Visszajelzés Fordítási hibák jelentése

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Bringing, témanyitás ideje: 26.10.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    Sziasztok!

    Talán még nem volt kitárgyalva, de némi keveredést érzek a repképes nagyfogú emlősök körül... :D
    Van "bőregér" az állatoknál, de "denevértáp" a hozzá tartozó tápoknál. :music: Valamint a repképes nagyfogú emlősöket adó ólak "bőregeret" adnak... :music: Most akkor hogy is van ez? :D

    Tervez a BP ezügyben lépni, avagy csak az én jelzésemre várt? :D
     
  2. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Már jeleztük régebben de nem történt előrelépés egyelőre az ügyben.
     
    mitnemertesz kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

  4. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Szia,
    Megpróbáltam, nincs igazad. A Cédrát XL és XXL egymás mellé került, viszont az alapfa a következő képernyőlapon ül. Egyébként én ABC-be szeretem rendezni. Engedtessék meg egy 6 éve hűséges játékosnak, hogy ragaszkodjon a megszokott műveletekhez.
    ÚJRA kérnélek benneteket, hogy tegyétek szisztematikussá a fákat, és a Bahán az Acai, az Ördögcérna és a Pitomba fejlesztéseinek nevében az X-es megjelöléseket tegyétek a növény neve UTÁN. Úgy, ahogyan az összes többinél szerepel, és ahogy kényelmes, áttekinthető és logikus a használata.
    Farmmunkással pakolok, emiatt a 3 növény miatt kell végigkeresni a fél menüt, miközben a többieket kényelmesen és átláthatóan tudom kezelni. NEM kéne ragaszkodni egy ilyen anomáliához, aminek gyakorlati haszna nincs, csak haszontalansága, hátránya van. 26 fejlesztett fa van a Bahán, ha jól számoltam, ami a hagyományos elnevezést követi. Hozzájuk kéne tenni a három renitenst.
    Köszönöm.
     
    GA-BI-O-Farm, Samborg, imi010 és 2 más kedveli ezt.
  5. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Ez mind szép és jó, egy a bökkenő: egyik eset sem fordítási hiba, minden nyelven azonos kategóriában vannak ezek a játékelemek.

    Az ötletesben elfér, mint változtatandó játékelem.
     
  6. Flowerfield

    Flowerfield Törekvő

    Ha már belefutottam ebbe a topicba, akkor: szakura cseresznyefa. Japánul a sakura(桜) cseresznyét jelent. Tehát ez így cseresznye(fa) cseresznyefa. Sokkal jobb lenne a japán cseresznye a japánakác mintájára.
     
    Samborg, imi010 és Kukori.és.Kotkoda kedveli ezt.
  7. macsezso

    macsezso Fórumszaki

    Ez felesleges,csak megzavarná a játékosokat,azt hinnék új fát vezettek be;akkor meg arról lenne panasz.(hogy nem találják)
     
    genka53 kedveli ezt.
  8. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    Sziasztok! Visszakerestem, de sem itt, sem máshol nem találtam:
    A kenguru állathoz tartozó ól a menüben "Kenguru"-ként szerepel, nem pedig "Kengurukarám"-ként, ami elvileg az ól neve. Esetleg lehet ezt jelezni a központnak... Köszi!
     
    Maryanne1 kedveli ezt.
  9. Amateur*

    Amateur* Fórumelemző

    A piacon, a növények "nemecsek ernője" a 'fenyőtoboz'.
    A többi növény mind nagy kezdőbetűvel van írva.
     
    SzabadEurópa, Fatther és mebajah kedveli ezt.
  10. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Köszönjük jelzésedet, igyekszünk lépni az ügyben.
    (Azt tudni kell, a malmok itt is lassan őrölnek.)
     
    genka53, nolina1965 és Amateur* kedveli ezt.
  11. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Nem tudok duplát idézni, de macsezso-hoz hasonlóan én sem tartom jónak: van egy dísznövény Japán cseresznye néven. Az teljesen más, nem is fa, inkább bokor. Sokkal jobb és egyszerűbb lenne Sakura (vagy fonetikusan Szakura) névvel illetni a fát. Aki akarja, megnézi, hogy mit takar. Aki nem akarja, van egy szép rózsaszín fája. Amióta bejöttek ezek a lehetetlen nevű, sosem hallott fák (pitomba, annóna, langszat stb), egyáltalán nem lenne zavaró önmagában a Szakura. Valószínűleg ez sokak számára ismerősebben cseng mint a zárójelesek bármelyike.
     
    mária4702 kedveli ezt.
  12. -Mayacska85-

    -Mayacska85- Fórum bárója

    Moderátor által utoljára szerkesztve: 19.10.16
    Detti0812 kedveli ezt.
  13. Kazimir

    Kazimir Community Team Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Várjuk a jelentéseket! Közlemény ITT.

