Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Túl nagy? Eddig eléggé sablonosnak, unalmasnak tűnik. Ha nem is részletes ismertető, de legalább nagy vonalakban valami valami kézzel fogható iromány, hogy ez a terv, ilyen lépcsőkben, ütemben. Ez várható. Ez akkora titok, hogy nem lehet tudni? Vagy csupán nem akarnak senkit elijeszteni már az elején?
     
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    inkább az utóbbi lesz az esélyes:wuerg:
    Ez a játék elem bizony fosztogatja a pajtát...:music: a többi része még jobban ezt fogja tenni8)
    Biztosan lesznek jó dolgok is....:music: Csak nehogy ráunjunk... vagy cél nélkülivé váljon mire kiderülnek:music:
     
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Alex!
    Az elejétől fogva ezt írom - akkor lesz ez a játék hosszú életű, ha a farm profitálhat belőle. Hogy nincs visszacsatolás a farmhoz, szerintem két dolgot jelenthet. Vagy nem is tervezik, és a farm fogja kiszolgálni a Völgyet; így vagy teljesen külön játék lesz (mint most), vagy a Völgy lesz a hosszútávú fejlesztési cél. A másik lehetőség, hogy kivárnak; elemzik a hatást, beváltja-e a hozzá fűzött (főleg gazdasági) reményeket a Völgy. Amíg nem teszik a farm integráns részévé, könnyebb búcsút inteni neki, ha nem jön be... Így a jelen állapotban örülök neki, hogy nincs a klasszik farmon ehhez nyeremény, gazdakör, event, akármi.
    Az egy évnek én tulajdonítok különösebb jelentőséget. Egy nagy érték, semmi más. Majd megújul (vagy nem).
    Szia Sali!
    Pont erre utaltam. Egyre több a követelmény - több megrendelés, több jelvény. Ehhez kell a több fa, amihez kell a több terület és a nagyobb raktárkapacitás. Idáig rendben, minden fejleszthető. Csakhogy ezzel az előállítás nem tudja tartani a lépést; ott nincs fejlődési lehetőség. Pedig kellene, mert átléphetetlen korlátot jelent, és a jelenlegi lehetőségek (kulcsok, fűrészmolnár, szerencsés esetben duplázás) hamar kevésnek bizonyulnak majd. A jelenlegi struktúrában csak a termelési helyek növelése jöhet szóba - de már így is a háromból másfél fizetős (fűrészmolnár + kulcsok), vagy valahogyan az előállított anyagok fix növelése. Majd meglátjuk...
     
  4. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.
    Szia Sali. Engem már az elején elijesztettek. Egyszerűen nincs átgondolva ez az egész. A 15.-35. szint között az égvilágon semmit nem kapunk, csak dobálunk befele. A Top abban különbözik ettől, hogy ott kapunk nyereményt. Ezt komolyan gondolták már az elején is, mert akkor raktak volna minden szintre valamilyen nyereményt. Még csinálgatom, de nem nagy lelkesedéssel. A nyári cseresznyét biztos, hogy nem váltom ki, ameddig nem lesz valami ismertető. Ezzel a nagy semmivel nem fognak a géphez kötni.
     
  5. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Amikor a gyopárvölgy már nem találgatás volt hanem tény, akkor talán a németeknél olvastam azt, hogy egy játékos megkérdezte, hogy marad-e végleg a játékban ez a terület. A moderátori válasz valami olyasmi volt, hogy semmi nem tart örökké. Na most ezt lehet többféle képen értelmezni. Lehet általánosan mindenre az életben, illetve magára a területre is. Nagyon nagy bevételi lehetőséget eddig nem nagyon látok benne, hiszen ehhez a pár földterülethez még sokáig felesleges pl munkásokat venni. Nagyon sietni meg annyira nem is érdemes jelenleg ezen a területen, hogy zsákszámra vegyük a haladást segítő dolgokat. Pajtaürítésre jó, de miért? Annyit el lehet vele érni,hogy ha jön egy olyan event esetleg, ami nagy mennyiségű pajta tartalmat kíván majd, akkor az üresen kongó pajta miatt, lehet majd termelni a farmon szupertrágyával stb, amit ugye többnyire vásárolni kell. A terményesek bedobálása, akkor lehet majd hátrány , amikor esetleg a vonatra beraknak egy új, még játékban nem szereplő ólat. Kitudja, lehet ez a terület pont ezért jött inkább létre, hogy miatta a farmra többet tudjunk költeni.
    o_O
     
    levi5, Anulu73, juliannakoczkas és 13 más kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Alex!
    Farmos szintlépések:
    Van célja a játékomnak és belátható (?) időn belül ezt képes is vagyok teljesíteni a célt támogató eszközök taktikák használatával. Én ezt érzem a farmos játékomban a szintlépések céljának. Jó érzés, ha sikerül:D:inlove::D JÁTSZOM.
    Arra a kérdésre, hogy minek: nem is keresem a választ, mert minek keressem, ha nem kapok rá választ úgysem senkitől?
    Igazad van értelmetlen, de azért a magam módján csinálom :)
    Ezt az érzést viszont a gyopárostól még eddig nem kaptam meg. Hiányoznak a célomat támogató, segítő eszközök...
    És itt várok a játékmestertől valami fajta előbbre lépést a játékom segítésébe, mert így unalomba és érdektelenségbe fullad az egész.
     
