Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. peter1022

    peter1022 Fórum ismerője

    Szia :)

    Jónak tűnik mind a három:p:p

    Köszi a tippet.;);)
     
    stb_farmer és HéricsBáró kedveli ezt.
  2. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Sziasztok!

    https://i.imgur.com/ORU0yB5.png

    Még sosem álltam ilyen közel a Gazdakör Királya címhez ..., megörökítem, mert szűk két hét múlva úgyis újabb gazdakörit kapunk. Elég nagy feladat az utolsó kettő, nem örültem szívből a Nagy munkacserének. :(
    Azért nyomom és küzdök.
    :)
     
    stb_farmer, -vadocka70-, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Gratulálok!
    Farmaranyfát már most jóvá írnám neked, ha még Wolfnál lennék. :D ;) Ez már jó, ha látod az összes hátralévő feladatot. Nekem sokáig ez volt a cél, hogy ne kelljen görgetnem. Utána sem jött egyik napról a másikra, de már könnyebb volt. Ahogy nézem a húzósabbakat már letudtad. :)
     
    stb_farmer, Sali~*.* és ulmo12 kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia+
    Gratulálok hozzá, de ahogy elnéztem a képedet, még igen sok munka vár rád, hogy üres legyen.
    Amikor én álltam ilyen helyen úgy éreztem magamat, mint egy hosszútáv futó akinek a célszalagot mindig hátrébb rakják.
    Jelenleg már csak az a dolgom, hogy az ürességet fent tudjam tartani, ez sem kis munka, de én élvezem:):inlove:[​IMG]
    Kívánom neked, hogy legyen ilyen képed Neked is :)
     
    stb_farmer, ulmo12 és HéricsBáró kedveli ezt.
  5. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Köszönöm! Igen, már csak két "rengeteg növényes" van - vagyis lenne -, ha nem esik be ez a tüntető malacos, bár ott rövidérésű növényekből kell rengeteg (aki ezt kitalálta ... ;) ). Az amaránt is nehezen adja meg magát, még nincs meg a 25%-os szupertrágya bónusza. Titokfákat, titokólakat általában nem veszek, de ha igazán célegyenesbe fordulok, kivételt teszek. :)

    Köszönöm Neked is a biztatást. Fel nem adom, remélem, az "élet" sem szól bele :). Bizony a célszalagot elég gyakran hátrébb tették és még biztos hátrébb teszik egy párszor a jövőben is, mire igazán a célegyenesbe fordulok. Kíváncsi vagyok, idén be tudom-e fejezni. Jó lenne.
     
    Arrah, stb_farmer, PapaMangó és 4 más kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Ma , reggel óta , csináltam 16 különböző farmot , de egyszerűen , a 8. szint után megrekedtem .
    Igaz , hogy kb 5 percet töltöttem ott .
    Volt , hogy egyiken a küldetéseket farmarannyal csináltam , vagy frissen megvett növényekkel , de az eredmény mindg 5 perc után a 8. szint környéke volt . Van itt valami spéci küldetés , amivel nagyot lehet ugrani ?

    Mást nem fogok csinállni , csak annyit ha a valentin naptárban lesz valami izgi , belépek és átveszem .
     
    stb_farmer és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    1. Szezonban csinálj új farmokat, akkor a Szezondíj dekor adta TP-s láda II pillanatok alatt felrepít.
    2. Küldj a főfarmról egy cseresznyés túrótortát - ez ugrás a 10. szintre.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.23
    -vadocka70-, Arrah, farmerogirl és 6 más kedveli ezt.
  8. zagimichna

    zagimichna Fórum ismerője

    Sziasztok! Kérdeznélek titeket, hogy mi a legjobb módja a farmpengő gyűjtésnek? Én folyton ezzel kínlódom, mert nincs végtelen mennyiségű készletem, amit a nublonokak odaadhatnék, sem irdatlan sok szupertápom, hogy a farmpengő felpörgető napokon elszórjam. Van más mód amivel jelentős mennyiségű farmpengőt lehet összeszedni?
     
