Visszajelzés Gyógynövények rejtélye - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 7.8.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    ÓÓÓÓÓÓÓÓ igaz! Akkor mégsem a legjobb ötlet! Így 3 magból 18-at nyerünk KK-val és RACS-al, míg normál földbe ültetve 3 magból 24 növényt kapunk. Szóval marad a 2x2-es sima föld!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.18
    Maszatka47, Ivibaba54 és inanna11 kedveli ezt.
  2. bocsika67

    bocsika67 Fórum nagymestere

    Szia Toma!
    Köszönöm szépen,sokat segítettél ezzel a Hsz.-el!;)
    Szeretnék mééég egy tanácsot kérni,hátha másoknak is segítünk!:p
    Ha pl.van egy eventnövény betakarításnövelő ( +1) segítségem,akkor ezt a lehetőséget mikor érdemes (pont akkor xD)kihasználni?
    A Te számításaid Nekem sokat segítettek:inlove::inlove::inlove:...MINDIG!
    Köszi!;)
     
    meszimarsi, spagetti24, Gio és 7 más kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem egészen, bár valóban a sima 2x2 a nyerő.
    Ha nem vesszük figyelembe a termésbónuszt (ami mellesleg egyformán hat a sima 2x2-re és a komfortra is, tehát az eredményt nem befolyásolja), akkor a 2x2-es földről 7 db-ot aratunk, KacsaKatával 9-et. Így 3 magból lesz 21 vagy 27 növényünk.
    Komforton egy földre 3 mag kell és 17-et aratunk; KacsaKatával 21-et. (Viszont 3 helyett csak egy KK kell, de ugyanehhez az eredményhez sima talajon egy sem.)
    Akkor, amikor az időbeosztásod szerint a legtöbb kört tudsz a hatása alatt aratni. Vagyis az eventen legyen elegendően sok magod, legyen időd. Mindenképpen az első kör aratása előtt aktiváld, majd használd a lehető legtöbb körön át.
     
  4. bocsika67

    bocsika67 Fórum nagymestere

    Köszönöm szépen!
    További szép napot és sikeres eventet!
    ;)
     
  5. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez nem a piacos topik, ahol az árakról kellene csevegni.
    Ezzel az eventnyereménnyel az akarják elérni a játékmesterek, hogy széles körnek elérhetők legyenek a bónuszt adó termékek.
    A piaci ára ezeknek a termékeknek irreálisan magas, ezt lássuk be. Ezek rendszeres használata kevesek számára elérhető.
    Igen, változást hoz a piacon. Ez tény.
    Hogy lesz olyan, akinek ez nem lesz örömteli. Ez is tény. A játékosok többsége örül ezeknek a felhőknek és sokat fog tenni azért, hogy ezeket megszerezze? Igen, ez is tény.
     
    HéricsBáró, Fatther, Khirra és 19 más kedveli ezt.
  6. csi48

    csi48 Fórummogul

    Szervusztok!
    A két felröppenőt mind a két malomba lehet keverni, vagy csak a túlterhelt főfarmos malomban? A varázsfa adja valamelyik felröppenőt?
    Bocs ha valahol le van írva, de én nem találtam.
     
    Ivibaba54 kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    HéricsBáró, rozo52, meszimarsi és 6 más kedveli ezt.
  8. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Szia! ez így van, ahogy írod! Most nem ültethető vissza, így az egész marad, de én megszokásból levontam. Köszi a helyreigazítást!
     
  9. cserfibaba

    cserfibaba Törzsjátékos

    Nem tudom volt-e, nem volt időm végigolvasni az összes hozzászólást, de nem derült ki, hogy ajándékként melyik felröpit lehet küldeni?
     
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Tudnivalók a felröppenő küldözgetésről:
    • Napi ajándékként is küldhetők szomszédoknak, barátoknak, a megszokott 5 (rúnával +2, új prémium tagsággal +8 ) ajándékküldési lehetőséggel.
    • Ha valaki az ingyenes "postázást" kimerítette, minden további darab elküldése farmaranyba kerül. (enyvesdoboz 2 FA, törött üveg 3 FA)
    • A felröppenő fogadása beleszámít a napi 20 ajándékba.
    • A farmaranyért küldött felröppenő efölött is befogadható.
    Ebből nekem az jön le, hogy mindkettőt.
     
