Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Azt nézd meg, hogy az adott növény nemesítése ad-e Neked elegendő többletidőt, aminek hasznát is veszed. Önmagában a gyorsabb érés nem ér semmit, ha nem tudod kihasználni a megnyert időt. Pl. a narancssárga dália vízzel és trágyával 12:47. Nemesítve simán arathatod naponta kétszer. Vagy a len 10:48-as idejét nemesítéssel (és egy csodatinktúrával) leviheted 8 óra alá, így 3-szor lesz aratható - feltéve, hogy tudsz/akarsz aratni 8 óránként. Ebből tehát az is látszik, hogy a hasznosság szubjektív, a saját időbeosztásodhoz kell mérned; és ha ebben segít a nemesítés, akkor megéri. Ha nem, akkor ne foglalkozz vele.
     
    Magdusnéne, Samborg, hóóvirág és 4 más kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma :)
    Teljesen igazad van nekem nagyon sokat segített a nemesítés, mert volt rá időm, hogy arassak, én a kérdésre válaszoltam: "Hogyan termeltetek le több százezer darab rövidebb, hosszabb érésűt?"
    Pont azt a két növényt hoztad fel példának amivel sokat szenvedtem a mennyiségek miatt én is. A lennél az volt a segítségem, hogy lenullázhattam, a dáliánál pedig piaci segítségem volt, akitől meg tudtam venni egyszerre 60 ezret. Viszont CSP-m is volt hozzá elegendő. Elég sokat elköltöttem a piacon. (5 milliárdba került a növények beszerzése) Mivel virtuális számok csak és nem csökkent le jelentősen a számláló, egy percig sem bánom, hogy sokat költöttem :), bár őszintén szólva nem tudom, hogy ez most sok vagy kevés :)
    Ezen kívül nagyon szeretek nemesíteni, azóta is megy az üvegház és dolgozom a számomra "még hasznos lehet" növények nemesítésével.
    PS: Visszajöttem mert a legfontosabb segítségemet nem írtam le :D
    Ami nekem a haladásban és az üres gazdakörben is sokat segített az a dekorok érését gyorsító felhők voltak, ha ezek nem lettek volna soha sem lesz üres a gazdaköröm.. Hiszen miközben ürítettem a faladatokat szintet is léptem, átvittem a farmot a 247-ről a 248. szintre.
     
    Utoljára szerkesztett: 27.8.21
  3. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Köszönöm :)
    Folyamatosan nemesítek, de biztosan sok kért növény még nincs meg, ezeket még meg kell néznem.
    Az extrákat még nem döntöttem el, hogy bevetem-e, vagy melyiket. Jobb lenne nélkülük, de úgy meg nagyon sok idő megcsinálni, főleg, hogy eventek is futnak a farmon.

    Köszönöm, Toma, átgondolom, ez fontos szempont, igen.
     
    -BombadilToma- és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  4. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Bocsika, ezt nem értem, miért kell az üres gazdakörhöz a szintlépés?
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem kell a szintlépés az csak jött "magától" :)
    A kettőnek semmi köze sincs tulajdonképpen egymáshoz, csak a dekorok érését gyorsító felhő hatóidejében termeltem a beadandó növényeket, amikor az szabadidő amit adtak lejárt, mentek vissza a dekorok másnap arattam a dekorokat és kezdtem elölről újra, növények, majd felhővel gyorsítva a dekorok stb stb.. Ez az út vezetett a szintlépéshez és a gkör ürítéséhez is.
     
  6. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Szia!
    Ezt a 0 percezést a csincsillákkal megmagyaráznád, kérlek?
    Én a növényekkel való mahinálást se nagyon értem, de hátha ennél leesik valami.
    Köszi. :))
     
    jutka190226 és peter1022 kedveli ezt.
  7. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia csillaglili55!
    Ide hoztam a kérdésedet, mert nem event csevegőbe való, hanem itt jobb helye van.
     
    csillaglili55 kedveli ezt.
  8. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Áthoztalak ide, mert szerintem ez inkább idevaló. Jobban tudunk erről itt beszélni mint a csevegőkben.
    Szerintem totál közhely ebben a játékban azt emlegetni, hogy játszani jó. Nem, ezzel a játékkal nagyon sokszor nem jó játszani. Persze...vannak siker élmények...de az nem a szerencse faktoros része játéknak. Amikor rajtam múlik a siker...igen akkor jó játszani. Amikor tavaly év elején jegeltem a farmom, pont az ilyen sikertelen dolgok miatt nagyon elegem lett. Úgy éreztem bedarál a játék, szóróm be a sok pénzt és nem kapok érte szinte semmit cserébe. Titok ólakat, titok fákat már évek óta nem is veszek.

