Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Szia Prof :) Ez nem érzelmi reakció. Ez racionalitás. Még, hogy nincs mítosza? Mintha nem is egy fórumot olvasnánk xD Az, hogy valaki beírja a csevegőbe, hogy 8-900 felröppenőt generál egy aratással Pannikkal...már ne is haragudj, annak semmi köze a taktikához. :p Lehet, hogy csak a tényeket akarta közölni...de a event csevegőknek a taktikák megosztásáról kéne szólni, és nem arról, hogy egy olyan játék elemmel ér el sikert, amit már normál módon nem lehet megszerezni.

    Így van bármit lehet érte kérni. És nagyon sokan meg is adják. Már aki tudja...még erején felűl is képes megtenni érte bármit, mert azt gondolják ezzel lehet csak eventet teljesíteni. Főleg akkor amikor, régi játékosoktól nem taktikai segítséget kapnak, hanem csak szimplán bedobja...az X Pannimmal több száz felröppenőm lett.
    Írtam én ilyet? Ilyet biztos nem olvastál tőlem. És úgy tűnik elbeszélünk egymás mellett. Nem baj :D
    Lehó, én nem dühöngök...így ment át Neked? Az igaz, hogy baromira zavar az a fajta megosztás, hogy mennyi Pannival mennyi felröppenő, de ez még nem jelent dühöngést. Mint írtam az ilyesminek semmi köze sem a segítséghez, sem a taktikához. Sőt, sok játékost frusztál az ilyen bejegyzés. Az pedig már régen volt, hogy 3 Pannit ajánlottak egy terményesért, ma már ez nem így van, sőt inkább fordítva. Három rózsa terményest kérnek egy nyamvadt Panniért.
    Az eventes kosár pénzért megvehető elem. Aki teheti vagy akarja, vegye meg. Mindenkinek a szíve joga mire áldoz. Ez nem lehet kérdés és téma sem, ebbe ne menjünk bele...Ha belegondolsz, vagy vissza emlékszel, a Gazdabba együttes elemeit is közvetve, de meglehetett venni. Igaz random volt, hogy mikor melyik jött, de 300 Fa rendelésért jött egy valamilyen Gazdabba teknősbéka.

    Nem tudsz és senki nem tud meggyőzni róla, hogy a Panninak így, ilyen formában a játékban a helye. És ha már hasonlattal élünk: a Pannik használata kb. olyan, mint amikor két versenyzőt odaállítanak a start vonalhoz, az egyik kap egy Suzukit, a másik meg egy Ferrárit, és ellövik a startpisztolyt....nem folytatom ezt az eszmefuttatást tovább, úgy is mindenki tudja mire gondolok.

    Ez a játék felhasználókat tekintve látjuk, tudjuk mindannyian, hogy nem előre, hanem vissza fejlődik. És csak akkor maradhat életképes, ha a fluktuáció egészséges mértékű. De tudjuk, hogy ez nem így van. Többen hagyják el a játékot, mint amennyi új játékos elkezd vele játszani. Fogyunk! És ennek egy Panni kultusz, amikor a csevegő azzal van tele, hogy x száz Pannim van, dejó...a friss játékos meg csak kapkodja a fejét, és arra ösztönzik sokan őket, hogy szerezzenek Pannit..még..még...még mert azzal tudnak csak boldogulni...hát az nem tesz jót a játéknak. Nyilván nem csak a Panni tehet a lemorzsolódásról ez csak egy szem a gépezetben. De jelenleg elég nagy jelentőséggel bíró szem.

    Aki olvasott már régebben is tőlem hsz-eket, az pontosan tudja, hogy én vagyok a Pannik legnagyobb ellenlábasa. Egyszerűen nem tartom korrektnek, hogy ekkora jelentőséget adtak neki. Még mielőtt ránk sütné valaki Lehóval, hogy veszekszünk...nem....nem veszekszünk...véleményt cserélünk :) Szeretem az írásid, még ha nem is értek vele mindig egyet.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.5.18
    -vadocka70-, CoraQueen, Domos52 és 9 más kedveli ezt.
  2. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Szia!
    Egyetértek, minden érzelmi hullámzás nélkül, szerintem is a Pannik kicsit túl vannak spirázva. Én kettő darabbal rendelkezem, kint vannak a szántón, mert aranyosak. :)

    Mondjuk szerintem - amellett, hogy a játékhoz nyilván józan ész is kell (vagy elsősorban :D ) -, érzelmileg is kötődünk hozzá, mert szeretünk játszani, szeretjük a társaságot itt a fórumon (legalábbis én).

