Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. cseresznye69

    cseresznye69 Törzsjátékos

    Én is kiültettem a nehezen megszerzett első fámat,van egylehetőség,hogy vágd ki a fát,kipróbáltam kivágtam erre eltünt.Nem is gondoltam,hogy ha kivágom akkor el is tünik.Most kezdhetem előről.
     
    -kaktuszable-, genka53, Anulu73 és 4 más kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. A végén kell kivágni. Ha rátartod az egeret a fára, akkor mutatja, hogy melyik szinten vagy. 0-1-2-3 szint van. Az érési ciklusokat meg kell várni. Nekem még 1,15 óra van hátra. De már most mondom, hogy túl van bonyolítva az egész, erre sok játékosnak nem lesz ideje. A beadásokról nem is beszélve.
     
  3. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Hát de miért vágtad ki?
    Most leshetsz utána, elvitték tűzifának xD
     
  4. pecástündér

    pecástündér Fórumszaki

    Már nem ambivalensek az érzéseim... Hatalmas csalódás amit érzek... Olyan, mintha egy másik játék elemeit hozták volna át a szeretett Farmeramába. Félig érhetetlen katyvasz, ráadásul szerintem nagyon nem átgondolt, vagy csak rohadtul nem érdekli őket, mennyire nem felhasználóbarát. Pl. Minden alkotóanyagnál, ól, állat, stb. kiválasztani a kategóriát, amiből kiválaszthatjuk miből építünk.
    Örökösen frissíteni kell, a farmról csak F5 után tudtam fórumra is jönni, hiába kattingattam.
    A Farmerama új mottója lehet: ,,Amit el lehet cseszni, azt mi el is csesszük!,,
    Nekiálltam kevergetni az első fához, de szerintem hagyom a fenébe.
    Akinek tetszik, jó szórakozást az új lehetőségekhez.
     
    Kuzdern, Sali~*.*, -W-595- és 14 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egy kis leírás...

    1. Ácsműhely
    [​IMG]
    Látható, hogy a kiválasztott Alpesi sárgabarackfához kell 2 db üzemanyag (ez megvan, van már 12), 3 db humusz és 2 db szerszámkészlet (ez is rendelkezésre áll). Tehát készítenünk kell 3 db humuszt. Ehhez kattintani kell a zöld + gombra. Átkerülünk a Fűrészmalomba.

    2. Fűrészmalom
    [​IMG]
    Itt balra látható, hogy most éppen Növényekből készíthetünk humuszt, még 54 órán át. (Utána feltehetőleg vált a fatermésekre.) Fent a csúszkával mennyiséget állíthatunk be, és alul láthatjuk, hogy mit kaphatunk. Én a képen a 4. helyre húztam a csúszkát, és így biztosan kaphatunk 4 db alap humuszt, kis eséllyel még egy alap humuszt, és nagyon kis eséllyel egy minőségi humuszt. Mindehhez 128 értéket kell beáldozni (ez a csúszka bal felső sarkában látható). Jön a Tárgyak kiválasztása gomb, ahol beállíthatjuk, miből szeretnénk a humuszt előállítani.

    3. Tárgyak kiválasztása
    [​IMG]
    Alul van a beadási sor, ahol követhető, mennyit adtunk be, és mennyi kell még. Jelenleg 3 db amarántot adtam be, így tartok 32-nél a 128-ból. Minden dolognak egyedi értéke van, ezt kell figyelni a beadás során.Bármennyi tételből összehozható a kívánt érték, de nem adja vissza a felesleget. A jobb felső sarokban rendezhetünk név szerint (ez furán működik), mennyiség szerint, és érték szerint. Ha beadtuk a szükséges mennyiséget, kattintsunk az átalakítás gombra.

    Ekkor a fűrészmalomban, a jobb oldalon, a fenti fakkba bekerül a humusz előállítása, és elindul a visszaszámlálás. A 4 humusz 20 percig tart. Utána a Begyűjtés gombbal szerezhetjük meg.

    Újra belépve az Ácsműhelybe előállíthatjuk a barackfát, amit aztán kitehetünk a területre.

    A többi összetevőt hasonlóan állíthatjuk elő, a fentiek mintájára.
     
  6. kollerkatus55

    kollerkatus55 Junior szaki

    Köszke!!!!!!
     
    Kuzdern és juliannakoczkas kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Én dobtam egy váratlant , és az első valamimet elcseréltem .
    Igaz hogy 50 ATP kell a 2. szinthez , de 7 óra mulva meglesz a fele . Talán .

    Amúgy tök jó , hogy körülbelül 10 órát fogok szenvedni 25 ATP miatt . xD

    [​IMG]
     
  8. stb_farmer

    stb_farmer Rutinos

    Köszönjük Toma a segítő leírást :) Ezzel szerintem a kezdeti lépések kitisztázódhatnak :inlove:
     
    Kuzdern, -W-595-, inanna11 és 4 más kedveli ezt.
  9. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Na miközben vártam az eventgazt piszmogtam kicsit a gyopárok között is :)

    Egy kis gyorstalpaló aki hozzám hasonlóan "túl egyszerűnek" találta a területet xD

    Jelenleg még várom az első Alpesi sárgabarack fámat, mert hogy itt ültetni csak úgy mezei paraszt módjára nem lehet ám:) Először le kell gyártani hozzávalókat, mint egy eventben.

