Visszajelzés Gyógynövények rejtélye 3. csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 12.6.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!
    Köszi hogy segíteni szeretnél, de a második felhőt sem tartom igazán felemelőnek, mert nem szeretem azokat a felhőket amik bizonyos ideig bizonyos dolgokra hatnak.

    Egyébként büntiben vagy hogy törlik a hsz-edet?

    Feltünt valakinek hogy milyen lapos a csevegő?
     
    Evita-55, bendi1121, inanna11 és 2 más kedveli ezt.
  2. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia !

    Inkább lapos legyen, mint a sok hasznavehetlen hsz-k görgetése.
    A nem csinálom az eventet, a felhő sem felemelő, nem gondolnak a dolgozó emberekre stb....
    Lényegében a számomra értékes játékosok már számoltak, event taktikát osztottak meg, és ez a fontos a többi csak rizsa.
     
    Kukackukac, rozo52, genka53 és 8 más kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sziasztok az első ilyen eventet nem csináltam:p
    A második sikerült;)
    Most a harmadiknál ráhajtok a piacra:wuerg:
    Az első felhő nekem kell a másik szerintem felejtős:)Juta vadrózsa fák....ezek lesznek az eventkezdés receptje....
     
    Atali, csio70, Sali~*.* és 3 más kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Mivel most a kapott magokból kell a lehető legnagyobb hozamot kihozni, alapvetően a 2x2 javasolt. De nem mindenáron, ezt ugyanis felülírhatják a következők:
    1. Ha vannak bónuszok, akkor az azokból szerzett többlet több, mint a különféle földek közti eltérés, így ha nem férnénk bele a bónuszok hatóidejébe, jöhetnek a kisebb földek.
    2. Ha valaki sok játékot tervez, és sok magot kell elültetnie, akkor egyszerűen nincs idő az összeset 2x2-ben letermelni.
    3. Figyelembe kell venni a fentiekhez a saját időbeosztásunkat és a háromféle mag érésidejét.

    A kapott bónuszok szempontjából:
    A %-os bónuszok hatóideje alatt a nagyobb földek többet hoznak (növénybevételi bónusz, kerekkerék bónuszok).
    A +1 jellegű bónuszoknak tök mindegy (RACS, Jack, kerekes +1 bónusz, eventnövény betakarítás-növelő, eventben szerezhető termésbónuszok). Egy Jack-nek pl. nem számít a föld: egy maghoz +2 termést fog egy db Jack hozzáadni. Ha több van, egyszerre érdemes használni, hogy egy maghoz a lehető legnagyobb többletet adhassuk hozzá.

    Általánosságban arra kell odafigyelni az event tervezésénél, hogy annyi játékot játsszunk (vagyis annyi felröpiért tegyünk ki állatokat vagy nullázzunk), hogy a szerzett magokat el is tudjuk ültetni.
     
    maszilva, imi010, rozo52 és 16 más kedveli ezt.
  5. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.:)
    Azért lapos a csevegő, mert sokan kiosztásnak veszik a segítséget és a segítők megunták. Egyébként itt sem lehet sokat segíteni, mert mindenkinek más az időbeosztása, más a célja. Ugyanúgy kell várni ezt az is eventet, mint bármelyik másikat, csak el kell olvasni, hogy melyik felreppenő miből jön és már lehet is tervezni. Tudjuk, hogy az Egyvesdoboz növényből és állatból jön, a Törött üveg meg fákból és állatokból, illetve mind a kettő jön tenyésztésből.
    Másfél területre fákat raktam ki, másfél területre hosszú növényt. Kezdés után leszedem és ólazni fogok. Cél: a 31 játék felrepijének gyors megszerzése. Utána egyben lejátszok 30 játékot és elültetem a magokat 2x2-be minden földi jóval. Mielőtt beérne a mag, lejátszom a 31. játékot. Ekkor + 3 maggal fogok aratni. Aki pörget, vagy Jacktól kap valamit, annak még több. De ez csak az én időbeosztásomhoz van számolva, nem biztos hogy másnak is jó, mert erre azért oda kell figyelni.Ez az event odafigyelést igényel a termésbónuszok miatt. Sok sikert.
     
