Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A két szép napsütéses nap után ma szinte egész nap szépen lassan esik az eső.
    Ennek ellenére beüzemeltem a mosógépet...a múlt héten a sok szaki mellett nem tudtam mosni.
    Bár a teraszom még mindig nincs 100%-ban készen. Ami hiba felmerülhet egy ilyen munkánál...az nálam majdnem
    mind bejött. Pénteken jöttek is időben...de az egyik üvegtábla megrepedt....így azt majd szerdán fogják kicserélni.xDxD
    Remélem, hogy az sikeres lesz!:p;)xD

    Az eventesen én is készen lettem....most inkább a kicsiken vagyok...ott találok magamnak célokat.

    Judit....Te nagyon szorgalmas vagy, hogy a gazdaköribe termelsz. Amikor benézek....nagyon gyorsan ki is hátrálok...
    annyira nagy számokat látok....hogy szinte lehetetlennek tartom letermelni.
    De tudom, hogy nem lehetetlen...hiszen sok gazdatársnak már üres a gazdakörije? Igaz...Apja???

    Marika...3 db virágfestéssel is lehet rövid ideig nullázni. Én egyszer próbáltam...de valamiért nem jött össze.
    5 db festéssel már igen...de nagyon nagy energiát elvett tőlem...pedig rákészültem....de még sem eléggé.xDxD
    Már megint esedékes lenne....de a tápom még nincs meg hozzá!

    Ági...hogy sikerült a hétvégi buli?

    Lajos...nem látlak! Hogy vagy?

    Ilona...Te is rég jártál felénk.
     
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én tegnap nulláztam, nem keveset. Én nem bírom sokáig, belefárad az agyam, a kezem zsibbadása már csak grátisz. :D Egy idő után át is álltam az amarántra. Végül is, az összes állatból 10 db felett van a raktárban és az amaránt a milliót elkerülte, gazdaköri ismét üres. Ez volt a cél. :)
    A tápmennyiséget is sikerült lenulláznom teljesen. Kár, hogy ezért nincs jutalom. :D ;)
     
  3. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, szép estét !

    A tegnapi szülinapi "buli" jó volt, igaz nem volt semmi buli, de együtt voltunk :inlove:.
    Nagyon jó idő volt, így a szabadban bográcsban főtt az ebéd.
    A gyerkőcök is jól elszórakoztak kint az udvaron..

    Judit, köszönöm szépen a szülinapi jó kívánságot, a fiam nevében is.

    A héten délutános vagyok.
    Az eventel még nem vagyok kész, ma délelőtt Anyánál voltam, majd fodrászhoz mentem.

    Gratulálok Mindenkinek, aki már letudta az eventet.

    Délelőtt még nagyon jó idő volt, de dél körül beborult és az eső is eleredt
    A változást érzik az izületeim is, mert nagyon fájnak az alkatrészeim.

    Az ólakkal még én sem tudok nullázni, hiányzik még 1 db virágfestés.
    A bahán én is az új növényeket termelem.
    A gyopároson a 14. szinten toporgok, még 1220 ATP kell a szint lépéshez.
     
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Visszatérve erre a nullázásra,sajnos nekem is csak négy darab virágfestésem van, a piccolló ládákból még véletlenül sem kapok legalább egyet.S most ne nevessetek ki, mert a további 20%-nyi érésidő rövidítőből nekem egy sincs, mint a sajtgolyó, vagy a tojáspuncs.Még nem is hallottam róla, lehet hogy ezek Alsódughagymafalvára nem értek le.Igy aztán néha kiteszem azokat az ólakat amiből nagyon kevés van.Kis gazdaság kis létszám.

    A Gyopárososn én is ott kuksolok a 14-ik szinten, nagyon ragacsos a hely, mert úgy odatapadtam, mint aki nem akar tovább menni.Most mit mondjak, ha nem csinálom gyakran mit is akarok????

    Kivánok mindenkinek nagyon jó játékot és vidámságot.
     
    _Ilona49_, busika02, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Gyopáros....ejha! Nálam is nagyon nyögve-nyelős. Sokszor el is felejtek menni....sokszor sakkozni kell.
    Nem is tudom, hogy hányadik szintet taposom...azt tudom, hogy nem az elején!....meg kellene néznem...de akkor lehet,
    hogy újra kell indítanom....szóval nem egyszerű!!!!

    Ági...az új lepid????.... Jó???....megszoktad már? Volt segítséged a beállításhoz?

    Marika...azok a termékek...legyárthatók a mesterségek völgyében....ott biztosan állítottál elő terméket.

    Apja....én azért arra vigyázok, hogy a szuper dolgaimat ne nullázzam le. Elég...ha a tápjaim nullázódtak...annó!
    Hű...de nagy munka azt is visszaállítani!

