Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. SparrowC

    SparrowC Törekvő

    Kedves retek.katalin!

    A lassú játék egyedi esetekben fordul elő, nem általános probléma. Ezen problémák hátterének felderítésére van ez a topik, amennyiben van rá lehetőséged, kérlek töltsd ki Te is, hogy továbbítani tudjuk a Te jelzésedet is a Központ felé.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/teljesítményproblémák-részletes-jelzése.24318/

    Segítséget itt találsz a kért számítógép-adatok megszerzéséhez:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/teljesítményproblémák-részletes-jelzése.24318/#post-1361384

    Én jelenleg Chrome böngészőben semmi problémát nem tapasztalok.
    Minden segítségkéréskor szükséges megadni a Farm nevet és Farm ID-t, mert ezek nélkül érdemi segítséget nem tudunk adni.
    Mindenképpen javasolt az internet sebesség ellenőrzése, lehet segíthet a WiFi router /modem újra indítása - lassabb internet okozhat ilyen jelenséget, amit írtál.
    Ha böngészővel játszol, érdemes másik böngészőt is kipróbálni, illetve minden belépés előtt törölni a "sütiket" (Cookies), és ürítsd a Gyorsítótáradat. Ha nem volt mostanában CCleaneres takarítás a gépeden, akkor azt is végezd el.
    Valamint az Inkognitó mód használata is segíthet böngészőben!
    Inkognitó mód:

    Az inkognitó mód annyit jelent, hogy a böngésző nem ment le sütiket, előzményeket. Mivel úgy tűnik a sütikezelés a játék gyengéje, ez a mód segítheti a játékodat.
    Google Chrome-ban: Böngésző jobb felső sarok, 3 pöttyre kattints és válaszd ki az Új inkognitó módot. (Általában mindenhol a 3 pöttyöt vagy vonalat kell keresni a böngésző beállítások módosításához.)
    Firefoxban privát módnak, Edge-ben InPrivate ablaknak hívják. A kliensnél ez nem választható.

    Ha klienssel játszol, akkor segíthet a kliens törlése (a Programok közül, a Letöltés mappából, és a Lomtárból is), majd utána egy Ccleaneres takarítás futtatása, s utána a kliens újra telepítése.

    Köszönjük, ha segíted az információkkal a munkát!

    Megértésedet köszönöm!
     
  2. Pocok70

    Pocok70 Aktív író

    sziasztok. Most ez a játék már a vicc kategóriába lép, 50 perc alatt sikerült géppel aratni, úgy hogy eventet sem csinálok, és a gyopár sincs kiváltva... komolyan, lassan nem elég az 1 órás kupon?
     
    Pincsyyy kedveli ezt.
  3. retek.katalin

    retek.katalin Fórumlakó

    Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Majdnem mindig a klienssel játszom semmi probléma nem volt most meg csak bevillan és nem tölti be :( Megpróbálom a kliens törlését, majd újratelepítését. Legyen szép napod!
     
    Sali~*.*, SparrowC, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  4. farmeres53

    farmeres53 Fórum veteránja

    Szia! Tegnap hoztam a gépemet haza a szerelőtől ,minden rendben talált jól is működött de már megint gubanc van mert nagyon belassult megint! Nem klienssel játszom!
     
    ho-hoboy kedveli ezt.
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Jelenleg nem tudunk igen jellegű hibáról.
    Esetleg próbálj ki másik böngészőt, vagy töltsd le a klienst.

    Kollégám javaslatai pedig ezek, ilyen esetekre: https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  6. ho-hoboy

    ho-hoboy Fórum bárója

  7. magika

    magika Fórum mestere

    Én sem klienssel játszom, laptopon, itthoni netről, nekem sem akar betölteni és már reggel is akadozott.
     
    szemike50 kedveli ezt.
  8. Lexy73

    Lexy73 Járnitanuló

    Sziasztok! Valószínűleg a szokásos havi windows frissítése lassítja a gépeket. Ez nálam minden hónap elején általános jelenség. Ha gép végzett, helyreáll a rend.
     
    kigyo51, aida2330 és Othep kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Én csak firefoxon játszok. Nincs jogosultságom vissza keresni a dolgokat, de már hónapok óta elég jó a játék. Már majdnem tökéletes, de csak halkan merem leírni. :D
     
    Sali~*.* és Swartsch kedveli ezt.
  10. bamargo52

    bamargo52 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Segitséget kérnék mert a hajótöröttek szigetén minden ki van váltva mégis egy hely üres lett két napja. Vártam hátha rendbejön, de nemtörtént változás. bamargo52 IB1943833 Köszönöm elöre is a segitséget
     
  11. Luminary

    Luminary Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!

