Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Szia .

    Igazából ha mindent akarsz és gyorsan akkor Ok, viszont ha taktikusan játszol akkor
    25db narancs ólhoz kell ennek a 25*
    [​IMG]

    ami jelen akcióval összekombinálva csak azt hiszem az ugróegerek csp veszteségével lesz egyenlő.
     
    HéricsBáró, DevilMókus és Fatther kedveli ezt.
  2. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Ezen része felől még nem is gondolkodtam . :D

    Akkor melyik egér ólat érdemesebb megépíteni ? :inlove:
     
    DevilMókus kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika!
    Melyikhez van barkácsod és tenyészállatod elegendő? Szerintem ezt a kérdést kéne feltenned magadnak és megkapod rá a választ.. Illetve melyik tenyészállatot tudod kitenyészteni, megvenni a piacon :)
    Én a magam részéről maradok a léghajós cseréknél, de lehet, hogy kovacsnikinek jobb ötlete van, mint nekem..
     
    Kata_rzis, DevilMókus és HéricsBáró kedveli ezt.
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Hírtelen más kérdéseket tettem fel magamban :oops:
    Én el akartam kezdeni a madárvakáció eventet , de megtorpantam , mert rájöttem , hogy veled kísérletezem . :inlove:
    Mármint magammal , és a tamarillókkal .
    És mivel kedden akarok aratni , és hétfőn véget ér az event , a kísérlet miatt nem tudok aratni
    Vagyis tudnák , de egy nap kárba veszne termés észlelés fronton .
    És az a 2 TP -t adó dekor , ami a fákra jó , az annyira nem is tudom ..... melyik a legmagasabb TP-t adó fa ? :inlove::inlove::inlove:
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A sivatagi rózsa XXL(13:48 óra 460 BTP) adja a bahán jelenleg a legtöbb tp-t utána a jávai alma XXL (10:48 óra 450 BTP) és ott van még a szantál XXL (7,5 óránként 462-t ír ki a területen, de nem tudom mi hat most rá) a tamarilló XXL 150 TP-t ad igaz 6 óránként

    Nem tudom, hogy mi lenne az okosabb. Ez is csak egy játék, hogy mi itt megpróbáljuk kihozni a bahás fákból a maximumot és az eventezés is egy játék. Neked kell döntened, a "tesztelést" újra lehet kezdeni, ha gondolod :D, Ez az event viszont nem jön vissza és még reggel sem késő elkezdeni :) A döntés a kezedben van :)
    Én arattam a fáimat és érési ciklusonként aratom addig amíg készen nem leszek az eventtel. Utána a KK-t fogom kipróbálni, hogy hogy viselkedik a fáimon altatással.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Köszi . Ezt a hozzászólást még emészteni fogom .

    Na , egy hétig altattam a 3 terület fáimat . Igaz , múlt hét kedden este 20:15 kor ültettem el a fáimat .

    Learattam , és a következő érés kb másfél óra . Az idő számolásban nem vagyok otthon annyira .

    Na de a Tamarilló xl fáimnak adtam rendesen
    • Kacsa kata turbótrágya
    • Kacsa kata propeller
    • Ananász
    • Fabevételi bónusz 100%
    • Fabevételi bónusz +3 db
    • Gyíktojás
    Elvileg , ha helyesen számoltam , 94.164 db Tamarilló termés lett .
    De , mivel most minden fa 13 termést ad , másfél óra múlva ...... Nem tudom mennyi kiskocka van .
    A zuhatagok szigetét megszórtam kacsa kata propeller : 17 fatermés .

    Kerekítve szerintem olyan 100.000 db Tamarilló fatermésem lesz .

    Azt nem tudom , hogy egy hét alatt ez sok vagy kevés .
     