    Ma délelőtt ahogy beléptem...nagyon elcsodálkoztam, hogy holnap már megint event kezdődik.
    Ám....ez egy sok munkával járó...de jó ajándékokat adó event. Nem tervezem végig vinni. A felhő a célom és utána
    a super mamutfa....ha ezek a pajtában lesznek...akkor lehet, hogy még lesz célom....azt meglátom!

    Tegnap ért egy kis öröm. Az elején vettem titkos ólakat...és bizony nagyon selejt lett az eredmény....aztán tegnap délután
    elkezdtem agyalni...vegyek...ne vegyek! Aztán megint a kezem eldöntötte!xD .....éééésss csoda történt!
    Lett...nem is egy...hanem kettő hiéna ólam...és a másik három ól is nagyon jó lett! Szuperség!!!!!!
     
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek, vagy szebbet!
    Kellemes tavaszias meleg időt felváltotta az esős, hűvösebb. Nagyon nem örülök neki, kellene már a meleg embernek, állatnak, fűnek, fának.

    Ági, örülök, hogy jól sikerült a családi együttlét! Remek volt az időtök, a bográcsozás meg nagyon jó dolog!
    "Alkatrészeid" mikorra jelzik a jó időt? :)

    Marika, lehet nem véletlen, hogy nem kapunk Virágfestést a Piccoloból!? - nekem már ilyen érzésem van, mert az utóbbi egy évben tuti, hogy egy darabot sem kaptam!

    Zsozsó, drukkolok, hogy kész legyen és jó legyen az erkélyed!
    A hiénákhoz gratulálok! :)
    A gazdaköriktől már rosszul vagyok, nagyon sok, sok, sok gazt kell bele letermelni. Sohasem leszek kész!

    Zs_Apja, ha majd egyszer nullázni fogak az állatokkal, gondolok rád, hogy nem is olyan könnyű az!

    Gyopároson a 18. szinten vagyok, hogy hogy jutottam addig ne is kérdezzétek, mert nem tudom. Amennyiben látnátok a gyopárosomat el sem hinnétek, amit láttok! A fél terület üres, mert nem érek rá fákat gyártani, vannak fák, amiket ki kellene vágni, de nem tudok, mert tele a raktár és vannak fák, amiket nem tudok learatni, mert ott is tele a raktár. Szóval olyan káosz van nálam, hogy na még, de biztos beteg vagyok, mert nem idegesít és nem foglalkozom vele!

    Holnapi event tetszik, hajrázni fogok, mert sok mindent szeretnék megszerezni!

    Nektek is sikeres eventezést kívánok!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 25.4.23
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  7. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia Judit

    Most a rendszer jól megtréfált!xDxD Hogy csináltál ennyi ismétlést???xDxD
    Remélem a terasz-felújítás ezen része holnap készen lesz....nem lesz semmi galiba....utána juniusban lesz ott is festés...
    Aztán ha minden jól sikerült juliusban már ragyogni fog az egész lakás. Van egy kis félsz bennem. Ez egy idegen
    de szimpatikus mester...de a munkáját nem ismerem.
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ó, mit látok! Megyek törlök!
     
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma délelőtt palacsintát sütöttem, de csak túró töltelékest csináltam ( nekem így a kedvencem )
    Munka előtt mentem Anyához - pont akkor szakadt az eső a legjobban, gyalog mentem, és hiába volt a kezemben az esernyő, a dzsekim átázott - vittem neki is és a tesómnak is a palacsintából.

    Judit, a jó idő közeledtét nem szokták jelezni az "alkatrészeim" - lehet gyári hibásak ???? xD.
    18. szint a gyopároson ??? az szép teljesítmény, gratulálok hozzá, még akkor is hogy írod, nem foglalkozol vele.

    Zsozso, gratulálok a hiénákhoz!
    A lepim, szuper jó, igen megszoktam, - igaz még csak farmozok rajta :).
    Úgymond üresen vettem, és a boltban, az eladó fiatalember, nagyon segítőkész volt, és ismerte a termékeket amiket a boltban árultak.
    Na ezzel azt akartam mondani, hogy nem úgy állt a vevőhöz, hogy azt vesz amit akar, hanem segített a választásban.
    Én tudtam milyen laptopot akarok, elmondtam neki, és mutatta mi a választék, sőt azt mondta, miért akarnék 50 ezerrel többet adni a már előre feltelepített termékért, mert ő tud ajánlani egy rendszergazdát, aki sokkal kevesebbért feltelepíti nekem azt, amit szeretnék, a gépre. Megfogadtam a tanácsát, és nagyon jól tettem.

    Apja, nagyon ügyes vagy, hogy ismét üres a gazdakörid, és jól feltankoltad a pajtádat.
    1 millió körüli az amaránt ????o_O, az szép mennyiség.

