Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Niki-Lak

    Niki-Lak Utánpótlás-írogató

    Sziasztok :)
    Nagy a boldogságom ma reggel, mert végre sikerült a 3. vadaskertet is max szintre fejlesztenem :D Ahogy nézem a dátumot, bő két hete kértem tőletek segítséget ehhez.
    Amire nem számítottam, hogy a 12000 Fa megszerzése lesz a legnehezebb. Kb egy hete már megvolt a 8 fakalapács, de a fa valahogy csak nem akart összejönni. Ma már nem bírtam magammal és elkezdtem bontogatni a barkácscuccot adó ládákat és az egyikben ott lapult a hiányzó 800 Fa + még maradt is. :D
    Már csak 2 vadaskertem maradt, amit remélem ugyanilyen gyorsan fel tudok fejleszteni max szintre. Ez a két vadaskert szintén 1-es szintű, így összesen 24000 Fa és 16 Fakalapács kell. Jelenleg 500 Fa és 5 Fakalapács várja a gyarapodást.
    Ezek segítettek, hogy elérjem a fejlesztést:
    -barkácscuccot adó gazdaköri feladatok
    -eventeknél barkácscuccok kivétele
    -barkácscuccot adó ládák kinyitása
    -szerszámfák kirakása (turbótrágyával gyorsítom, kacsa kata trágyával növelem a betakarítható mennyiséget, egy betakarítás így 16 szerszám)
    -folyamatos nemesítés (sajnos ez nem olyan sikeres, a spárgánál már csak a fakalapács bónusz hiányzik, de nem nagyon akar összejönni)
    -szezon
    -farmáruda
    -és végül sok-sok aratás és ültetés :)

    Sok kicsi sokra megy, már csak egy nagy adag türelem kell :)
     
  2. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Tekintettel arra, hogy már két újabb állatunk is lett, amióta legutóbb aktualizáltam a
    Tápok termékszükséglete... Excelemet, most beírtam azoknak az adatait is, és frissítettem az aláírásomban, de így is elérhető:
    https://1drv.ms/x/s!AvP8ismZi3WJzFCMkrnrU2vpoCWw?e=6SwyX5
    Aki szeretne tápokhoz való növények, állatok, és termények előállításával foglalkozni, vagy a tápok gyártásával, annak nagyon hasznos, hisz az azokkal való piacozás is eléggé keresett dolog, de akár mindenkinek a saját farmjához is jó segítség.

    A kimutatás táblázat kiegészült egy új füllel, amelyen az összetevők a mennyiségi szükségletük rangsorolásával szerepelnek, míg az eddigi, első fülön ABC sorrendben.
    Csak egy kis érdekesség, hogy mennyiségi igény szempontjából mekkora tételekről van szó, (tudva azt, hogy a teliholdas "alapanyagok" és tápok nem piacképesek, de a saját állatainkhoz szükségesek, így természetesen azok is a helyükön vannak) a 20 leggyakoribb növényi összetevő:
    [​IMG]

    Remélem, hogy sokan hasznát veszitek! :)
    További sikeres gazdálkodást kívánok mindenkinek! :inlove:


     
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Valaki a gazdakör királya lett , és kért egy süntojást . Ő tud már bulizni , vagy még ez is messze van tőle ?
    Feltételezem , hogy eddig megvan neki az összes minden .
     
    Namiamano kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha feltételezzük a maximumot, akkor 1 db 6. szintű és 2 db alap Farönk hangár összesen 40%-ot jelent. Így a fáraós felhősorral is "csak" 80%-os a turbótrágya hatása.
     
  5. bi55602

    bi55602 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    A Szuper nyári óvoda felhősorral " is csak 90%-os a turbótrágya hatása" A bulihoz kevés, de közeledik!
     
    -ágianyu33-, Namiamano és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Igazad van, ezt a felhőt kifelejtettem. Még nagyon új... Köszönöm a kiegészítést.
     
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Evvel a 90% hatással tudnak ugrálni a kriptamécsesek 2x , ha a teliholdas terület kinyitna 24 órán keresztül ?
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    31,5 órára nyomhatod le a kripták idejét, ha minden megvan. És ebben benne van a Fények ösvénye felhő 10%-a is.
     
