Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Szia szomszéd!!

    Nagyon nagy Gratuláció!!! :inlove::inlove::inlove:
     
    genka53 és Imi* kedveli ezt.
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Az egy nagyon merész kijelentés, hogy a fejlesztők az inflációval nem számoltak. Mérget vehetsz rá, hogy számoltak. És számolnak is. Nem csak csp vonalon, hanem TP vonalon is.
    Nem a felhőrendszer zúdította a sok cspt a farmokra, hanem a kezdet kezdetén már a kitehetők is adták. Utána jött a felhőrendszer, de a nagy durranás a kitehetőké még mindig. (Adni jó, helkopter kirándulás, stb)
    Az infláció a játék egyik motorja. Senki nem akar azért termelni, hogy ugyanannyit kapjon, mint tegnap, vagy kevesebbet. Ez a való életben is így van. Mindenki béremelést akar. Azért, hogy a nép ne tudjon érdemben meggazdagodni az inflációval gondoskodnak a látszatemelésekről.
    Itt a játékban sincs másképpen. A kezdő játékos el tudja adni a búzát 150 cspért, amit termel. Ez 4-5 éve 1 csp volt. 8 éve 0,1 cspért ment a kukorica sokszor. És akkor is 8 cspért lehetett megvenni a piros kosár alól. Most megveszi 8 cspért és eladja 300ért. Máris van cspje. 800ból 21800.
    A játékot egyáltalán nem fenyegeti a drágaság, hanem pontosan ellenkezőleg. A túlkínálat lehet mindig a baj vagy ha nincs elég pénz. Semmi gondja a kezdőknek ezzel nincs. A gond a termelésükkel van és a túl gyors szintlépésekkel van, ezért gyakorlatilag üres a pajtájuk. A termelésüket pedig nyomja még a rengeteg event is.
    Az 1928as válságot túltermelés okozta, a 2008asat pedig a pénzhiány. Mindkettőnek közös vonása volt, hogy kirobbanásuk utáni 1-2 évben minden olcsóbb lett.
    A cspt pedig a készítők a kezdetektől keményen vonják ki a játékból, mégpedig a piros kosárkával és a 10%os piaci illetékkel. Mindkettő nagyon hatékony. A piaci illeték ráadásul már akkor levonásra kerül mikor valaki eladni akar, attól függetlenül, hogy lesz üzlet vagy sem 10% kikerül játékból. Kézben van ez tartva. Az édekes pedig az, hogy annak van sok cspje akinek tele a pajtája és annak kevés a cspje, akinek üres a pajtája.
    Az inflációs spirál letörésével lehetni totális előnyt adni a régebbi farmoknak, és teljesen lehetetlen helyzetbe hozni az újabbakat.
    Kezdő farmon bármikor 1 hónap alatt összehozok 300 millát.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.11.18
    bubor75, steve223, Kata_rzis és 4 más kedveli ezt.
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia Prof Úr!:)
    Már nem vagyok kezdő, ám érdekelne ez "Kezdő farmon bármikor 1 hónap alatt összehozok 300 millát.":p
    Szépen kérlek, áruld el a titkot! Én vevő lennék rá, mindent megteszek a próbahónap alatt ami tőlem telik. Nagyon szeretném azt a + 300 millát!;) Akár itt, akár bagolyban is megbeszélhetjük a teendőket, hozom az eredményt, ahogy megbeszéljük.
     
    bubor75, genka53 és Fätum kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Semmi mást nem kell csinálni csak játszani. Regelsz egy farmot. Feltérképezed a piacot, vetsz, aratsz és üzletelsz. Az első 1-2 nap húzós, amíg a területeket kiszabadítod és 60+szintre jutsz. Egy hét és 80as szint 2 baha és napi 25-30 milla hozható a 10ik naptól. Ezt bármelyik piacon meg lehet csinálni csak legfeljebb nem ugyanazokkal kell kereskedni.
    3 éve 1 nap alatt volt meg a 40es szint. Most 2 nap alatt tuti megvan a 60.
     
    bubor75, genka53 és Sali~*.* kedveli ezt.
  5. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen! Eddig értem. Jelenleg 214. szinten ballagok, itt mit kéne tennem, hogy meglegyen 1 hónap alatt a 300 milla.
    Mennyi időt igényel képközelben? Munkások vannak az nem gond.
     
