Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Köszi próbálom hátha... még úszik a reményhal:D
     
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Nálam is így volt... :wuerg: ki be aztán már átléptem kliensből böngészőbe és vissza mire sikerült!
    Remélem nálad is megjavul!
     
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sajnos nem látom sehol. képhely utánna IMG
    Szia Toma!
    Látom elő kell vennem a jegyzetfüzetet. Egy kis kihagyás és már semmi nem úgy megy mint tegnap.
     
  4. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Bocsánatot kérek tőle, de sajnos nem tudok mindenkit elolvasni. Most van időm itt csicseregni és most olvastam Katától.
     
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Na én szintén ilyesmiket adok be, 1500 értékben a nagy szerszámos készlet 990 meg luxus, vagy minőségi humuszt teszek bele.
    Ezekből naponta gyártok 2-2, hogy amikor lejár az átalakító, addigra tudjak bele mit tenni.
    A szerszámosért 41 tevét, a humuszhoz pedig 2db szellemfűz termést és 2 ferdefa magok-at.
    Az első 10 aranykulcsot az átalakítóba tettem, így 2 * kapok naponta TP, igaz eleinte nem raktam 1500 értékre
     
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönöm a bizalmat! :)

    Én most készítettem egy kisokost.
    Ide teszem be.
    (Nem lehet csak úgy első oldalakat kreálni.)

    Ha hibát találtok benne, vagy szerintetek kell még valami bele, írjátok meg a topikomba (Ki a csoda az az Othep?) és módosítjuk, bővítjük az írásomat.
    Legalább valami haszna is lesz (Mármint a topikomnak.) :)


    Első lépések a Gyopárvölgyben

    1. Fűrészmalomban a humusz, barkácskészlet és bioüzemanyag legyártása
    2. Ácsműhely: Alpesi sárgabarackfa legyártása
    3. Raktárból egy földterületre Alpesi sárgabarackfa elültetése (A kezdéskor elérhető területen 6 fát lehet kiültetni.)
    4. Több (3) ciklusban érik. Ad termést, felröpiket.
    5. Teljes ciklusát leéri: kivágni, a Fatuskó a Fűrészmalomba kerül.

    Itt pedig Toma és Melan konyhanyelven írott csodás ismertetői arról, mit kell a Fűrészmalomban, Ácsműhelyben csinálni:
    Ácsműhely leírása képekkel, Tomától: https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy.23080/page-6#post-1291593
    Melantól szöveggel: https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy.23080/page-6#post-1291600



    További kérdések

    1. Beállítottam a csúszkát, de nem azt a humuszt kaptam, amit kiválasztottam?
    Arra figyelj, hogy a csúszkát legfeljebb a 4. szintig húzd, különben nem alap humuszt kapsz, hanem minőségit vagy luxust. Ezt mutatják a csillagok a csúszka felett, illetve látod alatta is, mit kaphatsz. A szerszámkészletnél ugyanez…

    2. Ha az Ácsműhelyből megyünk a Fűrészmalomba, majd a begyűjtés után vissza, akkor nem mutatja, mi készült el...
    Ki kell lépni a műhelyből, majd vissza.

    3. ATP az miből lesz?
    Kiszolgálod a megrendelő(ke)t, illetve a Fűrészmalomban van egy átalakító.

    4. Egyszerre keveset tudok termelni
    Szia, ha lesz 10 kulcsod, akkor az Ácsműhelyben ki tudsz nyitni egy újabb termelési helyet 72 órára.

    5. Elértem a Raktárban a maximális 99 db-ot. Azóta sajnos semmit nem tudok csinálni, se begyűjteni a letermelt humuszt, faanyagot,stb. Ott áll üresen a 6 db kis földem mert fát sem enged gyártani.
    Megoldások:
    - Fűrészmalom az újrahasznosító
    Oda tudsz berakni olyan cuccokat, amik most jelenleg nem kellenek. 900 / 1500 stb értékben.
    Ezért kapsz ATP-t és egyéb dolgokat. Szabadul fel helyed, így már be tudod gyűjteni a humuszt és össze tudod építeni a fákat.

