Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Hanka9911

    Hanka9911 Fórumlakó

    Igen, az még kicsit messze van :D Még mindig az esőerdőre gyűjtögetek, már 117 csillagom van a 250-ből...
     
  2. brozsa

    brozsa Fórum parancsnoka

    Szép estét Mindenkinek! Nagyon köszönöm ezt a részletes leírást, mert nekem a kezdetektől fogva a tenyésztéssel van a legtöbb bánatom.Arany, ezüst állatot még nem is láttam, az eggyel kisebbeket meg úgy szoktam venni(ha megtehetem). Ha egyszer abbahagyom a farmozást a tenyésztés lesz az oka, már nagyon fel tudom húzni magam rajta, öt éve játszom és egyetlen tenyésztős gazdakörim sincs befejezve. Tudom ez nagy szégyen, dehát ez van.
     
    emocy91, hóóvirág, missuzy_53 és 5 más kedveli ezt.
  3. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Köszönet steve-nek hogy megosztottad a tapasztalatokat. Majd ha kicsit végre engedi munkám, akkor be is próbálkozom, de mostanában sajnos nem igy alakult a helyzet.:oops:

    Tömegtenyésztést boomkor érdemes. Tehát mikor csak az alapállatokat pakolod be egymással, vagy esetleg 1-2. szintűeket, akkor azt csak boomkor érdemes, mert akkor vannak ikrek, ami azt jelenti hogy 4 alapállatból kaphatsz 2 db 1. szintű tenyészállatot is, esetleg 2 alapállat, és egy 1.szintű tenyészállat, ami végülis olyan mintha 2 alapállatból hoznál ki 1 magasabb szintűt.

    Amiről most steve223 irt, az már a kevert tenyésztés volt, és pont a boom nélküli tenyésztés. Ahogy irta is, 4 tenyésztereppel dolgokzik, és nem az a cél, hogy minél több állatot összeszedjen, hanem az, hogy a keverésekből kijöjjön magasabb szintű állat, úgyhogy ezt akár lehet boom nélkül is csinálni. Hallottam már olyat, hogy valakinek boom nélkül jobban jönnek ilyenkor az ugrások. Saját tapasztalat nincs:sleepy:

    Most akkor én is üljek oda a szégyenpadra vagy mi:D:D:D
     
    emocy91, nemzsu, hóóvirág és 13 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Már miért kéne padra ülnötök? Ejnye, hogy jut eszetekbe ilyesmi?:) Próbáljátok tovább! Csak akkor lesz eredmény (jó, vagy rossz;)) ha csináljátok, ami nem megy ma az majd meg holnap, csak csinálni kell. Ha sokszor álltok neki előbb utóbb nincs az a makacs feladat, ami meg ne adná magát. Tehát tessék kérem próbálkozni, amíg nem lesz eredménye:)
    Sok sikert hozzá (én is kipipálom előbb utóbb a gkört, van időm és türelmem hozzá, a kitartásomat a szomszikáim néha kritizálják.. /nem Te Dyny/, de azért szeretem őket is és a tenyésztést is:D:D)
     
    Utoljára szerkesztett: 24.11.15
  5. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Szia Szomszi:)

    Ezért is tettem oda smiley-kat, mert nem érzem, hogy bármi szégyelnivaló lenne ebbe:) Előbb utóbb rászánom magam, aztán majd beindulok mint a traktoros teknős:D:D
    Csak még nem éreztem magamban elég kedvet, hogy nekiálljak elszórni a nehezen megkeresett vagyonkámat, de lassan eljön ennek is az ideje:)
    Egy gazdakörit mindenképpen kivégzek majd, ha más nem azért, hogy elmondhassam, hogy ez is megvanxD
     
    nemzsu, hóóvirág, Baby72 és 10 más kedveli ezt.
  6. steve223

    steve223 Fórumfelvigyázó

    Szia!

    A gazdakörikkel felhagytam egy időre most cspre gyúrok mert az kell hozzá nem is kevés (pénzből lehet pénzt csinálni) bár a top elvitte a tartalékokat így viszonylag most nincs sok de remélem a keverések jól fognak hozni a jelenlegi célom elérni minimum az 1 milliárd csp-t meg látjuk mikorra jön össze :)

    Szia!

    Igen azért tettem oda a képet mert szerintem így jobban át látható :)
    A tenyésztésed meg igen jól sikerült ha jó láttam a lett egy mokány is ami 1,5 milla körül mozog szóval már az szépen hozott
    gratulálók :)
    Nálam jobban adja boomnélkül viszont úgy vettem észre hogy az utóbbi időben boomon is egész jól ugrál de az már a másik része a történetnek reggel le írom hogyan tenyésztek boomkor.