    Utoljára szerkesztett: 20.8.19
    -BombadilToma- és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika :)
    Gratulálok ez nagyon szép eredmény! Sok vagy kevés? Ez nagyon relatív dolog, nézőpont kérdése csupán. Szerintem nagyon szép szám.
    Izgalmas kérdés a KK és a turbó, ezt még nem néztem meg én sem, hogy hogyan hat. Csak a régi tapasztalataimból tudok kiindulni a "nagy" altatásos időszakban a turbó csak az első ciklust gyorsította fel. A KK-ról már érdekesebben megoszlottak a vélemények volt aki azt mondta, hogy nem hat végig csak egy cikluson át és volt aki azt mondta, hogy igen végig hatással volt. (Én csak érzésről tudok itt beszélni, szerintem minden ciklusr hatott, bár tudom, hogy ezzel sokan vitatkoznának velem :)), most pedig ha lesz egy hét nyugi újra kipróbálom. Ahogy a naptárt nézem ezt a kísérlet nem mostanában fog bekövetkezni, mert a felröpik miatt áttértem a folyamatos aratásra..
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Az első , és a másfél órás aratás után lett : 101.704 db tamarilló

    Én nem bontom a bahát semmi eventért :D:inlove:
     
    DevilMókus és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  9. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    Akad némi FA-am és azon töröm a fejem, hogy megvegyem-e az űrcsigusz tojást. Szerintetek megéri? Szupitápot gyorsít, de sima ólakra nem szoktam szupitápot használni, csak nagyon ritkán. Vagy állatos nullperchez ez is kell?
     
    -gyöngy-581 és Imi* kedveli ezt.
  10. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Szia Nelli
    Jelenleg a macska, medve és az egér ólakkal lehet 0 percezni. Ezekkel is csak akkor ha a megfelelő számú neon dekoráció (20 db)(macska,medve,egér) van a birtokunkban. Szupertáp se kell hozzá, elég a sima táp.
    Az űrcsigusz, a szupertáppal etetett ólakra hat!
     
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Imi pontosan leírta azt, hogy hogy hat az Űrcsigusz tojás. Nekem van és használom is, többször is előfordul, hogy szupertápot adok az óljaimnak. ( például, ha a 4. szintű pálcikásokat naponta akarom aratni, akkor naponta használom. Ez akkor fordul elő, ha bahás felröppenőkre van szükségem. De ez igaz a farmos hosszú érésű ólakra is.
    Ezt kéne megfontolnod, hogy ki tudod-e használni a gyorsító hatását. Akarod-e egyáltalán használni, ha igen a válasz a magadnak feltett kérdésre vedd meg, ha nem akkor ne, mert felesleges lesz.
    Ólakat gyorsítani több termékkel és felhővel is lehet szükség esetén. Ezt is mérlegeld és után aludj rá egyet. Az akció még több napig tart, nem sürgős ma döntened.
    Nullázásra eddig csak arról van tudomásunk biztosan amit Imi is írt. 20 dekor meglétével nincs semmi másra szükséged, tudsz nullázni, 18-nál a :
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/neonfényes-ólak-vii-2018-május.16660/
    felhőre is szükség van, de szupertápra akkor sincs.
    Sok sikert a döntéshez :D
     
    DevilMókus, Kuzdern, CoraQueen és 2 más kedveli ezt.
  12. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok! A buszon utazva elgondolkodtam az űrcsiguszon. Az óriás ólaknál szerepe lehet. ott egy szupival lehet akár második szintű szintű tenyészállatot szaporitani.
     
    Kuzdern, CoraQueen, Imi* és még 1 ember kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Teljesen igazad van, a nagyon hosszú ólakat rövidíti és a sárga és narancs óriás már éréskor színes állatot ad, tehát szupertápot takarítasz meg a használatával. A kérdés az, hogy ezt hányszor használod ki? Én le sem mertem ide írni példának az óriás ólakat, mert nem tudom, hogy a játékosok hány százaléka lehet akik rendelkeznek ilyennel és nem szerettem volna magamra haragítani azokat akiknek nincs :)
    Nagyon régen nem volt nálam már kint ilyen ól, de ha végeztem a "rongyrázással" rakok ki, csak lehet hogy az már késő lesz annak aki vásárolni szeretne még az akció alatt.
    Viszont kitaláltam valamit , holnap hozom az eredményt, ma már nem lesz a csiguszom aktív sajnos :)


    Itt az eredmény az űrcsigusszal aktívált óriásólakkal:
    A rekeszben Sajtgolyó és Valenti-napi cserép + űrcsigusz
    (sajnos az ólgyorsító felhőim nem voltak aktiválhatóak, ezekkel még tovább lehetett volna az időt csökkenteni)
    alap óriásól érési ideje (48 óra) szupertáppal és dekorral gyorsítva: 13: 30 lett
    sárga óriásól (36 óra) szupertáppal és dekorral: 9:55 lett
    narancs óriásól (48 óra) 13:30 lett.