    Azt az idén amikor vissza jöttem, és újra elkezdtem játszani egész egyszerűen átértékeltem magamban egy hasonlattal ennek a játéknak a fogalmát. Ez egy stratégiai casual játék. Igen ám csak, hogy rengeteg benne a szerencse faktor. Vagyis, ezeket az elemek mint pld a kerék, a piccolo, a titok cuccok, felröppenők, válogatások, stb. és minden olyan amihez a szerencsének van valami köze besoroltam a hazárd játékok közé. Mi a barátaimmal időnként egy-egy hétvégén szoktunk nagy kártya partikat csapni. Legtöbbször römizünk, vagy snapszerozunk, de előfordul, hogy fájerozunk is. Ez az egyik legkeményebb hazárd játék. Nagyokat lehet vele nyerni és veszíteni is. Mi a barátainkkal természetesen csak szolídan baráti tétekkel játszunk, de már 10 Ft-os alaptétekkel is nagyokat lehet nyerni vagy veszíteni. A kezemben a makk ász, a makk kilences és a makk király, ...naná, hogy hívok...teszem bele a tétet...és a végén húzok egy makk hetest. Biztos volt a nyeremény még sem én vittem a bankot.

    Így van ez a kerékkel is vagy bármivel amihez a szerencsének köze van. Megveszem valamelyik, vagy akár több akciós kerekkerék csomagot, vagyis hívok. Aztán forgatok...lapot húzok...és a nyeremény egy sárga ól, vagy egy epres muffin (nálam ez nem is olyan rég totál kicsapta a biztosítékot) A bank nyert, és vitte a pénzem, és a lapokat...egymás után...Biztosan kapok "valamit", de ez ilyen nyereményeket én bizony veszteségnek élem meg. 2018-ban hozták be a játékba a virágfestést, gyepek urát és társait. Azóta egy db sem került sehonnan a farmomra. Se piccoloból, se a vásárlások utáni gin ládából...sehonnan..három éve...
    Veszek időnként pörgetést, az az hívok, forgatok tehát húzok lapot...de ha a kerékkel játszom, akkor az az én fejemben ettől az évtől már fájer. Tudomásul kell vennem, hogy "játszom a szerencsével" vagyis hazárdírozok, ahol veszíthetek. Az pedig, hogy ezt hogyan élem meg azt mindig az éppen aktuális hangulatom határozza meg. Fáradt vagyok a sok munka után? Jól jönne egy kis kikapcsolódás. Nosza...pörgetek... a végkifejlet pedig ugyebár a szerencsén, vagyis a lapokon múlik. Ha termelek, és eventezem, akkor az egy laza römi, vagy snapszer...és akkor játszani jó.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.10.21
    zsani_apja és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  9. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Én is sokszor olvasom, hogy "játszani jó".
    Különösen sokszor szerepel ez a kifejezés -Holdfeny-. gazdánál, olyan sokszor, hogy szerintem már megszokásból is leírja vagy esetleg azért, hogy önmagát erősítse a játék iránt. Remélem minél később ér el oda, hogy már neki sem tudnak mindent eladni, hiszen addig talán még igazán tudja élvezni a farmozást.
    Ez a játék már nagyon ritkán jó és nagyon sokszor (és sokaknak) már nem is játék.
    Éppen ezért szelektálok már jó ideje.
    El kell engedni mindazon elemeket a játékban, amik nem elfogadhatók, sőt, el kell őket utasítani, mint számunkra teljesen feleslegeseket. Olyasmikre gondolok, amik eleve rosszul tervezett eventek vagy eleve értelmetlenek vagy mint egy alig egy-két százalékot nyújtó drága felhősor, mint ami nemrég is volt.
    Némely eventjük vagy akciójuk eleve a Panaszkönyvbe való lenne, ehelyett eventismertető is kerül melléjük. Gondolom ilyenkor megint magukra hallgattak a moderátorok helyett.
    Ha már a fájert hoztad példának, hát olyasmi rizikó valóban van itt is, esetleg annyi az eltérés, hogy az itteni fájert úgy játszák, hogy te a lehető legritkábban következel az osztó után (első fájer lehetőségének a hiánya), illetve itt ha 10-esed van, az nem fájer, az csak 31.
    Ezek miatt kell válogatni és ha neked nem megfelelő lapok (akció, event) jönnek, máris dobni őket és tenni ezt mindaddig, míg egyszer olyan ajánlat (event) jön, mely valóban megfelelő.
     