    Szia!

    Sokan vannak úgy mint te szerintem ez a mumus azért is írtam le nálam ez nálam bevált ha csak 10 gazdából 1-2-nél müködik már megérte ki írni.
     
    nemzsu, hóóvirág, missuzy_53 és 9 más kedveli ezt.
  7. Hanka9911

    Hanka9911 Fórumlakó

    Sziasztok!
    Köszi, így már világosabb :) Szerintem ezt a kevert tenyésztést egyelőre kihagyom, majd ha sok-sok millióm lesz, akkor érdemes belevágni.
    Nem akarok dicsekedni (ááá, dehogy! 8)), de képzeljétek azokat a szomszédaimat, akiket az elején jelölgettem be - hasonló szintűeket kerestem, mint én -, már mind lehagytam! :D Na persze ez nem csak az én érdemem, hanem a tiétek is.... sőt, elsősorban a tiétek ;)
     
  8. steve223

    steve223 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok!

    Leírom boomkor hogyan tenyésztek ehhez azért kell táp nem elég 100 db igaz még csak tesztelgetem én is de az elmúlt boomjaim nagyon jól sikerültek. Úgy kezdem hogy mind a 3 területre (szédült szántó, erdei tisztás, fő farm,) 20-20-20 telepet teszek ha új tenyészállat van akkor csak azt de a lényeg hogy csak alapállatok menjenek ( ha nincs új tenyészthető állat akkor minden tenyészthető állatot úgy hogy minimum 1-szer szerepeljen az ólakban) így kb. 3-4-5-6 kört mikor mennyit a lényeg hogy közben írom körönként mennyi állat jött le egy területről persze pajta értékkel számolok majd a végén összesítek. Amelyik területen a legjobb az érték ott fogok tenyészteni boom alatt. Nálam rendszeresen a fő farm nyer nem értem miért de ott kiemelkedően jobban ugrál a legutóbbi boomkor alapokból és 1. szintű tenyészállatokból jött ott: 1 db aranybárány, 5 db nyüzsi, kb. 20 mopszi, 1 erdész hód, 1 db szellem strucc.
    Ezek egy részéről vannak képek feltöltve a tenyészetős topicban a végén már nem is mentettem a mopszis képeket mert olyan sok lett azért nem tudok pontos számot írni. Közben a másik 2 terület is tele teszem telepekkel viszont ott mindig csak 4-ben tenyésztek általában alacsonyabb szintűeket és keverve de mindig másikban telepben szóval váltogatom és keresem azt a helyet ahol jó ugrál.
    Eddig mindig sikeresen meg is találtam ennek köszönhetően több arany állatom is lett egész pontosan 4 db de sok más értékes ugrás is lett. Boomkor mindent géppel csinálók csak az állatokat teszem be kézzel bár már várrom azok gépesítését is. :)
    Annyi még ha a főfarmon tenyésztek és bele teszek 1-2 keverést az esetek többségében bejön.
    Próbáltam már azt is hogy meg keresem azt az állatot amelyik jól adja de az szinte lehetetlen mert az ugrások tapasztalataim szerint teljesen véletlenek ezért inkább csak azt a területet kerestem ahol jól adja így mindegy melyik álltok tenyésztem a végeredmény nem lehet rossz:)
    Ami még a keverésekre igaz hogy vannak idő szakok amikor nagyon be indul ez tarthat akár 1-2 óráig is ilyet a hódnál tapasztaltam akkor ugyan abban a telepben ugyan úgy raktam be az állatokat keverve lett 15 búvár hód és 3 őshód minden keverés ugrott és ezek egymás után jöttek akkor szikrát nem kaptam nem értettem mi van. Az volt az első alkalom hogy ezt így kipróbáltam azóta minden boomot szép sikerrel zárult az igaz hogy sok csp-m lehetne de a gazdakörikre gyúrtam és mindig befektettem valamire így a vagyon nehezen gyűlik :)
    Ezt még valójában tesztelgetem hogyan éri meg jobban a táp mennyiséget kéne valahogy csökkenteni, de nálam eddig bevált.
    Lényegében ennyi lenne az 2 tenyésztés taktika amivel én dolgozok tudom van még mit finomítani de irányadónak lehet jó lesz amit rá jövők valamire írni fogok.
    Sikeres tenyésztést kívánok mindenkinek ;)
     
    GA-BI-O-Farm, nemzsu, Fätum és 10 más kedveli ezt.
  9. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Szia!
    Lehet rosszul értelmeztem (az eleje kicsit nem világos:) ), de ha minden területre vegyesen teszel alapállatot, amiknek az értékük alapba eltér, akkor ez alapján hogyan tudod meg hogy melyik területen ad jobban?
     
