Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Még egy fontos gondolat, ami kimaradt tegnap este: ha a Pannik hatnának az egyes barkácsokra, akkor - bármilyen algoritmust válasszunk is - el kell térnie egymástól a barkácscuccok egymáshoz viszonyított arányának aratáskor pannikkal és pannik nélkül, illetve a pajtában csomagbontáskor. Még nemesítésbónusz sem kell hozzá, mert eleve sem egyformák az esélyek (tapasztalatom szerint nagyjából 54%-ban szög, 18%-ban fa, 12-12%-ban tégla és tetőcserép, és mindössze 4%-ban egyéb barkácsot kapunk). A Panniknak - ha hatnak erre - vagy növelniük kellene a gyakori barkácsok arányát (ha "mindenre hatnak"), vagy csökkenteni (ha programozással belenyúlva csak a ritka barkácsokra, illetve csak egy vagy néhány kiválasztottra hatnak); de mindenképpen torzítaniuk kellene ezen az arányon. Ezt teszteltem, és nem tapasztaltam ilyet. Voltak ugyan anomáliák, de nem mutattak tendenciát. Azt kaptam, hogy a körülményektől függetlenül a fenti arányszámok hasonlóak - kivéve persze az aktív nemesítésbónuszoknál.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.7.19
    DevilMókus, genka53, Fatther és 4 más kedveli ezt.
  2. Domos52

    Domos52 Fórumelemző

    Kedves Szuper Gazdák!
    Írásaitokat olvasva teljesen lehidaltam! :wuerg:
    Én a kis szürke játékos, csak játszogatok, hozzátok viszonyítva!xD
    Érdekes olvasni fejtegetéseitek, mely a professzionalitás szintjét üti meg! Úgy tapasztaltam, hogy már PharmeRgazDa hozzászólásainak terjedelmét is eléritek! /szia pharmer, ha olvasó módban vagy!/
    Minden esetre köszönöm ezeket az okosságokat, az összehasonlításokat, a "valószínűség számítást"! Jó hogy ez a topik létezik!
    Sok mindenre felhívjátok a játékosok figyelmét! Sokat lehet itt tanulni!
    További jó kísérletezést, próbálkozást a cél érdekében!
     
  3. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Na most lett elegem a rekeszekből, köztük elsősorban az aranyból. :(
    Visszatérek a szokásoshoz, bármennyit és bármilyet is találnak ki még odavalót belőle.

    Nem tudom Ti hogy csináljátok, Ti is veszitek-e ki a félig sem használt bónuszokat, vagy mi a fészkes fenét lehet csinálni már, mert ez nekem így inkább bosszantó, mint jó. Egyszerűen az arany rekeszt képtelen vagyok jól kihasználni, kivéve 3-4 bónuszt.
    A szitu az, hogy én általában arany rekeszes ólidő és mennyiségnövelő bónuszokat használtam eddig. Na , gondoltam most beteszem reggel a tp növelőt, minek legyen a pajtában majd 20 db. 3-4 féléből is.... Eddig okés, mellette még valentin-cserép volt benn, mert azt szeretem, hisz a bahán és 1 farmos területen / raktárházak is/majdnem mindig állat van, kivéve olykor egy adott event kezdése miatti cirkuszt.
    /Igaz, a tp növelőtől borsódzik a hátam, de üsse kő, kipróbáljuk. Mondhatom jól felbosszantott./

    Egyebet ültettem, mert alig volt az adott növényemből. Persze, hogy jól jön aratáskor a dinnyevarázs, de hova is tegyem? Mert ugye mind foglalt. Fogtam, mérgemben kivettem az ólast, s be a dinnyés. Igen ám, de utólag most már bánom, mert a tp-s mehetne a frászkarikába, az ólas fontosabb lett volna. Szóval így jártam.