    Mire gondolsz pontosan? Eltűnt egy kintlévő dekorod? Milyen dekor volt ott, nem emlékszel véletlenül?
    Elképzelhető, hogy a titokzatos tojás volt azon a helyen? Amennyiben az összes aratása megtörténik, eltűnik a területről.

    upload_2024-3-4_8-47-50.png

    Kérlek jelezd, ha megoldódott a probléma, vagy másra gondoltál az üres hellyel kapcsolatosan.
    Köszönöm:)
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  12. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Szia! Nálam is egész hétvégén vacakolt és mostanra sem javult meg.
     
    galagonya51 és Marcsifarmja kedveli ezt.
  13. Luminary

    Luminary Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Ha, még mindig lassú a betöltés nálad is, kérlek olvasd el az alábbi ajánlásokat.
    Megértésedet köszönöm.

    Szia!

    Jelenleg nincs tudomásunk központi problémáról.
    Amennyiben a szokásos géptakarítást, gép ki/be kapcsolását illetve közben a modem pihentetését is megcsináltad, akkor érdemes az internet sebességét is ellenőrizni, hogy azt kapod-e, amit az előfizetésed tartalmaz.
    Érdemes váltani kliens és böngésző között is, lehet, hogy a kliens gyorsabban fut a gépeden.
    Ha kliensből játszol, akkor megoldás lehet, hogy törlöd és újratelepíted a klienst.
    Mindenképp távolítsd el a Programok közül, a Letöltés mappából és a Lomtárból is a régi programot. Az újratelepítés előtt egy Ccleaneres takarítást is meg kellene ejtened. Az is fontos, hogy csak egyszer legyen telepítve a Kliens, érdemes átnézni a programoknál, hogy Szalma Pali feje nem bukkan-e fel többször is.
    Amennyiben böngészőből játszol kollégánk összeállításában találhatsz megoldást, ami segítségedre lehet.

    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/

    Köszönöm a türelmedet és a megértésedet.
     
    Sali~*.* és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  14. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Köszönöm a választ.
     
    Luminary és SparrowC kedveli ezt.
  15. FRANCIS122000

    FRANCIS122000 Aktív író

    Sziasztok.
    Kliensben játszom, kicsit lassú időnként várni kell a napraforgók miatt.
    De ma reggel még jó volt a paszuly le tudtam aratni kicsit később felakartam tenni a szörnyszitter felhőre a dekorokat és nem sikerült a paszuly nem tölt be rendesen az első sorok megjelennek aztán vége, ha kilépek belőle máshol sem működik lefagyasztja az egész farmot.
    Frissítés után működik minden, csak a paszullyal ne próbálkozzak, mert megint mindent lefagyaszt.
    FRANCIS122000 ID: 14839752
     
  16. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    jeleztük már a Központ felé, a klienses paszuly problémát. Egyelőre nem kaptunk visszajelzést az ügyben.
    A böngészőkben rendben működik, ha sürgős, akkor lépj be böngészőn és aktiváld ott a felhődet.
    Megértésedet köszönöm!
     
  17. FRANCIS122000

    FRANCIS122000 Aktív író

    Szia. Ezek szerint másnál is előfordul ez a probléma. Nem tudtam, mert a másik két farmon rendben működik.
    Köszönöm a gyors választ.
     
  18. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    igen, volt már pár jelzés paszulyos felhő problémára, de szerencsére nem mindenkinél van probléma.
     
  19. -Anyecska0302-

    -Anyecska0302- Járnitanuló

    15.000 Ft -ot fizettem 1 szervízben ma, délelőtt igen jól viselkedett sehol semmi akadály, 1 óra alatt mindent el tudtam végezni. Most este már a paszulyon kiakadt a Firefoxon , a Cromban már megint robot vagyok. Akkor a gépeknél vannak a hibák ?
     
  20. Enci-Jozsi

    Enci-Jozsi Járnitanuló

    Sziasztok:
    Kérdezném mért nem tudom a feloldást használni mindig át megy a gyártoi jelvényre
    A Gyopárvölgybe.
    Enci-Jozsi ID:6324774