Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia Toma!
    Idehoztalak, nehogy offnak számítson még a Sámlin is ez a téma.

    Köszi szépen, hogy világosságot gyújtottál a csoportbontásokkal kapcsolatban. :)
    Elgondolkodtam a módszeren (és ismételten azon, hogy beiratkozom hozzád egy excel tanfolyamra), de erre most nem vagyok felkészülve.
    Megmondom, miért.
    Nagyon sok mindent nyilvántartok a kisfarmjaimról, de az sose jutott eszembe, hogy az ID számokat is feljegyezzem. Pedig ehhez a módszerhez ez kellene.
    Kétféle kisfarm "készletem" van. Vannak a közös piacosok, amikről nem szoktam egy ilyen akciónál lenullázni a FA készletet és vannak az ilyen eventhez regizett "eldobható" farmok. Szóval nem tizenegynéhány farmról beszélek. 8)
    A következő szomszédajándékozós eventre majd így fogok készülni és használom a függvényt. Nem is olyan nehéz. xD Szerencsések azok, akiket anno tanítottál. Jó tanár vagy, szerintem.

    --------
    Ha valós volt a kapitány életkorára vonatkozó feladványod (márpedig ezt írtad, tehát hiszek neked), akkor arra azt tudom mondani, hogy fiatalabbnak képzeltem a "kapitányt". xD
     
    Utoljára szerkesztett: 20.3.22
    Fätum, Domos52, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A feladvány valós, a kapitány fiktív. Hirtelen ezt a példát találtam ki, ami illeszkedett egyrészt a témához, másrészt Macskacicó és Gyöngy beszélgetéséhez; és elég egyszerű is. Ha arra gondolsz, hogy én vagyok a kapitány, ez eszembe sem jutott; én valóban fiatalabb vagyok - pont annyival, amennyi az életkorom számjegyeinek összege... xD:music:
     
    Domos52, HéricsBáró, PalMa és 6 más kedveli ezt.
  3. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Ez a feladvány se volt nehéz. xDxDxD Megvan a te életkorod is. 8)
     
    HéricsBáró, PalMa, -ágianyu33- és 4 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Olvaslak benneteket és jókat derülök rajta :). A feladványt ismertem mivel magát a könyvet is amiből származik. Van benne még pár jópofa feladat érdemes elolvasni azoknak akik szeretik az ilyen jellegű fejtörőket :).
    Nekem az nem jutott volna álmomban sem eszembe, hogy az ID-kel így bűvészkedjek, keresni kerestem a logokát benne, és tudtam, éreztem, hogy kell, hogy legyen, csak én nem jöttem rá, hogy mi az :D, de erre a megoldásra nem gondoltam, hogy bármilyen matematikai műveletet kéne végeznem az ID-kel. No azt mondják az ember lánya holtáig tanul, én is tanultam Tomától tegnap valamit és ezt köszönöm neked.
    A kisfarmokkal kb ugyanúgy vagyok, mint Te Zsu, van ilyen is és van olyan is. Használom őket annyira amennyire szükségét látom, de ahhoz elég sok van, hogy most táblázatba foglaljam és kigyűjtsem az ID-ket pont úgy érzek ahogy Te is.
    Minden esetre köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat és a segítséget is :)
     
    HéricsBáró, PalMa és zsani_apja kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Értem már, miért emlegetted azt a könyvet... Nekem nincs meg (sok más feladatgyűjteményem van), de egy ennyire egyszerű és magától értetődő feladathoz nincs is szükség "puskára".

    Fura dolog ez az ID-vel... A számítógépnél általában nagyon élesen elkülönül, mi a szám, és mi nem az. A hétköznapi értelemben vett "számok" némelyike egyáltalán nem szám, mint a rendszám, a telefonszám vagy az irányítószám. Ezek ugyanis puszta azonosítók, nem viselkednek számként, nem végzünk velük műveletet. Tulajdonképpen az ID is ilyen. Tehát egyáltalán nem furcsa, hogy az ezzel való műveletvégzés lehetősége fel sem merül. És mégis: a piaci beosztáskor az ID 32-es osztási maradéka számít.