    HéricsBáró, rozo52, meszimarsi és 7 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Mindkettő küldhető, de a varázsfa csak az enyvesdobozt adja.
    Ha valamelyik nem lenne küldhető, azt nagyon kihangsúlyoztam volna. :)
    Így már megnyugtató számodra is? :)
     
    HéricsBáró, rozo52, taga1 és 6 más kedveli ezt.
  12. cserfibaba

    cserfibaba Törzsjátékos

    igen, köszi :)
     
    BackOffice kedveli ezt.
  13. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)


    "- Gyönyörű, ha valaki
    Maga előtt célt lát,
    S azt meg is valósítja
    Tűzön-vízen át."/Ibsen/



    Érdeklődni szeretnék, hogy a bonyolult, nehéz "fedőnév" mit is takar...-.-!!!
    Amennyiben azt jelenti, hogy röppenő ügyileg vagy másképp teljesíthetetlen :eek:, akkor bele sem vágok...

    Aladdin parafrazált változatának a csevegőjébe már nem értem időben oda :p, ezért hát itt osztom meg, hogy időkiesés nélküli, szorgalmas termesztéseim ellenére :(: 135 farmaranyamba került a Gyár második fejlesztését megszerezni :wuerg:, ez 40 db. Varázslámpás ára...:oops:...
    Félreértés ne essék!!! Minden plusz tapasztalat pontot adó felhősort megvásároltam idáig -.-, az árától függetlenül!!!
    Nem azzal van problémám ;), hogy fel van címkézve, mint eladó cucc :D, vagyis ára van a felhősornak vagy a fejlesztésnek!!!
    A gondok abból adódnak :oops:, hogy menet közben derül ki az, hogy vásárlás nélkül teljesíthetetlen egy bizonyos event...

    Amúgy, ha valakinek valóra válnak az álmai 8), és sikerül mindhárom felhősort megszereznie xD, akkor bizony elégedett emberke lehet :D, hiszen a felhősor hiper-szuper etc. tulajdonságokkal bír.
    Igen :(, ez az event is túl lett bonyolítva :eek:, már-már azt mondhatom, hogy nem a szórakozást, kikapcsolódást szolgálja, hanem épp ellenkezőleg >:(: stresszet generál...
    Tényleg imádom a Játékot :inlove:, mégis az utóbbi idők "pofonjai" elgondolkodtatnak, hogy érdemes-e küzdeni, a szó szoros értelmében, egyáltalán?! :p...

    Az alighogy véget ért, sokakban keserű szájízt hagyó Otterdint, száműzni szeretném egy lakatlan szigetre :D, ahonnan soha többé ne tudjon visszatérni xD...!!!
    Már kiskoromban is imádtam olvasni :inlove:, az általam "ismert" Dzsinn a Csodalámpából, "jó" dzsinn volt 8) :D, igen így két nn betűvel :p!!!; gyanítom hogy a moderátorok szemét is bántotta a néhány játékos által használt egy n betűs "változat" :eek:, ám minden "butaságra" nem lehet reagálni..., bőven elegendő volt a panaszáradat... ;)....

    Dilemmában vagyok ;), mert még mindig nem tudom, hogy a Gyógynövények rejtélye, napi aktívitás mellett, megfejthető-e vagy sem??? :(
    Mert néha bizony úgy érzem, hogy mostanában csak azoknak a játékosoknak készülnek az eventek -.-, akik egész nap gépközelben tudnak lenni, millió kis farm regizésére van idejük stb...:eek:!!!


    Ezen dolgoktól elvonatkoztatva ;), kívánok az eventbe belekezdőknek sok sikert 8)!!!



    Örömteli és szórakoztató játékot kívánok :)!!!






    "Isten addig nem adott betegséget az emberre, amíg előbb a gyógynövényt, amely elmulasztja a betegséget, meg nem teremtette a

    Földön."/Paracelsus/
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.18
    Varázslat6869, Fatther, .dina1. és 28 más kedveli ezt.
  14. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Jogos... akkor átfundálom... :)

    Szóval, a komforton csatnival és KK-val 21 termés jön. 2705 szúrós gombához aratni kell 129 komfortot, ahhoz kell 387 vetőmag. 2770 vízibogyóhoz 132 aratás kell 396 vetőmag, 2490 völgyi rózsához 119 aratás, 357 vetőmag. Termény bónuszok nélkül. Összesen 380 aratás, ennyi szupertrágya és KK.
    Normál 2x2-n ugyanekkor 9 termés jön, akkor 301 terület szúrós gomba (ugyanennyi vetőmag), 308 vízibogyó, 277 völgyi rózsa.
    Racionálisan jobb a normál 2x2 terület (9szeres kihozatal a komfort 7szereséhez képest), ugyanakkor opció lehet, ha valaki hosszabb időre távol van, és inkább elvet hosszabb érésűt komforton gyorsítva, minthogy rövid érésű érjen és maradjon aratatlan, és kárba vesszen az idő.
    A termény bónusz a normál területen "jobban hasznosul" - darabra ugyanannyi pluszt ad, csak nem mindegy, hogy 1 vagy 3 vetőmag hozamához adódik hozzá.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.18
  15. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Sziasztok, szép estét kívánok Mindenkinek:)
    Tetszik az event, a felhősorok nagyon jók:)
    2 területen hosszú érés idejű fákkal és raktárházakkal várom az eventet, 1 területen meg hortenziával.
    Kedves BombadilToma:)
    Köszönöm szépen a számolásodat, az alapján fogok haladni és köszönöm szépen ezt is, amit bocsika67 játékostársunknak írtál mert nekem is van a pajtámban egy 8 órás +1 termésbónusz event növényre és azon gondolkodtam hogy ha most használom hogyan is érdemes.
    Mindenkinek sok-sok felreppenőt, sikeres kincskeresést kívánok.
     