    Leho69 kedveli ezt.
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Az sok mindentől függ, leginkább a piactól, és a hírektől. De én napi 12 millát költök csak a piros kosárnál, azon kívül meg egyebeket is veszek. Ha a piacot ismered akkor nem kell többet gépközelben lenni, mint amit egyébként is az eventek miatt ott vagy. A piacon meg a legfontosabb, hogy tudod, mit árulsz, mit veszel és ezek függvényében termelsz. Az üres járatokat kell jól kihasználni. Illetve, melyik eventre mennyi idődet pazarlod.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  7. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    A piros kosaras vásárlást én is alkalmazom. A piac ismerete hagy még némi kívánni valót. Nem vagyok jó kofa sajnos. A hírek alatt azt érted, hogy időben kell vásárolni és eladni is? Emlékszem olvastam valamelyik írásod, igaz nem mostanában, mikor még írtad is az illetőnek, hogy na most......... Valamelyik ismim azt mondta, túl sokat foglalkozom a termeléssel és eközben nem élvezem a játékot. Dolgozom mint güzű. A felvásárlásban azért van némi rizigó is nem?
     
    DevilMókus és Leho69 kedveli ezt.
  8. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Mindenben van rizikó. Abban is, ha nem veszel semmit. Termékcsoportokat kell kialakítani a játékstílusodnak megfelelően. A stílusban pedig benne foglaltatik, hogy költesz-e a játékra vagy sem, ha költesz akkor mire és mennyit. Számtalan kombinációja létezik a sikeres piaci tevékenységnek, de mindegyik a játékstílushoz kell tökéletesen illeszkedjen.
    Stílustól függetlenül a piacot alaposan ismerni kell. Gyakorlatilag a vevői szokások a zsebedben kell legyenek, a konkurenciát feel
    kell térképezni, és a velük való nyílt háborúba nem szabad belemenni, de amikor a legjobban fáj nekik, alájuk kell tenni. Olyankor nincs kegyelem.
    Nem szabad mohónak lenni. Ha van egy elképzelésed, hogy mi várható a játékban, akkor azt figyelni kell. A várakozásaid nem elég megfogalmazni, hanem kell egy közelítő becslés is, hogy mennyi és mennyiért adagolható. Amikor meg robban a piac, akkor nem szabad finomkodni.
    Az eventekkel pont ez a bajom, hogy túl sok munka van velük. És ha dolgozol, mint a güzü, akkor mások érvényesülnek.
    Egy idő után kialakul, hogy mit, mikor, mennyiért kell adni és venni. Onnan már rutin munka.
    És még egy szabály. Soha nem azt kell termelni, amit éppen vesznek. Akkor ki kell azt söpörni a pajtából. Azt kell már termelni, amit majd 2 hét múlva fognak venni, és a mostani slágert töredékárért akkor majd lökik a piacon. Párszor előfordult velem is, hogy azt termeltem, ami éppen fogyott. De ez még mindig ritka. Ilyen csak akkor van, amikor sokan nagyon alábecsüljük a piac felvevő képességét.
     
  9. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Ahogy olvaslak nehéz dió lesz nekem ez a piacozás. Azért próbállak követni. A játékstílus alatt mit értesz? Melyik árút termelem az időm függvényében a piacot megismerve? /növény, állat, termények, termékek/ Egyáltalán hogy tudom kialakítani a stílusom? Bocsáss meg Leho, de sajnos nem fordítottam úgymond semmi időt a piac tanulmányozására és nagyon analfabétának érzem magam. Ezért nem is ismerem. A vevő szokásokat hogyan tudom megismerni? A kereskedőket figyeljem? - sajnos nem sokat ismerek közülük akik fórumoznának is. Figyeljem, hogy mennyi áru fogy x idő alatt?Kik az eladók?
    Másik kérdés: a vevői szokások? Ezt, hogy kell megismernem? Abból az árúféleségből amit a piacra szánok mekkora a forgalom? Nem, nem vagyok mohó, sosem voltam az, még a trágyát is rühellem néha annyiért kirakni, pedig tudom, hogy elviszik.
    Az utolsó bekezdésed már ismerem és igyekszem alkalmazni is. Köszönöm szépen, hogy időt szánsz rám, foglalkozol velem.
     