    Én sem csinálom az eventet. Ennél az alkimista-vonatos eventduónál elpattant bennem valami (nem tudom, értelmileg vagy érzelmileg), de túlzásnak találtam, már inkább munka volt, mint szórakozást. Most csak úgy ültetek, termelek kedvemre, abból, amiből nagyon kevés van.

    Puszik! :inlove:
     
    -vadocka70-, fabatka, Ribiszke és 10 más kedveli ezt.
  3. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) szerintem nem igazságos csak a Pannikat kiemelni, mint nem kívánatos játékelemek. Abban az esetben lenne értelme, ha megszüntetnék a gesztenyés felhősort és a mamutfákat is. Pannikat legalább lehet cserélni, felhősorhoz viszont nem lehet hozzájutni, pedig sokkal többet ér mint néhány Panni. Az a legnagyobb gond, hogy ha utólag rá is jönnek a játék készítői, hogy valamiben hibáztak (nem gondoltak valamire, ami túlzó előnyökhöz juttat egyes gazdákat), már csak olyan dolgokat tudnak tenni, amivel még nagyobb elégedetlenséget okoznak...
     
    fabatka, SzabadEurópa, Ribiszke és 5 más kedveli ezt.
  4. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Nem valóban nem igazságos csak a Pannikat kiemelni, de most épp ez került szóba, és reagáltam rá :) Az összes többit amit említettél teljesen helytálló. Szerintem...de csak szerintem...ezeket a játék elemeket be lehetne tenni gazdakörbe, hogy azok a játékosok is megdolgozhassanak érte, akik szeretnék ezeket beszerezni. Nem csomagban megvenni, nem FA-ért..nem, hanem gazdakörbe velük...és mindenki nyomja végig aki szeretné. Természetesen akiknek már megvan, nekik ezek a GK-k ne jelenjenek meg. Így esélye lenne mindenkinek hozzájutni ezekhez a játék elemekhez. Lehet be is írom az ötletesbe :D
     
    fabatka, Ribiszke, Imi* és 4 más kedveli ezt.
  5. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    A gesztenyés felhősorért szerintem mindenki megdolgozott. Nekem is van olyan hiányzó felhőm, amikor még nem játszottam, vagy éppen valami miatt ki kellett hagynom (dinnyevarázslat), de nem mondom, hogy szüntessék meg, mert előnybe kerülnek a +1 terméssel a többiek. A mamutok lehetősége mindenki előtt ott volt aki nem utána regelt, sok fát, CSP-t és időt áldoztunk rá, hogy hozzon a vonat belőle. Ehhez sem kellett valós pénz, és cserenap sem.
    Nagyon csúnya dolog lenne, ha megszerzett dolgokat, előnyöket visszavenne a BP, mert mások úgy gondolják, hogy egyenlő feltételeknek kell lenni mindenkinél. Ilyen alapon a bónuszt adó felhősorokat is meg kellene szüntetni, mert sok gazdának nincs meg mindegyik (egy másik farmomon letermeltem mindent az eventhez, ami a Sajtos rejtély felhősort adta, aztán valami miatt egész egyszerűen elfelejtettem beadni a feladatba).
    Szóval, azt gondolom, felesleges azon agyalgatni, hogy melyik játékelem mekkora pluszt ad a haladáshoz, bár a "panni mizériával" nem értek egyet én sem. Nincs még mutatóban sem (pedig rendeltem FA-at még a Gazdabba időkben is), de felröpi hiány miatt még egy eventet sem buktam el.
     