    Tanulság: amit megszoktam bónuszokat, azokat alkalmazom, van kb-3-4, s az összes többi arany rekeszes gyűljön, dőljön tőle össze a pajta nem bánom, de hogy én több tp növelőt még csak próbára sem teszek be, az biztos. Meg mást sem, csak amit megszoktam. Arra álltam be, nekem úgy volt eddig a jó. Nem is tudom minek csábultam el :D :D

    Na ennyit szerettem volna megosztani Veletek.

    Ti hogy szoktátok? Van esetleg valami hsz, vagy külön topik ehhez? Bár nem hiszem, hogy új stratégiát alkalmaznék, jó nekem az ami van jelenleg, de lehet jó lenne más elképzelését is olvasni....
    Köszönöm.
     
  4. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    24 órás TP bónuszokat csak akkor szoktam aktiválni, ha egymást követő két nagy aratás közt nem akarok termelni a farmon - ilyenkor dekorozok természetesen minden területen.
    Növények, állatok termelése esetén valóban nincs érdemi haszna a bónuszoknak, hiszen az erősebb dekorok jóval többet hoznak alap esetben is, mint a növények/ólak bónusszal együtt.
     
    DevilMókus, BriGitta75, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  5. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia!
    Még sosem tettem ki termőterületre kütyüket.
    Azt vallom, oda növény, állat való, a tp nem minőségi haladást eredményez 200 felett.
    Ha a dekorokon kívül bármi mást teszek be, szerintem annak sokkal több hozadéka van, gazdakörben, event, beváltás pl a tenyészállatokat, pajtaérték, mint a tp. 100-as szintig nagyon kellett, addig jó volt, de afelett, kb 150 után már nem igazán. 200 felett meg már majdnem mindegy hol vagyok.
    Ezt úgy tudnám hasonlítani, hogy pl kivágják a fákat, erdőt, s nem ültetnek helyére, hogy valamilyen akármilyen épületet, bármit állítsanak oda. Nagyon sok esetben nem használják ki a már meglévő építményeket. Vagy szántó legyen helyette. Utóbbin is növény lesz majd, de a kettő nagyon messze van egymástól.
    Az ember egyre több értékes területet vesz el a természettől a saját kénye-kedve szerint. Valahol ez a játék is formál, alakít, némileg nevelhet is, mert nem csak a játékban, kikapcsolódásban ad teret. A játékosra ragad ez az.
    Vagy pl a minap a szomszédom panaszkodott, hogy nála nincs madár, vagy csak nagyon kevés. Mondom neki persze, mert a madárnak fa kell és az nem igazán van az udvarodban. Ahol macska, kutya hódítja a teret a 2m-nél alacsonyabb bokrok mellett, ott a madár nem igazán fészkel bokron, nincs biztonságban. Nálam 15 féle madár is megfordul, sok fészkel is, mert tele az udvar fákkal, ahol biztonságban érezhetik magukat.
    Itt is azt gondolom, mindennek megvan a helye, oka miért is éppen úgy.
    Persze tudom ez egy játék, van ki így, van aki úgy játssza. Van ki a tp-t érzi elsőnek, van, aki egészen mást. Játék, de sok a valóságban is létező elemmel, s szerintem sokakat ez inspirál. Gondolom én.
    Bocs, hogy eléggé eltértem a témától, de azt gondolom, meg kellett indokolnom miért is így játszom.
     
    DevilMókus, genka53 és Fatther kedveli ezt.
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Itt van az új mizéria. Nullperces állatok.
    Átrendezi a játékot nagyon. Mondjuk azt, úgy előljáróban, hogy akinek nincs ilyen lehetősége vért izzad a TOPban.
    Szóval turbomalom vagy sem. Miért éppen az? Mert eddig sem sztápra kellett turbozni, hanem simára. Arra érte meg venni. De ezután már vétek sztápra turbózni.
    Szóval néhány mitikus sárkány vagy mamut, kétféle nullperc és az egyenleg havi 3300 sztáp, vagy 1200 sztáp és 2000 sztrágya, de lehet 8300 sztrágya is. Persze, turbomalom nélkül mindent lehet felezni.
    Nem részletezem a dolgokat, mert mindenki másképpen játszik. És akkor a matek is más, mert nem az enyém. A lényeg, hogy eladták a turbomalmot. Magasabb áron is meg fogják venni. Én biztosan megvenném, ha azt a pénzt, amit beteszek, ki is lehetne venni, mint a pókerben. De nem lehet.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.7.19
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Frissült az érésidő táblázat
    Egy csomó új bónusz; új állatok, növények és fák; némi hibajavítás.
    Továbbra is kérek mindenkit, aki használja, és talál benne bármi hibát vagy kezelési problémát, jelezze! Köszönöm.

