Visszajelzés Gyógynövények rejtélye 3. csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 12.6.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Én szeretem csinálni, még ha esetleg a végén nem is teljesen sikerül (tudod a játék öröme;)) Nekem nem túlzottan buzog a kereskedő vénám, csak időnként piacozok:D
     
    Kuzdern, Ananke, heureca3 és 3 más kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Én is fákkal várom az eventet. A tölgyön kiváltottam a fafellendülés rúnákat, így a 20 órás fák 18:00 alatt érnek be. Kiteszem őket este 8-kor, így pont beérnek holnap 2-re, az eventkezdésre. Mivel vannak pannijaim, így a számuknak megfelelő 1x1-es földet is kiteszek minden területre, amire hortenzia vagy gyékény, vagy valami hasonló megy. (Különösen utálom a fáknál használni a pannikat, mert nem kezelhető géppel a helyzet.)
    Kettőkor aratom a fákat, és egy körre kiteszek sárga nyúl, vagy sima lúdólakat. Úgy időzítem, hogy 18:00-ra beérjenek.
    6 - negyed 7 körül még egy kör fát teszek ki, ezúttal ráteszem a KacsaKata turbótrágyát; így pont beérik másnap reggel 6-ra, amikor felkelek aratni. Reggel nullázok, egyensúlyba hozom a felröpiket, és lejátszom az első adag minijátékot, majd elültetem az első adag növényt.
    A továbbiakat attól teszem függővé, hogy a fák és az ólak hogyan muzsikáltak felröpiügyileg.
    Ha nem lenne lehetőségem nullázni, akkor az első fás kört követően hosszú érésű növényt ültetnék úgy, hogy másnap reggelre érjen be. Nemesítés nélkül, csak vízzel és trágyával 22 óra körüli növény is belefér az időbe. Mivel vannak nemesítéseim, így az egy kör ólazás után is elültethetek pl. macskagyökeret, úgy is beérik reggel 6-ra.
    Addigra valószínűleg lesznek tapasztalatok, hogyan adják a felröpit az ólak, a fák és a növények, így aszerint lehet továbbmenni. Korábban az volt az észrevétel többektől is, hogy a 8 órás ólak (majdnem) egy az egyben adják a röpit; pl. a kacsa vagy az egér. Ki kell kísérletezni, kinél mi az elégséges; az időbeosztásunk, a legenda, pannik, ólakra ható időbónuszok, rendelkezésre álló ólak és tápok, stb. függvényében.
     
    Beus85, MamaMeseKertje, Vadóc és 32 más kedveli ezt.
  3. k.a.t.i

    k.a.t.i Fórum biztosa

    Hmmm ismét itt a kaszálós event :) előzőben 4 milliárd csp-t árultam ki :)
    Azt hiszem most felhasználom az összegyűjtött 500 party pörgetést majd :) ez az event tetszik :)
     
    furmint111, Benedek75, Lejlocska és 6 más kedveli ezt.
  4. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia! A piac szerintem azoknak szól itt ,akiknek hosszú távú céljaik vannak, mert sok csp-t lehet keresnio_O;), de a felhők és az event megoldásához nem kell .o_O
    A megfelelő számú röpikkel és a jól időzített aratatásokkal a növény" eddig" megoldható volt:music:o_OxD
    Pld a leghosszabb érésű magokkal ültettem tele a területeket / mindet/, majd a rövidebbeket sorendbe gyorsítva a bonuszok ható ideje alatt, majd röpizés és aztán ismét ugyanez..o_O;)
     
    Kuzdern, Fatther, stellácska26 és 3 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Kívánom Neked, hogy ezúttal is hasonlóan kasszírozhass! Ugyanakkor a magánvéleményem szerint nem fognak megint annyira elszabadulni az árak, mint legutóbb. Biztos, hogy nagyon szépen lehet majd keresni, de nem annyit.
    1. A felhők felejtősek. Februárban terménybónuszos felhő volt, most csak TP-s. Ugyanez áll a nyereményekre. Van ugyan a listában 30 FA, meg egy növénybevételi bónusz, de ezenkívül semmi extra.
    2. Az előző eventből sokan fognak okulni, sokan akarnak belőle meggazdagodni.
    Vagyis kevesebben akarnak majd eventezni (kisebb kereslet), és többen akarnak majd árulni (nagyobb kínálat).
     
