Visszajelzés Frászos este az autósmoziban - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 11.10.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik a Frászos este az autósmoziban" event csevegője!


    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. október 12. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2023. október 18. (szerda) 22:00 óra


    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, építkezős
    Eventnövény: Fénytök
    Felröppenő: Rémkukorica
    Malomtermék: Nincs!
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes/nehéz

    Az event a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn zajlik.


    Az event a hírek felületéről, az event óráról, valamint a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt)!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    jucus1976, Gio, ljanika6 és 10 más kedveli ezt.
  2. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!

    Hát nem kevés gazt kell letermelni a 2 teliholdas területen, így érdemes ma este hosszút ültetni/terror-tojásnövényt a 2 területen.
    Bal oldalhoz kell Fénytök/eventes gaz 6872, Rémkukorica/ felröpi 300+ a pajtából némi teliholdas növény
    Középső oldalhoz kell Fénytök/eventes gaz 6872, Rémkukorica/ felröpi 300+ a pajtából némi teliholdas fatermés
    Jobb oldalhoz kell Fénytök/eventes gaz 7614, Rémkukorica/ felröpi 394+ a pajtából némi teliholdas állat
    Így összesen kell Fénytök/eventes gaz 21.358, Rémkukorica/felröpi 994
    Ezért összesen 1075 csillagos érmét kapunk.
    Sajna itt nullázni és komforton termelni nem tudunk, így bele kell húzni és némi bónuszt bevetni, hogy megkapjuk a
    felhőt, a rávaló dekort és egy másik dekort, amit fejleszteni lehet.
     
    Marika312, Dolphin, ambrusne és 40 más kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Gabi megelőzött, de már nem törlöm ki.

    Az eventről számokban:

    1. ház
    (-bal-
    )
    2. ház
    (-Közép-
    )
    3. ház
    (-jobbra-
    ).
    6872x fénytök
    300x rémkukorica
    + rémnövények
    6872x fénytök
    394x rémkukorica
    + rémfatermések
    7614x fénytök
    394x rémkukorica
    +rém állatok

    A teljes eventhez szükséges:

    21.358x fénytök
    994x Rémkukorica
    + ijesztő cuccok
    1075 csillagos érme nyerhető és váltható a rendezvényboltban.

    Kedvcsinálónak hoztam egy képet:

    [​IMG]
     
    Dolphin, potyi120, ambrusne és 28 más kedveli ezt.
  4. PaySkin

    PaySkin Fórum ismerője

    Szia!

    Viszont ha jól láttam, ha csak a felhőt szeretnénk, akkor a középső rész nem is kell, a két szélsőből pedig elég a 9. beadásig menni.
    Most nem számolom ki, így mennyi kell, a maradék dekorok és egyebek már opcionálisak :) ha kellenek, akkor valóban kell nyomatni ezerrel!
     
    Marika312, Mogyi, ildiko44 és 13 más kedveli ezt.
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Igen középen a 9 feladatba épp az a dekor van, amit én szeretnék megszerezni a fejlesztésével együtt, nyilván aki nem
    szeretné ezt a dekort és a fejlesztését, annak kevesebb gaz és felröpi is elég.
    Segítség itt olvasható
    https://board-hu.farmerama.com/threads/frászos-este-az-autósmoziban.24082/
     
    Dolphin, zotya280303, Sali~*.* és 10 más kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Megelőzendő az erre vonatkozó kérdéseket, valamint a dühös és csalódott hsz-okat, leírom:

    A Teliholdas betakarításnövelő nem hat az eventnövényre, csak a teliholdas cuccokra!
     
    Marika312, brildiko, zotya280303 és 30 más kedveli ezt.
  7. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    S még valami, mindenki nézze meg rendelkezik e a beadandó teliholdas növénnyel, fával, állattal, ne akkor szembesüljön vele,
    hogy nincs, amikor már késő.
    Ma még gyorsba kiváltható, az adott növény, fa, ól, ha reális esélyt látunk az event ideje alatt, azok letermeléséhez.
     
    Marika312, Gio, PZoli64 és 13 más kedveli ezt.
  8. soresne

    soresne Fórumgróf

    Köszönöm a számolást. A jobb oldaliba nem annyi Fénytököt számoltam :8929 Lehet,hogy nem jó a számolóm ;)
     
    PZoli64, ildiko44, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  9. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Egy apró kiegészítést végeztem az ismertetőben.
    A nyeremények között egy új láda szerepel.