    A tábla eredeti leírása itt olvasható.

    Excel 2007 vagy újabb (.xlsx): Letöltés

    Excel 2003 vagy régebbi (.xls): Letöltés
    LibreOffice (.ods): Letöltés
    (A fájl a Libre Office jelenlegi legfrissebb stabil, 6.1-es verziójában készült. Mivel tapasztaltam nem is kevés kompatibilitási problémát a régebbi verzióval, javaslom ennek az újnak a használatát a táblához).
     
    CsakJucinak12, lukimi, Rylee86 és 12 más kedveli ezt.
  8. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Toma drága! :)
    Nagyon-nagyon szépen köszönjük! Rengeteg energiát és időt megspórol nekünk a műved, amely mint tudjuk, és ismerjük, nem is olyan egyszerű táblázat. Már le is töltöttem! :inlove:

    [​IMG] :):D:inlove:.
    Isten tartsa meg a jó szokásodat, és főként minél tovább tartson bennünket mindnyájunkat együtt, hogy minél tovább használhassuk eme csodálatos alkotást! :inlove::inlove::inlove:
    [​IMG]
     
    Gio, -ágianyu33-, sődre15 és 3 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Átviszem ezt az egész hozzászólást az előző válaszommal együtt a Fejlődési taktika topikba, mert úgy érzem itt jobb helye van.
    Szia Imi :)
    Az első tuskós aratásomnál én is meghökkentem a mennyiségen, mert többet kaptam, mint amit vártam. A területem 30 órát aludt, (szantálra számítva 7,5 órás érés mellett 4 ciklusom maradt ki), az 5. ciklusban arattam és még a tuskó hatása alatt tudtam aratni egyszer. Az első aratásnál 7,128 db szantálmagot arattam vagyis hat a farönk visszamenőleg is és nem akárhogy számol, hanem az összesen learatott mennyiség 25%-t veszi +-ban hozzá. Ezen kívül volt még egy ananászos a rekeszben . . Ezt tegnap nem írtam le ide, mert nem a papagájtollal volt kapcsolatos, hanem a szantáljaimmal:inlove:.
    Az adatokat 08.03-án írtam le először. (Ha érdekel a téma bővebben, tudod, hogy hol találod meg a pontos adatokat, olvasd el bátran :D)
    PS: Ha már belemélyedtem ebbe a témába itt is, leírom azt a tapasztalatomat, hogy aki megteheti, mert van automata aratója érdemes a hatóciklus végéig ( 7-8 napig ) várnia a fák aratásával, mert több termést kap. Ezt támasztja alá a Ti számolásotok és az én gyakorlati tapasztalatom is.
    PS2. Amikor az első aratásom számaira rácsodálkoztam én is a +6 termésben/fa x 5 ciklusban gondolkodtam, de annál 60 db-bal többet kaptam. Akkor kezdtünk el ketten (utálok számolni segítséget kértem hozzá és kaptam is szerencsémre), hogy mi lehet az oka. Rájöttünk arra amit már feljebb le is írtam, hogy minél nagyobb számú az aratott famennyiség annál több lehet elméletileg a 25%.
    Vagyis a leghatékonyabban ezt a tojást az azonos fák aratásával lehet talán kihasználni, akár prémmel automatával, akár csak a normál aratással végezzük.
    Sok sikert mindenkinek ezzel a tojással a pajtatöltéshez :)
    08.03. készült kép amikor először arattam a tojással a fáimat: [​IMG]
    Azoknak a kedvéért akik ezt itt olvassák először, elhoztam a linket amin erről a tojásról olvashatnak bővebben:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/sárkánygyík-házikedvenc.18371/#post-1015875
     