    barbi021951, Gio, Maryanne1 és 24 más kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    A felhőkkel és a piaccal kapcsolatos véleményedet osztom, ezek a felhők a gyűjtőknek valók. Eventezni fogok, mert élvezem ezt a mechanikájú eventet, de a piacért nem termelek, ha minden igaz. A többit majd meglátom menet közben :)
    Az előző ilyent is ólakkal vártam és vittem végig. A felröpiket jól adta, jó volt, nálam bevált. Az ólak szélére tettem fákat és a tölgyesben végig otthagytam a mamutokat. Ez a tervem most is. A növényeknél pedig, ha az egaz és az ólak nem adnak eleget jöhet még mellé a krókusz.
     
    barbi021951, Gio, Vadóc és 12 más kedveli ezt.
  7. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia! Sajnos a felhők valóban nem a legjobbak, főleg az érdekes hogy a tp bónusz mindenféle növényre hat:music:,de a virágra leginkább .:eek::music:
    Valóban az előző ilyen eventnek jobb volt az ajándék része...o_O
    Mindenesetre hogy ez összefügésbe lesz-e az árakkal az az eddigi" event / hasznoság "alapján nem biztos szerintem, de majd kiderül.;)xD
     
    Kuzdern, heureca3, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  8. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Kedves @Leho69!
    Láttam az írásodat, és idézték is (még ha törölted is).

    Megfelelően írtam le az írásomat!
    • Fákból jön üveg és ólakból... 2x2 helyér 4 fa megy! Egy 2x2 helyére 1 ól! gondolom 3-4 üveg jobb mint 1 üveg nem?
    • Enyves pedig növényekből, ólakból. Ezt is megfelelően írtam le...
      • ólakból mindkettő...
    Szóval miről is beszélek? Arról ami az event, és az ismertetőben van!

    "az elültetett magok aratásakor jön enyves" " így fákkal érdemes várni az eventet." azért érdemes várni így, mivel abból üveg jön, ami nehezebben szerezhető!

    Nem értem...
     
    Kuzdern, Anulu73, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  9. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia!
    Engem is az fog vissza, hogy a tp nem üzlet már nekem.
    Nagyon kevés a felhő, s ennyiért nem fogok kincset keresni. Ezt a keresést úgy sem szeretem, mert ha teljes pontot szeretnék, sok időt vesz el a csiki-csuki. Csak tökölés az egész, semmi más. Kevesebb pont a maxnál nekem pedig nem elég, vagy teljes, vagy semmi. Nem szeretek több enövényt ültetni a kelleténél.
    Tényleg a két legértékesebb dolog a kaphatók közül, amit írtál. Annyiért meg nem sok értelme van enövényezni.
    Szerintem most én is inkább a gazdakörikre, pajtára gyúrok. Esetleg a bahára kiteszem a csp, tp -t adó felhalmozott kütyüjeimet. 12-13 nap kb még lejárnak, szerintem 1 területet most érdemes beáldozni, mert nem kell a trágya most. Sőt a ládából jövők elég sokat adnak, ha kell.

    Tegnap jöttem rá, hogy több száz Tavaszi koszorúm, Cukkinis tortám, Húsvéti lekvárom van, tehát évekig tudom finanszírozni a tp-imet, ha úgy van kedvem. Még jobban is, mint amennyit a felhő ad. S csak nem gondolják, hogy mindig a felhő leérésének figyelembe vételével ültetek?! Nem is bírom figyelemmel már. Ritkán van, hogy pont minden összejön, amúgy a tp mennyisége sokadlagos :)