    zsani_apja, Fätum és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Én a "játszani jó" kifejezést kimondottan pejoratívként használom.. kicsit gúnyosan, ha jobban hangzik így.
    Kártyázni sajnos nem tudok a römiig terjed csak a tudásom azt is kb 30 évvel ez előtt játszottam utoljára. No a lényeg az:
    Értem amit írtok és igazatok is van Sagi tőled kérdezem, mivel Te írtad le, hogy válogatni kell és várnia megfelelő eventetkre. Honnét tudod, hogy na ez most az lesz? Ez a játék hosszú éveken keresztül arra szoktatott rá bennünket, hogy bedobtak valami váratlant, meglepőt aztán ráépítettek mindent és én elmulasztottam élni az alkalommal. Sajnos ez már megszűnt nem érzek semmilyen koncepciót a játékban. Szóval itt van az én dilemmám, lásd a piccolókat. az első körben azt sem tudtuk mi fán terem ma meg eventek épülnek rá a tartalmukra, haladási taktikák (nálam is).
    Az eventek általában teher, amit igyekszem gyorsan lerázni, a titokólaknál most jutottam el odáig, hogy ebben az akcióban most nem fogok részt venni, de ennek nem taktikai oka, hanem esztétikai van.. olyan ronda az az ól, hogy nem rakom ki a farmra, mert rosszul érezném magamat tőle, ha ott látnám.
    Szóval nem tudom mit is csináljak a játékommal, célt kéne találnom ami egyre nehezebb. Úgyérzem mindent elértem amit el lehet érni, amit meg nem azt nem is akaraom elérni.. nem csábít a TOP10, az őszi TOP sem ( nem is biztos, hogy lesz) A pajtám viszonylag komoly a gazdaköröm jelenleg még üres ami a titokállatnál már nem mondható majd el, de akkor sem veszek ólat... stb
    PS: Ha jól belegondolok maradnak az eventek amik pedig egyre gyengébbek...
     
    Utoljára szerkesztett: 5.10.21
    zsani_apja, HéricsBáró és Fätum kedveli ezt.
  11. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Az ismertetőből mindig el tudom dönteni.
    Terményes ólak vagy fák gyorsítása (tp-ja nem), tp csíkja, konkrét dekorok nyerési lehetősége, szükséges felhők megnyerése érdekel.
    Ilyen pl. valamely növények tp-jának vagy az ólaknak a %-os emelése is.
    Az viszont számomra nem event, hogy 42 óránként kapok egy bontanivaló ládát a felhőről, amiből akár jó dolog is lehet vagy kapok titokólat vagy titokfát, piccolót, amiből jó is lehet, mert ott van az a szó, hogy "lehet" és zsákbamacskáért én nem fogom a területeket szupetrágyával bombázni 22 percenként, hogy aztán 5 órán keresztül játszak valamely bp-os élvezhetetlen, robotot kívánó minijátékkal.
    Akkor inkább nem eventezek, megmarad az időm, megmarad egy csomó szupertrágyám, Kk trágyám, sőt, a kirakott felhős dekorok miatt nemhogy csökkenne, de még nő is az erőrrásaim mennyisége.
    Minden rossz event végigvitele csak csökkenti az erőforrásainkat, kiadás van, bevétel meg a legjobb esetben is csekély vagy soha vissza nem térülő.
    A farm event nélkül is ad kihívást, hiszen ott a játék legjobb része, a piac.
    Ott találhatsz célt magadnak, az nagyobb kihívás, mint a top első helyezése.
    Az tényleg nehéz ügy, komoly idegrendszert kíván, mivel sok olyan gazda van, aki jobb lenne ha soha nem találra rá az "áru eladása" lehetőségre, de hát rá szoktak bukkanni, akár naponta többször is.
     
