elég nagy méretű a munkafüzet ahhoz, hogy – minden jó szándékom és igyekezetem ellenére – ne maradjon benne hiba. Köszönöm előre is az együttműködéseteket.
    Letöltés
     
    Fätum, Gio, Kata_rzis és 29 más kedveli ezt.
  10. AnkaFD

    AnkaFD Fórumprofi

    Kedves Toma!
    Eddig is imádtam a táblázatot... hihetetlen segítség... Köszönöm.
    Kedves Mindenki!
    Most olvastam az új termékeket... :oops: Mire kitapasztalom, hogy mit mikor érdemes... fogyasztani? gyártani? venni vagy eladni?
    Kíváncsi vagyok, mit számoltok ki. Előre is köszönet minden jó tanácsért. :inlove:
     
    Gio, -Csiki-, Fatther és 2 más kedveli ezt.
  11. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Sziasztok! Most azzal kezdem, hogy töredelmesen bevallom, hogy nem olvastam vissza 163 oldalt (plusz az archív), de elég valószínű, hogy a kérdésemre már válaszolt valaki korábban. Bocsánat! De gondoltam, hátha valakinek csuklóból megy, legalább a hsz-szám...

    Szóval jönnek az új termékek, amik a turmixot hivatottak kiváltani (amúgy ez csúsztatás, mert érésidőre ható nincs is köztük). Én pedig jócskán le vagyok maradva minden mesterségnél, mert nem kötöttek le eddig igazán, meg sok cuccot is ,,ettek" a termékek, nem gondoltam megérősnek a dolgot, igazából eljutottam a répás-almás csatni receptjéig és részemről annyi volt....Viszont jött ez a sok +3 termést adó termék és eltöprengtem....Nagyon gyorsan fel kéne húzni 5-ösre az összes mesterségemet. Azt hiszem, a természetgyógyászattal nem kell kínlódnom, mert van valami felhősor, ami természetgyógyász-mesterségpontokat dobál, az nulla melóval felhúzza magát 5-ösre.

    A gond a többivel van. Minden mesterségnél kijegyzeteltem, hogy milyen terméknek a mesterségbe való beforgatása adja a legtöbb pontot:
    • virágkötő: téli / tavaszi / királyi koszorú
    • pékség: francia lepény, spenótpástétom, pinkie pie sütije
    • lekvár: a törzsfőnök lekvárja, húsvéti lekvár
    • alkimista: iratgyűjtemény, boldogságszérum, a szerelem aromája, az élet forrása, a bölcsek köve, a bölcsesség esszenciája, növekedésserkentő (utóbbit eszemben sincs bedobálni az iparba, de a teljesség kedvéért)
    • természetgyógyászat (csak biztos, ami biztos alapon): zöld matróztea

    A Bölcs Tölgynél kiváltottam a pékséggel és a lekvárkészítéssel összefüggő rúnákat, hogy több mesterségpontot adjanak a termékek. Le is nulláztam magam csillagokkal...A többire még gyűjtögetek.

    Viszont én azt vettem észre és egyúttal ebben kérném a segítségeteket, hogy jól látom-e, vagy a Cseh2-őt nézem...Hogy a virágkötőnél és a természetgyógyászatnál is van olyan termék, aminek nem a mesterségbe való beforgatása, hanem a közvetlen felhasználása, kvázi elfogyasztása is konkrétan mesterségpontot ad. Az esküvői bizb.szok a virágkötéshez adnak pontot, az aloé-moringa maszk pedig a természetgyógyászathoz. Jól látom, hogy a pékséghez, lekvárkészítéshez és az alkímiához nincsenek ilyen termékek? Mármint, hogy nem tudom valaminek a közvetlen fogyasztásával azokat erősíteni? Mert akkor azokkal elég lassú lesz a haladás, ha csak a napi 5 db termék segít rajta, meg amit napközben készítek bennük...Ha a lekvár így megy tovább, akkor még 59 nap kell, mire eljutok az 5-ös szintre, ráadásul a piacon elszórt CSP láttán a szívroham kerülget.

    Jól látom, hogy azzal a 3 mesterséggel nem lehet ettől gyorsabban haladni?

    Előre is köszi!
     
    Fatther és Domos52 kedveli ezt.
  12. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia Anett
    Én még az alkimistát mondanám, tollvonás 40 alk. Tp, irat 100 alk. Tp, tekercs 200 alk.Tp, és az iratgyűjtemény 360 alk.Tp
     
    Gio, genka53, rozo52 és 2 más kedveli ezt.
  13. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Jééé, tényleg! Mármint, nem kételkedtem, hanem elmentem bevásárolni :) De klassz vagy! Nagyon szépen köszönöm!

    Viszont akkor a lekvárra és a pékségre tényleg nincs ilyen cucc? De miéééééért? (ismerős hangon egy reklámból xD )
     
    Gio, rozo52, Domos52 és 2 más kedveli ezt.
  14. -Encyberama-

    -Encyberama- Kivételes tehetség

    Szia! A pékséghez meg a lekvároshoz sajna nincs ilyen termék, viszont napi 5 terméket be tudsz dobálni a fejlesztésbe. A mostani piaci viszonyok mellett a lekvárnál a Törzsfőnök leki, a péknél pedig a Pinkie pie süti megérős. Egy RACS áráért meg tudod venni a két napi adagot mindkettőhöz és ez 1350 pontot hoz neked naponta.
     
    Gio, genka53, rozo52 és 2 más kedveli ezt.
  15. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Hát ez szomorú hír :( Be kéne írni a fejlesztési ötletekbe, hogy azokhoz is legyen közvetlenül elfogyasztható termék :D Köszönöm a segítséget Neked is!!! :)
     
    rozo52, Domos52 és -Encyberama- kedveli ezt.
  16. Domos52

    Domos52 Fórumelemző

    Én a tojáspuncsot ettem meg!
     
    Gio, genka53 és SzabadEurópa kedveli ezt.
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Frissült az érésidő táblázat:
    - Tartalmazza az újdonságokat, amik 03.08. óta a játékba kerültek.
    - Benne van immár az összes nemesítés, ami a tegnapi napon megjelent.
    Mivel rengeteg új adat került be a táblába, örülnék neki, ha ellenőriznétek, hogy amit a tábla mutat, az megfelel-e a játékban lévő adatoknak. Akár pozitív, akár negatív visszajelzéseknek örülök.

    A tábla eredeti leírása itt olvasható.

    Excel 2007 vagy újabb (.xlsx): Letöltés
    Excel 2013 vagy régebbi (.xls): Letöltés
    Libre Office Calc (.ods): Letöltés
     
    HéricsBáró, -vadocka70-, Gio és 10 más kedveli ezt.
  18. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

  19. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Hát kérem aki tud, az tud. :)Ezt is megcsináltad! :) Gratulálok! :) ;)
    Következő cél?
     
    Utoljára szerkesztett: 13.4.18
    Csocsoovb, HéricsBáró, Gio és 5 más kedveli ezt.
  20. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Csocsoovb, HéricsBáró, Gio és 6 más kedveli ezt.