    Lillapilla73 és genka53 kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Nem. Te ismered a stílusod. Mit szeretsz termelni (növények, gyümölcsök, állatok, vegyesen, táp stb), mi a ritmusa a farmozásodnak, az életvitelednek, stb. Azt amit rendszeresen termelsz nem is kell venni. A termékek jelentős részének olyannak kell lenni, ami számodra olcsó előállítási lehetőség és jó ára van (vagyis esély rá, hogy az marad vagy lesz a jövőben), ha eladod vagy gazdakörized, vagy további feldolgozásra szánod. Amit veszel annak mindig "olcsónak" kell lenni. De ez relatív ugye. Más hasonló termékhez, vagy az előállításhoz mérten, vagy a jövőbeni várakozásaidhoz képest (event, gazdakör).
    A piac ismeretének köze nincs a fórumhoz és nem is lesz. Akit ismersz a fórumon, azt többnyire biztosan nem ismered a piacon. Ha sok ember magatartásával tisztábban lennél a piacon, teljesen másképp ítélnéd meg a fórumon. A piacon nincs mellébeszélés, álszenteskedés. Az nem tűri meg az ilyen dolgokat. Ott a hablattyal nem lehet lajkokat szerezni. De még cspt sem. Érdekes dolog lenne jó barátokat kivinni a valódi piacra és egymás melletti standra tenni őket. Majd letenni 50 rugót, és azt mondani, hogy aki több paradicsomot ad el azé nap végén a zsozsó. Komoly felfedezéseket tennének a "barátok". A fórumon olyan dolgokat érdemes figyelni, hogy mi zavarja, vagy mi tetszik a farmozó népnek. Ezekből sok jó vevői szokást be lehet lőni.
    A piacon tisztában kell lenni az árakkal. Pásztázni kell a piacot, hogy érzékeld mi milyen áron fogy, mikor, melyik napszakban, az event melyik fázisában. A piac megismerése nem két nap, de nem is két év. Az egy folyamatos játék, amit gyakorlatilag nem lehet megunni. Ja és nincsenek benne téves információk, soha. Az az a hely, amit a központi fejlesztők nem tudnak megeventálni. Ott mindig pontosan indul minden, pedig nincs is kihíidetve mikor kell indulnia. Annyiért és annyi van, ami oda van írva. Szemfülesnek, gyorsnak és igazán taktikusnak kell lenni. Nincs recept, nincs 10 perc alatt kiszámolható verzió, nincs röpi, nincs fejlesztő, nincs fórum. De ott van a legtöbb igazi játékos, akik tényleg játsszák ezt a játékot, és nem csak tolják. Soha nem tudod, hogy mit, mikor mennyit adsz el, csak úgy sejted, ahogy csinálod. Mindig mindent lehet jobban csinálni. Végtelen lehetőség van.
    Sok tucat terméknek az ármozgása a zsigereidben kell legyen. Nincs idő arra, hogy felírod, mit mennyiért vettél, adtál. Ársávokban kell megtanulni látni, számolni, és játszani. Meg kell ismerni a rendszeresen előforduló neveket. Ők lesznek majd a konkurenciád. Ki kell tapasztalnod mikor jönnek, mire mit lépnek. Ezt én nem engedem meg nekik, mert gyorsan váltok és sokféle képpen reagálok az otrombaságaikra, ha próbálnak a levesembe köpni. És hiába ismered őket, barátaid soha nem lesznek, legalábbis a piacon nem. Lehet tanulni tőlük, és hibás elképzeléseiket is a javadra tudod fordítani. Sokféle termékkel kereskedek, így egy erősebb szellő nem borítja a standot. Nincs help topic, nincs felelős, nincs aratógép. Van sok információ, agyalás, megfigyelés, elemzés, döntés és játék.
    Nem szoktam árakat leütni, leverni, ami a fórumozók között egy téves varázsmódszer. Nagyon rossz hatásfokú és időzabáló tevékenység. Rendszerint 2 sikeres bótot 10 bukta követi. Viszont, ha kiszúrok egy ilyen valakit rásegítek neki. De ez csak pangó terméknél működhet. Ahol ár van, azzal nem lehet szembe menni, ez csak állóvízben müxik. Aminek gyakran az a következménye, hogy nagyon olcsón felvásárolom a termékeket előle. A felvásárolt cuccott pedig igen ritkán lehet gyorsan eladni. Azt többnyire napokig, hetekig kell cipelni, mert akkorra lesz belőle nagy zsozsó.
    A hivatalos híreket ismerni kell. Az ármozgásoknál résen kell lenni. Sokszor hamarabb be lehet lőni dolgokat (1-2 héttel korábban), mint Jónás gömbjéből. Széles palettával kell rendelkezni, és akkor nincs bukta, legalábbis egyenleg szintjén. Hosszú távon pedig a piac észrevétlenül kezdi átalakítani a játékstílusod. Nos, ekkor biztosan élvezni is fogod már.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.11.18
    konyhaszolga, bajusz1, bubor75 és 3 más kedveli ezt.
  11. ejelaci