    Utoljára szerkesztett: 11.8.19
    farmerogirl, zsani_apja, zsu34a és 4 más kedveli ezt.
  10. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Kipróbálom akkor 3 terület Xl tamarillóval , prémmel , a tojással meg az ananászos sütivel .
    Ha nem aratom le következő vasárnapig , leírom mennyi lett .
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika :)
    Szurkolok neked, hogy minél több legyen. Figyelj a ciklusokra, hogy még tudjál egyszer aratni a tojás hatása alatt :)
    Kíváncsian várom az eredményedet :D
    Csak azt ne felejtsd még el, hogy a fák már csak 8 napig érnek utána nem számolja tovább a rendszer a termést :)
    Én nem kockáztatom meg már a 8. napot sem, a 7 nap biztosabbnak tűnik számomra.
     
    ördög0 és HéricsBáró kedveli ezt.
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Elrontottam , mert kiderült , hogy csak 2,5 területnyi van , és nincsen pénzem .
    De nem aggódom , adom el az egereket , és veszem a fákat .
    Ezt hogy érted a 2x aratást ? Arassak úgy , hogy a következő beérés előtt arasak a tojással , és utána is ? Ez mire jó ?
     
    olga6270 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika!
    Arattál már automatával fákat úgy, hogy előtte hosszabb-rövidebb ideig, de több cikluson át aludtak a fák?
    Ha igen akkor tudod, hogy ha nem pontosan a ciklusok végén aratsz, hanem egy kicsit előbb, akkor 1-2-3 órán belül újra beérnek és arathatóak lesznek a fák (én ezt akkor szeretem, ha sikerül 1,5-2 órán belülre időzítve eltalálnom :D). Ezt hívják csúsztatott aratásnak. Így a termést még egy "normál", de bónusszal ható aratásnyi mennyiségben megkapod és nem utolsó sorban a felröppenőket is újra vele együtt. Ez az olyan eventkor lehet főleg fontos, ha az a fákból (is) kér felröpit.
    Nem mindegy a learatott mennyiségnél, hogy hányszor tudod kihasználni a tojás +25 %-át a 6 órás hatóidőben, 1-szer vagy kétszer, mert ezzel nyersz egy aratásnyi termést.
    Nálam ez az egész játék csak egy területen van. Így is egész tűrhető számok jönnek ki, úgyhogy már a 2, 2,5 terület is szép mennyiséget adhat.
    Persze ez azoknak a játékosoknak akik velem együtt altattak hosszabb távon és egy-egy aratásnál esetleg milliós tételszámú fatermések jöttek ki, kicsi mennyiségnek tűnnek, de a régi prém már a múlté sajnos és abból kéne kihozni a legjobbat ami jelenleg van.
    *****
    Elnézést kérek a dupla hozzászólásért, össze fogom vonni a kettőt, de szeretném, ha Imi látná, hogy mit mutatok neki.
    Szia Imi:)
    Mutatom az én kísérletemet:
    48 órát aludtak a fáim:
    1. kép él egy 100%-os termésbónusz 4 temést mutatatnak a papagájtollfák:
    [​IMG]


    2. aktiváltam a tuskót, és betettem az Ananászos sütit 5 termést mutatnak.
    [​IMG]
    Arattam automatával: kaptam a 20 fára 200 db papagájtollat és másfél óra múlva tudom aratni még egyszer.
    Kíváncsi leszek rá, hogy akkor hány termést fogok kapni. hozom majd az eredményt :)
    Még 100 darabot arattam, vagyis összesen 300 papagájtollal gyarapított a 20 fa.
     
    Utoljára szerkesztett: 12.8.19
    olga6270, ördög0 és HéricsBáró kedveli ezt.
  14. olga6270

    olga6270 Junior szaki

    Szia! Ha megtennéd elmondanád, hogy mi is történik itt? Még én nem is hallottam "altatás"-ról. Visszaolvastam,kb. tudom miről van szó de az altatás még nem tiszta.
     