    Ja most nem pont, vagy akármi, hanem gynövényes láda jön. :D Mind1, egykutya :D
     
    Utoljára szerkesztett: 12.6.19
    Csabigazda, Fatther, stellácska26 és 6 más kedveli ezt.
  10. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia ! Bocsi a választ néztem, és belekeveredtem:wuerg:
    Töröltem a hsz-t kicsit elkapkodtam:oops:.
    Egyébként én olyan 50%-50% arányban megosztom a fákat az állatókkal /óvatosan/;)
    Majd növényeket és 8h állatokat tervezek vegyesen a kezdő röpi alapján, magokat majd ha elég sok lesz akkor...;):p
     
    barbi021951, Vadóc, Evita-55 és 5 más kedveli ezt.
  11. zebraful

    zebraful Fórumelemző

    Sziasztok!
    Nagy hülyeséget kérdezek: Szombat reggelig be lehet fejezni, vagy engedjem el? Mindenre van növelőm : eventnövény, 200%
    Pannik.... csak reménykedek, vagy kérjem el az unokám laptopját.. ?
     
    Gio, Vadóc, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia :)
    Kicsit ludasnak érzem magam is ebben a kavarcban :), ha így van elnézést kérek érte, de miután én az eventek alatt szoktam pajtát tölteni krókusszal, ezt eleve beterveztem. (Szerintem írtam is, de megnézem) így számomra nem olyan fontos, hogy azonnal sok üvegem legyen, mert biztos vagyok benne hogy hozza a kellő mennyiséget. Reggel még aratom a kedvenc dekorjaimat és utána nálam csak ólaknak jut hely és idő megfelelő gyorsítással.
    Aki nem úgy játszik, mint én neki biztos jobbak és hasznosabbak a fák.. de én nem fogok ezért farmot bontani 20-24 órával előbb (egyetlen eventnél sem szoktam előbb bontani aminek nekiállok már nagyon rég óta) :)
     
    Vadóc, Fatther, sutimami57 és 4 más kedveli ezt.
  13. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Én sem bontok le egy területet sem.Egy terűleten ólak vannak körbe fával.A tölgyesben mamutok és raktárházak+ vagy 30 db fa.Főfarmon általában növények,változtatva ólakkal ha kell trágyát gyüjtenem.Most növényt ültetek rá ,még eldöntöm,hogy melyik 20 órásat.Mostanában mindig elég a felröppenőm pannim 1 db van, de nem is hajtok rá.Ha minden kötél szakad 0 pecezek.
     
    Gio, Kuzdern, -vadocka70- és 6 más kedveli ezt.
  14. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia Gyöngy! Csak a választ néztem nem a hivatkozást, klasszikus hiba kommunikációs tréningeken tanítják.;):p
    Egyébként nekem is eszembe jutott hogy a virágfestés dekorral, és Valentin cseréppel, egy reggeli dekor után ólak, de kényelmesebb ugyanez 14h-kor, mint reggel álmosan..;):p illetve a fák talán több üveget adnak de majd elválik:music:;)
     
  15. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Végre visszaköszön egy szívesen látott event.;)
    Kezdéskor kapunk ajándékba 1 db malomterméket.:)
    Aki csak a felhőig szeretne elmenni annak:
    35 játékra való felröppenőt kell összeszednie.
    Amihez kell: 420 db enyves doboz és 350 db törött üveg
    Aki "végig" szeretné vinni annak 89 játékra való felröppenőt kell összeszednie.
    Amihez kell: 1.068 db enyves doboz és 890 db törött üveg
    Hogy miért is 90? Mert a 90. játékért még termésbónuszt ad után már csak tp növelőt...

    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    csodakert52, Kukackukac, maszilva és 31 más kedveli ezt.
  16. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa

    Szombat reggelig nem látok rá esélyt, én kérném a laptopot
     
    Vadóc, Kuzdern, Fatther és 6 más kedveli ezt.
  17. zebraful

    zebraful Fórumelemző

    Köszönöm, elkértem, most tanulom....:oops:... utazom, plusz csomag! Este készülök: fák ( sok mamut ), sok állat ( manufaktura, vadaskert ) , kevés gyékény, aztán meglátjuk.
     
