Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Jozsefpapa-

    -Jozsefpapa- Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Én inkább csak olvasgatni járok ide, de most elgurult a gyógyszerem! Talán egy-két alkalommal vettem munkásokat, viszont a termelés segítőt a kezdetektől mindig - legalábbis eddig. Mostantól semmit sem vagyok hajlandó költeni a gyopárra, mert a legutolsó 3 UH eredmény kiverte a biztosítékot! 40 órásakat használok, először 400 ATP - 12 hajtass fát - 3 instát adott, második 400 ATP 12 h.f. - 2 cukrot - és ez a mai pedig 24 h.f. és 3 instát! A 27. szint 3/4-énél járok kb., a szotyi miatt 30-ig elmegyek, ha már ennyit foglalkoztam vele és lesz kedvem felmenni, vagyis ez nem pár hónap lesz (inkább min. 1 év) és ott kiszálltam belőle! Tudom, hogy kis százalékban adhatja, de ez már pofátlanság!
    Érdekességképp, mikor ládákat nyitogatok a farmon, ott nem adja ilyen arányban a ritka dolgokat! Most nyitottam kíváncsiságból 100 kungfus ládát, ha már ennyire adja azt, aminek kicsi az esélye, 2 db piccoló volt benne. Ha arányait nézem a gyopárhoz képest, akkor minimum 15 kellett volna hogy legyen!
    Direkt szívatják a játékosokat a gyopáron, mert én most utáltam meg véglegesen ezzel. Máskor is kaptam sallangot, de nem ilyen arányokban!
     
    Sali~*.*, Netudki50, sosoump és 3 más kedveli ezt.
  2. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Fórumprofi


    Üdv Jozsefpapa!:sleepy:

    Nekem nincs gyopárom, így olvasva sok játékos tapasztalatát, megerősít ne is legyen. Eleve a csillag mennyiség túl sok, akad még minimális kiváltani valóm a tölgyről.


    Bocsánat nem gyopárosként ide kotnyeleskedtem.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.5.24
  3. PaySkin

    PaySkin Fórum ismerője

    Szia!

    Bár én készlettől teszem függővé az UH-t, így 32 - és 40 órásak vannak, akár vegyesen is. De mióta újraindították a számlálót 50-es szintig, hasonlóak az eredményeim. Én azóta mindig csak egyre kaptam ATP-t többi egyéb volt.
    Nekem is tele a hócipőm... de visszaolvasva vannak szerencsések is, remélem évente egyszer én is az leszek :)
     
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    SZia!

    Ingyenesen is játszható az egész farm is;)
    Időnként bizony én is kapok egyebet... - de ez egy játék....:music: Bár a 35. szint számlálójának újra indulása óta, holtidő nélkül indítgatom a 40 órás újrahasznosítokat... egyszerre 3-at... egyetlen egy alkalommal kaptam egy 400 atp helyett 3 instafát....
    Bár nálam minden munkás aktív. Talán erre is hatással vannak... nem csak a felreppenőkre;) Azért ha ez így van... nem ártana a munkások hatásai közé kiírni... 8)
    De azt hiszem ezt a feltételezést többen cáfolni fogják... 8) Szóval szerencse kérdése;)
    Játsz kedvedre;):inlove:
    Nem sok az a pár kocka amit kapunk 5 szintenként! de kényelmes tempóban is elérhető... sőt ha kihagyjuk akkor sem áll meg az élet... 8)
     
  5. farmerSS

    farmerSS Fórum hercege

    Szia

    Nekem nagyon ritkán sikerül holtidő nélkül a 40 órás beszedése-indítása.
    Mikor kellene indítanom, hogy onnantól éjszakázás ( este 9 után és hajnali 5 előtt ) kilőve, holtidő nélkül begyűjthessem az ATP-ket és az egyebeket. Indulás óta nekem csak csalamádé jön, de már nem bosszant.
     
    Sali~*.*, -Holdfeny-. és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Egy hónap óta akkor kaptam utoljára 1200 ATP-t ma adott újra először ...