    - Felesleges dolgok kidobása
    Menj be a pajtába /ácsműhely mellett/ és ott bal oldalt lépegess lefelé Anyagok előállítása, nézd meg miből van többleted és ott a piros ikon, törölhetsz ki dolgokat. Jobb oldal látod, hogy a tárolási kapacitásod mennyin áll. (Ezt nem ajánljuk, ha nem muszáj)
    - Gyümölcsfa gyártása

    6. A meggyfánál meg van a szükséges zöld üzemanyag,alap faanyag, és alap humusz és nem jelenik meg az" előállítás" mit kell még csinálnom,hogy elinduljon a termelés?
    Kell hozzá egy 1. szintű Arborista jelvény, amit az Ácsműhely / Bölcsesség ösvénye / Gyártói jelvények helyen, a zöld jelvénynél lévő + jelre kattintva, 11.000 pajtaértékű barack beadásával tudunk kiváltani.
    Ha ez megvan / figyelni kell!/ a fáknál ki kell választani a meggyfát, ott kell beadni a jelvényt. Utána már lehet összeállítani a meggyfát.

    7. Honnan lehet rúnát szerezni? Az ugyanaz, mint az Arborista jelvény?
    Nem ugyanaz, inkább csak hasonló.
    Az itteni, a Bölcsesség ösvényén lévő körök a rúnák, ezek ugyanolyanok, mint a Bölcs Tölgy rúnái. Ott csillaggal váltjuk ki a rúnákat, itt meg arborista jelvénnyel. Így az arborista jelvény szerepe a farmos csillagra (vagy a Bahás arany banánra) hasonlít.
    Itt bemész az ácsműhelybe, ott bal lent kék felírat bölcsesség ösvénye, ott kiválasztod a gyártói jelvényeket és lent középen a zöld plusznál felhozza az eddigi gyümölcseidet...barackból 524 db adja ki a 11.000 értéket (ha kiváltjuk a rúnákat, kevesebb barack is elég lesz a jelvényhez)...ha beadod lesz egy arborista jelvényed...utána a feladásnál ki kell választanod a cseresznyefákat, mert alapból nem az van, és ott be tudod adni a jelvényt...és már gyárthatod is a meggyfát.

    8. A megrendelők a meggyfa megszerzése után is kérnek baracktermést vagy elfelejtik ?
    Jön majd másik megrendelő is, és mivel mindketten kérhetnek bármit ( fatermést és virágos ágat is ) kelleni fog a barack is.

    9. Az 5. szinten kapjuk a Jégszarvas dekort (+100% fatermés)... vajon a minden terület az Alpokra is érvényes lesz?
    Nem lesz érvényes, csak a hagyományos részeken.

    10. Már 10x kiléptem és nem tudom aktiválni az új területet. Mindig elugrik, amikor ki szeretném pipálni.
    Katt a fűcsomóra a lajhár mellett.

    11. A borostyánkő felröppenőt mi adja?
    Arasd a fákat, és előbb-utóbb jönnek. A 7. szint elérése előtt nem kapod.

    12. A Gyopárvölgyben nem jönnek a felreppenők a fák szüretelésekor. Egy sem. Semmi.
    Elérhetted a maximumot. Menj be a gyopároson a pajtába (raktár), ott az Egyéb fül alatt találod a felröpiket.
    A kulcsból ne, a másik kettőből törölj valamennyit.

    13. Elértem a 10 szintet... kiváltottam az Ansu barackfa lehetőségét Arborista jelvénnyel... de nem találom az Ácsműhelyben a lehetőséget, hogy előállítsam. Már kiléptem, vissza, de semmi. Hol keressem?
    A sima Alpesi barackfa alatt találsz egy sárga sávot, ami egy lenyitható listát rejt. Így lehet előhívni a fejlesztett fákat.
    [​IMG]

    14. Ha van 2 db egyes számú jelvényem, és készítek kettes számút, akkor miért tűnik el az egyesből 1 db?
    A 2-es szintű jelvényhez kell 1 db 1-es szintű jelvény is + 12500 értékű dófélékből, magházasokból.

    15. Napok óta nem kapok Metszőollót. (16. szinttől)
    A Metszőolló egy igen ritka felröppenő.
    A türelem és a sok aratás meghozza az eredményt.
    A másik: Ha felérsz a gyopárosra, érdemes a Raktárba kezdeni. Itt látható, hogy miből mennyi áll rendelkezésre. Kell-e esetleg valamit törölni az Egyéb fül alatt lévő felreppenőkből, hogy az értékesebb kulcs, olló felröpiknek legyen hely aratáskor.


    (Az összeállításnál az eddigi válaszaitokat vettem figyelembe.)
     
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sikerült rájöttem mi volt a hiba:D Nem kaptam meg a megerősítő kérdést csak most jóval később és sok kísérletezésre, de már termel is :)
    Már mentettem is jegyzetlapra, nagyon szépen köszönöm:inlove::inlove:
     
    genka53, stb_farmer, HéricsBáró és 4 más kedveli ezt.
  8. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Szia Othep:)

    Klassz lett...a 9. pontnál a dekor az ismertető szerint 100%-ot ad, nem +1-et...
     