    Fätum, fabatka, Samborg és 5 más kedveli ezt.
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Olyasmi ellen ágálsz, ami egy játékelem. Ráadásul nem is új, és tényleg mellőzöl minden racionalitást. Akik megszerezték áldoztak rá, vagy FA rendeléssel, vagy a cirkuszban, vagy cserenapkor. Néhány darab fórumjátékban talált gazdát. Senkinek sincs ingyen pannija.
    A mítoszt meg egyértelműen a játékszervezés generálja. A rengeteg felröppenő. A másik felét a mítosznak a tudatlan játékosok generálják. Mire jó, mikor jó, azt nagyon kevesen tudják.
    Tegyél ki majd, ha lesznek kriptamécsest majd a teliholdasra. Minden területre. És panni nélkül is 404 felröpivel fogsz kezdeni.
    A pannival (kb 30-40 darabbal) fel lehet túrbózni egy hagymát úgy, hogy kezdésre kétszer annyi röpi jön, mint nélküle jött volna.
    Egy lóherét ugyanezzel a mennyiséggel fel lehet annyira túrbózni, hogy mindegyik kiskocka ad felröpit.
    De, ha lesz mondjuk egy 48 órás növény vagy fa, az már pannival is ugyanannyi felröpit fog adni, mint panni nélkül, az esetek nagyrészében.
    A másik fele a dolognak, hogy 6 területen 1120 kiskocka van. Ha innen valaki leszed 800 röpit, az nem nagy ördöngösség. Ugyanis 6*40 paanni az 240 kiskocka, ehhez a 800 az meg 1040. Még így is 80 kiskockát elbukott 40 pannival. És még mást is elbukott ugye, mert azt a 18 raktárházat, ami adott 144 felröpit 72 kiskockán nem is számoltuk.
    Elég egy krókusz és 30 pannival 1 az 1ben szedem a felröpit.
    Mítosz? Tudatlanság? Na az utóbbi van bőven, kapzsisággal és irigységgel párosulva. És ha nem lesz panni ugyanannyi lesz a tudatlanság, irigység és kapzsiság. Nem fog változni.
    De nullperccel is lehet generálni 20 perc alatt 10000 felröpit. Akkor az is a kukába menjen, mármint a gesztenyés felhősor.
    Ha annyira zavarnak a pannik. Jön a cserenap és szépen reális áron válj meg tőlük.
    És mit meg hogyan írnak át a fejlesztő, azt nem tudjuk, mert még az eredeti verziókat sem ismerjük. Azt már láttuk, hogy tesztfarmokon minden úgy van, mint a nagykönyvben.
    Van egy fejlődési taktika topic évek óta. Ott sok minden le van írva, de a kutyát nem érdekli. Egy dolog mozgatja a gazdákat. Gyorsan, jól, tegnapra legyen kész. Ezért nullázzák a számláikat, ezért nullázzák a pajtáikat (panniért esetleg), ezért nullázzák a csp készletüket. Ha valaki ad 3 terményest egy panniért, az a szive joga. A gazdák cserélnek. Kinek mi a fontos. Tudod "országomat egy lóért". Ki kellett volna írtani az összes lovat, még a farmeramából is, nem?
    Higgadj le, mert semmi logika nincs abban, amit fejtegetsz. A pannik gyűlöletén kívül, semmi konkrétum nincs.
    Tudod én már minden pannimat odaadtam volna darabonként 3 rózsa terményesért. Egyet sem tudtam odaadni. Erről ennyit.
    Ilyen kirívó egyetlen eset miatt, akkora paklávert kavarni! Tudod, hogy hányan haltak már meg a Csomolungma meghódítása miatt? Akkor lőjük szét atomrakétákkal? Vagy ne szálljon fel több repülőgép? Vagy mindenki járjon gyalog?
    És még egy érdekesség, gyalog is meg lehet halni.
    Abban is biztos vagyok, hogy ha nem lesz panni, akkor lesz rögtön egy másik őrület. Ennyi. A játékosok ilyenek. Amiből sok van elszórják, amiből kevés van meghalnak érte.
    A pannikat, amíg nincs megfelelő íróasztalod a BPnél, nem tudod megszüntetni, de 1-2 millió játékost átnevelhetsz. Senki nem szab gátat.
    Ez stratégiai játék, a játékosok meg nem stratégák. Ilyen egyszerű.
    És akkor ezt most átviszem a fejlődésibe.
     
  7. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Igen, az lenne az "igazságos", ha állandó gazdaköriben elérhető lenne 1-2 régi, de nagyon hasznos dolog az "újabb" gazdák számára is :)
     
    rencsike982, Fätum és Melan kedveli ezt.
  8. Xirnox

    Xirnox Járnitanuló

    Ha az a 100 darabos mondatod nem lenne, még egyet is értenék. Így közel sem. Az érzelmek vezérelnének engem is? Lehet. Azért jöjjön 1-2 adat is.
    Csak a kedvedért átnyálaztam a farmot és megszámoltam a teknősöket:
    Spuri: 28db
    Tek Ila: 6db
    Teknős Tódor: 3db
    Páncél Panni: 1db.
    Mivel egyet sem cseréltem, így az arányokra ez egy jó példa. Persze, biztos voltak szerencsésebbek is. Ezek után nem lehet sok játékos, akinek 25-30db (nem is az általad írt 100db) Pannija lenne. A sokat a játszó játékosok összlétszámához értem. Mivel a Gazdabba feloszlott, így a Pannik mennyisége adott. Így a cserék érdemi változást nem jelentenek.
    Nem a Pannik léte a baj, hanem az a sugallat, amit az újabb játékosok olvashatnak a fórumon. Csak akkor lesz elég felröppenője, ha lesz Pannija. Pedig nem. Több száz fölös felröppenővel szoktam zárni azzal együtt, hogy a gesztenyés felhőt csak azért aktiválom már jó ideje, hogy a karácsonyi sütit kiváltsam vele. Viszont azonos szintű egy és mondjuk három éves farmok lehetőségei között jelentős eltérések vannak.
    Mindaddig nincs baj, amíg jelenleg beszerezhetetlen (nálam a Panni is ez a kategória) játékelem nélkül is teljesíthetőek a feladatok ÉS a kommunikáció sem ellentétes ezzel.
    Amit a végén írtál a tiltással kapcsolatban, az erős sarkítás. Emlékszel az altatásra? Évek alatt néhány játékos (szerintem többen, mint ahánynak 100 darabos Panni-készlete van) jelentős előnyre tett szert. Vissza is lett vágva alaposan.
     