    levi5, juliannakoczkas, koko.54 és 4 más kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Újabb ajándék : 2 db Temérdek fatermés :inlove:
     
    juliannakoczkas, koko.54, cskati01 és 2 más kedveli ezt.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ma a sajátom mellett vendégmunkásként egy másik gyopároson is kiszolgáltam a megrendelőket... És láss csodát ott 3 cukorkát hoztak:music: Amíg hozzám egyet;)
    Jöhetne cukorka vásár... pl kosárban;) Vagy új megrendelő... :music:
    Mi lesz a 35. szinten?:eek: Én a 15. szinten látok felhőt... utána semmit:wuerg:
     
  9. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ugyanaz a nagy semmi, mint a 15. után. :D Erre írtam, hogy a 15. után minek is dobálunk?
    Egyébként nagyon észnél kell lenniük, mert a Gyopárt a nagy farmoknak találták ki. A kisebb farmok pár hónap múlva csődbe fognak menni és elmegy a kedvük az egész farmtól. Ha ide nagy nyereményeket raknak be, akkor ketté fognak szakadni a játékosok. Ha nem raknak be ide semmit, akkor a nagyok itt fogják hagyni az egész Gyopárt szőröstől-bőröstől.
     
  10. farmerSS

    farmerSS Fórum biztosa

    Szia

    A területbővítésről csak annyit, hogy sokszor a jelenlegi 14 helyre se tudok mit kipakolni, mert ha csak napi 2x lépek be, akkor nincs mit kivágni, ebből adódóan nincs miből új fát gyártani. Viszont ha csak napi 2 alkalommal tudok belépni, az átalakítóba is csak kínkeservesen tudok 100 ATP-ket indítani, a megrendelő igényeit épp csak tudom teljesíteni, mert pont abból kér sokat, amiből kevés van.
    Viszont ha naponta többször /6-7-8.../ alkalommal benéznék, akkor talán jobban haladnék, de az már nem játék, szórakozás, hanem robot a javából a miért is ??? Az átalakítóból kapott ATP lutri: vagy azt kapom vagy nem, a megrendelőknél is ugyanannyi ATP jön magasabb szinteken, mint az elsőn.
    Most ott tartok, hogy se új fát, se újabb területet nem fogok kiváltani, ha odaérek, mert értelme semmi.
    A 10. szintig tartott nálam a lelkesedés, amit felváltott az unalom. Kezdetben azt gondoltam, hogy a Gyopár életet lehel a farmos unalomba, hát nagyot tévedtem. Ennyire még sose unatkoztam a farmon, mint itt a Gyopáron.
     
    levi5, Anulu73, juliannakoczkas és 12 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Ezt ma álmodtam , meg , nem tudom kivitelezhető e .
    Na , most vannak a nublonok , felröppenő vadászunk , és az kinyert farmpengőből a bolban kiváltunk mindent , és amit lehet , bedobjuk a gyopárra .
    Kapunk valamit belőle , érdemlegeset ?

    Vagy fordítsuk meg a dolgot : Mostantól azért eventezünk , hogy a megnyert dolgokat bedobjuk a gyopárra , farmot ólat , bármit .
     
    juliannakoczkas, koko.54, ursa11 és 3 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kb 2 hét és az első fecskék csapata eléri a 2. felhőt...:music: Addigra csak kapunk valami távlatibb ismertetőt:p
     
    juliannakoczkas, koko.54, ursa11 és 2 más kedveli ezt.
  13. Pokimoki72

    Pokimoki72 Fórum veteránja

    Sziasztok.
    A mai napon jutottam el oda , hogy fatermést dobtam be az átalakítóba, mert nincs hová tenni, és majdnem fullon volt a tárolóm.
    Szégyen ahogy ezt átgondolták, kitalálták, de nagyjából nem is vártam mást...
    Olvasom itt mennyire fosztogatja a pajtát.... Mi???? Mi a megterhelő? A 3 tojás, a 12 amaránt, vagy a 41 teve pl?
    Írhatnám hogy max a kicsiknek az, de ugye a 2500 csillag miatt nem sok kicsi van.
    A véleményem nem változott: Unalmas, monoton, időigényes, átgondolatlan.
     
