Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. ekeszarv03

    ekeszarv03 Fórum-zöldfülű

    Szép napot.

    Nem tudom hol tegyem fel ezt a kérdést, hát itt teszem. Adva van több kis farm, 88 és 98 szint közöttiek. Mindegyik több éves, a 98-ast kiragadtam mert a legjobban felszerelt és azt kezdtem felfejleszteni. A szóban lévő farm (10 éves) időközben - január vége óta idáig - 168-as szintre ért. Nem régiben vettem észre, hogy ezen nincs trágyadomb ládája! Minden társán van, azok a farmok maradtak 88 és 95 szint között, bár azokra is belépek minden nap de csak módjával kezelem őket. Ezen kívül van sok "kicsike" farm is, kb 37, 60 valahanyas közöttiek melyekre szintén minden nap belépek. Ezek zöme idei farmok és nincs egyen sem trágyadomb ládája.

    Mindent átnéztem már az utóbbi hetekben, természetesen az enciklopédiát is, különböző fórum-totyikokat, össze-vissza kombináltam, hogy ezen mi van amazon meg mi nincs stb, de nem tudok rájönni a dolog nyitjára. :(

    Tehát ez a jelenleg 168-as farm a legrégebbi és ezen nincs a trágyadomb ládája! Pedig jó lenne főleg eventekkor mivel özön trágya kéne de az ára az egekbe száll és én akkor nem veszek.

    Köszi, ha eloszlatja tudatlanságomat valaki.:)
     
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Remélem jól értettelek és nem értettem félre a kérdésedet. Azt keresed, hogy mi adja a Trágyadomb ládáját? a válasz itt megtalálod, a zöld írás linkeket rejt, ha rákattintasz odavisz ahol többet tudsz meg az eseményről amit rejtenek.

    Trágyadomb ládája[​IMG]10 trágya,
    15 trágya,
    20 trágya,
    25 trágya,
    50 trágya,
    100 trágya,
    TP/TTP betakarítási bónusz L
    - Fagyos páfrány felhősor
    - Vízicsúszda dekor
    - Kutyaszépségverseny felhősor
    - Madagaszkár felhősor
    - Ládás válogatás 2019.09.
    - Jó öreg farm felhősor
    A ládákról pedig ezen a linken tájékozódhatsz itt (katt a zöld itt szóra)
    Remélem tudtam segíteni :)
    további jó játékot kívánok :)
     
  3. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Köszi, ezek szerint nem is lehet Trágyadomb ládám. Amit zölddel felsoroltál olyanom nincs semmiből. megnéztem a ládák között is amit linkeltél. Van mindenféle tápos és trágyás ládám, de a lényeg nincs. Érdekes, hogy vagy 6-8 másik farmon meg van mivel ott egyik másik cucc fel lelhető példúl vízicsúzda. Paszuly egyiken sincs kezelve, csak itt....
    Gondolom ezekből a feltételekből már nem is tudok újítani semmit.
     
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ne add fel ilyen könnyen, nekem van egy ötletem, ha tudsz várni vele: időnként szoktak a PP-s dekorokból akciós vásárlást tartani, nem olcsó, de lehet ott is beszerezni, sajnos csak egy darabot.
    PS: Hogy mikor lesz ilyen akció azt sajnos nem tudom, ha lesz a hivatalos bejelentésekben tájékozódhatsz róla a hírek felületén :)
     
    genka53, lovardatanya és HéricsBáró kedveli ezt.
  5. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Nem adom fel, árgus szemekkel várom a lehetőséget. :)
     
    genka53 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne keverjük a szezont a fazonnal. Az új felhő - elvileg - a Virágfestéssel egy kategóriába esik. Ezekből kell összesen 100%. Mivel minden eddigi felhőnk, dekorunk és termékünk 5, 10 vagy 20%-os, ez a 3%-os felhő semmit sem tesz hozzá a lehetőségekhez. Ha van 100%-nyi bónuszunk, akkor felesleges, ha pedig csak 95%, akkor kevés. Ha jön majd még egy felhő vagy termék 2-3%-os bónusszal, akkor már a kettő együtt kiválthat egy terméket vagy felhőt, de Virágfestést nem.
    A szezondekor a szupertáp hatékonyságát növeli, ezt már megbeszéltük: ezen kívül még 10% kellene, hogy az eddigi összes gyorsító megléte esetén szupertáppal lehessen nullázni.

    Szia!
    Enciklopédia -> Tapasztalatpont, szintlépés
    (póréhagyma)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.6.22
    Sali~*.*, Fätum, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  7. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Kedves Toma!
    Téged idézlek mert szeretnék tőled kérdezni. Zsu még 2016-10-02-án íródott hsz-t idézem:
    ............"Előkerestem egy régi mélt, ahol leírtam vkinek, mit is csináljon. Remélem, eléggé faékes. ;)
    Szóval:
    - pakolj tele egy területet fával,
    - vegyél prémiumot,
    - arasd le egyszer a fákat az automatával (ez fontos!!),
    - ezután azonnal kapcsold ki az automatát,
    - bármikor beléphetsz a területre, hogy leszedd a tojglikat
    - de nehogy learasd a fákat!

