Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Sylja

    Sylja Fórum hercege

    Kevered a csajokat, Kukori! A téren ALICE vár, IRINA a hétvégi barátnő! 8)xDxD
     
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Aki már elhagyta a 25. szintet, annak mindenképpen megéri Alice-szel megvárni a 28. szintet. Ez nem is akkora áldozat, mert a következő feladat már vadcseresznyét kér, ami a 27. szinten érhető el.
    Ahogy nézem, már elvileg a 19. szinten el lehet jutni Alice raktárbővítéses feladatáig; így aki még csak itt tart, megcsinálhatja külön is. A 19-28. szintek között 10 bővítési lehetőség van összesen.
     
    PZoli64, -Holdfeny-., kukori80 és 3 más kedveli ezt.
  3. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Gondolkodtam rajta én is, hogy valahogy össze kellene hangolni, de Karcsinál kell a 28. szint előtte.
    Jáááájjjj, úgy látszik, hogy még nem hevertem ki Irinát. :D:D Javítom, köszi.
     
    Sylja és Sali~*.* kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Erre figyelni kell! Mert különben lehet egy darabig egy helyben toporogni:wuerg:
     
    kakukkszegfű kedveli ezt.
  5. Ally05

    Ally05 Fórum-zöldfülű

    Hali Mindenkinek, azt szeretném megkérdezni, hogy minőségi humuszt hogy lehet előállítani? Köszi :inlove:
     
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    xDxDxD Mindegyik csak + feladathoz... és picit bonyolítja a dolgokat;)
     
    kakukkszegfű és Sylja kedveli ezt.
  7. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Húzd a csúszkát a ** -hoz onnan indul a minőségi humusz 1, 10, 18.
     
    Ally05, -Holdfeny-. és Sylja kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az egész Gyopárvölgy egy koncepciótlan katyvasz...
    Az egész alapvető tulajdonsága a korlátos pajta. Ez azt feltételezné, hogy ne halmozz fel (nem tudsz), hanem ha megjelenik egy feladat, akkor azt akkor, prompt teljesítsd - kicsit hasonlóan a farmos időkorlátos gazdakörikhez. Ehhez képest feladat csak háromféle van: a napi megrendelők, a főtéri kuncsorgók és a fejlesztéshez szükséges jelvények. A főtérieknek nagy átlagban szintenként 1-1 feladatát lehet teljesíteni. A jelvényeket sokan ignorálják (Alice és Karcsi ezen akarna segíteni). A napi megrendeléseket pedig sok esetben lehet pajtából teljesíteni, mert már többedszerre növelik a kapacitást! Ez utóbbi pontosan arra utal, hogy nincs elég feladat, tehát hogy elfoglald magad, termelj a pajtába, mint a farmon (úgyis ehhez vagy szokva), aztán majd csak jó lesz valamire. De akkor mi értelme van a pajta korlátjának? Az ideális az lenne, ha a pajtába előre termelt javak csak segítséget nyújtanának az aktuális feladathoz, de teljesen ne lehessen onnan megoldani. (Mármint az "ideális" alatt azt értve, hogy az itteni körülmények között, aminek értelme van. Mert ez így sem más játék, sem farm, hanem a kettő valamiféle céltalan keveréke.) A raktár kapacitásának megemelése tehát egy pótcselekvés, a játékfejlesztést - feladatokat készíteni sokféle változatos formában - hivatott kiváltani. Egyre inkább meggyőződésem, hogy a Gyopárt sosem akarják kész, önálló játékká fejleszteni; kizárólag egy költséghatékony bevételszerzési mód. Több, mint kéthavi fejlesztés eredménye a főtéri feladatsorok kibővítése, ami nulla programozási feladatot jelent...
     
    PZoli64, sutimami57, GA-BI-O-Farm és 5 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Végre valami ami nem csak sablon feladat... Picit tervezni /gondolkozni kell;):inlove: Azért nem bánnám, ha jönne bővítési lehetőség a 28. szinten is;)
    Most komolyan mondod, hogy több feladat kellene? :eek:o_O Alapból szerintem is... KELLENE!:inlove:
    De sokan még ezt sem látják át... Próbálják a faéket egyszerűsíteni8)
    Itt nehezen tudnak jót alkotni;) Valaki mindig leszólja amit elénk tesznek...:oops:
    Nem rosszak ezek a feladatok csak iszonyúan kevés...:oops:
     
    kakukkszegfű és -BombadilToma- kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Hú Toma ezt jól leírtad, köszönöm Neked. Tökéletesen egyetértek veled, céltalan pótcselekvés az egész gyopáros játékrész. DE miután új fejlesztés ezt még a BP részvényeseknek is el lehetett adni, bevételt generáló próbálkozásnak: "Mi megpróbáltuk, de a játékosoknak nem tetszett..."