    Arrah és stb_farmer kedveli ezt.
  9. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Toma, elsősorban hozzád fordulok, mert Te mindenre tudod a választ. :)

    Elértem a Gazdakör királya címet, és megkaptam a hőn áhított süntojást. Mostanra beérett, és így van egy alap farönk hangárom.
    Elsősorban a mamutfáim érésének gyorsítása a célom, de most gondban vagyok. Prémium előfizetésem van, nem tudom hogy a kettőt hogy lehet összhangba hozni. Kapcsoljam ki az automata aratást, és a farönkhangár leszedése után arassam a fákat? Ha nem kapcsolom ki, akkor azzal szembesülök, hogy amikor belépek a területre, akkor egy pillanat alatt learat, és a hátralévő érési időt látom.
    Akkor gondolom a farönk hangárt már hiába aktiválom.:(

    Természetesen örömmel fogadom bárki mástól is az ötleteket. Akiknek van, már nyilván kialakult egy jól bevált gyakorlata ebben.
     
    -vadocka70-, stb_farmer és zsani_apja kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Gratulálok a süntojáshoz is és az üres gazdakörhöz is.
    Nekem van egy teljesen felfejlesztett süntojásom és egy alap is mellé. Természetesen prémelőfizetésem is van hozzám már sok év óta.
    Elmondom, hogy én hogyan csinálom:
    Előző nap este mindig az az utolsó ténykedésem a farmon, hogy az automatát kikapcsolom, mert reggel általában el szoktam felejteni.
    Másnap reggel aktiválom a felhőimet és a tojásokat is. Amikor ezzel végeztem akkor az automatát visszakapcsolom és úgy lépek be a területre ahol a fák vannak. Hagyom hogy a rendszer elvégezze a dolgát és arasson. Megszórom turbóval és KK-val a mamutokat és a fontosabb fákat is, ha vannak ilyenek. Ugyanezt megteszem minden területen ahol fák vannak még (bahán pl)

    Egyébként jól érzed aratás után már nem hat a süntojás. Aratáskor kell aktívnak lennie.

    Sok sikert és bő termést kívánok a mamutjaidnak. Remélem tudtam segíteni :)
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.23
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm az előfeltevést, de maradjunk a "majdnem mindent tud"-nál - mint Mikkamakka... És ez pont az a helyzet, ami miatt a majdnemet be kellett emelnem a kifejezésbe: sem prémiumom, sem Farönk hangárom. Csak elméletben tudok nyilatkozni.
    Az első lehetőség, amit Gyöngy épp ebben a pillanatban írt: naponta aratod a mamutokat, előtte a Farönk hangárt, utána a Kacsa Kata trágyákat használod. Ezzel gyakorlatilag folyamatos érésben tartod a fákat, nincs holtidő. (Annyit azért pontosítanék Gyöngy írásán, hogy ha szigorúan vesszük, a Farönk hangárt nem a fák aratása előtt, hanem a turbótrágya kiszórása előtt kell aktiválni, mert arra hat, nem közvetlenül a fára.)
    A másik lehetőség, hogy ha vannak fatermést növelő bónuszaid (felhők, Jégszarvas dekor), akkor ezekhez igazodva 2 vagy 3 naponta aratod csak a mamutos területe(ke)t. Ekkor ugyan a Farönk hangár csak az első ciklusra fog hatni, de a termésbónuszok (vagy egy részük) az összes eltelt körre megadják a többletet.

    Ennél szofisztikáltabb megoldásokat csak olyan adatok birtokában lehetne megtervezni, mint a farmozási szokásaid, a dekorokat rövidítő felhőid, a mamutjaid összetétele (van-e sok XXL), stb.
     
    Matold, -vadocka70-, HéricsBáró és 4 más kedveli ezt.
  12. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Köszönöm a segítséget, két aratást ugyanis már elrontottam, azért jöttem ide. Ezek szerint nagy hiba volt a farönk hangárt a tölgyesbe tenni (ott tartom a mamutfáimat) mert így nem tudom aratás előtt aktiválni. Annyit tudok ma már csak tenni, hogy nem szedem le se a mamutokat, sem a farönkhangárt. Kikapcsolom az automata aratót, és akkor reggel az összes mamutomat tudom aratni, miután aktiváltam a farönk hangárt. Utána meg teszem vissza a világító toronyhoz (nem is tudom mért hoztam át a tölgyesre).
    Miután csak ez az egy alap kitehetőm van, nagyon meg kell becsülni.
     
    stb_farmer és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ha kifejezetten csak a mamutokra használod, maradhat a tisztáson. Mint írtam, elég aratás után, a turbótrágya kiszórása előtt aktiválni.
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nem, ebben tévedsz, nálam is a 6. szintű ott van ahol a mamutok vannak.
    Aratás előtt amikor csak a tojásokat aktiválom (az automata kikapcsolt állapotában van) belépek élesítem, majd ki és élesítem a másikat is ami nem ott van. Aktíválom a felhőket is és a jégszarvast is ami szintén nem ott van. Amikor mindennel végeztem akkor kapcsolom csak be az automatát és aratom a mamutokat és szórom meg turboval.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.23
  15. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Neked is köszönöm a segítséget, minden tanács jól jön. A felhőimet még át kell néznem, mert eddig csak az ólak, növények nullázásához, és a kitehetők érésidejét csökkentő felhőket kezeltem külön, a többit gondolkodás nélkül learattam.