    Amikor aratni akarod a fákat, minden (de minden) elképzelhető bónuszod aktiváld, (togjli, felhő, rekesz), menj be a prémium villába és kapcsold vissza az aratót. És lépj be a fás területre. És ámulj! ;)

    Itt egy réges régi hsz-em erről."
    Kérdésem a következő: változott e azóta a fák altatási módszere? Ha igen miben? Gondolok itt elsősorban a Farönk hangár 6. szintjére és a harkályfészekre.
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Sosem voltam prémiumos, nem tudtam kipróbálni. A fórumban sok a pontatlan, egymásnak is ellentmondó beszámoló. Fätum tesztjei sok adatot adtak, de valahogy nem állt össze az egész. Úgy tűnik, van bónusz, ami hat visszamenőlegesen, és van, ami csak az utolsó aratásra. Fogalmam sincs, hogyan hatnak az időbónuszok, főleg, ha altatás közben aktiválunk egyet. Ehhez folyamatosan figyelni kellene, és célirányosan tesztelni. Erre nincs lehetőségem. Sajnálom, nem tudok segíteni. Talán lesz, akinek vannak erről tapasztalatai, és megosztja, de pontos tesztelést aligha végzett bárki is.
     
    genka53, Fätum, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  9. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen a válaszod.
    Az indulásnál érdekelt volna, az ébresztés világos. Egy próbát nekem megér, hisz nem vesztek vele semmit.
     
    genka53, magandangsalita, salix és 4 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)

    Megengeditek, hogy leírjak pár gondolatot?
    Amit fák altatássáról Zsu leírt, úgy kell elindulni, de ez a HSZ még a nagy falatatáskor született, ha jól emlékszem erre az írásra, már nagyon régen volt.

    Ami azóta jött a játékba, azok nem szerepelnek benne így a bónuszok, felhők, tojások stb.
    Mit kell ezekről tudni? Az időrövidítő bónuszok csak az aratáskor hatnak, hiába aratja valaki a kalózpapagájt, az az alvó fákra nincs hatással. Ugyan így nincs hatással a termésbónusz sem, ha nem aratunk a hatása alatt.

    A felhők hatásában is bizonytalan vagyok, ki kéne próbálni, de nincs rá olyan területem ahol nem aratok 6 napig. (nincs is szükségem a játékomhoz fatermésekre)

    Zoknit húzni és KK-val megszórnia fákat az első aratás után, de még az altatás megkezdése előtt lehet, de nem érdemes, mert visszafelé nem hatnak, illetve csak egy ciklusra hatnak.

    Igazad van ennél pontosabb adatokat én sem tudok írni, mert nem altatok. A mamutjaimat naponta aratom automatával a 6. szintű és az alap farönkhangárom hatása alatt, szórom meg turbóval és KK-val. Lehet, hogy lehetne jobban is élni ezzel a lehetőséggel, azt viszont nem tudom, én így csinálom, nekem ez bevált :)

    A kényelmes fatuskó és fejlesztései számolják visszamenőleg is a 25 %-ot, az ananászos süti is.
    Az ajándék bögréről sajnos nincs adatom még nem használtam. A rekeszes termésbónuszok és a PP-sek is hatnak visszamenőleg.
    Remélem tudtam segíteni ezzel a pár gondolattal is valamit.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.5.22
    genka53, Othep, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  11. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok :) Ha már fák a téma. Csináltam némi összehasonlítást, bónuszok nélkül, összesen 8 féle fánál. Érésidő / PÉ hozam alapján. 4 titok fa, és 4 normál fa. Bahás fákról csináltam az összehasonlítást, mert nekem úgy tűnik, hogy a farmos fák az alacsony PÉ miatt nem igazán jók TOP-hoz. A táblázatban a legmagasabb Titok/ Normál illetve rövid érés idejű fák vannak, de ezt biztos látjátok.
    Kérdésem is lett egyből. Gyűjtitek a fák gyümölcseit a TOP-hoz? Ha igen, akkor melyek azok a fák, ami a prioritás nálatok?