    Ma sikerült az eventet befejezni.
    A holnap kezdődő event tetszik, és nagyon fogok igyekezni, hogy bezsebeljem amiket szeretnék, mint pl. a mamut fák.
     
    busika02, zsozso577, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, kész a terasz?
    Ági, finom palacsintát sütöttél! :) Bizonyára örömmel fogyasztotta Anyukád és a testvéred is!
    Örülök, hogy sikerült remek laptopot venned és öröm vele a játék! Meg fogod ismerni, szokni és másra is fogod használni.

    Eventet elkezdtem, a felhőn kívül meg szeretném a mamutokat is szerezni, meg még néhány dolgot, így aratok, vetek szorgalmasan.
    Pörgettem és Fortuna mellém állt! :)

    Hosszú hétvége közeleg, már azon gondolkodom, hogy mit is főzzek.? Valamilyen ragu levest gondoltam, de, hogy utána mit, na azt még nem álmodtam meg. Süteményről is csak kósza gondolatom van. Kinek van valami jó ötlete?

    Ma kicsivel már jobb volt az idő, esni nem esett, de a napocska sem iparkodott nagyon.
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...
    zsozso577,
    tényleg szégyellem magamat, mert teljesen el van felejtve ez a két termék.A tojáspuncsot meg is találtam, de a sajtgolyót azt nem, ha még kisegitenél vele, nagyon megköszönném.Nem találom....
     
  12. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit...igen...ma sikeres volt az üveg behelyezése. Pillanatok alatt megcsinálták
    Most már jöhet a festés.

    Ági....én is szeretem a túrós palacsintát....nálunk nagyon sűrűn van....és a túrós a sláger!


    Szia Marika.

    Lehet, hogy akkor neked nincs meg a receptje?
    Egyébként a pékműhely első szintjén lehet előállítani.
    Ám...ha nem tudod előállítani...nagyon szívesen küldök neked...ha megírod a farmnevedet.
    Vagy???....ez a farmneved is?
     
  13. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó hajnalfelét mindenkinek!

    Tegnap hazahozott a fiam a Csücsök fővárosából, Ödenburgból. Ott voltam röpke négy hetet, de minek? Jó hónapja rácsörögtem a Rehabra, (Rehabilitációs Gyógyközpont), lehet-e már menni, s ha igen, mikor, milyen feltételekkel, stb. - Még 2019-ben beadtam igénylésemet oda, kardiológiai szakorvosi ajánlattal alátámasztva. Azon év vége felé érdeklődtem, de kiderült, hogy az ágyszámot csökkentették, ezért nem évente, hanem kétévente lehet csak menni. Mivel az előző évben (2018 ) kétszer is voltam ott, két beavatkozást/műtétet követően, ezért a 2019-s év kiesett. No majd jövőre! De jött az a drága Covid-19 és annyi lett, szigorú feltételekkel lehetett csak bekerülni, az ilyen "maszek" utógondozás, rehabilitáció nem volt lehetséges, csak azok fekhettek be, akiknek friss műtétjük volt. Idén már nincs pandémia (állítólag), ezért felhívtam a kardiológiai osztályt, hogy MOST már lehet-e menni vagy sem? A válasz az volt, hogy lehet, de a csökkentett ágyszámot is csökkentették újfent, ezért még hosszabb lett az a várólista. Némi bájcsevegést követően közölték, hogy ha - esetleg - vállalom azt, hogy ők szólnak ÉS én napokon belül odaviharzok, akkor, esetleg, talán lesz rá lehetőség valamikor. Gondolkodás nélkül rábólintottam, (feleségem őméltóságának fejbólogatása után),hogy rendben, vállalom. Mert ha nem, akkor kis esély lesz arra, hogy be is hívjanak belátható időn belül.

    Arra azért nem számítottam, hogy még egy hét sem telik el és már ugranom is kell. Na ja! Ők füttyentenek, én meg ugrok. Péntek délben csörgött a vonalas telefon, szerdán tíz óra előtt ott is voltam felcuccolva a recepción. Mindez értelemszerűen húsvét előtt. 1976-ban kötöttük össze életünket eccem feleségemmel, s ez volt az első, külön töltött húsvétunk. Nem voltam elragadtatva, meg nem is láthattam élőben a család többi tagját. Tableten ugyan lehetett Skype-t használni, de az ottani, betegek részére biztosított internetelérés pontosan olyan volt, mint a mesében. Hol volt, hol nem volt. De inkább nem volt. Maradt a telefon, azon keresztül tartottam a kapcsolatot feleségemmel. Már a második héten mondtam neki, hogy többet beszélünk egymással így, egymástól messze, mint otthon a lakásban, egymást kerülgetve. Naponta négy-hat beszélgetés zajlott le. Általában 20-30 perc per hívás. Ennyit én nem beszélek vele otthon, az biztos. Ő ugyan tud beszélni sokat is, de mivel szelektív hallásom van, nem mindig hallom meg, hogy mit mond.