    ha most ehhez hozzászámítom még azt, hogy ezek az ólak tenyészállatokat adnak akkor:
    alapnál 1 szupertáppal: 13:30-as idővel 1db 1. szintűt kapok,
    sárgánál szintén 1. szintűt, de rövidebb idő alatt 9:55-ös érési idővel.
    narancsnál pedig 13:30 alatt 1 db 2. szintű tenyészállatot kapok.

    Vagyis igazad van itt az Űrcsigusz sokat segíthet az idő rövidítésében.

    Azt viszont hogy ezért érdemes-e megvenni a dekort vagy sem mindenkinek a saját döntésére bízom :)
     
    Utoljára szerkesztett: 25.8.19
  14. rozsazsuzsa

    rozsazsuzsa Fórum bárója

    Gondolom senkinek nincs türelme és ideje a 0 perces ólakról írni.De remélem akad valaki, aki tud némi felvilágosítást adni, hogy hogyan tudnék utána nézni. Ez nekem fekete luk. Kimaradtam, lemaradtam. röstelkedek is miatta. És csak csöndben mondom, nagyon régen játszom, de eddig még nem sikerült sokszori próbálkozás után sem nulla perces növényt csinálnom.. Hát ez van:cry::oops:
     
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Rosszul gondolod... Még hivatalos ismertető is van róla az Eventsegédlet részben: https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-1020871
     
    -ágianyu33-, Kuzdern és HéricsBáró kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Elnézést a neked szegezett kérdés miatt amire végül is Bekotól kaptam választ, de nem tudtam megnyitni a táblázatodat. Ez nem lustaságból történt, hanem mindenféle frissítést, szerződés elfogadását és egyéb fajta program letöltést ajánlott fel, de a dokumentumhoz nem nem engedett. Hogy mit akart tőlem a gépem nem tudom. Van a gépen mindenfajta szövegszerkesztő és táblázat kezelőprogram. Megmondom őszintén nem mertem bevállalni a folytatását a megnyitásnak.
    PS: Mindenkitől elnézést kérek hogy ezt itt írom le, de itt történt és ezért itt indoklom. Ha Toma elolvasta törölni fogom.
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Gyöngy!
    Először is ne kérj elnézést, fordulj hozzám nyugodtan, ha gondod van, és úgy gondolod, hogy tudok segíteni; akár privátban is.
    A táblázathoz pedig alapvetően valamilyen Excel kell. Ha ilyen van a gépeden, akkor simán meg kell tudnod nyitni. Ha nem szoktál táblázatkezelőt használni, akkor lehet, hogy a program frissíteni akarja magát, mielőtt elindul; főleg ha az Office legújabb verzióinak valamelyike van a gépeden. Látatlanban ennél többet nem tudok mondani.
     
    Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  18. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A nullapercezésnek új sztárja van: Amaránt.
    A krizantém 252 TP, az Amarant 2084 TP. Pajtaértékben pedig 1250 - 265,6 a javára.
    Egyetlen apró szépséghibája van: viszonylag magas szinten elérhető csak: 234.
    Bármilyen meglepő, jobban lehet vele haladni mint bármilyen menő dekorral. Csak pörgetéssel és szupertrágyával kell bírni a dolgot.

    Amaránt pajtában.JPG

    Aki TOP-ra készül, szép pajtaértéket tud összehozni belőle.
     
    Utoljára szerkesztett: 20.9.19
    missuzy_53, Imi*, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  19. rozsazsuzsa

    rozsazsuzsa Fórum bárója

    Kuzdern kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    A gépemen a legújabb verziók vannak fent és még nem nyitottam meg belőlük egyet sem, nem használtam ezeket a programokat idáig. (nagyon friss a gép, még nincs két hónapja sem, hogy működik és ezekre eddig nem volt szükségem) Feltételezem, hogy igazad van, csak meglepődtem rajta tegnap és inkább bezártam engedélyeztetés nélkül :D Köszönöm a segítségedet.
     
    HéricsBáró és -BombadilToma- kedveli ezt.