Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. kapál6

    kapál6 Utánpótlás-írogató

    Ó én balga !!!Persze a szorzást elfelejtettem:mad:a vadaskertbe.Köszi!:)
     
    Rékuci1111 kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Áthozlak ide, mert az eredeti hely nem csevegő.

    Először is, ami az én játékomat illeti: nem érdekel a TP, és nem tartozom abba a körbe, akik első este befejezik az eventeket. Valós pénz ráfordítása nélkül játszom, így megvannak a magam korlátai. Ugyanakkor, mivel én alapvetően eventezni szeretek, és régóta játszom, nagyon is tekintélyes erőforrásokkal rendelkezem - de ez tudatos építkezés eredménye. Szóval általában ugyanúgy napokig ültetem az eventgazt, mint Te és sokan mások. Én is eventek mellett nemesítettem, gazdaköriztem, stb.

    Nemesítés.
    Nemesíteni nem csak nullázás miatt érdemes, hanem a felröpik miatt, a gazdakörbe való gyorsabb termelés, stb. miatt. Ahhoz, hogy folyamatosan használd az üvegházat, van néhány lehetőség.
    1. Naponta meg kell venni a piros kosár alól a növényeket. Itt a piaci árakhoz képest fillérekért tudsz vásárolni. A megvett növények egy része egy biztonságos eventezést lehetővé tévő alap pajtakészletet jelent, de ebből mehet az üvegházba és a piacra is. Ez utóbbi olyan bevételt jelent, amit beleforgathatsz másba, amit nem termelsz. A nemesítésnél ki kell választani 4-5 növényt, ami felváltva mehet be az üvegházba; mikor melyikből van éppen annyi, hogy indítható legyen egy kör.
    2. Piacról is beszerezheted a nemesítéshez szükséges néhány tízezer növényt - főleg a nullázhatókat. Ehhez keress egy közös piacos gazdát, aki hajlandó a számodra 1 CSP-ért kitenni, és akinek a nemesítés befejeztével, ha nulláztál egy nagyobbat, vissza tudod tenni ugyanannyiért. Magam is vettem már részt ilyen "üzletekben".

    Nullázás.
    Nem tudom, mi köze van az eventeknek a nullázáshoz...
    A nullázás elég fárasztó, unalmas és idegölő tevékenység, nem lehet hosszú órákig csinálni. Ezt sem a bónuszok hatóideje, sem a szupertrágya-készlet nem teszi lehetővé. Így én ritkán állok neki, de akkor alaposan rákészülök.
    1. Összegyűjtögetek party pörgetéseket. Mivel ezeket az eventekhez csak ritkán használom, erre tartogatom őket. Reggel lepörgetek több százat. Ennek eredménye - remélhetőleg - jó néhány 24 órás terménybónusz (persze volt már, hogy pofára estem, és 300-ból egy darab sem jött - aznap elmaradt a tervezett nullázás...).
    2. Aktiválok egy Teljes bevételi bónusz L-t. Ez nálam sajnos ritka, mint a fehér holló, bónuszládából jön (többnyire nem); így ezt sem pazarolom el mezei eventekre. Pinki-vel a hatóidő 31:12.
    3. Jönnek a termékek, a nemesítésbónuszok és a komfort talaj. Majd indul a nullperc. Egy óra alatt 3-500 kört tudok csinálni, ami 13-22 ezer szupertrágya, azaz már csak ezért sem tart az egész estig...
    Kész, ennyi volt, ez összesen kb. két-három óra. Ennyi esik ki az eventből, ami már csak azért sem baj, mert
    a) a szükséges felröpit a nullázás letermeli; és
    b) a bónuszok hatóideje alatt az eventnövény is letermelhető - eventtől függően akár teljes egészében is.
    Vagyis a nullpercezés, amivel kihasználod a szezondekort, nem gátja az eventnek; éppen ellenkezőleg, arra is jótékonyan hat.