    A tortúrák felénél tartottam, mikor - bár cukros-epés diétára fogtak - belobbant az epém. Azon csodálkoztam, hogy adják reggel meg ha hideg vacsora van, este is, a kígyóuborka szeleteket, helyette a negyedelt, felezett paradicsomokat, de nem értettem. Ezeket, továbbá a retket, zöldpaprikát a téli, tavaszi hónapokban messzire elkerülöm, mert az én epém felettébb rossz viszonyt tart velük, s ha mégis eszek ilyent, akkor az epém bánja. Illetve pontosan ÉN, mert jön az eperoham. Majd, ha jön a nyár, lehet enni ilyent is, de hozzá kell szoktatnom magamat. Először vékony szelet paprika, kicsi retek, majd szélesebb paprika, nagyobb retkecske, a végén már ehetem a teljes csőnyi paprikát, paradicsomot is. De most még csak tavasz elején jártunk. Azt hittem, az ottaniak jó szakemberek, tudják, hogy mit, mikor, minek, már ami az epét illeti. Amikor jeleztem a nővérkéknek, hogy bevenném azokat a cseppeket, amit otthonról hoztam magammal - és be is mutattam nekik érkezésemkor, - heves tiltakozást váltott ki belőlük. Nem és nem, csak akkor, ha majd az orvos is rábólint. Előkerült, megbeszéltük, rábólintott. Amikor megérdeklődte, hogy MITŐL lett a gyulladás, én marha mondtam, hogy itt adtak paradicsomot és uborkát is, s én biz, héjuk eltávolítása után, meg is ettem. Kiakadt, hogyan mertek adni epésnek paradicsomot, mert azt nem szabad. Szól is nekik telefonon, hogy ezt nem lehet. Én csak vonogattam a vállam, mert ha az illetékes szakemberek szerint lehet, akkor biztosan én is ehetem. Én ártatlan vagyok ebben az ügyben, mint a ma született bárány. Hát nem! Másnap felkeresett a főfő etetési szakember, s elmagyarázta, hogy ők ugyan leteszik a tányérra az ilyen zöldségeket, de azokat nem KELL megenni, mindenki válogassa ki, mit bír az epéje. Ne akarjam rátolni az én felelősségemet másokra. Rájuk meg főként ne. Hm! ... Khm!!! Hogy is van ez? Kiteszik s én meg válogassak? ... Akkor ennyi erővel odatehetnék egyszerre ebédre a Csülök pékné módra, a Bakonyi sertésborda és a Kolozsvári töltött káposzta nevű (egyébként nagyon finom, s szeretett) ételeket is. Aztán a kedves vendég meg kiválogatja, hogy mit egyen belőlük, esetleg helyettük választ párolt rizst vagy főtt krumplit. De akkor MIÉRT nevezik egyáltalán diétás étrendnek? A hátralévő időben ételeim elegendőek voltak, de kissé egyhangúak. Nem reklamáltam, hisz nekem fájt az epém, nem nekik. Az éttermi dolgozók tőlük telhetően minden megtettek, s ezért köszönet nekik. De amikor hazajöttem, tegnap este, a vacsorám zsíros kenyér volt karikára vágott hagymával. Hogy milyen jól esett az az otthoni zsíros kenyér! Jobb, mint bármi más másutt.