    Kukackukac, imi010, rozo52 és 18 más kedveli ezt.
  6. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Nem akartlak megbántani, de azért a negatív dolgokat is meg lehet szerintem írni. Mindenkinek lehet véleménye ami nem rizsa. Biztosan van sok olyan gazda akinek nem gond hogy ilyen időt rabló eventeket megcsináljanak, de én nem tarozom közéjük.

    Szia Kukori!

    Már nagyon hiányoltalak, de azért azzal nem értek veled egyet hogy sokan kiosztásnak veszik a segítséget, mert én is mindíg ezt várom az event kiírásoknál, szerintem senki nem utasítja vissza a segítséget, főleg ha olyan az event amit érdemes csinálni, de azért már tele van a hócimpőm azzal hogy ha jön egy event akkor csak azt olvasni, hogy milyen jó, milyen szép és négyszer ötször is meg lehet csinálni persze odafönt csak azt látják hogy bármit megtehetnek, ezért kapjuk a gagyibbnál gagyibb eventeket.
    Valószínű ezt a hsz-t törölni fogják de már kibukott belőlem.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.6.19
    inanna11, Csabigazda, fankostepsi és 4 más kedveli ezt.
  7. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia::) Engem egyáltalán nem zavar a negatív hozzászólás, mert abból is lehet tanulni, sőt szeretem is olvasni. Azt viszont mindenkinek fel kell ismernie, hogy nem a BP hibája ha egy eventet nem tudunk befejezni. Nagyon sok minden közrejátszik ebben: naponta csak 1-2-szer tudunk aratni, vagy egy csomó felesleges dolgot nem bontottunk le, mert szeretjük nézegetni... és még sorolhatnám. Talán vagyunk annyira felnőttek, hogy magunkban elismerjük hogy hibáztunk és ne másokat okoljunk. Az már egy nagy lépés lenne a fórumnak is.
     
    daszi, rozo52, Beus85 és 12 más kedveli ezt.
  8. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia:)

    Én nem arra gondoltam, hogy be lehet vagy nem egy eventet, mert ez mindenkinek a saját döntése, és ha jó az event akkor én is neki feszülök így a 210-es szinten azért ha olyan az event meg tudom csinálni.
    Azért az a bp hibája hogy nincs kreativításuk és kitalálnak egy kaptafát amire felhúznak sok-sok eventet.

    De hogy ne legyek off elkezdem holnap, de biztosan nem megyek a felhőig. /Egyébként már nagyon felnőttem és jobban szeretem a kis unokámmal tölteni az időt, sajnos csak egy van, de ha rá vigyázok és megérős az event akkor közösen ültetünk, aratunk és nagyon tetszik neki a vonat ami a teliholdason van./;)
     
    missuzy_53, inanna11 és kukori80 kedveli ezt.
  9. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Mondjuk ez éppen nem egy kaptafa event, mert itt figyelni kell. Megértem azokat is akiket ez idegesít, de vannak olyanok, akik meg kimondottan szeretik az ilyen csavaros eventeket. Ez az event inkább CSp szerzésről szól. Aki jól kufárkodik, az sok CSP-t tud szerezni. Akinek nem kell a CSP, se a 2 felhő, az meg töltse a pajtát.:)
     
    BriGitta75, rozo52, Beus85 és 9 más kedveli ezt.
  10. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Nekem sokkal összetettebb a viszonyom a kincskereséssel. 8) Amikor kijön másodikra vagy néha elsőre, akkor határozottan szeretem. Amikor huszonhatodjára lépek ki és be a második lépés után, akkor először, a tizenvalahányadik körül azt mondom, hogy most gyakorolom a türelem erényét, és majd csak ezután pár kilépéssel-belépéssel kezdem utálni. xD De közben természetesen szégyellem magam. :music::)
    Szia,
    megszólítva érzem magam a másik topikban, ahol megszólítottál, de már nem tudok ott válaszolni, mert bezárt, mielőtt hazaértem, itt meg nem szaporítanám a szót offolással. :)
     
    inanna11, genka53 és Kuzdern kedveli ezt.
  11. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!
    Régebben mindíg írtam a panaszkönyvbe, de minek. Úgy tudom hogy az eventtel kapcsolatos észrevételeket, a tetszést és a nem tetszést is összefoglaljátok, legalábbis egy korábbi moderátori írásból ezt jött le. Én is szeretnék eventezni, sőt régebben minden eventet végig csináltam. A csevegőben joban meg lehet osztani a véleményeket, taktikákat stb. mint a panaszkönyvbe.;)
     
    missuzy_53 és inanna11 kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A farmnevem is ez...
     