    Piccolo
    Jelenleg a Piccolo a cég csodafegyvere. Épp most volt a szomszéd-ajándékozás, amivel lényegében új farmok regelése a fő cél - és Te is ezt hoztad fel. De miért butítanák le a tartalmát? Ez hogyan segíti a céljaikat? Sokan írnak rosszat róla, de szinte senki nem támasztja alá számokkal. Csak "érzésre" megy a bemondás. És abban bizony benne van, hogy a Piccolo már nem újdonság, hogy "régen minden jobb volt", hogy most éppen csalódott vagyok, mert nem adott jót - bezzeg régen! És az is, hogy mindig jobbat és többet akarunk; a Piccolo már uncsi: "már megint csak egy Piccolo...".
    Én majd másfél évet vártam egy farmaranyfára, amire kaptam egyet. De ebből nem következik, hogy emeltek a valószínűségén. Mint ahogy ez fordítva sem igaz. Nem zárom ki, hogy bele-belenyúlnak a valószínűségekbe a háttérben, de ennek nem látom a bizonyítékát. Maga a véletlenszerűség bőven gondoskodik arról, hogy nagyon eltérő legyen a bontás - időben, különböző farmokon, stb. Most bontottam ki 33 db-ot. Sok lom volt benne, de kaptam Jack-et is, Virágfestést is... Szóval szerintem ilyen volt ez régen is.

    Én is jobban szerettem a régi játékot, de a jelenlegit nem ismerem - mármint nem próbáltam meg új farmon a mai körülmények között játszani. Ezért nem akarok állást foglalni. A gyors haladás sokaknál előbbre való, mint a tele pajta, és az új módi nekik kedvez. Régen sokkal kevesebb időt töltöttem a játékkal, így sok évembe telt, mire elértem, hogy legyen egy megnyugtató pajtakészletem. Annak idején pár száz növényem volt a vetőtáblán mindenből (ha ugyan), és még lassan is haladtam. Mondjuk ez utóbbi csak a 83. szintig, a szegfűig érdekelt - pl. alig vártam, hogy legyen hódom is a 73. szinten, de hogy miért, azt már nem tudom... Utána már egyetlen szintlépést sem vártam úgy, mert semmi stratégiai újdonság nem várt/vár sehol.
     
    zsu34a, miniowl, Domos52 és 10 más kedveli ezt.
  3. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Szia.
    Te (vagy valaki) bizonyára tudod én nem találom: kb milyen időközönként van szomszéd-ajándékozás?

    Köszönöm!
     
  4. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Szia
    Szerintem évente 2x volt eddig, azaz fél évente lehet rá számítani. Bízom benne, hogy így is marad és legközelebbre kitalálnak valami ütősebb "valamit" is a piccoló mellé.
     
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    zsu34a, stb_farmer, zsani_apja és 3 más kedveli ezt.
  6. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    -BombadilToma- kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    HéricsBáró, stb_farmer és zsani_apja kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    -vadocka70- és HéricsBáró kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Biztos áttekertél rajta, túlságosan siettél, mert ott vannak a #7. részben, kimásoltam az eseményeket és a dátumokat. Kérlek szépen nézd meg újra :)

    Szomszéd-ajándékozás

    >>2023. március<< 6 napos,
    különlegességek: Nagy ajándék hajsza (Ára: 49 FA) és Piccolo-láda (Ára: 120 FA)
    >>2022. november<< 6 napos,
    különlegességek: Levéltánc (Ára: 30 FA) és Piccolo-láda (Ára: 120 FA)
    >>2022. július<< 6 napos,
    különlegességek: Majomforgás (Ára: 49 FA) és Piccolo-láda (Ára: 120 FA)
    >>2022. március<< 6 napos,
    különlegességek: Hanami piknik (Ára: 49 FA) és Piccolo-láda (Ára: 120 FA)
    >>2021. november<< 6 napos
    >>2021. augusztus << "Trópusi ajándékozás" 6 napos;
    különlegessége: A Varázskalap (+) 150 FA
    >>2021. május <<
    "Kalóz ajándékozás"
    6 napos; különlegessége: 1 db Páncél Panni (Ára: 200 farmarany)
    >>2020. október<<
    6 napos
    >>2020. január<<
    9 napos
    >>2019. december<<
    3 napos, Madár a karácsonyfán (+)
    >>2019. november<<
    13 napos, Elgondolkodó vidra (+)
    >>2019. augusztus<<
    6 napos
     