    Az epevillongás elején tartottam, mikor jött az idősebbik fiam a feleségével s a világ egyik, a fiatalabbik legjobb nőjével látogatóba. Ott aludtak a várkerületben két éjjel. Péntek késő délután megbeszéltük a szanatórium melletti játszótéren, mit is csináljunk közösen másnap. Mi csevegtünk, a kicsi meg "sportolt". Játékra fel, játékról le. Mindenféle testedző izére fel, meg le. Bordásfal, nyújtó, láberősítő, comberősítő, s egyéb "kínzóeszközök" kipróbálva. A közös elhatározás, ballagjunk fel a Károly kilátóra. Tengerszint feletti magasság - a kilátótorony alapjánál - 398 méter. Eljött a szombat délelőtt. Először az aszfaltozott út szélén talpaltunk felfelé, de hamarosan inkább az odavezető tanösvényre váltottunk, mert az keskenyebb volt, de nem voltak rajta gépjárművek. Se autó, se motorkerékpár, se cajgli (Gy.k.: kerékpár), csak a gyalogosok. Meg nem aszfalt, hanem földút, fagyökerekkel, kövekkel bőségesen ellátva. Caplattunk felfelé. Én bár elől voltam, de időnként egy-egy kényelmesnek tűnő fa derekát megtámasztottam, nehogy kidőljön az a szerencsétlen, rosszul gyökerezett fa. Végre felértünk a parkolóba, onnan csak gyalog lehetett tovább kapaszkodni, de az már aszfaltozott, keskeny út volt, néha egy-egy drótszamaras is feltűnt, felfelé lassabban, lefelé gyorsabban. Lehet, hogy lefelé bekapcsolták a rakétahajtóművet. A kicsi élvezte, mert a Meseúton mentünk, mindenféle feladatot végrehajtva, - én nem, csak Ő és esetenként apa és anya is - mert az úgy a jó. Nekem elég volt felvonszolnom a testemet, de bezzeg a kicsi! Az még felfelé is futott. Honnan szorult bele ennyi energia? Lefelé könnyebb volt. A rövidebb utat választottuk, de az is földes, köves, fagyökeres volt, néhol kidőlt fa alatt kellet átbújni vagy átlépni. Hát én ugye már hetvenegyet betöltve, nem fickándoztam annyira, de a kicsi ott is kilépett rendesen. Persze néha jött a félrelépés, kőre lépés, gyökérbe rúgás, s az azt követő földön hempergés, gurulás. Ő felpattant, s irány tovább. Ha én tanyázok el, akkor először földrengés lesz, utána meg a feltápászkodás, de az nehéz, ezért inkább lassabban és óvatoskodva ereszkedtem lefelé. Célba értük sikeresen. Másnap ebéd után bementem a nővérekhez, s jeleztem, hogy érzem, hogy meg fog változni az idő, lefelé fog menni a hőmérséklet. Amióta megöregedtem, érzem, ha lefelé megy, de az infarktusok után azt is, ha felfelé settenkedik. Tök mindegy. Fel is érzem, le is érzem. Érdeklődtek, HOGYAN érzem? MIT érzek, s MIVEL. Mondtam, a szívemet fogja gyengéden valaki vagy valami, és néha egy kicsit meg is szorítja. Ilyenkor szoktam feltenni egy tapaszt, az segít. Erre kitört a pánik. Azonnal vérnyomásmérés, azonnal EKG (kétszer is), azonnal telefon az ügyeletes orvosnak. Amíg a doki előkerül, menjek pihenni. Oké, lemegyek a parkba, lecsüccsenek egy padra. Hogy mi? Miii??? Azonnal be a szobába/kórterembe és irány az ágy! Kimentem tőlük és két-három percig beszélgettem egy folyosón lévő házaspárral. A nővérnek valami dolga volt az egyik kórteremben, kijött és bezavart a szobába, mondván semmi terefere, semmi sétafika, hanem sipirc az ágy ÉS FEKVÉS!!! Oszt előkerült az orvos. Behívtak, mentem. Orvos megvizsgált, kedves volt, s én - ismét csak azt a marha jelzőt tudom magamra aggatni, mint eperoham idején tettem - elszóltam magamat, hogy én tegnap felmásztam a kilátóra. Letolt a nővér, mert ha ő megy fel, akkor ő is elfárad, nem csak én, ezt mondta az orvos néni is, de már nem kedveskedve. Megkérdezte, hogy volt-e erre engedélyem. Mondtam, hogy persze, mert még az első nap, az orvosi vizsgálat után a kezelőorvosom odaadta a szanatóriumi belépőt, mehetek bármikor ki és be. Na jó, de a kilátóra kértem külön tőle engedélyt? Miért, kérdeztem vissza, kellett volna? Naná! Én szívbeteg vagyok, azért vagyok ott, ergo a kedves beteg csak ne ugrándozzon, ne akarjon hegyet mászni. Amikor megemlítettem, hogy az öt és féléves unokám felfelé is futott, csak olaj volt a tűzre. Másnap a főfő orvos is pörölt velem. Sok szép jelzővel nem illetett, de egyéb jelzőket azért használt. Egy nap múlva, mikor a vizitáló orvos kérdezte, hogy van-e valami panaszom, válaszoltam, hogy nincs és nem is lesz, mert megtanultam, hogy ha bármi bajom van is, ne szóljak. Abból csak letolás lesz. Mosolygott, de nem szólt semmit. Azért hazajövetel előtt az osztályvezető főorvos megnyugtatott, hogy ha időjárás változásakor fáj is a szívem, azt nem a szívem, hanem az ízületeim okozzák. A szív ezért nem felelős. Megint okosodtam egy kicsit.

    Az, hogy amíg ott voltam, többször volt esős nap, mint az esőtlen, magától értetődő volt. Húsvétkor másfél hét alatt esett több, mint 100 milliméter eső, sőt, húsvétkor még a hó is. De esett előtte is, meg utána is. Szóval időjárásilag élmény voltak azok a hetek. Brrr! Parkban sétálni, esőben tekeregni a városban nem volt kedvem. Nem vagyok hozzászokva a londoni időjáráshoz, hogy majd minden nap esik az eső. A földnek egyébként úgy kellett a sok eső, mint egy falat kenyér. De én nem vagyok föld. Mindegy, már itthon vagyok.