  9. davidmestergazda

    davidmestergazda Fórum-zöldfülű

    Koszonom!
     
    stb_farmer és juliannakoczkas kedveli ezt.
  10. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.
    Köszi.
    Mint a villám, már javítottam is! :)
     
    PZoli64, nagymami2, HéricsBáró és 7 más kedveli ezt.
  11. sárkány-ka

    sárkány-ka Fórumprofi

    Szép estét! Kérdezni szeretném, hogy a másik farmomra kaptam plusz bónuszt az email címemre. Nem mindenki kap? Köszönöm
     
    juliannakoczkas kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Az éjszakai fa mennyiséget nem egyszerű összehozni:music: azt hiszem lesz benne minden fajta-.-
     
  13. Puszpang

    Puszpang Rutinos

    Sziasztok! Az 5.szinten miért nem lehet feloldani a plusz földterületet? A lakat nyitva,azt írja feloldásra kész....minden megvan ami a feloldáshoz szükséges. Már egy csomót frissítettem,ki-be lépkedtem,de semmi. :(Kell valami mást is csinálni hozzá? Hol?
     
    Kuzdern és juliannakoczkas kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nézd meg, hogy miből kér többet a megrendelő. Gondolom elsőre a fenyőből nem fog sokat kérni.
     
  15. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Mintha itt valami nem stimmelne.....

    Anyagok előállítása

    Maximum tárolási kapacitásSzükséges Bölcsesség jelvény típusaSzükséges bölcsesség jelvény számaSzükséges Alpesi szint
    40--1
    100Arborista jelvény - 2. szint112
    StufeKapazitätAlpen-LevelFreischaltkosten
    11001---
    220012 1 x Baumpfleger-Abzeichen Lvl 2
    Ha lenne itt egy olyan modi, aki látná a központi anyagot és megnézné, hogy melyik táblázat jó....

    Nálam a gyenge láncszem az "Anyagok előállítása" raktár terület, mert a 40 órás újrahasznosításhoz 68000-nyi értéket kell beadni, 400ATP-ért cserébe. Azt hiszem, ez a magasabb szinteknél majdhogynem elvárás lesz.
    Ha ilyen kicsi a kapacitása, akkor hogy a manóba tudunk összegyűjteni 68ezer értéket? Oké, dolgozzam fel a cuccokat és gyártsak belőle fákat és adogassam azt (is) be az újrahasznosításhoz, de a fákból is csak keveset tudok raktározni.
    Ejjjj, ezt itt eléggé elmérték!
    Egyre inkább érzem azt, hogy itt túl sok az öncélú túlbonyolítás...
     
    Utoljára szerkesztett: 10.12.22
    RRozika, -julcsi13-, -kidmama- és 10 más kedveli ezt.
  16. farmerSS

    farmerSS Rutinos

    Csak próbálkozni lehet, de azt sokat. Ne add fel, sikerülni fog. Ha egy picit feljebb lapozol, olvashatod, ahogy Gyöngy is megszenvedett a területért. Ja és eddig mindnyájan, akik birtokba akartuk venni.
     
  17. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Nemrég oldottam fel én is, a lajhártól balra van egy fűcsomó, arra kattintva kérdezte meg, fel akarom e oldani a földterületet?
    Katt a pipára és feloldotta.
    Szóval próbáld körbelődözni a lajhárt :)
     
    -julcsi13-, genka53, stb_farmer és 4 más kedveli ezt.
  18. Puszpang

    Puszpang Rutinos

    Kell hozzá valamit gyártani,vagy az 5.szint elérésével automatikusan fel kéne oldódjon?

    Szia! A fűcsomónál nekem azt írja,hogy valami még hiányzik. De mi????
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.12.22
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én most kínlódtam meg vele. Addig lépjél a völgyből ki és be, katt a bagolyra, amíg a rendszertől meg nem kapod a megerősítő abalakot azt okézd le és már rendelkezésedre is áll az új terület :)
     
  20. farmerSS

    farmerSS Rutinos

    Nekem ezt legalább 3-4x írta, aztán kiléptem, mentem a farmra, pörgettem mérgemben párat, aztán vissza és utána már rendesen "beszélt" velem a bagoly. Neheze, de sikerül majd, hidd el.
     
    -gyöngy-581, Sali~*.*, stb_farmer és 3 más kedveli ezt.