    *****
    Más néhány ország fórumán utána néztem a feladatok elején úgy láttam igazatok volt és tényleg 10 feladatot oldott meg akinél már nincsenek ot a főtériek. Javítom az előző hozzászólásomban is. / #12339/
     
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Igen is meg nem is... Többféle feladat kellene, változatosabb feladatok; nem több db gyümölcs vagy virág letermelése. A meglévő terményeket kombinálni kellene pl. műhelyekkel. Kellenének állandó és időszakos feladatok; egyszerű és bonyolult feladatok; gyorsan letudható és hosszadalmasabb feladatok; egyszerűek és körmönfontak; eventek. Legyen farmonként eltérő feladat, és lehessen termékeket cserélni egymással. Nem sorolom. Érdekessé kellene tenni ezt az egész völgyet, mert most a legkevésbé sem az. Bejövök ide naponta 2-szer, 3-szor, X-szer, és minden alkalommal pontosan ugyanazt csinálom.
    De a lényeg, hogy a korlátos pajta azt jelenti, hogy sose kelljen valamit céltalanul termelned, mint a farmon, hogy majd csak jó lesz valamire. Vagyis a több feladat alatt lényegében azt értem, hogy mindig legyen feladatod, amit csinálhatsz. Ja, és a felröpiket itt el kellene felejteni...
     
  12. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Köszönöm, hogy megosztottad. Egyet viszont nem értek, már az elején is többször szóvá tettem.
    Miért nem ér a Gyopáron annyit az "árúnk" mint a farmon? A csp. értékeket miért nem fordították át a gyopárra egy az egyben?
    Pár példa:
    tyúk F 27, Gy. 25
    nyúl F 72, Gy. 117
    hal F 312 Gy. 248,28
    hangajuh F 23904 GY 270
    ixora F 450 GY 8,64
    saguaro F 240 Gy 8,64
    spárga F 45 GY 2,88
    A fentiek alapján még elképzelésem sincs, miért lett annyival kevesebb. Mi alapján számolt?
     
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A növények és az állatok esetén az érésidő az értékbeállítás alapja. Fák, ólak és terményes ólak esetén pedig a gazdabolti ár. Lényegében az az értelme, hogy ha most akarsz szert tenni valamire, amit a Gyopárvölgyben felhasználsz, akkor ne járj jól egyikkel se. Mindegy mit termelsz, ugyanannyi ideig tart. Mindegy, mit veszel, ugyanannyiba kerül. (A teliholdas cuccoknál figyelembe vették a korlátozott nyitva tartást, ezért azok többet érnek.)
     
    PZoli64, sutimami57, kukori80 és 2 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A felreppenőket én nem elfelejteném, hanem inkább tovább gondolnám...
    Én az 1Atp-re való átváltást is jónak tartanám a törlés helyett;)
    Talán a nullázás adta előny vették picit vissza...8) az állatoknál...:music:
     
    kakukkszegfű kedveli ezt.
  15. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    El bizony, főleg ilyen szórásban, hogy 1-2 fajtából több tíz db. kuka, 1-2 fajtából meg nincs meg extra nélkül a röpi. Itt nem többszöri kiszolgálásról beszélek, mert 1x sincs meg. / pl. borostyán/
    Az UH ATP-je is gyalázatos, a héten eljutottam oda, hogy 3-ból 2 mást adott. Toll a fülükbe a "más" mellé.
     
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Miért? Bármivel nullázhatsz. Nem is baj, ha nem ugyanazt tárolod be a Gyopár kedvéért, mint amivel a TOP-ra készülsz. Ugynakkor nagy értékű állatok jellemzően hosszabb érésűek is, tehát a Gyopáron is értékesebbek. A mantarája 342 pontot ér, ami egyáltalán nem rossz. Kétségtelen, hogy az új, brutál magas értékű farmos állatok itteni értéke nem áll arányban a farmossal, de azért ezek sem rövid érésű ólakban laknak.
    Elég jónak kell tekintenem, hogy 52 kis szerszámkészlet mindössze 20 egérbe kerül, és a 18 közepes is csak 34-be. A változás előtt több száz egér volt az ár...

    Növényeknél meg az amaránt a legértékesebb itt is ott is (eltekintve persze a teliholdas növényektől).
     
    sutimami57, alex0824, -gyöngy-581 és 3 más kedveli ezt.
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Elkezdtem készülni a feladatokra és látom, hogy Alice nagyon rákattant a Vérbükkre. Toll a fülébe neki is. :D Ráadásul 10 db Mandzsúriai barackfa kihelyezését is kéri. Hááát... sokba fog ez kerülni. :D
    Ha gyorsan akarom a feladatokat megcsinálni, nem fogom tudni kiszolgálni a megrendelőket. Ezt át kell gondolni alaposan.
     
    Sali~*.* és Sylja kedveli ezt.
  18. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Elképzelem, hogy a tíz Mandzsúriai barackfa kiváltása és kihelyezése után, hogy fognak tolongani a megrendelők.:music:
    Most azt mond meg legyél szíves, hogy hová a csudába sietnél? Toma is megmondta, itt se gyors haladás, sem végtelen pajtatöltögetés, sem más gyorsítás, mint a FA-val való kiváltás és az extrák használata. Az utóbbi kifogyása előbb-utóbb vásárlásra ösztönöz.
    Elhatároztam nem sietek sehová, olyan távoli cél miatt megyek körbe-körbe. Hogy messze még a Napraforgódomb következő föld darabkájának kiváltása? Messze bizony, de nem is sietettem.;)
     
    Samborg, -gyöngy-581, kukori80 és 2 más kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nem a haladás miatt, hanem szeretek agyalni a feladatokon. Na és hogy minél gyorsabban kész legyen, hogy ne is lássam. :D
    Utána gyorsan kitörlök mindent, hogy a megrendelők nehogy kiszagolják. :D Biztos, hogy fogják kérni. :cry:
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ez így korrekt...:music: Persze mi szeretjük ha a saját elképzeléseink valósulnak meg:p
    A változás előtt sem egerésztem és most sem...:music:
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.