  16. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    "Mert néha bizony úgy érzem, hogy mostanában csak azoknak a játékosoknak készülnek az eventek -.-, akik egész nap gépközelben tudnak lenni, millió kis farm regizésére van idejük stb...:eek:!!!"


    Nekem is az a benyomásom támadt az ismertető elolvasása után, hogy mintha a játékmesterek több online jelenlétet szeretnének elérni a játékosoknál, mint amit eddig felmutattunk. :music:
     
    Zobnatica, mamszi70, meszimarsi és 5 más kedveli ezt.
  17. Csak most értem haza.
    Furcsa de jó ötlet a BP részéről, hogy az event indításakor jár le a boldog bébik napja.:p:mad::cry:
     
    meszimarsi, Pincsyyy és kedvenc62 kedveli ezt.
  18. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Zsu! Fentiekhez kapcsolódóan az én kérdésem az lenne, hogy a 60. után, folytatható-e a kincskeresés, ha szükséges.
     
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia Kata!
    Igen, folytatható, csak a ládákon kívül nem kapsz plusz ajándékot többet.
     
  20. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Sziasztok!
    Érdekes eventnek ígérkezik, és elindulásáig, teszteléséig nem is kívánnám véleményezni.
    Ha jól értem, akkor ahhoz, hogy magokat kapjunk kincset kell keresni, ahhoz pedig kellenek felröpik (enyvesdoboz, törött üveg), amikből a malomban keverünk malomterméket, ami a hordozható üvegház névre hallgat. 16, illetve 13 db kell a felröpikből, és összesen 60 minijátékot játszhatunk le, amikből kapunk magokat, és egyéb nyereményeket. Természetesen mehet ezen felül is minijáték, csak akkor már magokat kapunk, más ajándékokat nem.
    Enyvesdobozból(60 db minijátékhoz) kell: 960 db, amit növényekből, ólakból kapunk+tenyésztésből is.
    Törött üvegből (60 db minijátékhoz) kell: 780 db, amit fákból, ólakból+tenyésztésből is.
    Nos, jelenleg ólak+fák vannak kint, maradnak is úgy, ahogy vannak, nem bontom a farmot. Meglátom, hogy ezek így együtt mennyit adnak a felröpikből, és azok alapján fogok bontani. Mivel tudok nulla percezni, és célom, hogy az összes felhőt megszerezzem, így valószínűleg nagyon ráállok a felröpikre, igyekszem minél többet a szükségeseken kívül, hiszen magokat kaphatok cserébe, így több növényem lehet, amiket be tudok adni az eventbe. Mivel most a legjobb taktika, hogy 2*2-es területen ültessünk, így valószínűleg az lesz, hogy napközben ( esetleg szupizva) mennek a földekben a magok, amiket estére cserélek ólakra, lehetőleg jó hosszú érési idővel rendelkezőkre, amikhez bevetem a rekeszben a gyorsítókat. Emlékeim szerint akár 15%-kal is gyorsíthatunk az ólakon, azonban érdemes eldönteni, hogy sima ólakkal, vagy barkácsolt ólakkal megyünk, mert más érésgyorsítókat kell használnunk hozzájuk, és úgy már bizony max 10%-ot tudunk gyorsítani. Ehhez még jönnek egyes felhők ólakra gyakorolt hatásai, érdemes végigböngészni, hogy melyik mennyit tesz hozzá, milyen ólakhoz, és esetleg csak azokat az ólakat kirakni, pláne, ha naponta akár 3szor is tudjuk majd aratni őket.
    Mivel ezek csak tervek nálam, így élesben fog kiderülni, hogy mennyire lesz kegyes a rendszer a felröpikkel. Aztán majd akkor eldöntöm, hogy mi hogyan éri meg. De biztosan, hogy hajtani fogok arra, hogy minél előbb letermeljem a 60 db malomterméket a magokért.
    Mindenkinek sok sikert, sok felröpit, és kívánom, hogy érje el a célját, amit kitűzött!

    ***********
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.8.18
    Domos52, inanna11, rencsike982 és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.