    És ezért számomra annyira evidens volt az első pillanattól kezdve, hogy a farmokat így sorolják csoportokba, hogy fel sem merült bennem, hogy ez mások számára titok lehet. Pedig általában jó vagyok abban, hogy rá tudok érezni, mi okoz problémát egy valamely területen nálam járatlanabb embernek. Persze, alapvetően ez nem is egy fontos probléma, most valahogy előjött.
    Nekem persze könnyebb dolgom van, mint Nektek, nincsenek százasával kis farmjaim, csak tizenvalahány...
     
    Samborg, HéricsBáró, PalMa és 3 más kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Róka Sándort én nem puskaként emlegettem, csak a feladvány kitalálójaként és az egyik kedvenc "művem" amit kisgyerekeknek írt szórakoztató matematikai feladvány gyanánt.
    Általában ismerik a hány éves a kapitány című feladványát, de lehet, hogy nem mindenki ezért írtam meg a "lelőhelyét" . Azt, hogy Te is írtál, azt csak ma reggel láttam meg, mert tegnap úgy látszik nem volt elég gyors a NET nálam, nem frissült úgy az oldal ahogy szerettem volna, nem jelent meg az írásod. Persze lehet, hogy takarítanom kellett volna, csak nem jutott az eszembe.
    Számomra titok volt, ami izgatott, hogy hogyan is rendezték csoportokba. Már többször is indítottam beszélgetést, ebben a témában, csak gondolom Te nem láttad, ezért nem derült ki eddig :)
     
    Domos52, HéricsBáró, PalMa és 2 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Megmutatom, hogy kell rávenni a rendszert arra, hogy a munkások szépen kitegyék a 2x2-es földeket (ólakat, mamutokat). Ehhez ki kell tenni bizonyos helyekre 3-4 db 1x1-es földet, fát vagy dekorelemet. Utána a gép már teszi a dolgát... A végén ezek a "terelők" törölhetők.

    1. Fő farm, szédült szántó, teliholdas fő farm, gombaerdő (a képek a szántón készültek):

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Eredmény: [​IMG]

    2. Erdei tisztás:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Eredmény: [​IMG]

    3. Baha ültetvény, esőerdő:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Eredmény: [​IMG]

    A Zuhatagok szigetéről nem csináltam képeket, ott azt hiszem a többségünk ritkán matat...
    Elképzelhetőek más megoldások is, ha egy kicsit más mintázatban szeretnénk a földeket kitenni; ezt szépen ki lehet kísérletezni. Én a fentebb bemutatott variációkat használom.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.4.22
    Olgi52, Hóvirág9004, Sali~*.* és 24 más kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A fejlődési jobb lett volna, ott válaszolok.

