Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. kovácspissti

    kovácspissti Törekvő

    Hát...,
    Mivel a megrendelők meghatározott időben jönnek, amit nem nagyon lehet sürgetni, hiába telmelsz egész nap, nem tudod hova tenni, nem jutsz előrébb.
    A minősítésed az emberekről pedig rendkívül sértő és szánalmas.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.23
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Kálmán!

    Köszönöm, hogy jöttél és leírtad mindezt ami írtál. Nekem is ez a véleményem. A gyopinak van egy tökéletes ritmusa amit, ha eltalálunk akkor minden megy simán ez pedig a kint tartott fák arányában rejlik, ott kell megtalálni a helyes arányt. Ebben segíteni mi nem tudunk mindenkinek mindenkinek a saját játékában kéne/kell keresnie, mert a vevői, a jelvényei, a fejlesztései befolyásolják. Ha ez sikerül akkor van elegendő mindenből amire szükség van. Néha bekerül 1-1 homokszem a ritmusba, ott pedig akkor korrigálni kell egy picit.
    Én pont ezt a patikamérleggel való játékot szeretem ebben a játék részben. Persze van, hogy néha morgok, mert valami nem tetszik, de ezen a játékom nem múlik. Csak úgy érzem itt mi páran nagyon magunkra maradtunk ezzel a véleménnyel.

    PS: Ha létezne tripla lájk tőlem az írásodra azt kaptál volna.
     
    stb_farmer, helena64c, Melan és 5 más kedveli ezt.
  3. Szomszika

    Szomszika Rutinos

    Ha már sokan leírtátok a véleményeteket, úgy érzem, hogy én is elmondhatom az enyémet. Egyelőre nem sok kreativitást látok a BP részéról, de ahogy mondják, a "reményhal"... Óvatosan kocogok a 13. szinten, ha időm engedi, csinálom. A felhő a 15. szinten érdekel, addig mindenképpen itt leszek, aztán a fejlesztéstől függ, hogy csinálom-e tovább. Egy kis logisztika kell a játékhoz, ahogy Bokalmgazda is írta. Ez a része tetszik is a játéknak. Megtöri az egyhangúságot. Jó lenne azért egy kicsit gyorsabban haladni anyagi ráfordítás nélkül is.
     
    stb_farmer, Melan, mamszi5107 és 7 más kedveli ezt.
  4. Bokalmgazda

    Bokalmgazda Fórumprofi

    Teljesen egyetértek Veled és Gyönggyel is.Olvasgatni szoktam itt,de a sok "negatív"vélemény miatt írtam le én is a véleményem.Igazad van,a völgy nem egyhangú,más mint a farm.Számomra ettől érdekes,és remek kihívás.Mint írod is,nagyon jó,hogy anyagi ráfordítás nélkül is lehet haladni.Remélem ez így is marad,nem lesz "szintlépő csomag" vásár,esetleg aranyért kiváltható UH,gazdakörik,stb.Ez a része,maradjon is így.Én élvezem a gyopároson való játékot és kíváncsian várom a továbbiakat,(növények,ólak).
     
  5. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Ez is mutatja mennyire mások vagyunk. Én az ésszerűség, ötletesség, összetettség magasiskoláját a farmeramaról mondanám el. De nincs ezzel semmi baj. Rengetegféle játék van és az a lényeg, hogy mindenki megtalálja a neki tetsző, megfelelő játékot. Nekünk sokunknak itt az a gondunk, hogy a farmerámát szeretjük, amibe most beleillesztették ezt a játékot, ami teljesen eltér az eddigi játék stílusától, irányától, egyáltalán nem illik ide bele. Ha ezt a csodás gyopárost külön alkotják meg és nem egy sokunk által (úgy, ahogy volt) szeretett játékba erőltetik bele, akkor akiknek tetszik játszhatnának vele kedvükre. A másik probléma, hogy ezzel az új elemmel tönkretették a farmerámát is. Azóta hibák halmazának a halmazával találjuk szembe magunkat nap-mint nap, ami miatt a farmerámával is már csak küzdelem a játék, nem szórakozás. És akkor minden tetejébe arra nem méltatják a játékosokat, hogy egy megfelelő tájékoztatást adjanak, hogy mi a céljuk ezzel. De még az új elemről egy normális, átlátható tájékoztatást, leírást sem sikerült összerakniuk. A gyopáros a játékosok felfedezése és leírása alapján volt játszható.
    Azért még azt is leírnám, hogy napi két három belépéssel és pénzköltés nélkül ez a része nem játszható! Úgy legalábbis biztosan nem, hogy mindig tele legyen a terület fákkal, legyen elegendő faanyag előállítva és még sorolhatnám tovább. Ennyi belépéssel és pénz nélkül kb 2 fát tudok kint tartani folyamatosan, ami nem sok mindenre elég. Egy idő után nincs lehetőség faanyag előállítására, mert nincs miből és ha folytatni akarom, akkor mindenképpen 2-3 órát min. a gép előtt kell töltenem, hogy a csodás gyopárosra fák kerüljenek ki. Tehát ez az új elem ilyen szempontból sem illik bele a farmerámába. Ide sokan pont azért jöttünk játszani, mert tervezhető volt, mindenki játszhatott a szabadidejének megfelelően. Ez erre a területre egyáltalán nem igaz! Itt vagy pénzzel meg kell vennem a plusz helyeket (mert a kulcs is pénzbe kerül), vagy egész nap itt lógok.
    Csak az mondjon ennek ellen, aki megpróbálta, munkások és farmarany nélkül! Az szívesen meghallgatom, hogy csinálta!
    Tőlem vihetnék az új területeket külön játékelemnek, hogy lógjon rajta kedvére az, akit ez szórakoztat!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.23
    Nyanyó, -Szemecske-, Melan és 7 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Végre végre, pozitív dolog... :music: Jó volt olvasni! Köszönöm!:inlove:
     