    Samborg és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Áruld el nekem minek neked a kriptamécses kaktuszt aratni 24 óra alatt kétszer? A pajtád miatt? A TP miatt?
    Igaz, hogy jó a PÉ-je, de ennyire nem tudom átlátni mi a haszna ennek az egésznek. Vagy csak legénykedsz? Mert be szeretnéd mutatni, hogy Te ilyent is tudsz? (ez sem egy utolsó szempont) csak keresem az értelmét.
    Amúgy is csak elméleti számolgatás az egész, mert nem lesz üres a gazdaköröd és nem kérhetsz + sünit.. akciós vásárlásra pedig nem sok esélyt látok, bár ki tudja.. bízni mindenben lehet, csak hit kell hozzá. :(
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  10. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Nem tudom , én csak a prémen gondolkodom , hogy rányomsz , és azonnal beérnek a fák .
    Jó , oké , a teliholdason nincsen prém , de ha lenne , jó lenne .
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  11. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Teleprém lehetne a neve.
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Honnan lehet sok turbótrágyát szerezni ? Ha jönne a fa vész , akkor előtte be kéne szerezni sokat . :inlove:
    És mi a helyzet a kalózpapagájhajóval ? :inlove:
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nálad a kripták a bahán érnek, ott aratod le azokat?
    Kalózpapagáj hajó

    [​IMG]

    Tulajdonságai
    Érési idő: 11:30 óra
    Amit ad: 300 Bahama Tp
    10 % érési idő csökkenés Bahama fák esetében 2 órán keresztül

    PS: mielőtt még megkérdezed a Növekedésserkentő termék is csak a bahás fák érését gyorsítja :)
     
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Annyi bónusz van már , hogy ember legyen a talpán , aki emlékszik arra , hogy hol mit mikor használjon . :cry::inlove:
     
    Samborg, Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Attól függetlenül, hogy kalózhajó nem hat a rémfákra, hat a bahásokra és lehet,hogy ha elszakadsz attól az ötletedtől ,hogy kizárólag azok érdekelnek, érdekesen alakulhatnak mondjuk a papagájtollfák érési ideje vagy bármely más 20 órás fáé.
    Kalózhajóm nekem van három is :)
     
    Samborg kedveli ezt.
  16. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Én napra kész vagyok...:music:nálam 1 szerű a szisztéma...este 18 órakor van nálam a nagy aratás,
    aki ilyenkor izeg-mozog az aratásra kerül, a többiek megvárják a következő napot:Dnincs gatya...:wuerg:
     
    -ágianyu33-, Samborg és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  17. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia!
    A teljesség igénye nélkül:
    KK turbótrágyát elsősorban KK turbó mamut fák aratásából tudsz szerezni.
    (Vonat is hozta, a csemetefákból is kifejlődhet, egyes eventek nyereménye is volt, Hobbikertész gazdaköri feladat is ad... )
    Az ezekből learatható termésmennyiség növelhető a bónuszrekeszekbe rakható és a kerek keréken pörgethető fatermés növelő bónuszokkal, ami még kombinálható az időbónuszokkal, mert a gyakoribb aratások révén is növekszik a mennyiség.
    Szerezhető még az egyes gazdaköri feladatok teljesítéséből. Soknál van nyereménynek betéve a KK turbó trágya is.
    Tudsz szerezni akár vásárlással is, amikor akciós, akkor akár nagyobb tételben is.
    A különböző bónuszok hatásait Itt tudod megnézni (de ezt szerintem te is tudod):
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/bónuszlexikon.2179/
     
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Arra is van akció. Mondjuk azt soha nem vettem még, de szomszédaid biztos örülnének neki, ha veszel 10-15 óriás kosarat. Engem ez még nem nagyon mozgat meg. Leragadtam az ól nullázásnál, egy virágfestéssel. Várok a csodára. :D ;)
     
    Samborg, HéricsBáró és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  19. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Sziasztok!

    A gazdaköri növényekkel egyelőre nem nagyon foglalkoztam, nemrég összeírtam, melyikhez, miből, mennyi kellene.
    Elképesztő számok jöttek ki.
    Érdekelne, ki, hogyan fogott hozzá? Ha ki van nemesítve értelemszerűen, akkor azt használni, hogy rövidebb legyen az érésidő.
    De itt pl azon kattogok, hogy érdemesebb a nemesítésbe bedobni, mintsem már beadni azonnal a gazdaköribe?
    Hogyan termeltetek le több százezer darab rövidebb, hosszabb érésűt?
    Köszi, ha válaszoltok! :)
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én a pakolászás alatt is nemesítettem és már előtte is volt kinemesítve növényem. Rájöttem, hogy a len nekem nincsen meg, nekiálltam és csináltam, utána már könnyebben ment a badás.
    Sokkal könnyebb dolgom volt amikor lenullázhattam a növényeket, vagy csak gyorsabban értek a megfelelő nemesítési bónuszok hatása alatt is. Persze ez az elhatározás, hogy kiürítem a gkört nem olcsó, extrákat (szupertrágyát, KK-t bevételi bónuszokat és Jackok sokaságát) bőven kell hozzá tenni, hiszen nagyon nagy számú növényről van szó.
    Vagyis az én tapasztalatom, én így csináltam, hogy nemesítésekkel csináltam, mert úgy gyorsabb, ha ez Neked is megfelelő. Ha jó a piacod vannak ismerősök, ismeretleneknek akinél láttam, hogy árusítja nekem szükséges növényt én írtam, vettem a növényeket. A len nemesítésébe például a piacon volt egy segítőtársam, tőle vettem meg a hozzávaló növényeket.
    Sok sikert és kitartást, mert rád fér :)