    Megyek is a GYIK-ben keresgélni. ;)
     
  16. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!
    Én kb. szeptember végén álltam neki a gazdakör kiürítésének, előtte szinte semmit nem foglalkoztam vele, rengeteg befejezetlen, ill. még el sem kezdett feladatom volt (pl. az összes tenyésztős is csak a 7., 8. szintig volt kész). A növényes feladatokhoz hatalmas segítséget jelentett, hogy találtam egy közös piacos gazdát (Namiamano - remélem, nem gond, hogy megemlítem a nevét, de nélküle tényleg sokkal tovább tartott volna), aki bedolgozott a termelésbe. Sőt, a titkosoknál és a tenyésztősöknél is pótolt valamennyit a hiányzó holmikból.

    Esetleg próbálj te is szerencsét ezen a vonalon, hátha akad valaki, aki hajlandó bizniszelni.

    A titokcuccosoknál "el kell kapni" azt a pillanatot, amikor még nem jelenik meg a következő új, de már (ha esetleg szükség van rá) lehet kapni a piacon a előzőből. Én sem szoktam titkosakat venni, de a végén kivételt tettem és amikor már láttam a növényes és a tenyésztős feladatok végét, megvettem a csomagot. (Szerencsére tudok ólakkal nullázni, így nem okozott gondot a gyors termelés. A titokfa már más téma, mert azt nem lehet sec-perc alatt letermelni egy-egy fával.)

    A farönk hangáros témához...

    Nekem is van egy teljesen felfejlesztett és egy alap hangárom, plusz prémium előfizetésem (ez nekem hasznosabb, mint a munkások, mert évekre elegendő kuponom gyűlt össze és mióta kész a gazdakör, csak eventekkor ültetek).

    Mióta megszereztem a gyopáros Jégszarvas dekort, a következőképpen aratom a fákat:

    A farönköket csak naponta egyszer, reggel aratom, minden nap. Ekkor az automatával leszedem a mamutokat, teszek rájuk KK-t és turbót. Ha beérnek 6 órán belül, akkor még egyszer leszedem az automata aratóval és újból megszórom mindennel. Amikor aktív a Jégszarvas, akkor még este is leszedem az automatával az összes fát (nem csak a mamutokat), de már nem teszek rá semmit, csak reggel. Így általában a 6 órás hatóidőn belül beérnek, akkor learatom őket és megszórom a cuccokkal. Utána már kikapcsolom az automatát és csak reggel indítom újból. A Jégszarvas nélküli napokon a többi fát is csak reggel aratom, utána már nem.
     
    stb_farmer, Namiamano, -vadocka70- és 3 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Tiszta ideg voltam több hétig , hogy vajon mikor kerülnek újra az első helyre , de már látom , elérte a 3. helyet .
    Kíváncsi lennék a taktikájára . És hogy az elsőnek vannak e még rejtett tartalékai .
     
    zagimichna kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Én már attól vagyok idegben, hogy téged mikor látnak ott.
     
    HéricsBáró és zagimichna kedveli ezt.
  19. Pokimoki72

    Pokimoki72 Fórum veteránja

    Tegnapról mára +1...
    Azért ha látom a majmokat akkor mindig felmerül bennem hogy ez tiszta vagy újabb trükk.....
     
  20. c.s.a.l.ó.paradicsom

    c.s.a.l.ó.paradicsom Fórum-zöldfülű

    Szia!

    Egy régi vicc poénja jutott eszembe.
    • Te hány éves vagy királyfi?
    • 32
    • És még hiszel a mesékben? :D
    Akinek minden meg van engedve, miért ne tenné? Eddig bírta visszafogni magát. Három nap alatt megduplázta a korábban évek alatt c.s.a.l.á.s.s.a.l elért eredményét. Akkor mi a kérdés? Ne vicceljünk már...