Visszajelzés Fontos Unity technikai teszt 24-órán keresztül - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 20.11.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. zsuga0611

    zsuga0611 Járnitanuló

    Nem ez az egy féle létezik, de a többi nagyon fizetős, azt nem éri meg, s nem is ad vissza annyit mint az unity.A google-ban próbáltam utána olvasni .Azt választják, ami jó és nem drága, mert annyi pénz nem folyik vissza, s egyre kevesebb is.S ezen tudnak sokan játszani.Nekik sem sok választási lehetőségük van.
     
    lukimi kedveli ezt.
  2. kollagen

    kollagen Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Ma reggel sikerült először belépnem. Élvezhetetlen a játék, végtelenül lassú és káoszos.
    Minden területen tudtam aratni és újra elindítani bár nem mindig láttam hogy mit. Paszulyt és kitehetőket is tudtam aratni.
    Épp csak ránéztem a piac felületére, tetszik az újítás. És betettem a boomhoz 43db tenyésztést.
    Ez így kb 45 percembe telt, munkásokkal.
    Nem volt kedvem tovább nézelődni, piaci áruk frissítése, gazdakör, ládák nyitogatása, kerék, piros kosár, stb, ezúttal elmaradtak, mert egyszerűen már nem volt kedvem hozzá. És amit megcsináltam, az is borzasztóan unalmas volt a sebesség és a káosz miatt.
     
    drunyi kedveli ezt.
  3. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Hozzád hasonlóan én is ezt tettem és reménykedtem a múltkori teszt után, hogy majd jobb lesz.
    Kiváncsi lennék rá, nálad milyen reggel mondjuk egy nagyaratás, amikor aktíválod a felhőket, beugrasz a házikedvenc futtatóba, ott sorba szeded le a tp adó dekorokat. Mert mondjuk én nem aratom mindet géppel, csak amikor már a tp szorzós dekorokat leszedtem.
    Kezdem a varjú, bagoly, sárkány, táltostorony .....Na a problémák itt kezdődnek, Tegnap még azt gondoltam azért repked annyi frincfranc, mert bekapcsoltam az animációt,(a fák és földek miatt)nos nem így van, mert kikapcsolt animációnál is egy téboly a házi kedvenc futtató, mert pl. a repkedő varjú, rátapad bármire, úgy kitakarja, hogy magát az egész dekort nem látod.
    Persze a rekeszek megtöltése sem volt egyszerű, a gyémántba pl. paradicsomi koszorút szerettem volna tenni, se onnan a felugró ablakból, se a pajtából nem sikerült, frissítenem kellett, ami megint jópár perc és láss csodát 4 db paradicsomi koszorú volt a rekeszbe, hát köszi én 1-et szerettem volna berakni. Megyek a mesterségek völgyébe répáskenyeret gyártani, tök üress, fel se hoz semmit.
    Namármost, ha minden apró mozdulat után frissítenem kell, mert a játék maga lassítja magát, a frissítés sokszorosa az eddigi időnek, akkor már az idegbaj környékez.
    Másik, szerettem volna menteni a tölgyest, mert az event miatt leszedem a mamutokat. Prém tag vagyok, ezért megtehetném, csakhogy nem tudom, mert nem működik, hát ezt is köszi.
    Tudod én nem mazochista vagyok, csak szeretnék úgy játszani, hogy normálisan működjön minden, ez nem megy.
    Ezt a játék készítőinek tudniuk kell, hogy a szervereik nem bírják a terhelést.
    Amennyiben a játék készítői mostanáig még ezen sem tudtak javítani, akkor nem hiszem, hogy az elkövetkezendő pár hétbe ezt megteszik.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
    drunyi és marcsi152 kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ma reggeli tapasztalataim, ezúttal egy, a rendszerkövetelményeknek mindenben megfelelő (sőt!), viszonylag új laptoppal.
    Alapvetően működött minden, mindent meg tudtam csinálni, ahogy szoktam. Betöltés közben azért megjelent az "egy weboldal lassítja.." üzenet, de csak mp-ekre.
    Előfordult, hogy egy területre be akartam lépni, elkezdtek a barik talicskázni, és nem lépett be, újra kellett kattintanom. A furcsa az, hogy ez a kergén volt, mégpedig akkor, amikor másodszor léptem be oda - első alkalommal azonnal beengedett. A Bahán az is jelentkezett, hogy belépve a területre csak a forgó virágok látszottak, és rá kellett frissítenem a böngészőre, hogy beléphessek oda.
    Az üvegházban nem jelenik meg a nemesítés ablak, frissíteni kell. Utána jó, de később visszalépve újra üres az ablak.
    Maja maszkot akartam küldeni néhány szomszédnak (pajta-éléskamra). A kereső nem adta ki egy szomszédom (aktív, minden oké vele) nevét. Majd az első sikeres küldés (másnak) után a barátlista az üvegházhoz hasonlóan üres volt. Egy kicsit macerás, ha az éléskamrában, a polc legvégén lévő terméket egyesével, ki-belépkedéssel sikerül csak elküldözgetni...
    Dekorok törlésénél az első törlés után az eszköz nem maradt aktív, újra és újra be kellett kapcsolnom a törlés funkciót. Ez mondjuk nem baj, csak szokatlan. Viszont a törlés/mozgatás funkcióbillentyűk működnek (D/M), így ezek használatával elég kényelmesen tudtam a lejárt dekoroktól megszabadulni.
    Apróság, de ha egy dekor lejár, az utolsó aratása után rajta marad a beérést jelző háromszög, csak frissítés után tűnik el.
     