    Ami a lényeg, az elmúlt öt évben a szívem nem romlott, bírom azokat a terheléseket, amit öt éve bírtam. Apropó! Apám is bekerült kórházba, persze nem itt, mert túl nagy falatott nyelt le, az megállt a nyelőcső végénél, nem akart bemenni a gyomorba. Se le, se fel. Öt napon keresztül nyaggatták a nyelőcsövét, mire a beékelődött húsdarabot ki tudták varázsolni. Addig enni nem tudott, inni nem tudott, csak az infúzió volt. Két hétig benntartották. Amikor kijött, a húgomhoz ment. Beszéltem vele. (Kilencvennégy éves lesz a nyár végén.) Mondtam neki, hogy én is itt vagyok a szanatóriumba, de nem baj, csak panaszkodjunk még egymásnak húsz évig. Erre letolt, hogy ne legyek már kishitű! Neki az a plusz húsz év kevés. Mit mondjak. Optimista apám van. :)

    Megyek, teszek fel kávét nejemnek. További szép napot mindenkinek!
     
    Utoljára szerkesztett: 27.4.23
    busika02, -W-595-, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  14. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok!
    zsozso,
    igazad van nem volt meg a recept, potom 100 aranyért meg is vettem.Most már rendben van a tojáspuncs és a sajtgolyó is, és ha szerencsém lesz, egyszer csak bejön az 5-ik virágfestés is.Nagyon szépen köszönöm a segitségedet, ki is fogom próbálni ezt a nullázást, mert nagyon kiváncsivá tett.


    Tihamér,
    nem semmi ami veled előfordult..ám látom utólag már könnyebben fogod fel.2019-ben beadott kérelmed, ahogy látom időben érkezett.......

    Legyen szép a napotok...
     
    Utoljára szerkesztett: 27.4.23
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.
  15. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Tihamér....üdv az Ödenburgi kitérőd után! Nagyon rossz időt fogtál ki....tudom, hogy nem volt más lehetőséged.
    Bár ahogy láttam...a sok esőt elnyelte a föld az erdőben is....nem volt sár...amikor kint voltam.
    Tudod....nem szólj szám......ezt én már régen megtanultam....de nem mindig jön össze....még most sem!;)

    Marika....már 4 db festéssel is tudnál nullázni....bár egy kicsit körülményes.
    Én egyszer régen 3 darabbal próbáltam volna...de nem jött össze...valamit biztosan elszámoltam.;):cry:
    Szóval... van 4 db virágfestés....ahhoz még kell 20 %-t összeszedni.
    Vagy választod a 3 felhőt...de akkor csak 30 percig tudsz nullázni, mert az egyik csak addig él.
    Vagy választod a Húsvéti 2012 felhőt és ahhoz még termékeket 15 % -ban...akkor nyomhatod
    akár 10 órán keresztül...néha ellenőrzöd, hogy valamelyik termék nem járt -e le.

    Az eventet tegnap elkezdtem. Tegnap sokat...nagyon sokat pörgettem....de a kerék nem volt kegyes.
    Igy szolidan ültetek és aratok! Persze egy kicsit bosszú voltam...vagyok! Igy több szuper dolgot kell bevetnem.
    A felhő már talán meglenne...ha játszottam volna...de valahogy nem volt időm....talán ma este....összeszedem magam.
    Gondolkodok, hogy ma pörgessek-e...vagy hagyjam az egészet????....ezt még meglátom.
    Most megyek a konyhába...valami kellene készíteni ebédre.
    Aztán terveztem, hogy délután kimennék...de már megint torlódnak a felhők!
     
    busika02, _Ilona49_, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  16. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Igazán nagyon kedves vagy, hogy ennyit foglalkozol vele, hogy sikerüljön nekem ez a nullázás.Ahogy látom nem fog összejönni, mert a húsvéti felhőm nem tudom melyik évjáratú, de nincs rajta olyan, hogy valami köze lenne az állatokhoz.Tápkeverés a célja és nem más...Tápkeverés a célja és nem más.Sebaj, majd továbbra is maradok a régi rendszeremnél, azért köszönöm....
     
    busika02, _Ilona49_, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia Marika.
    Ilyenkor előveszem a cetlijeimet....és megnézem....így nem teher.
    Ahogy írtam. Húsvét 2015 felhő. Tenyésztési sorban van...ha jól emlkészem és ólakra hat 10 órán keresztül .
    De van még két másik felhő is...amit bevethetsz.
    Szintén a tenyésztési bónuszoknál. Szárnyas ovi...5% ...és 30 perc
    Karnevál királynő 10 % és 1 óra
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Tihamér, üdv, újra közöttünk! No, hát elég jó kis kitérőt tettél! Pihenés, kirándulás és meseösvény, utána meg elmondjuk a doktor bácsinak, meg a nővérkének és jön az ejnye-bejnye. Gondolom utána aztán nem nagyon tudtak kihúzni belőled semmiféle információt, mert nem akartál újabb megrovást. Meg kell tanulnunk, hogy néha jobb hallgatni, mint elmondani az igazat. (sajnos..) Lényegében azért biztos, hogy jót tett a szanatóriumi pihenés az egészségednek és ez a fontos! Az már csak hab a tortán, hogy meglátogatott a családod és a nejeddel is többet beszéltél, mintha otthon lettél volna. :)

    Lányok, 3 virágfestésem van, kivárom, hogy legyen öt és akkor majd jöhet a 0 percezés az állatokkal. Nem kizárt, hogy 3 év múlva lesz. Ráérek, csak az állataim nem szaporodnak gyorsan így.