    Azt pedig, hogy fizetős játékosok kapnak csupa ATP-t erősen kétlem.. Ha akarja a rendszer, hogy költsek még a játékra, majd adja, ha nem hát nem..
    Van amit nem vagyok hajlandó fizetni: ez pedig a megrendelők arannyal történő kiszolgálása.. Ha nincs akkor nincs, ha letermelhető, mert kimerült épen a készlet, csinálom, de tőlem a megrendelők nem látnak egy aranyat sem.

    Holt idő? Igyekszem, hogy ne legyen, de ez nem mindig sikerül, mivel néha aludni is szoktam.. Annyira nem vonz a 36. szint, hogy éjszakázzam is miatta.
    Játszom, mert nincs más mit csinálnom a farmon és az erdőm csodaszép, de nem török össze miatta semmit sem mérgemben hogy tovább haladjak...
     
    sosoump, PaySkin, Ms.AbyZu és még 1 ember kedveli ezt.
  7. farmerSS

    farmerSS Fórum hercege

    Nincs az a játék, ami miatt fent maradnék a neten alvás helyett!

    Mindenért fizetek a gyopáron én is, kivétel a megrendelők kiszolgálása-kiváltás, de ha jobban belegondolok azért is fizetek, mert Hajtasst vagy Instát... hébe-hóba veszek aranyért, ami ugye nem csak úgy potyog az égből.
    A franc se tudja, hogy a Gyopáron az 1 % esélyű kacat miért 100 %-on jön, míg a farmon az új titokizék nyitása nálam a 0 %-hoz ragaszkodik.
     
    Sylja, PaySkin és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  8. kelemeny

    kelemeny Fórum veteránja

    Pálinkás szép napot mindenkinek!
    Elolvastam egy csomó játék ismertetőt a gyopárról.
    Elolvastam egy csomó hozzászólást.
    Odáig jutottam, hogy ez nem nekem való.
    Meglesz a gyopár nélkülem is.
    Ami barackot letermeltem, majd kifőzetem pálinkának! :D
     
    sosoump és Ms.AbyZu kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ez egy fogas kérdés :)
    Sajnos erre válaszra nekem nincs meg az akadémikusi végzettségem, így nem tudom..xD:cry:xD
    Nálam a titok izék is jobban jönnek, mindig kapok a csomagból +1-2-t.
     
    farmerSS és PaySkin kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sohasem megy az alvás rovására... este 10 és reggel 6 valamint délután 14 óra a nyitási idő....:music:

    Itt nem a kacat a fődíj8) A farmon viszont az új ól az....:p
     
    farmerSS kedveli ezt.
  11. Luca_511

    Luca_511 Fórum hercege

    A 32 és 40 órást egymást váltva teszem, s ebben a formában nincs holtidő.
     
    farmerSS, -gyöngy-581 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  12. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    mivel bejegyzésed alapján úgy látom, hogy most kezdesz ismerkedni a Gyopárossal, szerintem, ha kiváltottad, ismerkedj még vele, ne zárkózz el ilyen gyorsan a folytatástól.
    Ezen a linken találsz egy összefoglalót a kezdeti lépésekről:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy.23080/page-43#post-1293080
    Érdemes a kis videót is megnézni, az is segít a megértésben.
    Másképp működik mint a farm, de ha ráérzel, még lehet meg is tetszik Neked is.
    Ami fontos, hogy türelmesnek kell lenni, s amit megtermelünk, megszerzünk, azt valamilyen módon fel is kell használnunk, mert a Raktár fala nem gumiból van.
    Ha konkrét kérdésed lenne, mert elakadtál, akkor azt vagy itt a csevegőben fel tudod tenni, ahol Játékostársak tudnak segíteni Neked, akik már előtted járnak az úton - ha pedig ellenőrzést is szeretnél kérni, vagy Moditól várnál választ, akkor mindenképpen Segítségkérő topikba gyere és add meg a Farm neved és Farm ID-dat is a kérdésed mellé.
    5. szintre érdemes eljutni, mert az a dekor, amit ott kapunk, a farmunkra van jó hatással - ha már befektetted a csillagokat, akkor szerintem eddig juss el :)
    Persze, ha nem szeretnél ténykedni a Gyopárvölgyben, az a Te döntésed. Sok sikert, ha mégis folytatod.
     