    -vadocka70-, Samborg, simi1955 és 2 más kedveli ezt.
  9. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,
    A Pannis temaval kapcsolatban egy dolgot talan azert erdemes itt is kifejteni: Az eventeket meg lehet csinalni Pannik, mammutfak, gesztenyes felho nelkul is. A mitosz az az, hogy csak azokkal lehet. A kisfarmon tovabbra is eventezek, minden extra nelkul. Az eventezeshez megfelelo taktika es ido kell, illetve szerintem arato, anelkul ennyi terultetet aratni mar nagyon idoigenyes, es maceras. A BP ezzel tenne nagy szivesseget a gazdaknak, ha adan lehetoseget legalab 48 oras aratora mindne ilyen aratos ultetos eventben.

    A Pannikkal, nullaperccel egy dolgot "veszunk" meg, ahogy Leho talaloan megfogalmazta valamikor: idot. Azzal hogy en Pannikkal aratok idot nyerek, amit az en esetemben fejlodesre forditok, mert hamarabb pakolom vissza a kutyuket. Azzal hogy a Pannikkal, vagy nullaperccel felgyorsitjuk a felropi szerzest, egyszeruen idot nyerunk, hamarabb tudjuk a farmot arra hasznalni amire szeretnenk.

    Ez fokozottan igaz a TP csikra, mert a jatekban egy dolog nem ad felropit, a kutyuk. Aki gazdakorizik, es egy olyan event van, ahol kevesebb eventgaz kell, de tobb felropi, az akar tud haladni a gazdakorikkel is, mert amit oda termelunk az is ad felropit. Egy dolog akadalyozza a gazdakorit, az eventgaz, minel tob kell annal rosszabb, es ezen peldaul a Panni nem segit.

    Summa summarum uj gazdaknak, vagy barkinek: eventeket lehet csinalni Pannik, gesztenyes felhok nelkul is. A Panni leghasznosabb tulajdonsaga ott jon ki a legjobban ami talan a legkevesbbe erdekli a legtobb embert, es ez a TP csik. Ha rengeteg eventgaz kell, akkor nem lehet mit tenni, amellett nem lehet se gazdakorizni, se TP-t gyujteni, semmi...
     
    CoraQueen, Csocsoovb, Samborg és 8 más kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Pedig voltak, vannak és lesznek is 100 darabos farmok. Az igazi Panni özön a cirkusz idején volt. Tudod 50 millió farmról lehetett megszerezni 1 darabot. Rengeteg került akkor játékba. És rengeteg cserélt gazdát. Akkoriban egy pink terményesért (nem akarok nevet mondani) 10-12 pannit kértek. Mondtam, hogy annyiért van nekem is cserélhető pink terményesem.
    Nem egy olyan játékos volt, aki egy farmterületre nem tudta volna kitenni a Pannikat, annyi volt.
    A 100 darab az csak az a limit, amivel még lehet valamit aratni, mert egy fél területnyit foglal el. Ez sem ideális. Az ideális 30-60 db között van. Mindig a feladat és az idő határozza meg mennyit célszerű elővenni. De 100 darab pannival még a szénát is rá lehet venni, hogy 1x1en adjon felröpit.
    De mindenkit megnyugtatok, hogy kisfarmomon 5 db van és nagyon jól érződik a hatásuk már egy spárgánál is.
    Azt felejtik el sokan, hogy minél rövidebb gazt termelünk annál több panni kell, hogy érzékeljük a hatást. Pl. 10 darab felröpinél 5 % csak egy fél röpi. Ami vagy jön vagy nem. Minél hosszabb egy termék annál biztosabb, hogy adja a felröpit panni nélkül is.

    Bocsi Melán!