    Sűrű napjaim vannak, délelőtt is menés, délután is.
    Event jól halad, hála a pörgetett bónuszoknak! :) Már elkezdtem a játékot, de igen lassan lehet haladni. A felhőig ma ellépegetek, azután meg ahogy az időm engedi.
     
    henrietta1223, busika02, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  19. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kivánok!

    Cudar egy idő van felénk,korábban próbálkoztam azzal, hogy elzárom a fűtést, de nagyon rosszul tettem, mert bizony újra vissza kellett állitani.Komolyan hűvös volt a lakás estefelé.Holnapra terveztünk egy dunai halazást, de azt gondolom, hogy a hűvös időre való tekintettel valószínűleg elmarad.

    Judit,
    a kérdésedre visszatérve a sütemény ötletre, mit szólnál egy jó kis sárgarépa sütire.Könnyű, hamar meg is van, én legutóbb példának okáért lekvárral töltöttem meg és nem hiányzott a mascarpone krém.
    Gratulálok a gyopárosvölgyi 18.szinthez, igazán ügyes vagy, nem kis teljesítmény.
    Ági,
    az "alkatrészeim" nekem is csak a rossz időt jelzik, de azt nagyon.A lábam a derekam a gerincem, juj nem is sorolom tovább.Egyébként is, olvastam a minap egy cikket egy hölgy tollából, akitől megkérdezte valaki, hogy" Milyen érzés öregnek lenni?"

    Ha soknak táljátok, amit irtam, görgessétek le a végére, és kész.

    Most mosolygom, mert elmentem megnézni az öreg szó szinónimáit.

    molyrágta, ócska, ósdi, idejétmúlt, elavult, régi, antik, ódon, ó, ősi, avítt, avatag, ódivatú, porlepte, ősrégi, divatjamúlt, korszerűtlen, ókori, archaikus, vén, hajdani, ásatag, valamikori, letűnt, ezeréves, veterán
    agg, aggastyán, koros, vén, idős, matuzsálem, idősödő, korosodó, éltes, szépkorú, hajlott korú, vénséges, megélt korú.

    Vannak ebben kedvesebb és kevésbé kedves megnyilvánulások is.De szerintem az a kérdés, hogy ki és mikor érzi magát öregnek.Az, hogy az idő múlik, az tény, de nem biztos, hogy ha nem fáj semmi, akkor nem vagyunk fittek és tettre készek.Az is egy másik dolog, hogy a tükör mit mutat, hiszen vannak jobb és kevésbé jó napjai az embernek.
    Ha itt az ismerősök között körülnézek, csupa tettre kész ember van, velem együtt persze.Ki törődik azzal, hogy elmúlt az idő és nem vagyunk már a fiatalok között, de voltunk és már megéltünk egy olyan kort, amire büszkék lehetünk, hiszen megharcoltunk érte.Az, hogy néhol vannak egy kis súlyfeleslegek, bizony előfordulhat az is, mert miért vonjunk el magunktól néha egy egy jobb és kívánatosabb falatot,jó nem csak falatról lehet szó, ünnepekkor, vagy, egyáltalán,......
    Az hogy már a bikinit meghagyjuk a fiataloknak?Igen, mert az egyberészes még melegit is...........S lehet hogy a hajunk már nem a régi fényében és szinében ragyog?Na és, ha ősz, én például már elég régen viselem a fehér szint, de bevallom, hogy szeretem is. Aki pedig marad a szines hajnál, hát jól is teszi, hiszen azt szokta meg.S viselje is büszkén, bevallom azért a rózsaszin és a kék kicsit megmosolyogtat, de ha viseli és birja, háááát tegye.
    A minap a buszra felszállt egy hölgy alig valamivel kevesebb lehetett mint én, és a hóna alatt volt a rollere.Azt gondoltam, hogy vajon hová viszi, mert az hogy közlekedési eszközként használja kicsit kételkedtem benne.De még az is lehet, hogy én tévedtem.Halkan megsúgom nagyon szeretném kipróbálni én is ezt az elektromos rollert, de nem merem!!!!!!!!!!