  10. steve223

    steve223 Fórumfelvigyázó

    Szia!

    Van egy fűzetem ( szerintem sokaknak) abban csináltam egy táblázatot ahol látom melyik állatnak mennyi az értéke így tenyésztéskor már egyből az értékeket írom fel egyszerű és átlátható és csak pár számot kell felírnom. :)
     
    HéricsBáró, Fätum, hóóvirág és 7 más kedveli ezt.
  11. farmom97

    farmom97 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy aranybanánt csak Bahama szintlépéssel lehet szerezni vagy van valami mód arra hogy többet is beszerezzek?
     
  12. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Jelenleg a szintlépés majdnem az egyetlen biztos módszer. Alkalmanként event jutalomként néhány darab felbukkan, de nem ez a megszokott.
     
    HéricsBáró, Gio és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Mivel az utóbbi napokban a traktoros event kapcsán ismét fellángolt egy kicsit a vita a 0 perces növényekről, és felmerült, hogy hogyan is számítja a rendszer az érésidőket, gondoltam leírom az érésidő számítás menetét, és hogy mitől is lesz a rózsa (és társai) 0 perces? A rózsát azért választottam, mert arra hat a virágos felhősor, alacsonyabb szinten is elérhető, és a gesztenyés felhő nélkül is percekre csökkenthető az érésideje. A számítás bármelyik nemesített növényre ehhez hasonlóan elvégezhető.
    (A leírtak nem hivatalos forrásból vannak, saját magam kísérleteztem ki. Ezért nem állítom, hogy bizonyos esetekben nem adhat hibás eredményt, de minden általam kipróbált esetre jól működött.)

    Általánosságban:
    a) Az érésidőt csökkentő (virágos felhő, maja maszk, koboldok, turmix), valamint a trágya, a víz és a szupertrágya hatékonyságát növelő bónuszok (rúna, fehér ártatlanság, karácsonyi süti, gesztenyés felhő) összeadódnak. A nemesítéskor kapott bónuszokkal szoroznunk kell. Szorzással számolja ki a rendszer a trágya, a víz és a szupertrágya hatását is az érésidőre.
    b) Mivel az érésidőt szorzásokkal kell számolni, a kapott érték független a használt érésgyorsítók (trágya, víz, szupertrágya) alkalmazásának sorrendjétől!
    c) Mindent, ami az érésidőre hat, ültetés előtt kell aktiválni / letenni / elfogyasztani.