    zsani_apja, -gyöngy-581 és Fätum kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Hát lehet, bár Te ismered a 7-es piacot lusta, lomha és elég nehéz piac messze nem dinamikus.. no nem baj, majd megmozgatom egy picit :)
    Néha megszoktam tenni, de nem élvezem igazán a piacozást :) Már a piac sem a régi, hiányoznak a "hősidőkből" a kedves megszokott piacos társak :( akikkel együtt lehetett dolgozni/árusítani. Jelenleg szinte semmire sincsen kereslet csak a takarmánynövényekre és az állatok közül pár fajtára, azokból általában rakok is ki..
    Az eventekről alkotott véleményeddel egyre inkább egyetértek és én is hasonlóan gondolkodom róluk sajnos.
     
    HéricsBáró és zsani_apja kedveli ezt.
  13. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    A 14-est ismerem, én ezen vagyok.
    Itt rengeteg olyan játékos van, aki 1 tételekben tud csak gondolkodni és az olyan, aki látja, hogy valamelyik állatból 100-asával teszem ki a tételeket, de képes kirakni alám 10 x 1 darabot, holott a százas tétel fölé is tehetné számára jóval kedvezőbb áron, akkor is elvinnék az övét, hiszen nem mindenki gondolkodik 100 medúzával vagy kígyászkeselyűvel stb.
    Itt 26000-ért adják ilyenkor is az imádkozó sáskát, 45000 a mantarája (és most még van is ára), szóval hiába van egy tenyésztős event, meg sem gondolják, hogy melyik állatnak miből áll a tápja és azt sem, hogy ilyen pajtaértékű állatokat esetleg többszörös áron is eladhatnának, sőt , még egymás alá is ígérnek.
    Így persze állandóan ölik a piacot, az átgondolatlan játékkal a pénzük töredékéért kapálnak és még örülnek is a bevételnek.
    Jó lenne játszani, de a bp ritkán ad erre lehetőséget, ha meg lenne, akkor a játékostársak is nehezítik.
    Megértem, hogy nem élvezed a piacozást, ha nálad is vannak hasonlók, de hát itt már csak ez van, pedig biztos lenne mód a piac jobbá tételére, de ahhoz átgondolt és körültekintő játékfejlesztés kellene, viszont itt már néha az is jó, ha megkaptad az event kezdőmagjait.
     
    Kuzdern, -gyöngy-581 és zsani_apja kedveli ezt.
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Igen ismerős ez a helyzet, találkozom vele nap mint nap, ha kimegyek a piacra.
    Egyes és tízes tételű trágya tömeg, (mert véletlenül egy rossz kattintással is ki lehet tenni, de nem ilyen mennyiségűt)
    Amíg vettem a gazdaköri növényeket sokat voltam a piacon és semmi kedvem sem volt megvenni például a 10X10 darab gyékényt, otthagytam akár mennyire kellett is. De sajnos nem várhatsz piaci logikát azoktól akik nem értik magát a játékot sem. Nem ismerik az árak mozgatását le- és fel..
    A másik, hogy nekem túl nehézkes a pici felület kezelése ha nem kulcsszóra keresek rá, mert úgy visszatalál ugyan oda, de ha csak lapozok mindig elölről kell kezdenem mindent. Nem tudok hozzászokni a piaci kezelő felülethez sajnos.
    Az eventek nem kérnek a pajtából semmit, tehát nem élénkül a piac, alszik a kereslet. Új tenyésztés ritkán van, kár, mert ott lehet piacozni. Egyedül a trágya az ami mozog és jól lehet keresni vele. No meg a rövid érésű takarmánynövényeknél is jó mert arra pedig szükség van és senki sem akarja ültetni..
    Szerintem a ládák legalább annyit ártottak a játéknak, mint amennyi hasznuk van.
    Vártam legalább a kedvencek opcióját, vagy valami könnyítést, de csak nehezítést kaptunk helyette.
     