    Először is, ez Rajtad múlik; mik a céljaid, hogyan szeretnél játszani. De minden terület segíti a fejlődésedet.
    Másrészt az az 50 csillag nem akkora mennyiség, hogy a VAGY legyen a kérdés: válaszd az ÉS-t (vagyis váltsd ki mindkettőt, szerintem először a Tisztást, majd a Bahát).
    Csillagokat pedig talán a tenyésztős gazdaköri feladatok első négy szintjének megoldásával szerezhetsz a legkönnyebben és legolcsóbban. Kezdd a legrégebbiekkel: Birkanyáj, Nyuszi, hopp, Pipi Kft. stb. Alap állatot és 1-2. szintű tenyészállatot a piacon vehetsz. CSP-t pedig növényekből csinálhatsz. Vedd meg naponta a piros kosárból a 100-100 db növényt, és pár naponta tedd ki a piacra. Figyeld, mit tudsz jó áron eladni, mi az, amit gyorsan megvesznek. De általában a tápok hozzávalóit jól el tudod adni: saláta, répa, széna, széna, gomba, hagyma, stb. Ezek zömmel rövid érésűek, hamar le is termelheted. Ha vannak munkásaid (a játék hosszú távon lényegében csak munkásokkal játszható élvezetesen), akkor 1x1-es földben termelj, és az arany rekeszbe tegyél répás-almás csatnit. Ha nincsenek, használj komfort talajt (60. szint felett), azt kézzel is tudod kezelni (3-szoros termés, 4-szeres érésidő, 2-szeres TP). Szintlépéshez tedd ki az Alap szezonhehely dekort. Az naponta ad egy TP-s ládát, amit kibontva sok TP-t szerezhetsz; egy-egy sikeres bontással sok szintet is ugorhatsz. Termelni pedig a piacra termelj, azt, amit el tudsz adni, és az érésideje jól passzol az időbeosztásodhoz. Felesleges minden fajta növényt, állatot és fatermést magadnak letermelni (kivéve, ha ebben leled örömödet). Termelj piacra, és minden mást ott vegyél meg. Sajnos ez az alapelv ott futhat zátonyra, hogy miből mennyit és milyen áron találsz a piacon.
     
    EB1972t, Sali~*.*, PalMa és 9 más kedveli ezt.
  9. EB1972t

    EB1972t Utánpótlás-írogató

    stb_farmer

    A fentebbi írást is elolvashatod és ez a topik tele van fejlődéshez, haladáshoz való hasznos tanácsokkal beszélgetésekkel. Lehet, hogy már ismered.....
    Nem tudhatom hanyadik szinten jársz, de volna pár javaslatom. Mivel a kis farmosnak nagyon kevés javak állnak rendelkezésre először is a gazdaköriket csináljuk mivel ott sok mindent lehet szerezni de az eventeket kicsi szinten még nagyon nehéz végig vinni és ezen minden kezdő átesik.
    Első kérdésem: írtad, hogy a baha nincs még teljesen kitisztítva. Megcsináltad-e már a gazdaköriben ezt a feladatsort?: A Tollas ballépés. Négyszáz egynéhány papagájtoll kell hozzá és végig lehet vinni azért ezt javaslom mert a piacon ez a termény az egyik legolcsóbb és nagyon megéri csp-t áldozni rá. Mindent ad, példúl sok szintet lehet ugrani a rengeteg BTP-vel ami ugye szintugrásonként 5-5 AB, (aranybanán) valamint sok szupitrágyát, sz.tápot, szerszámokat, munkás-bónuszokat, partypörit stb stb. Én idén több kis farmon ezzel a feladattal hatalmasat tudtam haladni a bahán.

    A másik két legolcsóbb terményes gazdaköri a Tejivó és a Kecskesajt. Ezek végig vitelévek rengeteg csillagot szerezhetsz és a többi terményhez képest 4 ezertől tizen egynéhány ezerig/db be lehet szerezni a tehéntejet és kecsketejet. Ebbe a kategóriába tartozik még a Koronaékszerek is. Ha kevés a csp-d termelj búzát, vagy kölest, én például minden kis farm regelésekor búzával kezdek mert gyorsan megy.
    Vagy ott van például az Ebédidő is. Ez 1/8 feladat, kezdő is könnyen meg tudja csinálni és az 5/8-nál egy jó kis farmarany vár rá. Nem is muszály addig megcsinálnod csak az ezüstöket és ha odaérsz akkor mindhárom sort és 30 Fa-d lesz. És itt is van több nagyon kellő cucc is pl szupertrágya, táp, gépek, stb. Ezekből a kisebb gazdakörikből lehet többet is megcsinálni sok csillagért. Amikor már előrébb haladtam megcsináltam rengeteg olyan feladatot, amibe fatermés kell de nem termeltem le mert fáim sem voltak hozzá, hanem megvásároltam. Piacoztam csp-ért, gazdaköriztem. Az eventek amíg kicsi vagyok hozzá nem izgattak. 50-en felül már végig lehet vinni őket, de addig is a szupertrágyát semmire sem kell pocsékolni mert arra az eventeknél a legnagyobb szükség lesz. Nekem mint írtam több farmom is van és majdnem mindegyiken ki nemesítettem minél hamarabb a hagymát és amíg a Krókuszhoz nem érek ezzel nullapercezek. Azaz.....35 percezek, mert a hagyma 4 jó tulajdonságát megszerezve és aktiválva 35 perc alatt érik be 2x2-es földeken (szupertrágyával, karácsonyival, fehér árt.-val) és nekem ez nagyon megteszi ha gondom van a felröpikkel. Ez mindíg kihúz a sárból.xD:p Valamint ha sok hagyma gyűlik össze "nulla" percezésekkor, nagyon jól el lehet adni a piacon, ezt már régóta csinálom.