    Csak TPzni vagy CSpzni nem lehet. A többit lehet, mert adja az is a felröpit, mondjuk a gazdakörbe való termelés.
    A sok gaz meg megfojt mindent. Valóban a mellett semmit nem lehet csinálni, és rengeteg csatnit eszik.
    De ugye évekig ment a rinya, hogy mire kész a gaz, csak fele felröpi van meg.
    Most fordítottak a szekeren. Tudod Melan, ugyanazok rinyálnak.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.5.18
  11. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Szió! Most hosszabbra nincs időm, mert ballagásra rohanok. Viszont a mennyi pannival szereztem mennyi felröppenőt hozzászólások most azért szaporodtak meg, mert Beko, valahol teljesen jogosan, azt kérte, hogy aki közzéteszi, hogy mennyi felröpit szerzett, azt is írja oda, hogy hogyan. Ez részben azért is kell pont, hogy akinek nincs pannija, az ne érezze egy 600-800-as darabszám láttán, hogy valamit rosszul csinált, hanem egyből tudja, hogy az pannik miatt annyi. Az eventcsevegők neve sosem volt event-taktikai csevegő, hanem csak eventcsevegő, szerintem az eventen belül bármiről lehet beszélni, de egyébként nem teljesen értünk egyet, maga a panni is taktikai elem. Egyébként én épp fordítva tapasztaltam, hogy 1 rózsa terményes ólért adnak 3-4 pannit, ilyen üzletet kötöttem már én is. Azt hiszem, talán mementori hívta fel rá a figyelmemet, hogy ha pannira sóvárgok, akkor gyártsak érte rózsa terményest és bejött. Szerintem ha már írják, hogy mennyi felröpit szereztek, akkor valóban korrektebb, ha ott van, hogy hány pannival, én nem érzem, hogy emiatt én rossz lennék.
     
    Domos52, fabatka, -ágianyu33- és 3 más kedveli ezt.
  12. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Nem nem Európa, Te nem vagy rossz. Csak azok kis csúnya pannik, na! Azok a rosszak!xD
     
    fabatka, -ágianyu33-, Melan és még 1 ember kedveli ezt.
  13. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Nem, Európa nem rossz, csak baromi vén xDMa ballagott a húgom...Én pelenkáztam, fürdettem, erre ma ballagott...A Vén Európa éppen kardjába dől xD

    Már nem emlékszem, hogy eventből, gazdakörből, vagy eventes gazdakörből, de lehetett szerezni rózsa angórasimogatót és rózsa bőröndboltot. Egy-egy újabb rózsa terményesért 4-5 pannit is adnak, régebbiért 2-4 db-ot biztosan. Ez azt jelenti, hogy aki ezeket megszerezte, minden különösebb erőfeszítés nélkül tehet szert néhány pannira.

    Amúgy én mindig látok olyan elvetemültet a léghajón, aki pannit adna a legújabb fáért / ólért / kitehetőért. Most is pl. a brokkoliagy meg az a szerelmes homáros kitehető pannit ér. Aki nem sajnálja őket elcserélni, szintén szerezhet pannit, az új titokizékről meg egész nyugodtan le lehet mondani, mert 1 hónappal később úgyis annyi lesz belőlük, mint almafából. Nem érnek semmit, de sokan az általad is vázolt ,,mindent akarok és most rögtön" mentalitás miatt fele királyságot adnak az újdonságokért.

    Aki tényleg azt hiszi, hogy a pannik hozzák a megváltást (pedig amúgy azon múlik minden, hogy ki mennyire ismeri általában a játékot és konkrétan a saját farmját), azok még mindig szerezhetnek, a különbség csak annyi, hogy nem egy kattintással FA-rendeléssel, hanem kicsit dolgozni kell érte, de az az igazság, hogy ez is olyan, mint amit párszor kifejtettél pár helyen Te is, hogy hiába van valakinek pénze is akár, ha nem tudja, hogy azzal az összeggel hogyan szolgálhatná a legjobban a saját céljait és csacsiságokat vásárol össze például. Na, ez a helyzet a pannikkal is, ha valaki csak arra koncentrál, hogy azokat kell beszerezni, mert anélkül nem lesz meg az event, akkor nem fogja végigvinni a kupákat 30/30-ig, pedig szerintem összességében nekem az dobott a legtöbbet a felröpiken, nem a pannik. Vagy valaki nem frissít a területről területre hurcolások között. Szóval a pannikat is lehet ész nélkül használni. Persze, Leho, ezeket már nem Neked mondom. Ezeket Te tudod.

    Amúgy. Én egy füzetet telejegyzeteltem a fejlődési taktikákból, amikor visszakerültem a farmra.
     
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Egyetértünk, azzal a az apró kiegészítéssel, hogy nem elég jó dolgokat vásárolni, hanem azokat a megfelelő helyen és időben kell használni. A farmra való beruházás nem azonnali extra profit az esetek nagy részében.
    És egy érdekesség, amit pár perce tapasztaltam: terményes raktárház 3 fúrót dobott panni nélkül és aktív barkács felhő nélkül!
     