    0. Érésidőre ható bónuszok / termékek / felhők / koboldok összefoglalása
    - trágya: 5%-kal csökkenti az érésidőt
    - víz: 10%-kal csökkenti az érésidőt
    - szupertrágya: 50%-kal csökkenti az érésidőt
    - "Nő mint a bolondgomba" rúna: növeli a fentiek hatékonyságát: trágya 10%, víz 20%, szupertrágya 60%
    - Nemesítés: farmos növényekhez nemesíthetünk bónuszokat a tanyaházban. Az érésidőt befolyásoló nemesítések lehetnek közvetlenül az érésidőt csökkentő (vagy növelő) hatásúak, illetve növelhetik (vagy csökkenthetik) a trágya-víz-szupertrágya hatékonyságát. A nemesített növényekből maximum hatot (ebből kettőt csak FA-ért) helyezhetünk el a rekeszekben, így ezek hatnak majd. Minden nemesítés csakis arra a növényre hat, amelyiken a nemesítést elvégeztük.
    - Fehér ártatlanság: 10%-kal növeli a szupertrágya hatékonyságát. A virágkötő mesterség 4. szintjén készíthető termék, de adja a Balerina játékóra kitehető is (ez utóbbi korábban, FA-ért volt megvásárolható).
    - Karácsonyi süti: 5%-kal növeli a szupertrágya hatékonyságát. A pékmesterség 4. szintjén készíthető termék, de nem jár a recept automatikusan, a Gazdaboltban lehet megvásárolni.
    - Szüret 2014 felhősor (gesztenyés felhősor): 5%-kal növeli a szupertrágya hatékonyságát. A 2014-es szüreti eventen volt megszerezhető.
    - Party pörgetés felhősor 1. (virágos felhősor): a "Virágok" kategóriájú növényeknél 10%-os érésgyorsítást eredményez. Kerek keréken pörgetett virágokkal lehetett feltölteni, ezek ma már nem nyerhetők.
    - Maja maszk: a "Zöldségek" kategóriájú növényeknél 20%-os érésgyorsítást eredményez, de csak a Bahamarama szigeten használható. A Körhinta játékóra kitehető adja (ez korábban, FA-ért volt megvásárolható).
    - Turmix: a természetgyógyász mesterség egyik játékeleme a turmix, amellyel 10 és 20%-os érésgyorsító bónuszok keverhetők ki. A 10%-os bónusz ezüst, a 20%-os bónusz arany rekeszbe kerül. A bónuszok csak egyfajta növényre hatnak (pl. 10%-os érésgyorsítás a Bahamarama Egyéb növény esetében 6 órán át), véletlenszerűen kaphatók és azonnal aktiválódnak. Ezek a tulajdonságai tervezhetetlenné teszik a használatát, így - bár egy 20%-os gyorsítás bizony sokszor jól jöhet - a továbbiakban nem számolunk vele.
    - Koboldok: az alkimista mesterség "termékei". 4%-os és 6%-os érésgyorsító bónuszt adó koboldok készíthetők a mesterség segítségével. Hasonlóan a turmixhoz, ezek is csak egyfajta növényre hatnak. Nem igényelnek bónuszrekeszt, hanem a vetőterületre kell kihelyezni őket egy 2x2-es területre. Maximálisan annyi tehető ki egy-egy területre, ahányadik szinten járunk a mesterségben (nem a kobold szintje számít), és csak az adott területre hatnak.

    1. Érésidő

    A rózsa érésideje 10:48., ezt tekintjük 100%-nak.
    Ha van virágos felhősor 10% érésgyorsítást eredményez, így lesz az érésidő az eredeti 90%-a, vagyis 9:43:12.
    "Koránérő termés" nemesítés bónusza 7,5% érésidő-csökkenés. Ezzel az eredeti érésidő 92,5%-ra csökken (9:59:24). Felhősorral a csökkentett, 90%-os érésidő csökken 7,5%-kal, ami 90% x (100-7,5)% = 0,9 x 0,925 = 0,08325 = 83,25%. Így az érésidő 8:59:28. Több érésidő bónusz esetén mindegyikkel hasonlóan szorzunk.

    Ha vannak koboldjaink (virágokra hat az energiakobold és a vízikobold), akkor további érésgyorsításra van lehetőség. Az energiakobold a 3., a vízikobold az 5. szinten készíthető; előbbi bónusza 4%, utóbbié 6%. Mivel annyit tehetünk ki, ahányadik szinten vagyunk, így 3. szinten 1, 2 vagy 3 energiakobold tehető ki, 4. szinten maximum 4 db, 5. szinten pedig már a vízikoboldot is használhatjuk, maximum 5 db-ot. Az egy területre kitett koboldok bónuszai összeadódnak, így a gyorsítás 4%-tól legfeljebb 5x6%=30%-ig terjedhet. Az így elérhető maximális érésnövelés tehát 100% - 10% [virágos felhő] - 30% [5db vízikobold] = 60%. Nemesítéssel: 60% x (100-7,5)% = 0,6 x 0,925 = 0,555 = 55,5%.
    Hasonlóan adódnak össze a maja maszk, és a turmix bónuszai is, persze mindegyik a neki megfelelő növénykategóriára esetén.

    2. Trágya hatása
    A trágya alapesetben 5%-kal csökkenti az érés idejét; ha rendelkezünk a Bölcs tölgy "Nő, mint a bolondgomba" rúnájával, akkor 10%-kal. Vagyis az érésidő trágya használata mellett az eredeti 95%, illetve 90%-a lesz.
    A trágya hatékonysága növelhető nemesítések alkalmazásával. A rózsánál az "Ökotrágya-imádat" 20%-kal növeli a trágya hatékonyságát: 5% * (100+20)% = 0,05 * 1,2 = 0,06, vagyis 6%; rúnával: 10% * (100+20)% = 0,1 * 1,2 = 0,12, vagyis 12% lesz. Ha több hatékonyságnövelőt alkalmazunk (van olyan növény, ahol ez lehetséges), akkor ezek hatása ugyanígy szorzódik. Például a búzánál 5% (bioimádat) és 40% (trágyaimádat); ekkor a hatékonyság: 5% * (100+5)% * (100+40)% = 0,05 * 1,05 * 1,4 = 0,0735, azaz 7,35% lesz (rúna nélkül).