    Új láda:

    Rémes dolgok ládája 3
    [​IMG]
    Tartalma: (a felsorolt dolgok közül egy darabot ad) szentjánosbogártáp, vendigó, tintahal, vízköpő, trolofánt, pokoli kutya, horrorparadicsom, zombijuh, macskatündér, trutyiszörny, molylepke, sötétlő szentjánosbogár, vendigóeledel, tintahaltáp, vízköpőtáp, trolofánttáp, pokolikutya-táp, horrorparadicsom táp, zombijuh-eleség, macskatündértáp, trutyiszörnytáp, molylepketáp, szupertáp

    Fontos!!! A molylepke a telihold fejlesztéssel érkezik a játékba addig nem elérhető.
     
    Dolphin, zotya280303, vihence és 11 más kedveli ezt.
  10. Luca_511

    Luca_511 Fórum biztosa

    Lehet már máskor előjött a téma - nekem fejben többször -, de most le is írom.
    Adott a teliholdas világ, ami a legkevesebb ideig van nyitva - jobbára két-három nap egy hónapban -, és adnak hozzá 40 akárhány órás felhőt, vagy éppen 36 órás dekort.
    Van valakinek erre olyan információja, amit józan paraszti ésszel el lehet fogadni magyarázatként?
     
    Norella404, Evita-55, rudcsi24 és 15 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Jó tudni . :inlove:

    Én meg azt az apró kiegészítést szeretném eszközölni , ha megveszed ezt a kosarad X-szer , akkor , ha elveted , csak úgy natúron , azonnal beérik .

    Nagy autósmozis kosár

    Ára: 2.390 Ft

    [​IMG]

    7,5%-kal gyorsabb növénytermesztés a Teliholdas világ földjein 24 órán át. Vásárlással aktiválódik!

    Tudom , mert tavaly kipróbáltam .

    Nem igérem , hogy most is élek a lehetőséggel , mert hétfőn jutok el oda , ha esetleg meg tudnám venni .
    Ezért nem is lovalom bele magamat

    Már csak azt nem tudom , ha tavaly is meg lehetett venni , meg idén is , akkor esetleg jövőre is meg lehetne venni , mert akkor az lenne számomra a Nagy event , és akkor jövőre csak erre az egy eventre készülnék .
     
    anci091551, PZoli64, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A TP-bónuszt a Kísértetjárta kúriában lévő tárgyakra is adja, márpedig az állandóan nyitva van.
    A teliholdas eventek rendszertelen időközökben vannak. Nem lehet olyan, több hetes időtartamot megadni, amivel bármelyik eseményen használható lenne. Így a 44 órás idő lényegében azt jelenti, hogy bármelyik 1-2 napos teliholdas eseményen használhatod 6 órán át, de csak egyszer. Ólas nullázáskor hasznos lehet (persze csak a trolofántra), és az eseményről eseményre beérő kriptákra is ad egy icipici segítséget.
    (A 36 órás dekorra a kérdésed nem vonatkoztatható: a teliholdas területeken nem lehet dekorokat tartani.)
     
    zsuzsa-mama, maszilva, vihence és 10 más kedveli ezt.
  13. Luca_511

    Luca_511 Fórum biztosa

    A 36 órás - ha jól emlékszem az órára -, Banyakavics és Siri játék hat a Teliholdason.
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ja, így már értem - erre nem gondoltam. Ugyanaz, mint a felhő...
    Majdnem. Annyi a különbség, hogy ha fontosak ezek a dekorok, akkor - a megfelelő felhők birtokában - az aktiválási idejüket leviheted 25:55-ig, vagyis akár kétszer is aktiválhatóak. A felhő esetében ez nem áll, azokat nem tudjuk rövidíteni.
     
    maszilva, zotya280303, vihence és 8 más kedveli ezt.
  15. Luca_511

    Luca_511 Fórum biztosa

    Köszönöm a válaszod, az egy amire nem figyeltem, hogy a dekorokra is hat a felhő.
    A többivel pedig úgy vagyok, hogy megérteni megértem, ugyanakkor mégsem értem a benne lévő logikát.
     
    rudcsi24, vihence, bactriaanus és 4 más kedveli ezt.
  16. apumbiapa

    apumbiapa Törzsjátékos

    Szia.
    Leírnád hogy müködik ebben az estben a nullázás.
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Megveszel 14 kosarat (14x7,5%=105%), és a teliholdas növényeid azonnal beérnek - 24 órán keresztül. Lehet, hogy felhőkkel vagy démoni bokrétával kevesebb kosár is elég, de ezt tesztelni kellene.
     