  15. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Ha van Pannid használd, csak úgy mint mindenki. Senki nem írt olyat, hogy aki Pannit használ az rossz. A Panni sem rossz. Az a rossz, hogy ekkora jelentőséget tulajdonítanak neki, holott a beszerzésére csak cserenapon van lehetőség, semmikor máskor. Az a rossz amit ezáltal képvisel: a kapzsiságot. Az a rossz , hogy sok játékos azt sugallja az újaknak, hogy Panni nélkül nem lehet eventet teljesíteni. Pedig ez nem igaz.
    Az a rossz, hogy míg ekkora (igenis) kultusza van játékosok között a Gazdabba együttes eme hölgy tagjának, addig mindig lesznek olyanok akik fél farmokat kérnek egy Panniért, és lesznek sajnos olyanok akik megadják amit kérnek, mert a Panniktól várják a megváltást. Pedig ez sem igaz! Az a rossz, hogy a BP még mindig nem oldotta meg semmivel a Pannik kiváltását. Az a rossz, hogy nincs rá mód normál játékkal, (a csere nap nekem nem normál játék menet) hogy közepes szintű farmok is beszerezhessék és ne csak álmodozzanak róla, és erőn felül adjanak érte nehezen megszerzett játékelemeket. Nem, nem veled van a baj!

    Elolvastam mindent amit írtatok és egy mondat tetszett meg ebből az egész beszélgetésből az, amit Melan írt: sok Pannival időt lehet nyerni és semmi mást!
    Szóval kedves új játékosok: egy Panni de még kettő sem, sőt a sok sem tesz csodát. Egy dologban egyet értettünk itt mindannyian: bárki bármit ír, vagy mond eventeket igenis lehet teljesíteni Pannik nélkül is. Nincs szükség arra, hogy a nehezen megszerzett dolgaitokat beáldozzátok valamiért, ami csak egyetlen egy lehetőség a játékban!
     
    Utoljára szerkesztett: 5.5.18
    CoraQueen, Melan és Imi* kedveli ezt.
  16. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Ezt most jol kibeszeltuk itt, es akiknek eppen szolna ugysem talalnak ide:p:D

    Szerintem egyebkent ezert is kerte Beko, hogy irjuk le a csevegoben ki hogy szerezte a sok felropit, hogy tiszta legyen, es az ujak ne kedvetlenedjenek el. Amugy vannak mindig paran az eventcsevegok kozott, akik kiirjak, hogy hogyan lehet eventezni extrak nelkul is, aztan ki hallgat rajuk vagy ki nem az mar mas kerdes. Sajnos altalanossagban elmondhato, hogy mostanaban az eventcsevego inkabb panaszkonyvre hasonlit.

    Es meg egy valami, a Panni-mitoszt egyebkent szerintem nem azok inditottak el, akik hasznaljak a Pannikat, hanem azok, akiknek nincs, es folyamatosan kinlodnak az eventekkel, es ahelyett hogy tanacsokra hallgatnanak, inkabb mennek rinyalni. Tele a csevego ilyen kommentekkel: "penz, panni, nullperc nelkul meg sem lehet csinalni"

    Ahogy Leho is mondta, most meg forditottak egyet rajta, es felropik jonnek rendesen, ellenben iszonyat eventgaz kell... most meg ugye ez a baj... de legalabb a Pannikra nem lehet panasz:)
     
