Visszajelzés Gyógynövények kirakója csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 26.2.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Ananke

    Ananke Rutinos

    Egyetértek! Rózsám annyi van, hogy még a 70-hez is be tudnám tenni, de a közbe eső bogyók nincsenek. Csalódott vagyok a sok rászórt mindenért:oops:
     
  2. bakosagi54

    bakosagi54 Rutinos

    nekem 220 bogyó hiányzik.reggel 4-óta hiába kattogtatok. lemondok inkább az eventről
     
    osztrak12, DevilMókus, cili53 és 3 más kedveli ezt.
  3. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Sziasztok!
    Most ez a piac eléggé nem jól megy. Részben azért, mert nem lehet felverni az árat, amiért ugye megérte volna beáldozni dolgokat a sok termés érdekében, részben pedig azért, mert eléggé korlátozott számban lehet hozzájutni a magokhoz. A plusz játékok pedig túl kevés magot adnak ahhoz, hogy alacsony árért dolgozzanak vele az emberek. Sajnos nem sok jó lett abból, hogy változtattak ezen az eventen is, de itt manapság mindig ez van, így ehhez kell alkalmazkodni. Ennél az eventnél tényleg tervezni kellett, és számolni, hogy minél több növényt kapj a magokból. Illetve a felröpi gyűjtése is alapos tervezést igényelt, így aki normál ütemben akarta csinálni ezt az eventet, annak nem igazán sikerült kivitelezni.
    Mindenkinek szorítok, hogy sikerüljön befejezni, a 30-as piacra pakolok ki egazt, amennyim van.
     
    DevilMókus, cili53, Atrivikó és 2 más kedveli ezt.
  4. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    40-esre teszek ki 266 völgyi rózsát. Remélem valakiknek segít!
     
  5. Anna051955

    Anna051955 Haladó

    Sziasztok! A 4. vágányra rakok ki eventgazokat, akinek szüksége van rá , figyeljen, Anna.:)
     
  6. cili53

    cili53 Fórumelemző

    Szia!
    Az én piacomon van kínálat bár az ára elég magas!


    [​IMG]
     
    osztrak12, gretike1021, terike65 és 3 más kedveli ezt.
  7. bakosagi54

    bakosagi54 Rutinos

    valaki mondja meg hogy lehet vásárolni,mert mikor mutatja hogy van rá kattintok és kiirja hogy már elkelt.állitólag a 16 piacon vagyok
     
  8. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Hanyas piac ez? Jól feltolták az árat. Így nem csoda, hogy van egaz a piacon.
    Igazi csapatmunka eredménye lehet, és már az első naptól kezdve rakhatták ki őket a piacra, ha ennyire magas áron van most. Az én piacomon a szúrós gomba a 10ezret sem éri el.
     
    osztrak12, terike65, cili53 és 2 más kedveli ezt.
  9. juliannakoczkas

    juliannakoczkas Fórum hercege

    Szia :)
    Jó a piacod!
    A 31-es piac ehhez képest óvodás! Nincs is gaz, én pakolgatok ki, de itt nem sikerült az árakat értelmes szintre felhozni :(
     
    osztrak12, gretike1021, terike65 és 2 más kedveli ezt.
  10. erikank61

    erikank61 Járnitanuló

    honnan tudom meg melyik piacon vagyok ?
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  11. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Az event kész!!!!!!!!!!! Reggel 6 óra óta nyomom a piacot!!!!!!!!!!!!!!;)Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Álmomba ne jöjjön elő az ilyen event!!:)Ebéd és utána a nyakamba veszem a két makkámat és alszom!!
     
    Atrivikó, osztrak12, Mica67 és 6 más kedveli ezt.
  12. Mókusoktanyája

    Mókusoktanyája Utánpótlás-írogató

    Nekem is most lett kész:)
    Köszönöm azoknak a játékostársaimnak, akik nem egyesével tettek eventnövényt a piacra:)
     
    osztrak12, Mica67, Puszpang és 4 más kedveli ezt.
  13. Puszpang

    Puszpang Rutinos

    Nézd meg az 578-as hozzászólást!
     
  14. cili53

    cili53 Fórumelemző

    Szia!
    01-es piac!
    Szia!
    Elég jó piac , bár itt mindenek elég magas az ára:)
     
    osztrak12, gretike1021 és terike65 kedveli ezt.
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Bocs, hogy magamat idézem, de nem akartam már beleírni; és van egy technikai jellegű kiegészítésem a mondandómhoz.
    Tegyük fel, hogy saguaroval vártam az eventet, és az 532 földről kaptam 240 felröpit.
    Zárójel. Ha felröpizünk, és problémát jelent a felröpi, akkor teljes tarolás van! De ez ugye magától értetődő... Zárójel bezárva.
    Ez azt jelenti, hogy kevesebb, mint a fele föld adott röpit egy 24 órás növénynél. Mire következtethetünk ebből? Hogy 1x1-en egy kb. 50 órás növény adná egy az egyben (ha lenne), 1x2-n egy 25 órás, 2x2-n pedig egy 12-13 órás. (Komforton csak nullázva érdemes felröpizni, mert a négyszeres érésidő mellé kb. kétszeres felreppenési esély társul ugyanannál a növénynél; így pedig nem hatékony a felröpizés.)
    Természetesen a nagy szórás miatt egy aratásból nem lehet bombabiztos következtetéseket levonni - és most nagyon finoman fogalmaztam -, így a fenti számolgatás csak egy körülbelüli iránymutatásnak jó. De egy hatnapos eventen az első néhány hosszabb érésű növény aratása már jobb támpontot ad.