    stb_farmer, juliannakoczkas és böbe764 kedveli ezt.
  7. Bokalmgazda

    Bokalmgazda Fórumprofi

    A véleményed első részével egyetértek.Reagálnék a második részhez:"
    hogy napi két három belépéssel és pénzköltés nélkül ez a része nem játszható! Úgy legalábbis biztosan nem, hogy mindig tele legyen a terület fákkal, legyen elegendő faanyag előállítva és még sorolhatnám tovább. Ennyi belépéssel és pénz nélkül kb 2 fát tudok kint tartani folyamatosan, ami nem sok mindenre elég. Egy idő után nincs lehetőség faanyag előállítására, mert nincs miből és ha folytatni akarom, akkor mindenképpen 2-3 órát min. a gép előtt kell töltenem, hogy a csodás gyopárosra fák kerüljenek ki. Tehát ez az új elem ilyen szempontból sem illik bele a farmerámába.de sokan pont azért jöttünk játszani, mert tervezhető volt, mindenki játszhatott a szabadidejének megfelelően. Ez erre a területre egyáltalán nem igaz! Itt vagy pénzzel meg kell vennem a plusz helyeket (mert a kulcs is pénzbe kerül), vagy egész nap itt lógok."Azért azt megnézném,hogy napi 2-3 belépéssel,pénz költés nélkül (munkások),melyik eventet tudnám megcsinálni?Megmondom egyiket se.Az idő az egy fontos tényező,nemcsak a gyopároson,hanem minden eventnél.Délután meló után gép bekapcs és farmozok.Nem lógok itt egész nap,időnként ide jövök,kb.óránként aratom az e.gazt.Átmegyek a völgybe,ott is teszem a dolgom,épp amit jónak látok.A második naptól event befejezve,dög unalom.De hál isten,ott van a gyopáros és van mit csinálgatni,agyalni,mit és hogyan.Halkan megjegyzem,azért a jégszarvas és a 2 felhő,szervesen a farmozást segíti.
     
    stb_farmer, Othep, Szomszika és 5 más kedveli ezt.
  8. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Sziasztok!
    Én is megtaláltam a tökéletes ritmust, ha ráérek csinálom de kimondottan maradtam továbbra is a sárgabaracknál. Hála a játék rájött, hogy baromira nem váltok ki több lehetőséget így 95%-ban csak a barackokat kéri, néha ha van a pajtámban kész meggy fa, akkor bepróbálkozik meggyel. Szóval nem gyártok inkább más fát és nem is váltok ki. Mint más ilyen játéknál, itt is az újabb dolgok kiváltásával kezdődik az, hogy a megrendelők, ügyfelek inkább mást is kérnek. Tehát nem a játék bonyolítja a gyopárt, vagy késztet agyalásra. A játék csak reagál a lépéseinkre. Én másokkal ellentétben jóval később kezdtem a gyopárt, de szépen nyugisan, minden agyalás, számolgatás nélkül közeledek a 11. szinthez. Ezt a barackos lehetőséget a végsőkig kihasználom, amíg csak lehet más fák termelése nélkül. Ez már máshol is bevált. Máshol is addig húztam egy egy dolgot amíg az pozitív volt számomra. Természetesen ez egy játék ahol szórakozunk és vágyunk az újabb dolgok elérésére, a sikerre, hogy minél változatosabb legyen a játékunk, de számomra nem a változatosság itt a lényeg , hanem a nyugis, minden gondolkodást , taktikázás mentes , laza haladás.Jelenleg ezt megtaláltam itt. Persze az, hogy számomra mondhatni pozitívan alakulnak eddig a dolgok a változásokkal, az nagy részt az elégedetlenkedő negatív hozzászólásoknak köszönhető. Soha nem az elégedett, pozitív vélemények lendítik pozitív irányba a dolgokat az életben sem. Mert ha elégedettek vagyunk valamivel azon minek változtatni. Szóval továbbra is jöhetnek részemről a negatív, építő jellegű kritikák, amik jobbá tehetik a gyopárt!
    :D:)
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.23
    ursa11, stb_farmer, HéricsBáró és 15 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Valóban nem játszható teljesen pénz nélkül... de a havi munkások mellett nem kell sokat ráfordítanom;) De ugye a sima farm sem játszható kényelmesen pénz nélkül;)
     