    Utoljára szerkesztett: 5.5.18
    Csacskamacska, CoraQueen, Samborg és 4 más kedveli ezt.
  17. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Kezdesz a realitás talajára lépni.
    Még vannak apró túlzásaid, de most már az érzelmeket ésszerűen uralod.
    Ha valaki figyeli a játékot és számolgat is, akkor ott vannak azok a bizonyos barkácsos felhősorok, amiből már 50 % is összehozható.
    Ezzel már tíz panni kiváltható. Ja és ezek a felhősorok hatnak a teliholdasra is, ahová panni nem teheti be a lábát. Lehet gyúrni ezt az eventecskét, akinek panni ábrándjai vannak. Nem kerül a felhősor 3 pink terményesbe.
    De nem csak itt tesznek az újak "hátrányának" csökkentésére, hanem gazdakörben megjelentek az óriás istállók is, pink és neon ólak ugyancsak.
    Nem mellékes a mitikus sárkány és pegazus játékelemek, melyek versenyre kelnek a mamutokkal bármikor.
    Tehát ennek a mondvacsinált hátránynak a csökkentésére jönnek mindezek. Mert igazából nem tudom miben is szenvednek hátrányt az újak vagy közepesek, amikor 24 óra alatt lehet hozni egy 40es szintet. 3 évig kapáltunk és nem volt felhősor, eventek is gyéren. Azt az időt miért is akarják az újak ingyen megspórolni.
    Mérhetetlen tudatlanság van. Senki nem szeret számolgatni, tervezni stb. Ha elmúlik a panni mítosz, lesz majd más. Nem azért van a panninak mítosza, mert azt olvassák a csevegőben, hogy 60 pannival 900 felröpi. Nem ezért. A panninak azért van mítosza, mert egyszerűbb ráfogni valamire a saját tudatlanságunkat, mint olvasni, tervezni, építeni következesen a farmunkat és stratégiánkat.
    A régiek évekig építgették azt a farmot, mellyel most egy csettintéssel lepörgetnek egy eventet. Ez egy mítosz, hogy az újak és alulolvasottak azt hiszik, hogy az nekik jár. Jár nekik 1-2 év tanulópénz. Hogy ennek mi a végösszege az attól függ, hogy mennyit dobnak be olvasatlanul és mennyit olvasottan.
    Amint már írtam, tehetsz sokat a panni meg egyéb mítoszok ellen, de először olvasásra kellene bírnod a játékosokat. Ehhez pedig kevés vagy. Nem csak Te, hanem az egész magyar fórumozó csapat kevés. Sajnos ez a valóság. Itt nagyon sok ember munkálkodik azon, hogy a játékosok megfelelő információkat kapjanak. Csak megfelelő vevő nincs erre. Az egész fórum olyan, hogy egy okos okít egy még okosabbat. Amikor jön nagy ritkán egy érdeklődő, meglátva azt az irdatlan mennyiségű információt, amit itt több tucat játékos összerakott, akkor nagyon kevesen tudnak ezzel az anyaggal megküzdeni. Nem véletlenül írtam Bekonak az eventezési útmutatójáról, hogy túl nagy anyag, túl bőbeszédű és túl szerteágazó és nagyon nem szeretem azt az alkotást. Nekem, aki ismerem ama írás tartalmának minden elemét, még nekem is nehéz olvasni, annyira hosszú, részletező és tömény. Képzeld egy néhány hetes vagy pár hónapos játékosnak az milyen.
    Ma gyorsabban lép szintet egy régi játékos, mint egy csibe. Holott egy csibének 30 nap alatt illene 70 fölött lennie. Ma, ha írsz egy levelet a csibének jó esetben visszakérdez, hogy ismerlek? És ezzel vége is.
    Látok csibéket, akik 2-3 éves úgymond játékot ismerő játékosok. Ha tanácsolsz valamit, ők attól jobbat tudnak. És egy hétig ülnek a 12es szinten napi egy belépéssel.
    Volt olyan csibém, akinek volt már egy 3 éves farmja és szilvafát kért. Küldtem neki trágyát és mondtam adja el. Olyan 20000 csp jöhetett volna neki netto. És nem értette meg, hogy mennyi szilvafát lehet annak az árából venni. Egyszerűen a játékosok 90%a, aki leül farmozni off módra rakja az agyát és játszik. Lehetne úgy is írni, hogy kikapcsolódni jön, de akkor a drogozást és alkoholizálást is hívhatnánk kikapcsolódásnak, meg a delirium tremenst élményfürdőzésnek.
    Egyetlen mítosz van ebben a játékban: mégpedig az, hogy olvasás és tanulás nélkül nem vagy balek. A balekok meg 28 almafáért is adnak egy pink terményest. Hagyni kell mindenkit játszani. Aki ad egy pink terményest egy almafáért, annak készségesen adok egy almafát.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.5.18
  18. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Teljes mértékben egyetértek veled, persze én nem írtam ezt le eddig mert a fejemet vennék. A pannikat el kéne távolítani és vissza kéne térni a 8-12 ezer növényhez eventenként és a kb 800 felröppenőkhöz.
     
    Csacskamacska, Samborg, Melan és 2 más kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt. :)
    Nem tudom jó helyre írok-e, de talán taktikai szempontból idevaló. (Ha nem, akkor töröljétek) Most olvastam Jónásnál a szintemelés mértékét. Úgy látom hogy a Bp programozói le vannak terhelve és egy gombnyomásra meg akarnak oldani egy olyan játékelemet amit lehetetlen egy halandónak megcsinálnia. Tisztelet a Top 10-es csapatnak, de a többieknek ezentúl nincs értelme TP-s kütyüt gyűjtenie, mert minek. Jön a csere is. Nem úgy látom hogy jó irányba haladunk, mert eddig legalább mindenkit ösztönzött egy szintlépés, most már nem fog. Kíváncsi lennék erről a témáról mindenkinek a véleményére.
     