    ejelaci Aktív író

    Nem tartok attól, hogy a farmon klasszikus "válság" alakulna ki.
    Bár önmagában a hiperinfláció is egy válság, ezt mindenki tudja. És ezt a válságot az váltja ki, hogy a kormány - jelen esetben a játék fejlesztői - egyre több pénzt nyomtatnak. Azaz kvázi ingyen, valós tartalom, háttérvagyon, aranytartalék nélkül adnak havonta most már több millió csp-t a megfelelő felhősorokkal rendelkező sok-sok ezer gazdának. Amikért persze meg kellett dolgozni keményen. Igen, jól írtad, ezt a hatást sajnos tovább fokozza az a néhány csp-t adó kitehető is (most nyitottam 20db cspII-es ládát - amit a helikopter kirándulás adott és több, mint 12millió csp-t kaptam...).

    Valójában tehát nem "gondoskodásról" van szó, hanem a korábbi felelőtlen döntések következményeiről. Ami lehet jó is, de nagyon sok gazdának meg rossz. Pl az általad említett 300milliós vagyon ma már nem sokat ér, mondjuk pajtaértéken úgy 100milliót, ha tudsz venni mondjuk fatermést 1:3 arányban... Vagy vehetsz rajta kb 3db tenyésztett csúcsállatot, pl Arany bárányt, bár nem nagyon kapsz, mert nem nagyon követi a piaci maximumár a hiperinflációt... Nekem meg jó, mert még van mindig kb 200.000db kakukkom, amit átlagosan 100csp-ért vettem a kakukk-dömping alatt, és amiket most 15.000csp-ért adok el darabonként...

    Átnéztem a felhőimet és valóban elgondolkodhattak a fejlesztők ezen a problémán, mert az utóbbi időben nem nagyon raktak bele további ingyen csp-t - bár a "Dér Jankó" felhősorban ott figyel megint egy 15.000csp-s napi adomány, ami egy év alatt több, mint 5millió csp-t ad - ingyen... Persze nem ingyen, mert 899Ft valós pénzt kell adnod a Tripla felhősor csomagért, csak ez a pénz a Farmeramaban nem játszik...

    Egyébként nem a 10%-os forgalmi adó, hanem a hamarosan következő TOP-event vonja ki a legtöbb vagyont a farmokból... ;)
     
    Sali~*.* és Leho69 kedveli ezt.
  12. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen Leho! :)Úgy látom lesz mit tanulnom.
     