    3. Víz hatása
    A víz alapesetben 10%-kal csökkenti az érés idejét; ha rendelkezünk a Bölcs tölgy "Nő, mint a bolondgomba" rúnájával, akkor 20%-kal. Vagyis az érésidő víz használata mellett az eredeti 90%, illetve 80%-a lesz.
    A víz hatékonysága szintén növelhető nemesítések alkalmazásával. A rózsánál a "Vízimádat" 6%-kal növeli a víz hatékonyságát: 10% * (100+6)% = 0,1 * 1,06 = 0,106, vagyis 10,6%; rúnával: 20% * (100+6)% = 0,2 * 1,06 = 0,212, vagyis 21,2% lesz. Ha több hatékonyságnövelőt alkalmazunk, akkor a trágyánál leírtak szerint mindegyiket szorozzuk az alap hatékonysággal.

    4. Szupertrágya hatása
    A szupertrágya alapesetben 50%-kal csökkenti az érés idejét; ha rendelkezünk a Bölcs tölgy "Nő, mint a bolondgomba" rúnájával, akkor 60%-kal.
    Itt új elemként bejönnek a szupertrágya hatékonyságát növelő termékek: a "fehér ártatlanság" 10%-kal, a "karácsonyi süti" 5%-kal növeli a hatékonyságot. Ezek - ellentétben a nemesítéssel - hozzáadódnak az alaphoz, tehát mindkét termék alkalmazása esetén a szupertrágya hatákonysága 50% + 10% + 5% = 65%, illetve rúnával 60% + 10% + 5% = 75%.
    Ugyanígy hozzáadódik az eddigiekhez a gesztenyés felhősor (Szüret 2014 felhősor) 5%-os hatékonyságnövelő értéke, vagyis 65% + 5% = 70%, illetve rúnával 75% + 5% = 80% lesz.
    A vízhez és a trágyához hasonlóan a szupertrágya hatékonysága is növelhető nemesítések alkalmazásával. A rózsánál a "Szupertrágya-imádat" 20%-kal, az "Ökotrágya-imádat" 9%-kal növeli a szupertrágya hatékonyságát: 50% * (100+20)% * (100+9)% = 0,5 * 1,2 * 1,09 = 0,654, vagyis 65,4% (rúna, felhősor és termékek nélkül).

    5. Érésidő számítása
    Az érésidőt is szorzással számítjuk ki. Számoljuk példaként a "8 perces rózsát": ehhez el kell fogyasztanunk a két szupertrágya hatékonyságát növelő terméket (karácsonyi süti és fehér ártatlanság), majd az ültetés után trágyázni, vizezni és szupertrágyázni kell. Feltételezzük továbbá a "Nő, mint a bolondgomba" rúna meglétét, de nem számolunk a virágos és gesztenyés felhősorok hatásával. A négy rekeszben elhelyezett nemesítések: a "Koránérő termés", a "Vízimádat", az "Ökotrágya-imádat" és a "Szupertrágya-imádat".

    érésidő: 92,5% [koránérő termés]
    trágya hatékonysága: 10% [rúna] * (100+20)% [Ökotrágya-imádat] = 0,1 * 1,2 = 0,12 = 12%. Ezzel az érésidő 100 - 12 = 88%-ra csökken.
    víz hatékonysága: 20% [rúna] * (100+6)% [Vízimádat] = 0,2 * 1,06 = 0,212 = 21,2%. Ezzel az érésidő 100 - 21,2 = 78,8%-ra csökken.
    szupertrágya hatékonysága: (60% [rúna] + 10% [fehér ártatlanság] + 5% [karácsonyi süti]) * (100+20)% [szupertrágya-imádat] * (100+9)% [Ökotrágya-imádat] = (0,6+0,1+0,05) * 1,2 * 1,09 = 0,75 * 1,2 * 1,09 = 0,981 = 98,1%. Ezzel az érésidő 100 - 98,1 = 1,9%-ra csökken.

    Vagyis akkor az érésidő: 92,5% [alap] * 88% [trágya] * 78,8% [víz] * 1,9% [szupertrágya] = 0,925 * 0,88 * 0,788 * 0,019 = 0,0122 = 1,22%
    10:48 * 1,22% = 10:48 * 0,0122 = 0:07:54, azaz 7 perc és 54 másodperc.