    Egyelőre ennyit, ha ezeken már rég túl vagy elnézést, hogy fárasztottalak.....xD
     
    Utoljára szerkesztett: 9.4.22
    PalMa, BölcsCsibe, -BombadilToma- és 4 más kedveli ezt.
  10. stb_farmer

    stb_farmer Rutinos

    Hű, nagyon szépen köszönöm :) Ebben nagyon sok hasznos infó volt ismét. egyáltalán nem fárasztottál ;). Igazából nincs olyan célom, hogy az eventeket végigvigyem, tudom, hogy ezek még túl nagy falatok nekünk "kezdőknek, kicsiknek". 52-s a Baham, megnézem a Tollas ballépést.
    Egyelőre Tojástojó műhelyem volt csak a műhelyek közül, barkácscuccok "hiányában", ma építettem Kecskeműhelyt. Gazdaköri feladatokban ténykedek, de a Terményes ólast eddig kihagytam, hisz nem voltak óljaim, de majd figyelem a piacot is :)
    A piacon leginkább töklekvárt szoktam vásárolni a +1 termék aratás miatt (rövidesen meglesz a Lekvárfőzőm)
     
    Kuzdern, EB1972t, PalMa és 3 más kedveli ezt.
  11. EB1972t

    EB1972t Utánpótlás-írogató

    Nem tudom van-e már aktív területed a bahán mondjuk a kincses vagy a hajótöröttek területek ha igen, ajánlom figyelmedbe a most szomszédok által küldhető Elbűvölő Esküvő dekort (20x lehet aratni, közben gyűjteni és cserélgetni). Ránézésre nagyon gáz de! Míg egy kis farmom kergéjén 76-os szinten 1824 Tp-t ád, addig baha területen kirakva 4560 Btp-t! Itt a bahám 191-es szinten van és minél feljebb jutsz annál többet ér ez a kütyü is, jól lehet vele szintet lépni és ezúttal AB-t szerezni. A "nagy" farmom bahája 356-os szintű és itt a kincsesen 20 ezren jóval több Btp-t ad darabonként nagy aratáskor, némi növelő bónuszokkal pl tavaszi és húsvéti 30-30%.. Mikor az embert még nem veti fel a remek tépés bétépés kütyü, nagyon jó megoldás. Tudod ezt azért ajánlom, mert sok AB kell és egyre több.....:)
    Később majd gyűlnek az eventekből stb a jó kitehetők és nincs ilyesmire szükség. De kezdőknek aranyat ér!
     
    Utoljára szerkesztett: 14.4.22
    PalMa, zsani_apja, farmerogirl és 2 más kedveli ezt.
  12. stb_farmer

    stb_farmer Rutinos

    Ezek még lakatos területek nálam, de az infót köszönöm :) Igen, AB-ből sok kell :)
     
    Kuzdern, EB1972t és zsani_apja kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Ma felléptem a 248.szintre:inlove:
    Mostanság a napi aratással alsó hangon 2.5 milliárd tp jön...8) Ezzel számolva június végére el tudom érni a következő szintet...
    De célul a június 18-at tűztem ki;) Ha a játékmester is segít akkor sikerülni fog;)
     
    EB1972t, Namiamano, Ms.AbyZu és 2 más kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Szóval azt akarod mondani , hogy egy év múlva +900 milliárd TP-vel , a 253. szintre lépsz és felkerülsz a TOP10 TP helyre ?
    Feltéve , ha most ott megáll mindenki , és előre enged ?
     