    Ahogy látom egy már érkezett is, csak így tovább, előre is köszönjük a segítségeteket!
     
  14. Marika312

    Marika312 Fórum császára

  15. Goran

    Goran Fórum hercege

    Sziasztok,

    Régebben már valaki valahol szóvá tette, de nem lett javítva, mert aki megtehette volna úgy ítélte meg, hogy helyes, pedig nagyon nem.

    A paszulyon, amikor üres egyik felhősor valamelyik eleme és nincs a birtokunkban, akkor ez a szöveg jelenik meg: "Sajnos ez a dekoráció MÁR nincs az eszköztáradban". Ez a mondat annyit jelent, hogy megvolt, de megváltunk tőle, tehát MÁR nincs meg (nyelvünkben a már múltra utal vissza). Ezzel szemben a MÉG szó lenne a helyes, mert azt jelentené, hogy MÉG nem szereztük meg, azért nincs meg. Az eredeti mondatban a "már nem szereztük meg"-nek nincs semmi értelme, pedig erre utal a mondat.

    Jutalmat nem kérek, nem azért jeleztem, csak nagyon bántja a szemem, amikor látom, na meg magyartalan.
     
    Zsu065, zsani_apja, Maryanne1 és 4 más kedveli ezt.
  16. pietro52

    pietro52 Törzsjátékos

    Nem tudom hogy hiba vagy nem, de nekem nem logikus hogy pl. az eper és az egres ami ugye gyümölcs egy kategóriában van rozmaring, menta ami fűszernövény egyéb termény kategóriában.
     
  17. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Sziasztok! Szerintem Rackónál hibás a ,,Napi ajándékok" elnevezés, ,,Napi ajándék"-nak kellene nevezni. Tudom, hogy a készítő arra akart utalni, hogy több napon keresztül minden nap ajándékot lehet szerezni, de ebben a fordításban olyan, mintha 1 nap többet is lehetne, pedig nem. Ez gyakori tévedés a magyar nyelvben is egyébként. Tipikus példa: kérjük, foglalják el helyeiket, ami iszonyatosan durva hiba, mert 1 embernek csak 1 helye lehet (meg egy popója), tehát attól, mert többes számú az alany (mert az alanyok számossága sok), még helyük csak 1 van fejenként.

    Na, de visszatérve. 1 nap, 1 ajándék, tehát vagy legyen inkább Napi ajándék, vagy ha mindenképpen ki akarjátok fejezni, hogy minden nap van ajándék, akkor legyen Mindennapos ajándék...például.

    http://kepfeltoltes.hu/161016/napi_ajandekok_www.kepfeltoltes.hu_.png

    ID: 14922400
     
    Utoljára szerkesztett: 16.10.16
    Zsu065, Peszi2, *-ToFarmer-* és 2 más kedveli ezt.
  18. Firecats

    Firecats Fórum bárója

    Egyenlőre még folyik a hibák gyűjtése, bővebben ITT olvashatsz róla.

    Persze a topic működik a tegnapi nap folyamán Kazimir meghirdetett egy ajándék szerzési lehetőséget, ha kicsit vissza lapozol láthatod is, hogy az ő hozzászólása óta nincs részünkről reakció. Csak csokorba szedjük a hibákat. :)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.10.16
  19. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Van egy durva tárgyi hiba a játékban. Mégpedig a borzoké.
    A játékba bekerült a borz annak idején. Mely a bűzösborz volt történetesen, tudományos nevén csíkos bűzösborz (mephitis mephitis).
    Ez az állat Észak-Amerikában honos. És már házi kedvencként is tartják. Ennek az állatnak a nevét mindenképpen meg kellene változtatni, mert helytelen. Helyesen bűzösborz, vagy csíkos bűzösborz, de ez utóbbi igen hosszú lenne.
    [​IMG] [​IMG]

    Utána jött a borz, mely hosszú ideig vadászgörény néven szerepelt. A borz (Meles meles) Az Atlanti-óceántól a Csendesig mindenhol előfordul. Ezért illetik őt az Eurázsiai borz névvel, főleg tudományos körökben.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] japán borz
    Mivel a borz név már foglalt volt ennek az állatnak kényszerűségből az egyik alfajának a nevét kell viselnie: Európai borz.
    Az rendben van, hogy nem helytelen önmagában a név, de ez a név jól jönne , amikor tenyészthetővé válik. Nagyon jó kis nevek vannak az alfajokban: Európai, Spanyol, Szibériai, Kínai, Japán borz.
    Javaslom ennek az állat nevének megváltoztatását egyszerűen borzra, de ha ezt nem lehet akkor Eurázsiai borzra.

    Üdv
    ID: 14556177
     
    Fatther, KisCsako88, HéricsBáró és 2 más kedveli ezt.
  20. CateW

    CateW Fórumlakó

    *-ToFarmer-* és Leho69 kedveli ezt.