    Komfort talajon egyszerűen megszorozzuk néggyel a kapott értéket: jelen esetben ez 0:31:35.

    Ha a virágos felhősor is megvan, akkor az elérhető legrövidebb érésidő 0:07:06, vagyis 7 perc 6 másodperc, komfort talajon 28:26 (a fenti számítás annyiban változik, hogy az alap érésidő (100%-10%) * 92,5% = 83,25%-ra csökken a virágos felhősor hatása miatt).
    Szorult helyzetben az érésidő tovább faragható alkimista koboldokkal, ezekkel maximum 30%-os gyorsítás érhető el, ha a mesterségben elértük az 5. szintet. 5 vízikoboldot kitéve, az alap érésidő azon az egy területen 55,5%. Vízzel, trágyával, szupertrágyával a rózsa 4 perc 44 másodperc alatt érik, komfort talajon 18:57 az érésidő. Azért nem ez az elméleti minimum, mert ha szerencsések vagyunk, a turmix-szal is kikeverhetünk virágokra ható bónuszokat, de ez lutri.

    6. De mi kell ahhoz, hogy a növény 0 perces legyen?
    Az, hogy a szupertrágya hatékonysága elérje, vagy meghaladja a 100%-ot. Ha ezt elérjük, akkor ez a tényező a szorzatban 0 lesz, tehát függetlenül alap érésidőtől, talajtípustól, trágyától és víztől, ez önmagában garantálja a 0 perc alatt megérő növényt.
    A fentiekhez kell még tehát a gesztenyés felhősor 5%-os hatása is, mert akkor nem 75%-ról indulunk, hanem 80%-ról (alap+rúna+termékek+felhő: 50+10+10+5+5=80%). Ezt szorozva a 20%-os és 9%-os hatékonyságnövelővel: 0,8 * 1,2 * 1,09 = 1,0464 = 104,6%!!!
    Hasonlóan, a hagymánál, szegfűnél, stb, ahol a szupertrágya-imádat 25%-ot jelent, ott 0,8 * 1,25 = 1 = 100%

    Tehát 0 perces növényhez kellenek az alábbiak (ezt ugyan már sokan sok helyen leírták, de így "kerek" a történet):
    - "Nő, mint a bolondgomba" rúna
    - fehér ártatlanság és karácsonyi süti termékek elfogyasztása
    - gesztenyés felhősor aktiválása
    - szupertrágyára vonatkozó nemesítések rekeszbe tétele. Feltétel, hogy együttes hatásuk elérje a 25%-ot (ez a rózsánál még több is, mert 1,2*1,09=1,308, vagyis a hatékonyság összesített növelése 30,8%-os). Vízre, érésidőre, trágyára ható bónusz nem szükséges.
    (fentieket mind ültetés előtt aktiváljuk!)
    - ültetés (mivel a hatás független a talaj típusától, érdemes komfort talajt használni: több termést, több TP-t, és több felröpit is kapunk).
    - szupertrágyázás (trágya, víz nem kell).
    És kész is.
    (ha számít a további TP és plusz termésmennyiség, és ezt KacsaKata szupertrágyájával óhajtjuk biztosítani, akkor a KacsaKatát a szupertrágya előtt kell letenni, mert utána már nincs rá idő...)