    Leho69 kedveli ezt.
  13. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem az egyes farmokról való pénzkivonás, hanem a játékból való kivonás a fontos. A piros kosár alatt minden és a piaci adó a játékból vonja ki. Az nem kerül át más farmra, hogy ott gyarapítson.
    Nemrégiben 1 event alatt került játékba 2 olyan felhősor, mely darabonként 2 CSP-láda II.-t ad. Így napi 4 ilyen láda kerül játékba.
    Az igaz, hogy a 300 milla nem sokat ér, de ha úgy vesszük, hogy abból 100 milla pajtaérték generálódhat, az éves szinten 1,2 milliárd. Ezt öt évvel ez előtt komoly anyagi (valós pénz) ráfordításával is nehéz volt megszerezni.
    Gondoskodásról szó sincs. Sem a valós élet sem a játék mezején. Ha bárkit megkérdezel, aki 15 éve keresett 150 ezret és ma 300 ezret keres, hogy mikor volt jobb az anyagi helyzete, a 15 évvel ez előtti lesz a nyerő. Ez a játékosok zöménél is így van, holott most 1 hónap alatt lehet akkorát haladni, mint öt éve fél év alatt. De a farmon belül is az anyagiakkal bánni kell tudni. A taktika, a stratégia igen fontos eleme, mert rugalmas, gyors.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  14. ejelaci

    ejelaci Aktív író

    Ha fizetésben gondolkodsz:

    - 6 évvel ezelőtt (a felhő előtt) itt a farmon kerestél (kaptál a kitehetőkből) havonta néhány 10.000 csp-t

    - ma meg kaphatsz a felhőkből, kitehetőkből, ládákból ugyanazon a farmon havonta néhány 10.000.000 csp-t.

    Így már jobban látható a hiperinflációt kiváltó ok?
     
    Leho69 kedveli ezt.
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Persze, hogy látható. Ez már régen látható. De ez nem baj, vagyis az infláció jelenléte. Ez egy motor a játékban. Ha ez leáll, akkor jön a defláció. És a játék is leáll, azzal, hogy a piac leáll.
    Hogy mekkora legyen az infláció hiperje, azon lehet elmélkedni, de ettől kisebb, mint ami a jelenlegi, fékezné a játékot. Nagyon óvatosan lehetne csak belenyúlni. s akkor sem lehetne pontosan megjósolni a játékkedvre való rövid és hosszútávú hatásait.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  16. kornoczi.moni

    kornoczi.moni Járnitanuló

    Sziasztok!

    Tudja-e valaki, hogy vissza lehet-e keresni azt hogy milyen teméket m ilyen áron adtam el a piacon?

    Kitettem az imént egy vörös selyem lepkét. Nekem úgy rémli, hogy olyan 31 millió volt az eladási ára. A piacon már nem letom a saját standott, tehát elkelt - ám sztem 4 milliónál többet nem írt jóvá a rendszer..... :(-.-
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sajnos nem tudod visszanézni. Frissíts egyet, mert a piaci bevételt némi késéssel láthatod a CSP-számládon. Ha nem érkezik meg, akkor valamelyik helptopikban kérj segítséget, például itt: https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/piac-kereskedelem.10986/
     
    genka53, kornoczi.moni és Sali~*.* kedveli ezt.
  18. kornoczi.moni

    kornoczi.moni Járnitanuló

  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Jónás kérésének megfelelően áthoztalak ide.
    A Vadaskertbe olyan ólakat tudsz tenni, mint amit valahová a földekre kitennél. Az előnye annyi, hogy egy 2x2-es területen 4-6-8 ól fér el egy helyett. Azt tedd oda, amit egyébként kitennél. Arra érdemes figyelni, hogy az érése a leghosszabbhoz igazodik, így vagy egyforma, vagy közel egyforma érésidejű ólakat kell betenni.
     
    Sali~*.*, genka53 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  20. fancsaly

    fancsaly Utánpótlás-írogató

    Sziasztok..valaki meg tudna nekem irni, hogy a Farmpengos Kulonleges kategoriaba a Titokzatos Ladabol mi fejlodik ki? Koszi :)