    HelyTípusÉrésidőFa Termés / db Kihelyezhető Ültetvény Termés össz Aratható / 24h Termés db totál Csp/db Csp hozam / 24h
    BahamaTitok12:00Szantál 4 188 752 2 1 504 593 891 872
    BahamaTitok8:00Szivárvány eukaliptusz 4 188 752 3 2 256 360 812 160
    BahamaTitok19:00Utazók pálmája 4 188 752 1,3 950 830 788 413
    BahamaTitok24:00:00Zsakaranda 4 188 752 1 752 1 030 774 560
    BahamaNormál24:00:00Józsué 4 188 752 1 752 745 560 240
    BahamaNormál10:00Tamarilló 4 188 752 2,4 1 805 274 494 515
    BahamaNormál24:00:00Ördögcérna 4 188 752 1 752 444 333 888
    BahamaNormál24:00:00Fekete datolyaszilva 4 188 752 1 752 425 319 600
     
    maszilva, genka53, Sali~*.* és 6 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Szomszi :)
    Én gyűjtöm a farterméseket is:)
    Hogy milyeneket?
    Szantál, Józsué és papagájtollfa (bár ez inkább a termények táborát erősíti a termésével, de fáról jön :D )
    Ezekhez a fatermésekhez van meg a megfelelő mennyiségű fám amivel már érdemes a faterméseket szaporítani. A táblázatodban felsorolt fák is jók, csak kevés van belőle mennyiségre (nekem, ezért nem gyűjtöm a termésüket )
     
  13. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaaa :) Igen a papagájtollat én is gyűjtöm, dehát az termény és ezért nem írtam bele a táblázatba. :music:Nekem sincs mindből meg a 188 de még van idő beszerezni. Bár a szantálfára eléggé halovány az esély :music:
     
    Sali~*.*, zsani_apja és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Valamiért a teliholdas fákba szerelmesedtem bele , de lehet pár nap és elmúlik .
    Főleg azért szerelmesedtem bele , mert általában 24 órát van nyitva . Kivéve mikor nem .

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    genka53, zsani_apja, Fätum és még 1 ember kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Viszont egy fa helyét elfoglalja egy papagájtollfa és az amúgy is korlátozott helyből elfoglal egyet. Jön a melyik ujjamat harapjam a helyhiány miatt eldöntendő kérdés. Temény vagy fatermés.. elég lassan szaporodó pajtérték..
     
    genka53, Kuzdern, Fätum és még 1 ember kedveli ezt.
  16. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Hát igen, ez valóban így van. Nekem most mindenhol fák vannak, de tényleg lassan szaporodik. A józsué meg agyhalál. Baromi unalmas.
    Ahogy számolgattam az időt a TOP-ig, kb fél időben lehetünk, és én még igazából el sem kezdtem a gyűjtést. 8)

    Az a gond a teliholdassal, hogy oda nem érvényes a prémium, ami egyébként nagyon kényelmes szolgáltatás.
     
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Bele se merek gondolni , hogy mennyi fatermésem lehetne , ha még a prémet is használhattam volna . :D:inlove:
     
    stb_farmer kedveli ezt.
  18. csabi9911

    csabi9911 Haladó

    Sziasztok, en a 97. szinten vagyok es fejlodesi segitseget szeretnek kerni toletek :D Nemreg tertem vissza a jatekhoz es ahogy olvasom itt az emberek hozzaszolasait elegge elszomorit hogy en nagyon de nagyon lassan fejlodok :/ nem gyujtok be napi maximum 2 milliot.
     
    Sali~*.* és zsani_apja kedveli ezt.
  19. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne szomorodj el, találd meg a játékban azt ami segíti a célod. Nem lehet összehasonlítani a 97 szintet mondjuk egy 200 fölöttivel. Mások az adottságok, lehetőségek és a célok. A farmok felszereltsége is óriási különbséget mutat.
    Gondolj bele, hogy magasabb szinteken, állandó eventezésekkel, gazdaköri feladatok elvégzésével, esetleg vásárlási lehetőségekkel kb. 12 év alatt mennyi mindennel lehetett a farmot fejleszteni. /növény nemesítés, paszuly felhősorai, termékek, bónuszok, kerekkerék nyeremények, sorolhatnám..../ Mindennél fontosabb a tervezés, mi a célod, mit szeretnél elérni. Persze fontos a realítás, a reális célkitűzés. Esetleg gyere egy beszélgetős topikba, sok játékos van aki szívesen segít, akár cserenapkor is.
    Ha célod a minél gyorsabb szintlépés, akkor koncentrálj arra. Hogyan? Dekorozz pld. eventmentes időben. Elhoztam neked #3 kicsit tanulmányozd. Mint láthatod a 99. szint megszerzése után már könnyebb lesz a szintlépés.
    Sok sikert, örömteli játékot és reális célkitűzéseket kívánok neked.;)
     
    genka53, Saláta~, Sali~*.*.* és 3 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Játékmester segített... ! De egy nap csúszás van:wuerg:... Szóval csak holnap jön a 249. szint...:music: jó látni hogy napi 3 milliárd simán megvan... :music:
    Lehet, hogy az idén még 2 szint belefér az évbe;) Játszani jó;)
     
    genka53, Namiamano és Samborg kedveli ezt.