  10. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Bármilyen hihetetlen, többen is vagyunk, akik munkások és farmarany nélkül gyopározunk.
    Nekem reggel meg késő este van 10-15 percem farmozni, és napközben 1-2 alkalommal belépek, amikor tartok egy kis szünetet a munkámban (rendszerint a farm miatt, de ha belépek, akkor már a gyopárt is elrendezem).
    Kulcsot csak az újrahasznosítóban használok, a többinél teljesen feleslegesnek tartom. Jelenleg van 72 db tartalékban. Miért költenék erre FA-t?
    Sokáig csak 2 fám volt kiváltva (sbarack és meggy) 10-es szint előtt a bükköt is behoztam harmadiknak. Néha előfordul, hogy egy megrendelőt nem tudok teljesen kiszolgálni, mert olyan termést kér, ami nekem nincs, de ez nem zavarja a játékom.
    Tény, hogy lassabban haladok az ATP szerzésben, mint aki 3 ablakot használ az újrahasznosításban és/vagy minden alkalommal 40 órásakat tud indítani, illetve minden alkalommal ki tudja szolgálni a megrendelőket, sőt időben sem nagyon csúszik meg.
    Viszont nem látom semmi hátrányát annak, hogy én lassabban haladok. Amikor belépek a gyopárosra, akkor nem kényszerből teszem, nincsenek bennem rossz érzések, összességében inkább pozitív élményt nyújt (csak a fák kivágása előtti felugró ablak láttán forgatom néha a szemeimet o_OxD)
    Amennyiben valakinek terhet jelent a gyopár, akkor miért játszik ezen a területen? Szerintem semmi hátrány nem éri, ha ide nem lép be és csak a farmon játszik...
     