    Hogy miért irtam le ezeket a gondolatokat?Azért, mert én szeretek "öreg " lenni na jó szépkorú, mert sokkal bölcsebb lettem , szabadabb, azt csinálok amit akarok, és amit lehet,és én már megéltem ezt a kort, amiért megdolgoztam nem is kicsit.....Az hogy az arcom már nem olyan feszes,vagyis vannak ráncaim, na és? Ki figyel arra, amikor én mosolygom az emberekre, és nem mogorván tekintek rájuk.Hiszen az nem kerül semmibe!!!!!!!!!!

    Legyen szép és vidám a napotok.... a mosoly...
     
    -W-595-, busika02, Othep és 4 más kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, nem görgettem, olvastam! Köszönöm, jót mosolyogtam! :)
    Köszönöm, a répatorta nálam nem nyerő. A répa a levesbe kerül nálam és nem a süteménybe. Tudom, hogy sokan szeretik, bizonyára finom is, de nekem nem jön be.

    Tegnap este társasoztam és bizony jó sok időbe telt. A válaszokat már megtanultam, így azzal már időt nem töltök, hogy keressem a választ, de így is jól eltelt az idő. Nem panaszkodom, csak leírtam, mert most tetszenek a kiváltható nyeremények. A felhő és egy mamut kiváltva és most majd kezdem újra a társasozást és reményeim szerint jön a második mamut is.

    A csevegőben bizonyára olvastátok, hogy hol rejtőzködnek értékes ajándékok, pl. a Piccolo, ppörgetés..

    Ma is sűrű volt a napom, sokat voltam kint is a kertben. Jó volt, bár a mellény még kellett, de a napocska barátságossá tette a napot!
     
    henrietta1223, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  21. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó estét mindenkinek!

    Letelt ez a három nap. Csütörtökön szólt a fiunk, hogy szombat este érkeznek, vasárnap későn mennek majd haza. Akkor elkezdtük begyűjteni azokat, ami kellettek a vendéglátáshoz. A végére maradtak a gyümölcsök. Este megjöttek. Ettünk, ittunk és természetesen játszottunk is, mert a mamával és a papával muszáj játszani. Este én előbb aludtam el, mint a kicsi. Felébredtem a szokott időben - fél háromkor -, de csak fél négykor mentem ki főzni kávét. Ha már ott vagyok, megcsináltam a párolt rizst meg a főtt krumplit is. Beloptam magamat csendben, mert a feleségem is meg a kicsi is aludt még. Negyed hatkor nejem is felpillantott. Kicsit ébredezett, majd kimentünk és feltettük az ebédre a "gazdag" levest. Ez attól gazdag, hogy a darabolt pipin kívül mindenféle zöldség került bele, még szárzeller és kukorica is. Én nekiálltam a brassóinak, feleségem meg a tarhonya megfőzésének, mert tarhonya nélkül a kicsinek nem ebéd az ebéd. Ha a mama finomat akar főzni, akkor tarhonya a köret. Én még csináltam három fő részére sütőtökből pürélevest. A kicsi és az anyukája a sok zöldséggel készített leves helyett azt akartak enni. Maradt még szombatról pár szelet rántott ponty is, amit a nagyobbik unokánk fogott húsvét előtti szombaton. A fiunkkal fogtak három pontyot - mind méretes volt - abból a legkisebb idemászott megpucolva, kifilézve. Én akkor a Csücsökben éldegéltem, a pontyok hajkurászásában nem vettem részt, sajnos. Végeztünk a főzéssel korán és hármasban elmentünk kerekezni a Kiserdő melletti kerékpárúton, elsurrantunk a Lajtáig. Közben be kellett nézni az erdőbe is, mert hátha megint lát a kicsi őzikét. De oda persze gyalog, mert az őzike megijedhet és elfut idő előtt. Persze őzike sem volt. Se másféle négylábú vadállat, csak szárnyasok, meg pókok. A hálójuk csillogott a harmattól, könnyű volt észrevenni. Aztán hazamentünk és ebédeltünk. Én elpilledtem a semmittevésben és mosogatás után a szőnyegpadlón megágyaztam magamnak és alukáltam 20-25 percet. A többiek meg ették a süleményeket, azok meg engem nem érdekeltek. Aztán megint csak társasoztunk, lufiztunk és a kicsi a mamával bújócskát játszott. Elég macerás úgy elbújni egy kétszobás panellakásban, hogy a feleségem ne vegye észre, mert hamar megtalálni nem szerencsés. A feleségem rutinos ebben, akkor sem veszi észre - szándékosan - ha épp a szeme láttára fut elbújni új helyre a kicsi. A nagyobbik unokával már megedződött. Hazamentek öt óra körül, mi meg nekiálltunk elkészíteni a szobát a lefekvéshez. A számítógéphez csak most lett időm leülni. Holnap kipihenjük a mai napot. Főzni nem kell, maradt maradék. Este se engemet, se feleségemet nem kell majd ringatni az alváshoz.

    Jó éjt mindenkinek!
     
    henrietta1223, -W-595-, busika02 és 4 más kedveli ezt.