    Kuzdern, csio70 és Gio kedveli ezt.
  13. Tmarie

    Tmarie Törzsjátékos

    Szia!
    Mi ez a Jack dolog? ;)
     
  14. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    Én nagyon szeretem a Kukori hozzászlásait, sokat segít! Nem hagyom ki
     
    maszilva, rozo52, csio70 és 5 más kedveli ezt.
  15. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    Nem tudom, ki hogy van vele, az előző kincskeresésnél (időhiány miatt) megelégedtem azzal, hogy legfeljebb 4 lépésből találjam meg a ládát. Ez szinte mindig sikerült, így egyáltalán nem bosszankodtam, ha néha újra kellett kezdenem. Határozottan élvezetesebbé vált a minijáték. Sokszor sikerült - nagy örömömre - kettőből is rálelni a kincsre, és az eventet is be tudtam fejezni. :music:
     
    ildiko44, daszi, ulmo12 és 15 más kedveli ezt.
  16. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

    Szia!
    Egy meghatározott számban aratható dekortárgy.

    Jack ajándéka
    [​IMG]
    Érési idő: 20:00 óra
    Szükséges szint:
    3.
    Tapasztalatpont: 2000 tp vagy btp a kihelyezéstől függően, valamint +2 termésbónusz a növényekre (eventnövényekre és a teliholdas növényekre is) 10 órán keresztül
    Learatható: 20-szor

    A bónuszt adó dekort a "normál" arató nem szedi le.

    Kihelyezhető:

     
  17. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szép estét! Egy kis taktika de persze ez csak terv.;):p
    Fákkal és állatókkal kezdek, majd mindent felszedek és gyorsítókkal leérő állatokra és majdnem 0 percesésre váltok komposzton vagy 1szer 2 kockán /ez még kérdés.:music: /
    Majd estére szintén hosszú növények vagy ólak/ ez is kérdés a mit az addigi röpik szabnak meg./:eek::p
    Majd reggel lejátszok 7 játékot elültettem a magokat 2szer2-re. az érés elött még 24 játék és pörgetések.:music:
    Na most ha360 magnál több lesz akkor 1szer kettőn,o_O ha kevesebb akkor 2szer2.kockán 3 lépcsőbe ültettem el / igy a 8h hatóidőbe a+3 bonusz meg az esetleges bonuszokkal le tudom aratni. /
    A 3 farmon 120 2szer2 kocka fér el azaz gyorsítva 3 kör adott.:music:
    Innentől röpizés másnap reggelig ahol ugyanez a terv/ az event tp bonuszokkal nem tervezek/:sleepy:
    Ui:persze ha 100% vagy 200% termésbonuszt pörgettek akkor komposztra váltok, legfeljebb az esetlegesen megmaradt többi maggal megvárom a következő bonuszt..:music:;)
    Sok síkert mindenkinek!
     
  18. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa

    Szia! De jó hogy itt vagy, mindig örömmel olvasom hasznos tanácsaidat.
     
    csio70, MamaMeseKertje, inanna11 és 3 más kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Nem tartom jó ötletnek az ólakkal való várást. Pont a kezdésre kellene kihasználni az 1x1-es területeket. Utána úgyis ólakat kell kirakni, mert az a legcélszerűbb a 2 felrepi miatt.
     
    ildiko44, Kuzdern, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Bocsi, de én a kezdésről írtam, hogy nem várnám holnap ólakkal a kezdést.
    Hogy utána ki, mit csinál, az már egyéni.
     
    ildiko44, Kuzdern, rozo52 és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.