    levi5, Anulu73, juliannakoczkas és 10 más kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Semmi jót nem várok. Látom, hogy foglalkoznak vele, mert berakták a fa kivágását teljesen feleslegesen. Ezzel is csak többet kell kattintani. Oda kellett volna berakni, amikor még nem teljesen értek be, nehogy véletlenül kivágjuk.
     
    juliannakoczkas, maszilva, koko.54 és 9 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jogos....:music: De majd csak jön valami reakció a sok sok visszajelzésünkre8)
    A sok felesleges állathoz és növényhez nullázni kell;) A termény mint pl a tojás szerencsére fán terem és jön ilyen olyan a ládákból is;) De semmi sem végtelen!:music: Én már a 10. szinttől a jelvényeket is az átalakítóba is gyártom...8)
     
    juliannakoczkas, koko.54, ursa11 és 3 más kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia, ezt egy kicsit cáfolnám. Több magas szintű szomszédom van, akik nagyon gondolkodnak a Gyopáron. Simán befizették a csillagokat, de naponta csak reggel-este aratnak és nincs tele a pajtájuk felesleges dolgokkal. Egyébként én is észrevettem már, hogy szépen lassan fogynak a dolgok. 1 év múlva sokan fognak sírni.
     
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Már sokszor leírtam, igaz nem ebbe a topikba, hogy véleményem szerint semmi köze sincs a pajtának a farmos szinthez. Lehet, hogy a magas szinten játszók pont a dekorok miatt nem tudják úgy tölteni a pajtát, mint az alacsonyabb szinten lévők akik állandóan termelnek és a pajtás haladás a fontos nekik. ( ez a megállapítás a dekoros haladásra vonatkozik, nem a nullázással való haladásra)
    Mindenki másképp játszik, de ez a mennyiség amit mostanában kér a Gyopár egy nagyobb pajtának meg sem kottyan (ezt magamból kiindulva merem leírni). Nullázom állatokkal és növényekkel is. Nem piacozom, tehát van mindenem amire szükségem van. A faterméseket még mindig a nagy altatások terméséből fedezem jórészt.
    Lehet, hogy később keményedni fog, ezt nem tudhatom, de majd kiderül, ha látjuk a "hogyan tovább-ot".

    Gondolom, hogy aki a pajtájára hivatkozik ő az észszerűséget nézi, lásd a szezon teljesítését. Ezt a játékelemet például kimondottan szeretem, hiányzik az amikor nincs futó szezon, más pedig nem csinálja, vagy csak részteljesítéssel.

    Mindenki másként játszik, mást tart fontosnak a játékában és ez így a jó, így természetes :)

    Egyébként kb a 10. szintem már írtam, hogy unom a Gyopárost, céltalannak és monotonnak tartom, csak akkor még mindenki cáfolt, vagy elment mellette :D

    Ettől függetlenül simán és könnyen szerethetővé tehetnék nálam a Völgyet is, ha a haladást segítő játékelemeket betennének.
    No meg persze az illesztését megoldanák a farmos játékhoz, mert ott még bőven van javítani való, mármint az illesztésnél. Ma onnét akartam a napi ajándékot elküldeni és a mikuláscsomagokat láttam beérkező ajándékként xD:cry:xD ez pedig már elég régen volt napi ajándékban :) finoman szólva sem volt éppen naprakész a lista.
    Amióta van ez a játékelem általában ott fejezem be a napi játékot és nem tudom normál módon bezárni a játékot, nem tudok belépni a fórumra stb...
     
    juliannakoczkas, koko.54, ursa11 és 8 más kedveli ezt.
  18. chajagi

    chajagi Járnitanuló

    Szervusztok! ritkán szoktam segítséget kérni, inkább vissza olvasok, hátha választ találok olykor a problémámra. Reggel beérett az összes fám a gyopároson, de nem tudom kitörölni őket. Ki-be lépkedtem egész nap, de semmi. Másnak is jelentkezett ez? S ha igen, hogyan tudnám törölni a fáimat. Elhagytam a 9. szintet. Köszönöm ha segít valaki.
     
    koko.54, ursa11 és kukori80 kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Megtelt a pajtádban a Fatuskó rész és nem fér el, amit kapnál. Építs belőle valamilyen fát és akkor ki tudod törölni.
     
    juliannakoczkas, koko.54, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az átalakítóba tök felesleges jelvényeket gyártani. Az egyetlen dolog a Völgyben, aminek nem nő az értéke átalakításkor, az a jelvény. Sőt, mivel általában kicsivel több gyümit dobunk be, nem pontosan 11 ezer értékben, még csökken is. Egyszerűbb egyenesen a gyümölcsöt bedobni.
    Persze azonnal ellent is mondok magamnak: ott van a korlátos raktár, amelyben egy jelvény kevesebb helyet foglal, mint mondjuk 80 meggy és 2 barack. Emiatt mégis van értelme.