    HéricsBáró és zsani_apja kedveli ezt.
  15. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Két-három napon át toltam feljebb és feljebb az alvómaszk árát, most 944000 adom 40-es, 50-es tételekben, az alja 511000 és csodálja a gazdája, hogy nem az ő 1-2 darabos tételét viszik, bár sokszor én veszem meg az övét is, hogy termelés nélkül is pénzt tudjak csinálni.
    Amíg nyomtam 15 percenként feljebb az árát, addig is sokszor vettem meg másét, mert azt hitte, már maximalizálódott az ára.
    A cápafog-nyakláncét is próbáltam feljebb vinni, de másfél nap után meguntam, mert valaki folyamatosan ellenem dolgozott.
    Jelenleg is megérheti termelni, mert még ki is rakják:
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/image/Wzpl
    Ilyen játékosok ellen nincs ellenszer, tuti, hogy nagy haszonkulccsal dolgozhat. :)
    A piaci kezelőfelület nekem is borzalmas volt, alig tudtam megszokni.
    Egyébként a szitakötőnek, botsáskának, imádkozó sáskának, hangyának, méhnek, pillangónak, mantarájának, cápának, halnak, skorpiónak, angolnának, anakondának, kaméleonnak, smaragd varánusznak, gekkónak, galléros gyíknak folyamatosan magasan is tarthatnák a gazdák az árait a tenyészthetőség és a pajtaértékek okán, de sajnos nem ez történik és ez is a játék rovására megy.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.10.21
    zsani_apja és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Megyek és megnézem az általad felsorolt állatokat a piacon, hátha találok valami eladni valót:D:D
    Szép estét kívánok Neked és köszönöm a beszélgetést :)
     
  17. GregJay3

    GregJay3 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Most kezdtem, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám maximalizálni az állatok mennyiségét? Pakoljam tele az egész kerge kertet állatokkal? Sok gazdaköri feladathoz kell sok állat.
     
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A Kerge Kertet nem tudod telepakolni állatokkal, mert oda csak dekorokat lehet tenni.
    De igen, első lépésként tele kell pakolnod a termőterületeket (Főfarm, Szédült Szántó, Tölgyes) ólakkal.
    A Bölcs Tölgynél válthatsz ki egy Vadaskertet csillagokért, ha Farmaranyat is szánsz rá, akkor többet is a Piros kosár alól.
    Van itt egy rúna is, amely rövidíti az ólak érését.
    Nézd át a Bónuszlexikont milyen termékek, és egyebek adnak +1 állatot, vagy rövidítik az ólak érésének idejét.
    Példának okáért ilyen termék a Valentin napi cserép és a Sajtgolyó.
    A Piacon megvehetőek.

    Amikre hivatkoztam, tájékoztatásul (katt a zöld sorokra majd):
    Ez egy szerteágazó téma, nagyon nehéz teljes tájékoztatást adni.
    Véleményem szerint ezek az alapok, amiket leírtam.
    Kívánok jó játékot, és nyugodtan kérdezz, ha elakadsz! :)
     
    GregJay3 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  19. GregJay3

    GregJay3 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm szépen, egyelőre gondolkodok, hogy mi legyen a balansz az istállók és a földek között, elég nehéz eldönteni, de majd belejövök. Hány ólat tartsak állatonként? Nem tudom 1 elég-e.
     
  20. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Ez a gazdaköri feladattól függ.
    Minél több ólat tartasz kinn, annál hamarabb végzel a feladatokkal.
    Igyekezz kiváltani a Bölcs Tölgyön a Vadaskertet, abban rögtön 4 egyforma ólat is elhelyezhetsz.
    De a szükséges állatokat meg is vásárolhatod a Piacon.
     
    GregJay3 kedveli ezt.