    SzabadEurópa, Melan, Imi* és 3 más kedveli ezt.
  20. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Szia! Sokat gondolkoztam, hogy válaszoljak e Neked, mert tulajdonképpen semmi értelmét nem látom. Olyan mértékben vagy elkötelezett híve a Panniknak, hogy minden ellenkező vélemény nálad szóba se jöhet. Aztán még is úgy döntöttem, hogy pár mondat erejéig reagálok. Az első két mondatodat idézem csak be, mert olyan filigje van a számomra, mint amikor egy kiskutyát megsimogatnak, mert barátságosan csóválta a farkát: jól válaszoltál, játszhatsz xD

    Nos, mint írtam abban mindannyian egyet értettünk, hogy eventet igenis meglehet csinálni Panni hadsereg nélkül is. Semmi másra nem jók, mint idő szerzésre és épp ezért hasznosak. Ebben nincs is nézet különbség köztünk. Ez az amiben egyetértünk. Egyéb másban továbbra sem. Mégpedig azért nem, mert a hozzájutásuk NEM megoldott normál játékkal. CSAK cserenapon lehet beszerezni őket. Nekem pedig a cserenap nem tartozik a rendes kerékvágáshoz. A kultusza pont a cserenap miatt nagy, valamint az eventekre gyakorolt hatása miatt. De még az eventes hatása sem zavarna ha megoldanák MINDENKI számára, hogy hozzá lehessen jutni. Mindenki aki eventezik egyből elkezd Pannizni. :wuerg: hiába mondogatjuk többen, sokan, hogy nincs akkora jelentősége, mint amekkora jelentőséget tulajdonítanak neki. De addig amíg nincs megoldás beszerezni, csak cserenapon, addig ez így is marad. Hangsúlyozom: vannak Pannijaim...még sem gondolom, hogy igazságos ez a mostani felállás. Nem kell egyet érteni velem, mert én tisztában vagyok vele, hogy évek óta szembe megyek a többség véleményével. (De azért "szabad sajtó, a szabad sajtó" hogy kulturáltan leírhassuk a véleményünket) Nem gondolkodunk egyformán (szerencsére) nem játszunk egyformán, másképp látunk, és kezelünk sok mindent. DE, én tiszteletben tartom mások (a TE) véleményét, és elvárom, hogy fordítva is így legyen. Ezzel a Pannis téma boncolgatását én be is fejeztem. :p
    Sziaszia :) Olvastam én is Jónásnál, hogy mekkora szintemelésre készülődnek. Ez valóban így van ahogy írtad, nem lesz értelme TP-s kütyük gyűjtésének, és még a mega TP-nek sem. Egy gonddal kevesebb. Nos, ezután nem kell majd arra figyelni, hogy melyik kütyü, fa, növény vagy ól ad magas TP hozamot. Lesz valamiféle egyensúly, és fókuszálhatunk teljes erőből a pajtára. Át kell értékelnem 200 után nekem is a kütyüimet, mert a csp-seknek több értelmük lesz a szint emelés után. Most az összes csp-s kitehető nálam a menüben porosodik. Megjegyzem engem a bahán már most sem érdekel a szintlépés, ott már régóta pajtára gyűjtögetek. Ezt fogom tenni a farmon is, ha elértem a 200-at. Remélem annak az eléréséhez azért nem nyúlnak hozzá, mert már valójában nem sok kell a 200-hoz. Ha nem nyúlnak hozzá, mire elindul a TOP addigra nagy valószínűséggel meg lesz a 200.

    Valójában nem sok értelmét látom ennek a szintemelésnek, mert azokat akik elérték a 200-at, nem nagyon izgat már a TP. Engem se fog izgatni. Ahogy Jónást olvastam, akkora emelésre készülnek, hogy lehetetlen lesz elérni. Akkor viszont teljesen mind egy, hogy 200- fölött van e még elérendő szint, mert ugyan úgy nem fog senkit érdekelni mi van 200 után mint most. A TOP-on indulást is át kell akkor majd értékelnem, mert a TP-s kütyü trófeának itt sem lesz értelme. Nálam pld. a TOP-on indulást a nyeremény határozza meg, pont úgy mint az összes többi eventnél. Csak azért nem indulok a TOP-on, hogy elmondhassam, indultam-bent maradtam. Ahhoz azért nagyon sokat kell beáldozni, hogy egy számomra értéktelen "valamit" kaphassak.[/QUOTE]
     
    Utoljára szerkesztett: 7.5.18
    CoraQueen, emocy91, Leho69 és 4 más kedveli ezt.