    7. Milyen növényt ültethetek, ha x időm van?
    Ez nálam az egyik leggyakoribb érésidő-probléma, mert általában a játékot igazítom az életemhez és nem fordítva. Vagyis a kérdés pl. az, hogy learattam az eventnövényt este 9-kor, tudom, hogy fél hatkor aratok, mi a leghosszabb érésidejű növény, amit elültethetek (ezzel maximalizálva a felröppenőket). Itt most nem vesszük figyelembe a nemesítéseket, mert a rekeszekben nem tudok azonnal cserélni.
    Tehát mit ültethetek úgy, hogy 8 és fél óra múlva le is tudjam aratni? Kezdjük normál talajjal és csak vízzel: ekkor a víz miatt az érésidő a 80%-ára csökken (rúnával), így a számítás csak egy osztásból áll: 8:30 / 0,8 = 10:37, belefér tehát a pipacs a maga 10:33-as érésidejével. Ha rászánom a trágyát is, akkor már a víz és a trágya együttes hatása 72% (0,8 * 0,9), így 8:30 / 0,72 = 11:48. Jó a rózsa is, de más nem. Ha van virágos felhőm, akkor 64,8% az érésidő, így 8:30 / 0,648 = 13:07. Ültethető tehát a nárcisz is (ugye a felhő csak virágra vonatkozik).
    Szupertrágyával 6 óránál hosszabb időre bármelyik növény ültethető (vízzel). Ha mondjuk 5 órás időtartamra keresek növényt, és rászánom a szupertrágyát, akkor 32% az érésidő (vízzel és szupertrágyával; rúnával), tehát 5:00 / 0,32 = 15:37. Hagyma. Ha trágyázok is, akkor az érésidő 28,8% (0,9*0,8*0,4). 5:00 / 0,288 = 17:21. Nőszirom. Szinte pontosan kijön.
    Komfort talajon ugyanez a számítás, csak még 4-gyel is kell osztani: tehát mit ültethetek 8,5 órára komfortba vízzel-trágyával-szupertrágyával? 8,5 / 0,288 / 4 = 7:22. Ez a retek. De az csak 6:30 órás, az 6,5 * 0,32 * 4 = 8:19, vagyis trágya nélkül is belefér a 8,5 órába. Ha a Bahán keresek növényt, akkor szóba jöhet a hibiszkusz. Az ugyan 8 órás, de virág, hat rá a felhő. Belefér? Nézzük: 8 * 0,288 [víz+trágya+szupertrágya] * 0,9 [felhő] *4 [komfort] = 8:17. Belefér!! Trágya nélkül is? Nézzük: 8 * 0,32 [víz+szupertrágya] * 0,9 * 4 = 9:12. Ez sok, kivéve, ha ki tudom tolni az aratást 3/4 órával.
    Érdemes tehát ezeket a szorzókat fejben tartani: 0,8 [víz], 0,72 [víz+trágya], 0,32 [víz+szupertrágya], 0,288 [víz+trágya+szupertrágya]; és pillanatok alatt kiszámíthatom, mit is tudok ültetni, hogy az beleférjen az időmbe. Aztán persze hányszor van, hogy az élet átírja a terveimet, és a szupertrágyázott növényt később tudom csak learatni, amikor már minden nélkül is beért volna...
    Karácsonyi sütivel és/vagy fehér ártatlansággal az érésidők természetesen tovább csökkenthetők; a szorzók a fentiek alapján könnyen megkaphatók, de ez már legyen házi feladat...:D. (Ezeket nem tudom fejből, mert ritkán használom.)

    Már csak egy-két megjegyzés a végére:
    - A játék egész percekre kerekíti az érésidőket, de csak a kijelzéskor. A 7 perc 6 mp-es rózsára 8 percet fog kijelezni, de pár másodperc elteltével már csak 7-et mutat.
    - Nemesített növényeknél a kijelzett érésidő csak pár másodperc után áll be a helyes értékre.
    - A nemesítéseknél kaphatunk olyan bónuszokat is, amelyeknek negatív a hatása: érésidőt növel, illetve hatékonyságot csökkent. Ezek szándékos és önkéntes alkalmazása (rekeszbe tétele) ugyan alapvetően elmegyengeségre utal; de abban az esetben, ha a negatív bónusz valami olyanhoz kapcsolódik, ami más okból szükséges, akkor bizony előfordulhat (pl. a spárgánál van egy "FelröppenőFakalapács" nevű nemesítés, ami tök jó, ha az embernek éppen sok fakalapács kellene, mert 750-szeres az esélye a fakalapács felröppenésének, de cserébe az érésidő nő 10%-kal, és a víz hatékonysága is csökken 8%-kal). Negatív bónuszokat egyszerűen ellenkező előjellel kell figyelembe venni: érésidőnél a 100%-hoz hozzáadni, hatékonyság számításánál a 100%-ból kivonni kell.
    - Ugye hivatalos közleményből tudjuk, hogy a 0 percezés lehetősége nem feltétlenül marad meg a játékban. Nem akarok ebben állást foglalni sem pro sem kontra, de a fenti számítás alapján nehezen kivitelezhetőnek érzem a hatás megszüntetését. Ehhez ugyanis vagy meg kellene változtatni a számítás menetét (szinte kizárt); vagy valamelyik szupertrágya hatékonyságára ható bónuszt el kellene törölni vagy csökkenteni kellene (ami minden játékos számára egyaránt hátrányos lenne és lenne belőle felzúdulás). Mivel kizárólag a gesztenyés felhő megléte vagy meg nem léte a 0 percezés lehetőségének a feltétele (ez kissé bonyolultra sikeredett, szóval elvileg akinek van felhője, az tud nulla percezni, akinek nincs, az meg nem); csak ennek a változtatása hatna úgy, hogy kizárja a 0 percezést, de senki mást sem érint hátrányosan. Tehát vagy el kellene törölni a felhő bónuszát, vagy le kellene csökkenteni 1,45% alá (1,5%-kal a rózsa még mindig 0 perces lenne, bár a szegfű és társai a 25%-os bónuszukkal már nem), ami gyakorlatilag szintén elértéktelenítené a felhőt. Tekintve, hogy egy eleve nehezen megszerezhető felhőről van szó, és akiknek csak hiányosan sikerült megszerezni, azok azóta jelentős értékeket fektettek be cserenapon a hiányzó rávalók megszerzésére, szintén nem kicsi felzúdulással járna az ügy. Ezért nem érzem könnyű feladatnak a hatás megszüntetését... De persze...