    -Holdfeny-., vihence, bactriaanus és 5 más kedveli ezt.
  18. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    17x vettem meg : https://board-hu.farmerama.com/threads/rémes-otthon-eventcsevegő.22868/page-22#post-1281981

    Ennyi eventnövényt és felröpit termeltem le : https://board-hu.farmerama.com/threads/rémes-otthon-eventcsevegő.22868/page-23#post-1282199

    Ez lett a legtöbb növény : https://board-hu.farmerama.com/thre...egő-topic-archívum.2344/page-241#post-1282192

    Akkor úgy volt , hogy elvetettem a növényt , és amint elvetettem , azonnal beért . Hogy most is így lesz nem tudom .
    Senkit nem akarok rábeszélni , hogy sok kosarat vegyen .
     
  19. apumbiapa

    apumbiapa Törzsjátékos

    Köszönöm mindkettőtöknek.
     
  20. genka53

    genka53 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Jól meg kell élezni a kapákat, mert sok eventnövényt kell letermelni a TH farmon és a Gombaerdőben.
    A full teljesítéshez összesen 22.673 db Fénytök eventnövényt + növényekből és fákból 994 db Rémkukorica felreppenőt kell beadni, mint event-kelléket + rémnövényeket, rém faterméseket és rém állatokat a pajtából.
    Bal oldali építményKözépső építményJobb oldali építmény
    6.872 db Fénytök6.872 db Fénytök8.929 db Fénytök
    300 db Rémkukorica394 db Rémkukorica394 db Rémkukorica
    + rémnövények ↓+ rém fatermések ↓ + rém állatok ↓
    30 agyvelő2 * 5 + 10 éji barka3 * 1 zombijuh
    40 lábgomba30 izzó falevél3 horrorparadicsom
    30 sírkő3 * 10 szarkofágkörte3 * 1 sötétlő szentjánosbogár
    40+60 rémtök40 veres szem3 trolofánt
    35 Vénusz légycsapója..
    25 gülüszem..
    50 vámpírparadicsom..
    20 denevérvirág..
    30 fojtófű..
    35 harapós orchidea..
    40 horrorgaz..

    Az eventnövény érésideje a bibliaként is használható -BombadilToma- érésidő táblázata (hálás köszönet érte!) szerint:
    - alap érésidő 6:00
    - víz + trágyával 4:19;
    - víz + trágya + szupertrágya + karácsonyi sütivel és fehér ártatlansággal 1:05;
    - víz + trágya + szupertrágya + karácsonyi sütivel és fehér ártatlansággal + 1 szupertrágyára ható felhővel 0:52
    - víz + trágya + szupertrágya + karácsonyi sütivel és fehér ártatlansággal +2 szupertrágyára ható felhővel 0:39
    - víz + trágya + szupertrágya + karácsonyi sütivel és fehér ártatlansággal +3 szupertrágyára ható felhővel 0:26


    Fontos: a TH területen termesztendő event növényre sem a démoni bokréta nem hat, mint érésidő csökkentő rúna, sem az egyéb, TH növényekre ható bónuszok (betakarításnövelők). Azok csakis a rém termékekre hatnak!

    A TH területen begyűjtendő felröppenőket a jelenlegi eventben kizárólag csak növényekből és fákból szerezhetjük be, ide értve az event növényt is.
    A rémnövényekből és fákból, (bár én ebből a célból hanyagolni fogom a fákat, mivel a kripták kivételével mind rövid érés-idejűek, tehát csodát nem várhatunk tőlük,) ezért, hogy rövidebb idő alatt begyűjthessük azokat, ki kell használnunk a játék adta érésidő csökkentő lehetőségeinket, ezért ezeket az >> ITT << található bónuszokat ajánlatos figyelembe venni és szükség/lehetőség szerint alkalmazni a rémtermékekre.

    A rendelkezésre álló termelési terület, ha mindent letarolunk az eventnövények termesztéséhez a TH farm + Gombaerdő 2* 202 kis terület, azaz 2* 202* 1*1 -es föld.
    Termés mennyiségre ható bónusz, vagy termék (kerek-kerék, Kacsa Kata szupertrágya) használata nélkül nettó 3 db/ kis terület (kis kocka) 1.212 db termés, ezért simán megoldható a feladat, különösebb extrák bevetése nélkül is.
    Az első teljes területi aratások után már látjuk, hogy hogyan adja a felreppenőket, mert éjjelre akkor terror-tojásnövény ültetésével meg tudjuk forszírozni a felröppenők gyűjtését.
    Sikeres eventezést! :D:inlove:





     
    Utoljára szerkesztett: 12.10.23
    Marika312, 9Csillag, apumbiapa és 11 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.