    A fenti számok figyelembe vételével a következőket mondhatjuk (még egyszer hangsúlyozom: erős fenntartásokkal...):
    Fák. A 20 fák arányosan kb. 200 felröpit adnak, de csak naponta egyszer arathatók. KK turbótrágyával napi kétszer, de ehhez nagyon sok turbótrágya kell, ami eventről eventre nem pótolható. A 12 órás XXL-es fák napi kétszer arathatók, és olyan 120 felröpi várható tőlük.
    Állatok. A 12-13 órás ólak ideje levihető rendszeresen 8 óra alá, így napi 3-szor arathatóak. 113 tehető ki, így napi 340 felröpi várható; de ugyanennyi táp ellenében, ami a Bahán azért probléma a hosszú keverési idő miatt. Ha nappalra 5 óránként aratható 8 órás ólakat teszünk ki, akkor a napközbeni 3 aratás kb. 3x75, az éjjeli 12 órás 113 felröpit adhat, azaz összesen egy nap alatt 340-et. Ugyanott vagyunk... Ha naponta kétszer akarunk csak aratni, válasszunk inkább növényt.
    Növények. Napi két aratással mehet a 19 órás sisakbab. 1x2-be tenném először, majd ha minden föld ad röpit, akkor áttérnék 1x1-re. Ha viszont csak kb. 40%-ban kapunk röpit belőle, akkor 2x2-re. 1x2-n a várható röpimennyiség olyan 190 körül lehet aratásonként (253 db 1x2 fér el a Baha területeken), azaz naponta 380.
    Napi 3 aratással belefér a habanero paprika. Szintén 1x2-vel indítanék, a várható röpi 140 körül lehet, vagyis naponta 420.
    Napi négy aratással nappalra mondjuk 3 kör tündérrózsa 2x2-ben (várható röpi kb. 3x70), majd éjszakára sisakbab 1x2-be. Összesen kb 400 röpi naponta.

    Látható, hogy nem kell arra törekednünk, hogy minden aratásunk 100%-ban röpit adjon, de ha kihasználjuk az időt, akkor a sokféle módszer nagyjából hasonló röpiszámokat eredményez. A lényeg az, hogy ne punnyadjon a növény/állat learatatlanul, igazítsuk az időnkhöz, amit ültetünk.
    Ha szupertrágyázunk, akkor viszont már más a helyzet. Mivel nincs olyan növény, ami 1x1-ben vagy 1x2-ben egy az egyben adná a röpit, 2x2-t válasszunk. A 12 órás guarana 2:04 alatt érik be, de a 14 órás habanero paprika 1:54 alatt - általában is a Bahán a zöldségekkel érdemes dolgozni.

    Más a helyzet, ha van sok Pannink. A fenti arányosítás és gondolatmenet akkor is működik, de alacsonyabb érésidejű növényekkel/állatokkal lehet felröpizni. Mint fentebb írtam, nálam az egymagvú, ami alig hosszabb a habanero paprikánál, már 1x2-ben is egy az egyben adta a röpiket, így én azt ültettem.

    Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a felröpik szórása nagyon nagy lehet! Egy-egy aratás eredményét csak korlátozottan szabad általánosítani, de folyamatosan figyelve lehet hatékony módszert találni.
     
    maszilva, Gio, Vadóc és 6 más kedveli ezt.
  16. moosbeer

    moosbeer Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Megoldottam az összes jobb oldali feladatot (megvan a zerge karám is). Viszont a felhőre nem tudom kirakni a tematikus elemeket, azt írja a dekoráció nincs az eszköztáramban. :( Mi lehet a gond?
     
    osztrak12 és juliannakoczkas kedveli ezt.
  17. juliannakoczkas

    juliannakoczkas Fórum hercege

    Szia :)
    Előbb rakd ki őket területre, aztán ha elvesztik a + tulajdonságukat/aratható/, akkor tudod felrakni a felhőre.
     
    osztrak12 és moosbeer kedveli ezt.
  18. Sziguska

    Sziguska Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Az utolsó 100 szúrós gombát sikerült levadásznom a piacon és így KÉSZ az event!:D
    Most a játék abszolút nem volt kellemes időtöltés, a tegnapi chrome problémától öregedtem egy pár évet.
    És ez a szerencse faktoros vetőmag kiosztás se volt a kedvencem. o_O
     
    osztrak12 és juliannakoczkas kedveli ezt.
  19. moosbeer

    moosbeer Utánpótlás-írogató

    Köszönöm! Sajnos nem volt időm elmerülni az event ismertetőbe, köszi a gyors választ! :)
     
    juliannakoczkas kedveli ezt.
  20. lenoxa

    lenoxa Aktív író

    Nekem az óra azt mutatja, hogy még 2 óra 40 perc van hátra az eventből. Nem 14 óráig tart?
     
    osztrak12 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.