    Luca_511, farmerSS és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Szeretném megkérdezni tőled és a többiektől is, hogy kiváltottátok-e a kertben az új területet ami a 35. szinten lesz elérhető?
    Erősen vacilálok rajta, hogy nem váltom ki.. Szükségét nem érzem, hogy legyen és csak vinné az amúgyis szűkös faanyagot a + magok termelése...
    Kíváncsi vagyok rá, hogy Ti hogyan csináljátok?
     
    GA-BI-O-Farm és farmerSS kedveli ezt.
  14. farmerSS

    farmerSS Fórum hercege


    Szia

    Igen, kiváltottam, de az utolsó sor nagyon kihasználatlan, mivel 3 kocka felmarad.
    A 3. és az utolsó előtti sorba mindig gomba megy, az elsőbe mindig rózsa, és a gomba jóvoltából /7-8 db. kockánként 1-1 növény/ a köztesekbe az, amiből kevés van, vagy jó a jelvényhez.
    Az újraindulás óta egyszerűen nem hogy fogyna a faanyagom, hanem egyre csak növekszik, pedig nem a gyopáron töltöm a napjaimat.

    Szívesen adnám bárkinek azt a tanácsot, hogy álljon le a megrendelők kiszolgálásával 1-2 hónapra, töltse fel a készletét faanyagokkal, jelvényekkel, stb. és amikor már mindenből sok van, akkor kezdje újra.
    A 35. szintnél kényszerpihenőt kellett tartani közel 2 hónapig, de ez most nagyon is előny.
    Nem tudom, hogy meddig tart ez a "jólét", de ha egyszer megakadok, magamtól fogok leállni 1-2 hónapra, mert annál rosszabb nincs, amikor nem tudok anyaghiány miatt előállítani fát vagy növényt.
     
    GA-BI-O-Farm és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen a választ is és a tanácsokat is, akkor én is kiváltom :)
     
    GA-BI-O-Farm és farmerSS kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    A megrendelők, mintha a terület növelési lehetőség mellett több termést kérnének...
    így kiváltottam... Talán kicsit könnyebb tervezni a kint tartott fák/növények összetételét...:music:
    A előnyt megerősítem én is;) Sőt lassan aprópénz költéssel eljutok a 36. szintre;) -S ez csak a szünetnek köszönhető;)

    Az önkéntes megállást azért én átgondolnám néhányszor...8) De logikus döntés lehet a jövőben!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.5.24
  17. Kertlandia

    Kertlandia Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Zöld üzemanyag előállításhoz mit érdemes leginkább venni (nem aranyért)? Ólat, fát, vagy terményes ólat elő állítani? És melyiket?
    Miből szoktátok csinálni?
     
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én a keréken nyert narancs ólakat, XL-es fákat, sőt az XXL-eseket, sárga terményeseket szoktam beadni. Ezek egy részét PP-n, nyerem PP-t a ládáimból kapok, a másik részét szintén a ládák adják, elég sok zöldpörit is használok el . Tehát nem kell feltétlenül valós pénzt áldoznod rá, ha nem szeretnél...
    A zöldpöri ontja a narancs deniket, narancs hollót, n. hódot stb, néz körül Te is az eszköztáradban, biztos találsz olyan ládát ami ezeket adja. Sőt hetente Rackótól is kapunk pár pörit... Ami számodra felesleges, azt add be az átalakítóba.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.5.24
    Swartsch, GA-BI-O-Farm és Luminary kedveli ezt.
  19. Kertlandia

    Kertlandia Utánpótlás-írogató

    Ok, köszi a segítséget.
    :)
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kíváncsian várom mikor jutunk el addig, hogy venni kelljen bármit is a zöld üzemanyag miatt....:music:
    A menübe nálam kb 20 évre való kacat vár átalakításra:wuerg:
     
    lili12467 és Boccio71 kedveli ezt.