    Utoljára szerkesztett: 12.8.19
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Arról beszélgetünk itt páran, hogy a prémiumtagsággal együtt járó automata faarató és a Fatuskó nevű dekort, hogy lehet a leghatékonyabban kihasználni annak érdekében hogy minél több termést kapjunk. Ennek a tapasztalatait próbálom meg leírni. A prémszolgáltatásai között ott van az a funkció is, hogy a rendszer számolja a beérett faterméseket és learatja, ha a prém villában egy pipa behelyezésével kérjük tőle.. Elméletileg 7-8 napig hagyhatom a fáimat érni mielőtt az automatával learatom.
    ennek a tojásnak a működése adta most a témát:
    Kényelmes fatuskó
    [​IMG] Ez a dekor 25%-os termésbónuszt ad a bahás fákra.
    Egyébként ebben a topikban sokat olvashatsz erről a témáról, ha elmélyedsz benne és rászánod az idődet :)
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  16. olga6270

    olga6270 Junior szaki

    Háát ... visszaolvastam jópár oldalt és szédületes miket tudtok. Most ott tartok, szégyenlem hogy kérdeztem, mert jól kérdezni is csak az tud, aki valamelyest konyít a dolgokhoz. Ti olyan magaslatokra emeltétek a farmozást, hogy szavam sincs rá- az biztos, hogy most , mivel úgyis vége nekem a küldinek, olvasom az elejétől. Köszönöm a türelmed
     
    VandaViki2020 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nagyon szívesen :)
     
    olga6270 és HéricsBáró kedveli ezt.
  18. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Más téma
    Az egerek nullperecezéséről .
    Most van boldog ól nap , és valamint Retró ++ és Narancs ólfejlesztés vásárlásakor egyet fizet kettőt kap akció van érvényben
    !
    Szóval megéri narancs egér ólat venni ? Úgy látom , ez az ól 2 db egeret ad .
    Nem akarok 25 db nál többet venni . Mert elvileg akkor 50 db -ot kapok ?
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika!
    A kedvenc kisfarmomon már több mint egy éve egy területen narancs egerek vannak kint és napi szinten egész jó csp-t hoz a farmnak.
    1 ólból 1 tápért cserébe két állatot kapsz egy aratással, ez már önmagában is nyereség minden "varázslat" nélkül is, ez igaz az érést gyorsított ólakra és a normál termelésre is.
    A nagyfarmon neon ólakkal játszom ott 1 tápért 4 állatot kapok, így ott nekem nem éri meg, de ez egyéni és farmadottság kérdése.
    Soha egy percig sem bántam meg azt a beruházást amit akkor tettem, hogy az ólak szintje magasabb legyen és egy területre való legyen belőlük.
    Most ugyanezt teszem a narancs és rózsa hiúzzal is.
    Döntsd el Te magad :) Ha telik rá, megéri szerintem. Cserélni a jelen helyzetben ha így marad a dekorok tulajdonsága elég nehéz és drága dió lesz/lehet egy következő csere eventnél.
    Aztán lehet, hogy jön valaki más és más véleménye lesz, kíváncsian várom a többiek véleményét is :)
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  20. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Meg azon is gondolkodom , hogy mi különbség van a Gazdaraktár akció , meg a Boldog ól nap között .
    Mert az előbbinél fél áron veszem , és akkor kettőt veszek 1 áráért
    Az utóbbinál teljes áron veszek egyet , és kapok egy plusz ólat .
    De , ha egyszerre lenne kettő ez a 2 akció , akkor féláron veszek egyet , és kapok ingyen egyet . Utána megint veszek egy ólat , és kapok ingyen megint .
    Szóval , elvileg ha 2 AKCIÓ FUT EGYSZERRE , 1 ÓL ÁRÁÉRT KAPOK 4 ÓLAT .

    Na jó , nem bonyolítom túl , mert még a kutya megeszi az írásomat , és megveszik . :D
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.