  5. zorcso

    zorcso Aktív író

    Sziasztpk! Nagyon lassú, és nehézkes a játék, szinte már unalmas.... a paszuly aratása géppel is sok idő, mert mire betölt..... nagyon sok idő.... Van, hogy forog a virág, újra ki-be, vagy frissítés...
    Az ajándékküldést mellőzöm, mert nem lehet látni a neveket, és nagyon kesze-kusza így... nem találom a szomszédaimat, csak nehezen...
    Az animációt nem tudom kikapcsolni... rettenet ez az ugara-.bugrálás....
    Z üvegházban a nemesített növényeknél nem mutat semmit, pedig van nemesített növényem ott nem is egy...
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
  6. eva7309

    eva7309 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok ! Az én tapasztalatom a betöltés kb 1 - 1.5 perc, aztán működik rendesen. Kicsit zavaró , hogy gyors vetésnél fényesek a kis ikonok. Próbálom teljesíteni a kísértet szezon eventet, és azt vettem észre, hogy a régi verziónál , ha kijelöltem kattintással a megrendelőt , akinek szeretnék szállítani, a termékeket enterrel is be lehetett adni, viszont most mindkét esetben kattintással lehetett beadni. Ezt csak azért jeleztem, mert az enteres megoldással gyorsabban ment. Más problémát nem találtam, bár ezek is csak apróbbak. Én Google böngészővel, Windows 10 es laptoppal játszom. Sziasztok Gazda: eva7309ID: 29336597
     
  7. csabesz311

    csabesz311 Járnitanuló

    Sziasztok. Nekem teljesen megfelel a gépem de ez akkor is szörnyü, eddig pörgős és élvezetes volt játszani, ez most valahogy nincs már meg, ami egy játékban a legfontosabb,,,,,,
     
    drunyi kedveli ezt.
  8. boconádifarmer

    boconádifarmer Fórum-zöldfülű

    Sziasztok, azt tapasztalom, hogy kész vannak a fáim ... de nem jelenik meg rajtuk a termés. :( Csak ha ráállok az egérrel látom, hogy kész, le is tudom aratni csak a termés nem látszik :/ Más is tapasztalt ilyet?
     
    bsand59 és vivica65 kedveli ezt.
  9. Züzü1958

    Züzü1958 Utánpótlás-írogató

    Üdvözletem! Csatlakozom az előttem szólókhoz. Csupán annyival egészíteném ki, hogy a dobozok kinyitása is nagyon macerás, mivel minden kinyitott doboz után az elejére ugrik, elölről kell görgetni az egészet.
     
    kovacstne, julinéni44 és Ádámgazdi kedveli ezt.
  10. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia és sziasztok!