  10. zagimichna

    zagimichna Fórum ismerője

    Sziasztok! A szomszéd ajándékozás utolsó napjaiban bontottam ki az utóbbi napok, hónapok során összegyűjtött 94 db piccolót, egyetlen virágfestést vagy Jacket sem adtak (ezért nem is csinálom a mostani hajszát, nincs elég Jackem hozzá, esélyem sincs elérni az XXL-es mamutot).

    Kérdésem, hogy lehet-e összefüggés aközött, hogy mikor bontom ki a piccolókat és aközött, hogy miket adnak? Vagyis vajon szerencsésebb lenne-e nem a szomszéd ajándékozás alatt, hanem inkább csak valamikor utána nyitni ezeket a ládákat? Van-e ezzel kapcsolatban valami sejtésetek?

     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ott a pont...
    Csak az 1. hsz-t néztem meg, nem kerestem a teljes oldalon.
    Szia!
    Biztos vagyok benne, hogy nincs ilyen összefüggés.
     
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia

    Jött egy csomó új dolog https://board-hu.farmerama.com/threads/ajánlat-farmbónusz-ládák-2023-március.23408/ , és nagyon hírtelen erre a bónuszra kaptam fel a fejemet .
    Ez a földekre vonatkozik ? Vagy fákra is ?

    A komfort egy az egyben adja a felröpit , szóval evvel lehet 1x1-en is nullázni , hogy adja a felröpit egy az egyben ?

    A raktárházakban is adja a fúrót jobban ?

    Jó , tudom , élesben majd kiderül minden .

    [​IMG]Gyűjthető tárgy bónuszNagyobb esély arra, hogy különleges tárgyakat találjunk az összes termő területen betakarításnál20%24:00arany
     
    stb_farmer kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez 4 Páncél Panni vagy Ernyős patkány hatásával egyenértékű. Ennyit tud, és nem többet. Ráadásul csak egyszer használhatod. Még akkor is sokallanám érte a 40 FA-at, ha direkt ezt kapnám, nem egy ládát...
     
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    És ha volna x db , és pinkivel maxra hosszabítanám , mennyire hatna időre ?
     
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    31:12
     
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Akkro ez a bónusz eléggé felejtős . :cry:
     
  17. -Böbe60-

    -Böbe60- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Olvastam a szomszéd ajándékozásos több hozzászólást is, amiben leírtátok, hogy csináltok új farmokat, elértek 120 aranyig és így tudtok küldeni piccolót. Volt aki 40-50 farmról írt, ez eddig rendben is van, de hogyan tudjátok ezt mind el is küldeni? Ha felveszem az új farmot szomszédnak, akkor ha jól tudom, 1 hétig nem lehet törölni. Írjátok meg légyszi, mi a trükk ebben, nem jövök rá, köszi.
     
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem kell szomszédnak felvenni; elég, ha a barátlistán van.
     
    Sali~*.*, HéricsBáró, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  19. -Böbe60-

    -Böbe60- Utánpótlás-írogató

    És hogyan lehet hozzáadni valakit a barátlistához? Nekem most a szomszédaim vannak ott és ajándékozni, írni neki, értékelni, vagy törölni tudok.
     
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A Postán írsz egy levelet, majd utána a Kimenő leveleknél a bal szélén kijelölöd (katt a pipára), és használod a Hozzáadás a barátokhoz gombot.