    Gio, Vadóc, Kuzdern és 8 más kedveli ezt.
  18. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Toma kedves! :)
    Köszönet, hogy megosztottad a taktikádat. :D:inlove:
    Hasonlóan gondoltam én is a fákra helyezve a hangsúlyt a rákészülést és a kezdetet illetően, azzal a különbséggel, hogy nálam a raktárházakból a Manufaktúrák és a Vadaskertek 99% -ban mindig kint vannak event váráskor is és az event ideje alatt is, így azokat most is otthagyom, ellenben van még 5 Füvészkertem is, azokat viszont aratás utáni tereprendezéskor kirakom. :)
    A tölgyes teli van mamutokkal, azok is egészen addig maradnak, amíg nem lesz szükség arra a termőterületre is, mert addig adják a röpit is, meg a szupertrágyát, KK-t, turbót is megösztökélve a farönkhangár áldásos tulajdonságaival ;).
    Azt tudom, hogy múltkor is taktikáznunk kellett az aratásokkal is, hogy a számunkra legkedvezőbben érvényesíteni tudjuk az azonnal induló, + termést adó bónuszok hatását, erre most is kiemelten érdemes figyelni. Idézet az event leírásból:

    "Figyelem!
    A 8., 31., 47. kincskereséskor azonnal induló termésbónuszokat kapunk, ami az eventnövényekre hat.
    A 60., 70., 90. kincskereséskor azonnal induló termésbónuszokat kapunk, ami minden növényre hat.

    (A 14., 22., 65., 80., 100. kincskereséskor azonnal induló tp bónuszt kapunk, ami minden növényre hat.)"
    A másik nagyon lényeges dolog, a kincskereséskor kapható ládák száma:p:
    A lépések számától függően Gyógynövényes ládákat fogunk kapni, amiből ültethető magokat bonthatunk.

    Lépések
    száma
    Nyeremény:
    "Gyógynövényes láda"
    1-29 db
    3-47 db
    5-65 db
    7-93 db
    10 vagy több1 db
    Vagyis, amennyiben 4 keresésből nem találjuk meg a kincses ládikót, akkor új keresést kell indítani. Jó taktikai fogás volt a múltkori ilyen eventnél a kereséskor az is, ha az első rábökésre nem találtam el a kincs helyét, utána nem mindig egy szomszéd cellára mentem az egérrel, hanem + 1-gyel odébb. Ez csak akkor sült el rosszul, ha épp a szomszédban volt a kincs, de akkor meg "visszanyilazott", és 3 -ból lett meg, de nem ment 7 db alá a kapott gyógynövénymagos ládák száma.

    Szia Imi! :)
    Köszi a matekot!
    Ott vagyunk már?! :D:inlove::inlove:


     
    GA-BI-O-Farm, Gio, Vadóc és 14 más kedveli ezt.
  19. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!
    Nagyon nagy tisztelőd vagyok, mert mindíg sokat segítesz az eventekben, rengeteg munkát bele fektetsz egy-egy eventnél hogy számolással, tanácsokkal, táblázatokkal segítsél.

    Viszont az utóbbi eventeknél a felhők hanyagolhatók, a mostani sem ér annyit hogy a felhőért küzdjek.
    Nem szeretem a minijátékos eventeket mert nagyon időt rabló, és sajnos mostanában az ajándékok köszönő viszonyban nincsenek a befektetett munkával. A bp most beállt ezekre a típusú eventekre és ezt sokan akik munka család mellett csinálják sajnos idő hiány miatt nem tudják végig vinni. Sokszor jártam úgy hogy mindenem megvolt, csak időm nem hogy a mini játékokat befejezzem.

    Az előzőnél is kihagytam a lámás eventet, a másikat megcsináltam.


    Most is elkezdtem, de csak mazsolázni fogok a felhő nem cél, a minijátékból annyit fogok játszani amennyi belefér az időmbe.

    Sok sikert mindenkinek aki végig viszi.:)
     
    daszi, Gio, Zsuzsikan és 14 más kedveli ezt.
  20. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    szeretném megkérdezni , hogy milyen méretű földbe célszerű az eventnövényt ültetni ?

    Mert ha jól emlékszem , akkor az előzőeknél a nagy kocka volt a gazdaságosabb , mivel nem ültethető vissza a növény .
    De a pontos számolgatásokra , mér nem emlékszem
     
    Fatther kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.