    Csak azért emeltem ki a hozzászólásodat, mert egyet értek Veled! Sokan szerintem nem értik és sajnos azért, mert nem akarják érteni... ezt az unity ügyet nem a BP találta ki, a játékosok bosszantására...alkalmazkodnak ahhoz, hogy a flash megszűnik. Ennyi. Biztos vagyok benne, hogy itt többeknek kis segítséggel, illetve minimális ráfordítással simán menne minden...csak ezt az agyelborulásos hozzáállást kellene kicsit hanyagolni. Nyilván tényleg rossz érzés, ha valami nem sikerül. Főleg, ha az ember nem is ért hozzá és megoldhatatlannak tűnik az egész. Én januárban jártam így. A majd' 9 éves gépem beszüntetett velem minden kommunikációt. Szentségeltem? igen. Aztán fogtam az egész vackot, bevágtam egy zacsiba és leadtam egy szerelőnek. Mert én nem értek hozzá, ő meg igen. 6 nap alatt rendbe rakta az alapján, amit én kértem, elmondtam mire használom, minek kell mindenképpen működnie, mondtam a farmot is, hogy az számomra fontos, hogy jól menjen... akkor még ilyen szinten nem volt szó unityről, meg a flash megszűnéséről, de itt azért olvastam okosabbaktól, hogy ez évek óta tudott dolog, tehát ő biztos tisztában volt vele és tudott igazodni ehhez is. Kb. 30000 forint volt a teljes szervizelés, de kellett több alkatrész, meg ki kellett fizetni a win10-et, szóval nem tartom égbekiáltónak az összeget. Ezzel arra utalnék finoman, hogy valóban volt egy 1 hónapos teszt, azalatt azért lehetett volna legalább 1 lépést tenni, hogy működjön a gépeken a játék. Itt minden második hsz-ben ott van hogy 10, 11 vagy ki tudja, hány éve játszom...ha tényleg ilyen régóta ennyire fontos a játék, akkor itt az idő kihívni egy szakembert, vagy a szomszéd informatikusnak tanuló Dezsőkéjét, hogy nézzen már rá a rendszerre. Persze egyszerűbb dühöngeni, ellenséget keresni meg összeesküvést gyanítani, de attól még nem oldódik meg a probléma. Ráadásul pont valami olyasmit is olvastam, hogy ennek az 1 napnak a célja, hogy megtudják, hogyan viselkedik a farm, ha mindenki unityn van. Tesztelnek, hogy javítgathassák tovább. Törődnek a dologgal, meg akarják oldani. Szerintem elvárható, hogy ne mindenki egyenként a BP-től várja a megoldást...tegyük már bele a saját részünket mi is! Sokan írták, hogy hívtak szakembert és csak egy gépkarbantartás kellett, azóta minden ok. Akinek meg valami hiányzik a gépéről...nem kell azonnal kidobni, ami elavult, és venni másikat drágán, ahogy ez manapság annyira trendi...1 vagy 2 alkatrész cseréje nem akkora tétel azért, hogy ne férjen bele a karácsonyi ajándékozásba. Hajrá, segítsetek kicsit magatokon! Légyszi!
    Mai tapasztalatok. Reggel, első belépés jó volt, olvastam folyamatosan a fórumot, hogy kinek mi nem megy és azzal próbálkoztam, óvatosan, mert kezdésig sok minden beérett cucc várakozik, a tölgyesre be se léptem, a dekoros területek meg a paszuly is aratatlan marad 18-ig, de beléptem és mindent mutatott, mozgott, stb. szerintem ok. Bahás 3 területen sikerült minden, automata aratás működött, mutatott mindent. A kerék viszont elsőre félig jött be, majd kidobott, újabb belépés után viszont pörgettem pár simát. Ment ez is. Néha lassú, néha lefagy, de most a hsz-ek számából ítélve sokan játszanak, túlterhelt lehet a szerver. Hát ez van. Bizakodó vagyok továbbra is. Köszi a munkátokat!
     
    jófarmerlány, marcsi152, lukimi és 9 más kedveli ezt.
  11. julinéni44

    julinéni44 Járnitanuló

    Nálam is ez a helyzet, nagyon idegesítő, miért büntetnek?
     
    *csepi012 kedveli ezt.
  12. Joye

    Joye Utánpótlás-írogató

    Nem tudom másnak is van e ilyen problémája de nekem a Hajótöröttek szigete le van lakatolva és a Maja majmok szentélyben sem jelenik meg semmi.
    Frissítés.:Firefoxban ugyanez "jól" működik
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
  13. hollosneilles1

    hollosneilles1 Utánpótlás-írogató

    Miért pont az eventnövény tűnt el az ültethetők közül?
     
  14. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!

    Nálam most meglepően jól működik minden, a nyílt béta tesztez képest különösen, de még a tegnapi helyzethez képest is. Az aratás működik kézzel és géppel is, valamint frissítés után sem áll vissza az aratatlan állapotba. A paszuly kézi és gépi aratása is jól és gyorsan végezhető. A tenyészterep működik, mindkét bájital simán adható egyenként hozzáadva és géppel is, valamint aratható kézzel és géppel is. A szezon is működik.

    Az üvegház/nemesített növények menü viszont mesébe illő, azaz hol betöltődik, hol nem. (Chome-ban és Firefox-ban is ez a helyzet.)

    Megjelenítési probléma (pl. rózsaszín foltok, hibás grafika) nincs, az animációt viszont továbbra sem lehet teljesen kikapcsolni.

    Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha most 2020. januárt írnánk, teljesen elégedett lennék a Unity-ra való átállással kapcsolatban. De így, hogy a Flash-nek alig több, mint egy hónapja van hátra, hát nem is tudom... Nehéz lesz ezt ennyi idő alatt (majdnem) mindenki által használható programmá pofozni.

    Ezt tegnap egy kis farmon, kikapcsolt animáció mellett tapasztaltam. (Mindegyik terület ilyen volt, de fotót csak egyről készítettem.)
    http://kepkezelo.com/images/61wximrcztbcvhwzompm.jpg

    Szia!

    Kétlem, hogy ez lenne a helyzet, amit írtál. Adobe Flash Player idén év végével teljesen elveszíti támogatását, ezt követően pedig nem csak a biztonsági és funkciófrissítésektől köszön el, de telepített verziói sem lesznek már használhatók, magyarán a "régi farmnak" lőttek.

    Szia!

    Ha a beállításoknál bekapcsolod az animációt, láthatók a különböző érési fázisok. (Igaz, hogy akkor viszont ugra-bugrál minden és lassítja a játékot.) A tápokat az állatok kategóriában, a legalsó fülön tudod kiválasztani.
     
    marcsi152 és lukimi kedveli ezt.
  15. sz.andi75

    sz.andi75 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Sajnos nálam is hasonlóan rossz a helyzet! :(Nagyon nehezen tölt be a játék és akkor is inkább idegesítő az egész mint élvezhető. A képernyő lefagy majd magától ültet ezt azt! A próba verzióba nem tapasztaltam semmi ilyesmit! De ez most nem jó. Remélem nem ez marad!:cry:
     
  16. soosbala

    soosbala Utánpótlás-írogató

    Ritka írogató vagyok, de most nálam is kinyílt a bicska a zsebemben: 3 farmom (217-es szintűek) még a kettőn valahogy el-eldözög, de ezt az egyet igen rossznak választotta. A kapott kódot többszöri próbálkozás után ma reggel sikerült aktiválnom.Másik dolog, ez eddigi csendes gépem, fel-felnyög (hangossá vált, ami idegesítő). Nem kell a csilli-villi (napfény,víztükrözés ). Lassú, kétszer kell minden elemre kattintani. A ládák ürítése rémálom, újra és újra az elejére ugrik, a piac is katasztrófa.Ne akarjanak jobbat a réginél, mert 10 évnyi "szórakozás" után kedvét veszti sok játékostársam.
     
    böbe764 kedveli ezt.
  17. BriGitta75

    BriGitta75 Fórummogul

    Mint már írtam, csináltam kézzel és géppel is az aratást mindenhol. A futtatóban is. Én eddig is használtam az animációt, nekem nem akadoznak a röpködő akármik. A rekeszeket is megfelelően tudtam használni hiba nélkül. A műhelyek is működnek, a receptek is látszódnak. Az éléskamrából is tudtam ajándékot küldeni. stb. A nemesítő ablak is látszik.
    Én azért bízom benne, hogy a jelzett problémáid megoldódnak. Én úgy gondolom, ha valami nálam működik, nálad meg nem, az nem a szerver hibája.
     
    PalMa és lukimi kedveli ezt.
  18. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Még mielőtt a játékosokat degradálod le /agyelborulásos és egyéb jelzőkkel/
    Légyszí tedd már meg, amit magad leírtál, hogy óvatosan lépkedsz csak, aktíváld a felhőket, próbálj meg a rekeszekbe bármit rakni, használd a mesterségek völgyét, és főleg szedd le a futtatóba a dekorokat és majd ha mindez nálad se fog menni, csak akkor ha feszt frissítesz, akkor becsüld le a játékostársaidat.
    A BP már évek óta ezen a szerencsétlen Unityn dolgozik, a múltkori 1 hónapos próba verzióhoz képest szinte semmit nem javúlt, csak annyi, hogy nincsenek pacák az újabb ólak és fák helyén.
    Hja lépkedni és nézelődni én is tudok bárhová.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
    marcsi152, ursa11 és Melan kedveli ezt.
  19. -Marcsi0319-

    -Marcsi0319- Utánpótlás-írogató

    Mert már ez is a pénzről szól,akinek nincs hiper szuper gépe és nincs rávaló az már ne is játszon,mert álltalában azok nem is költenek a játékra ezeket akarják leépíteni.Ez az igazság!
     
    *csepi012 kedveli ezt.
  20. bjázmin

    bjázmin Járnitanuló

    Szia! Nálam is ugyanez a helyzet. Érdekes módom volt olyan, hogy egy adott területen a fák egy részét mutatta, hogy kész, egy részét nem.
     
    vivica65 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.