  11. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Évek óta minden eventet megcsinálok, amit akarok pénzköltés nélkül. És az idő tényleg fontos tényező, amivel a gyopáron egyáltalán nem lehet játszani! A mostani eventhez pl 4x kellett belépni összesen/nap. De amit ott megtehetek azt a gyopároson nem, Nem akkor csinálom, amikor időm van. Ha a farmon van 2-3 órám, akkor azt ki tudom használni. Van rá lehetőségem, hogy termeljek és haladjak, hogy ha véletlen egy nap nem tudok játszani, akkor is meglegyen az eventem (ha ez fontos nekem), ezzel szemben a gyopáron hiába lenne fél napom, nem tudok termelni, mert a tárolási kapacitás nem teszi lehetővé. Folyamatos jelenlétet igényel egy számomra rém unalmas mechanikával. Én nem választottam ezt a játékot. Ezt egyelőre a bp erőltette rám. Ilyen játékba sosem regisztrálnék.
    A farmerama 1000féleképpen játszható. Sajnálom, hogy te nem találtad meg a téged szórakoztató játékot benne.
    A jégszarvas tényleg jó dolog (az egyetlen a gyopáron), az használható a farmon, a két felhő az az elhibázottan berakott szintlépések megugrását segíti, ami engem azóta egyáltalán nem érdekel, ahogy ezeket a szinteket berakták.
    Én is munkások és farmarany nélkül gyopározok két farmon. Az egyiken belépek csak a gyopár miatt is, ott jobban is haladok (12 szint), a másikon csak és kizárólag, akkor ha dolgom van a farmon. Óriási különbség van a kettő között. A kis farmon ennyi belépéssel 2 fa, vagy annyi se tud kint lenni.
    A kulcsok meg egyéb szerencsefaktoros tényezők: Én is igyekszem mindig az átalakítóban + egy rekeszt nyitva tartani, a kisebb farmon erre se mindig elég a kulcs, a nagyobbon egy hónap alatt + 30 kulcs jött össze. Ezek a dolgok kb olyanok, mintha 2 vakot az elefánt 2 végéhez állítanák és megkérném, hogy ez alapján mondják el, milyen az elefánt!
    És tényleg gratulálok, ha beleférsz a 10-15 percbe, mert nekem sokszor fél óra sem elég reggelente, hogy mindenen végigmenjek, amióta a gyopáros van. A sok hiba, a betöltővirág, a nem működő részek, folyamatos újraindítás és még sorolhatnám. És akkor még ott a gyopáros, amit kérdésedre válaszolva azért csinálok egyelőre, mert mielőtt abbahagyom jó lenne tudni hogy mi lesz a sorsa. Egy korrekt tájékoztatást igazán adhatnának már a játékosoknak, a döntést igencsak segítené.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.23
    stb_farmer, -Szemecske-, Melan és 7 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :pxDxDxD Bakker mikor én írtam ugyanezt.... kitört a paraszt lázadás... :oops:
    Ugyan nálam csak a fenyőt hanyagolták;) eleinte... mert meglátásom szerint érzékelik a megrendelők milyen fát tartunk kint jellemzően;)
    Most egy ideje átálltam meggy 8-10db 4-6 bükk kombójára.úgy hogy minden más kiváltott fa terméséből 200-250 körüli tartalékot képeztem. Jellemzően 3-4 naponta kérnek bükk megg kombón kívül mást a megrendelők... így gyorsítva tudom pótolni az elvitt mennyiségeket, Jelvényekhez bükk és meggy termés megy a jelvényekbe;) majd átalakítóba!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.23
    stb_farmer, juliannakoczkas és alex0824 kedveli ezt.
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Mai munkások adta aji : 3 db temérdek fatermés . :inlove:
     
  14. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Amikor a gyopáros bevezetésével sorra jöttek a lefagyások, akkor váltottam a Kliensről a böngészős használatra, és azóta nem tapasztalok ilyen problémát. Persze lehet, hogy közben már javítottak valamit.
     
    Kuzdern, juliannakoczkas, Anulu73 és 2 más kedveli ezt.
  15. rybar49

    rybar49 Fórumelemző

    köszönöm szépen, hogy Te is megosztottad velem a véleményed a játékról, rólam :)) legyen csodás napod
     
    PalMa, Arwen69, Matold és még 1 ember kedveli ezt.
  16. marcsifarm

    marcsifarm Járnitanuló

    Szerintem nem kötelező eleme a játéknak a gyopár, tehát azokkal tudok azonosulni, akik nem a rohanó tempót akarják. Nem veszek munkásokat, erre nem adok ki FA-t, most a 12. szintet próbálom leküzdeni. Vegyesen teszem ki a fákat, amit elérek, azt kiváltom, lehetőségként tárolva a raktárban.
    Kérdezném azokat, akik már elérték az arborista jelvények magasabb szintjét, hogy ez is úgy működik, mint a főfarmon a fák? Az alapra (1.szint) tudok ráépíteni ? Nekem többször is eltűnt az 1. szintű, amikor 2. szintet váltottam ki.
     
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Lassabban haladsz:music: - nem tudom hol állsz... de én most a 15. szintet taposom... itt némi ráfordítással sem lehet száguldani...
    Viszont a lényeg, hogy megtaláltad azt az egyensúlyt ami neked jó! Ez a lényeg!;)
     
    stb_farmer, Melan, juliannakoczkas és 2 más kedveli ezt.
  18. rybar49

    rybar49 Fórumelemző

    szia
    ha 2-es szintű jelvényt készítesz, ahhoz kell 1 db 1-es szintű is ha ki akarod váltani a 2-es szintű jelvényt, ahhoz a megfelelő szint elérésén kívül még szükséged van 1-es szintű jelvényre is, tehát igen, de nem eltűnik, csupán a feltételt teljesíted vele.
     
    stb_farmer, kovacstne, Szomszika és 3 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Alig várom kedvenc jósom, hogy írjad a negatív építő jellegű kritikákat és én pedig olvashassam :):inlove::D:inlove:xD
     
  20. marcsifarm

    marcsifarm Járnitanuló

    Köszönöm szépen a segítséget. (Így gondoltam, ha nem is vagyok boldog tőle)
    További jó játékot kívánok mindenkinek, találjátok meg a jó tempót ( fenntebb írta valaki), élvezzétek, leljétek örömötöket a játékban.