    EB1972t, Hóvirág9004 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Drága Jancsika... :inlove:
    Itt olyan sok a ha.... hogy bele sem gondolok...:music:

    Mindig a következő szint elérését tűzöm ki célul... próbálom belőni reálisan az időpontját;)
    Nem szeretném, hogy a Top 10 játékosai megálljanak... s eszembe sem jut azt tervezni, hogy oda kerüljek... Az nem az én játékom;)
     
    EB1972t, Ms.AbyZu és HéricsBáró kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    ÓÓÓ vannak nálam sokkal gyorsabban haladók is;)
    Játszani jó... Én is voltam kisebb;) Hú mikor elértem a napi 5 milliós aratást... aztán a 100-at... majd a milliárdot... de jó érzés volt;)
    most a stabil 3 milliárdosról álmodozok... de az még messze van:music:
    Nálam is van felhő hiány... pontosan 18:wuerg: nem veszítek velük sokat... de a lelkemnek hiányoznak;)
     
  17. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Akit érdekel a dolog, aktualizáltam a Tápok termékszükséglete Excelemet, amely az aláírásomból letölthető.
    További sikeres játékot kívánok mindenkinek! :inlove:
     
    Sali~*.*, -vadocka70-, Fätum és 11 más kedveli ezt.
  18. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    sziaszia :) Úgy tudod a legegyszerűbben megnézni, hogy mennyi felhősorod van (nem kell számolgatni) hogy a paszulyon az összes felhősort kiválasztod, akkor a paszulypatrónus aratás előtt kiírja mennyi a kész sorod / az összes felhősor.
     
    Kuzdern, zsani_apja és Ms.AbyZu kedveli ezt.
  19. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    Szia.
    köszönöm :)
    Igen igen tudom már, a szemem ütötte ki o_OxD
     
    Kuzdern, Fätum és zsani_apja kedveli ezt.
  20. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia

    A májusi eventben van ez a felhő , és a szezondekor újabb hatása .
    Ha ezt a kettőt használom és a fejem tetejérre állok , mennyi virágfestés kell ?
    Baha ólak , farm ólak , és teliholdas ólak ? És a terményes ólaknál a szupertáp ?

    Teljesen elvesztettem a fonalat , hogy mit mikor hogyan és meddig lehet használni .

    Májusi játéknap felhősor
    [​IMG]
    • Lezárási idő: 44:00 óra
    • Kategória: Egyéb bónusz sorok
    • Jutalom:
      • Gyorsabb termelés az ólaknál. Bónusz: 3%. Időtartam: 12:00 óra.
      • farmszint x 2.000 TP
    • Tematikus felhősor: meghatározott dekorok helyezhetőek fel rá (Újszülött nublon, Szépséges virágkirakat, Nyuszis tesztvezetés, Csillagajánlatok).

    Az alábbi dekorok nem tehetők ki a házikedvencek futtatójába akkor sem, amikor bónuszt adnak.
    Neve
    .....................
    Képe
    .................................
    Szükséges
    szint
    Érési idő
    (óra)
    TP/BTP kihelyezéstől függőenPlusz ajándék 2022.06.03 14:00 - 2022.06.10. 14:00 közöttA tárgy méreteKihelyezhető
    Tavasz ünneplő szuvenír[​IMG]2.23:0020001 luxusbájital + 5%-kal hatékonyabb szupertáp 6 órán keresztül1x1Minden területre.
    (A teliholdas területeket kivéve.)
     
    genka53 és -gyöngy-581 kedveli ezt.