    Remélem, lesz aki hasznát veszi.


    Update (2015-12-11): javítottam az alap érésidőre vonatkozó levezetést, mert az nem volt jó. Javítva: Általánosságok a) pontja; 1. Érésidő pont és 5. Érésidő számítása.

    Update (12-27): Pharmer felhívta a figyelmemet a maja maszk, a turmix és a koboldok érésgyorsító hatásaira (köszönet érte). Így ezek is bekerültek a levezetésekbe. Kiegészítettem egy felsorolással, ami összefoglalja az érésgyorsítás lehetőségeit (ez jobb híján a 0. sorszámot kapta). Jelentősebben módosultak az 1. és az 5. pontok, de változtattam az "Általánosságok" és a "Megjegyzések" részen is. (Külön köszönet Laboviti-nek is, amiért érésidő adatokat kaptam tőle.)
     
    Utoljára szerkesztett: 27.12.15
    **jeje**, vazulneni8, PalMa és 28 más kedveli ezt.
  14. godazs

    godazs Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!:)
    Olvastam, hogy egy hiba folytán több aranybanánja van sok gazdának. Gyorsan megnéztem, és nálam is ez a helyzet. Olvastam azt is, hogy aki elkölti az használhatja a megszerzett dolgokat, csak mínuszban lesz AB-jai száma. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri-e most kiváltanom a dolgokat és használni, és majd gyűjtögetni a banánokat, vagy hagyjam csak rendesen. Attól félek, hogy beraknak majd valami újdonságot, ami esetleg szükségesebb lenne, mint a mostaniak és akkor esélytelen lesz kiváltanom úgy, hogy mondjuk még mínusz 100-ban vagyok. Mit javasoltok, mi tévő legyek? :eek::oops:
     
    Magdusnéne, Gio és HéricsBáró kedveli ezt.
  15. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia.Szerintem megéri kiváltani most. Hamarabb megkapod és gyorsabban tudsz haladni, jobban fognak jönni a banánok és hamar vissza tudod pótolni. Új dolgokat meg nem tudsz kiváltani mert ahhoz az előzőeket is ki kell.
     
    patakvera, nemzsu, Fätum és 6 más kedveli ezt.
  16. godazs

    godazs Utánpótlás-írogató

    Köszönöm válaszod! Mivel én is erre jutottam, csak kellett valaki aki megerősít ebben, és ezt megtetted, így gyorsan ki is váltottam a matét és az acai pálmát :) Most még egyetlen egy banán kéne hogy kiváltsam a pitombát is :cry: xD
     
    HéricsBáró, Gio és Hanka9911 kedveli ezt.
  17. Hanka9911

    Hanka9911 Fórumlakó

    A kis telhetetlen! 8) Most olvastam én is.... és itt rágom a körmöm, hogy micsinájjak, micsinájjak? :oops:xD
     
    mimi, Fätum, Magdusnéne és 3 más kedveli ezt.
  18. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nem tudsz termékeket venni vagy gyártani? Esetleg egy gazdaköriből?
     
    nemzsu, Gio és Dyny kedveli ezt.
  19. godazs

    godazs Utánpótlás-írogató

    De :) ráköltöttem egy "kevés" CSP-t, de meglett :) 8) Köszönöm mégegyszer :)
     
    nemzsu, Gio, Dyny és még 1 ember kedveli ezt.
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ügyes vagy. Ha van pénzed vegyél minél több Pitombát és rakjál ki folyamatosan nagy TP-s fákat-ólakat, abból jön a TP. Minden kütyüt ami bahás rakjál ki a kincsesre és gyorsan vissza fogod kapni a banánokat.
     
    Fätum, Gio és Dyny kedveli ezt.