    Szóval a lényeg, az Ácsműhelyben lehet a fákat előállitani, csakhogy ehhez kellenek hozzávalók, amiket pedig a Fűrészmalomban lehet letermelni.

    Tehát az első útunk a fűrészmalomba vezet. Egy darab Alpesi sárgabarack fához kell 2 db zöld üzemanyag, 3 db Alap humusz, és 2 db kis szerszámkészlet. A fűrészmalomban ezekre tudunk kattintani, például a zöld üzemanyag a második a felső sorban. Ha arra kattintunk, akkor feljön a malom ahol mehetünk arra, hogy Tárgyak kiválasztása alul, és lehet kezdeni válogatni hogy mit szeretnénk váltani a farmos cuccok közül.

    A zöld üzemanyaghoz ólakat kell átváltani, tehát nem állatokat, hanem az ólakat. Nem néztem végig a listát, de gondoltam a skorpiólak jó lesz, abból 5 db elég volt ez 40 ezer CSP megvenni. Elindul a számláló mert időbe telik a malomnak dolgozni. Amikor kész a gyártás még nem vagyunk ám készen. Rá kell kattintani hogy Begyűjtés, és hipp hopp meg is van az üzemanyag :p

    A humuszhoz növények kellenek, kinek miből mennyi van, én szögletes gabonát adtam be, nem kért borzasztó mennyiséget.

    A szerszámkészlethez állatok kellenek, szintén nem borzasztó mennyiségek, én tevéket adtam oda, mivel elöl volt a listán nálam és nem akartam lapozni :D

    Ha minden alapanyag meg van akkor vissza lehet menni az Ácsműhelybe és legyártani az Alpesi sárgabarack fát, jelenleg várom az 5 percet hogy megkapjam az első fámat :music:

    Ilyen egyszerű az egész:D
     
  10. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Ez így tök érthető és valóban elindult nálam is az, amiről írsz. Szóval így lehet fát/fákat szerezni. Köszi a konyhanyelves bemutatódat.
     
    Kuzdern, Domos52, stb_farmer és 8 más kedveli ezt.
  11. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    Ész nélkül megvettem egy közepes csomagot, valamire jó lesz alapon, majd észleltem, hogy ****** sok csillag kell... a 234. szinten nekem messze nincs meg a szükséges mennyiség - és még van jó pár dolog ami nincs is kiváltva, szóval a fűrészmolnár halálra fűrészeli a semmit és még nekem is kinő a szakállam mire eljutok az új területre...
    De legalább addigra sokaknak meglesz a bemelegítés, tapasztalatok, én meg olvasgatni járok ide, így az indulás nekem már sétagalopp lesz 8)
     
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Nnnaaa , a zöld üzemanyag pipa , mehet a a többi . :D:inlove:


    [​IMG]
     
    bubafejgingo, genka53, stb_farmer és 4 más kedveli ezt.
  13. paloooo

    paloooo Rutinos

    Üdv!
    Hol lehetne erről - Gyopárvölgy - Új terület - bővebben információt olvasni? Nem találok hivatalos leírást, miként lehetne hozzákezdeni.
    Köszi
     
    stb_farmer és juliannakoczkas kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Még 45 perc, mire az első 5 termés beérik, addig tanácskozást tartok a tyúkokkal, hogy mi legyen ezzel a területtel. :D
     
    aida2330, Kuzdern, hóóvirág és 12 más kedveli ezt.
  15. Hagymácska55

    Hagymácska55 Fórum ismerője

    Sziasztok. Az azért igazán szuper, hogy a fórumra is csak frissítés után lehet bejutni, és kilépni is csak így enged, ráadásul azt sem értem, hogy milyen szövegre kattintok a kilépéshez. Igazán kár volt ezt a játékrészt betenni, sok játékos el sem jut ide csak ciktóberben.
     
    Kuzdern, Domos52, szörnyecske13 és 6 más kedveli ezt.
  16. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Hanyadik fánál tartasz már ? Nekem 1 perc és lesz1 db. Mennyit lehet kipakolni egyébként ?
     
    Kuzdern, stb_farmer, Baby72 és 2 más kedveli ezt.
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Az elsőnél, abból lesz 5 termés. 6 db-t, annyi hely van most, de egy kicsit elment a kedvem.
     
    Kuzdern, ildiko44, -kaktuszable- és 7 más kedveli ezt.
  18. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Csak azért kérdezem, mert ugye másfél óra, hogy beérjen a fa, gondoltam, csinálok addig még párat, de nem engedi.
     
  19. CoralineJones74

    CoralineJones74 Kivételes tehetség

    Szánalmas. Utálom. pont...:(:(:(
     
    Andzsi1971, vihence, JUCUS és 4 más kedveli ezt.
  20. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Sejtettem én - amikor ma hallottam a hírekben, - hogy Te lehetsz aki nagyban űzi az ipart az üzemanyaggal.:D:D

    Elültettem az első fát, aztán lefagyott minden, F5 után pedig leestem a főfarmra.:music:
     
    magdi06, Kuzdern, bubafejgingo és 7 más kedveli ezt.