Visszajelzés Idő homokja - event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Dolphin, témanyitás ideje: 24.7.24.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Mennyire tetszett az event? Kérjük, értékeld!

Szavazás lezárva: 2.8.24.
  1. 1

    41 szavazat
    18.7%
  2. 2

    2 szavazat
    0.9%
  3. 3

    5 szavazat
    2.3%
  4. 4

    2 szavazat
    0.9%
  5. 5

    7 szavazat
    3.2%
  6. 6

    3 szavazat
    1.4%
  7. 7

    8 szavazat
    3.7%
  8. 8

    16 szavazat
    7.3%
  9. 9

    15 szavazat
    6.8%
  10. 10

    120 szavazat
    54.8%
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    "Az időzítés lényeges, felváltva kellenek a farmos és a bahás növények, közben pedig a felröppenők.
    Úgy tervezem, hogy akkor vetem el a növényeket (egyidőben, 1-1 területen, sz.trágyával), amikor már megvan az összes felröpi.
    Utána elkezdem a beadásokat. Nagyon kell figyelni, hogy minden aratás előtt elindítsam az órát, és hogy megfelelő sorrendben arassak." Ez az? Apropó, kell most hosszú érésűt vetni? Bocs, de szétestem!
     
    jutka190226 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  2. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Persze,hogy kell,ha szeretnél felröppenőket kapni. :)

    Eventnövény: nincs
    Felröppenő: Homokóra
    Malomtermék: nincs
     
    GA-BI-O-Farm, jutka190226, vihence és 2 más kedveli ezt.
  3. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Köszönöm szépen! Igen, ma elvitte a homok a maradék sütnivalómat is! :)
     
    Ninett79 kedveli ezt.
  4. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    igen kell, mert mindkét eventben van felröppenő :)
    Az Idő homokja event felröppenője a Homokóra minden farmos területről, valamint a Baha Ültetvényről és az Esőerdőből fák és növények aratásából érkezhet.
    (A Kalózmennyország event felröppenője a Főfarmról és a Szédült szántóról érkezhet).
    Érdemes az ismertetőket többször is átolvasni, esetleg jegyzetelni magunknak a fontosabb paramétereket, s akkor nem keverednek össze az információk, akkor sem, ha párhuzamosan fut több esemény is.
     
    Sali~*.*, GA-BI-O-Farm, levi5 és 7 más kedveli ezt.
  5. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok a válaszokkal, igyekszem jegyzetelni!
     
  6. Sylja

    Sylja Fórum bárója

    Szia!
    Ez az én tervem, de lehet, változtatok @genka53 és @kukori80 tervei alapján:
     
    Sali~*.*, genka53, juliannakoczkas és 5 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én biztos vagyok benne, hogy változtatni fogok raja, egyébként jó tervek, de számomra fontosabb a felröppenők megléte. Tehát a felszaporítás alatti területen szaporodni fogom a kalózos gazt, a másikon pedig nullázni fogok a felröppenőkért. Ha elértem a szükséges 1100 homokóra számot, megnézem, hogy kell-e még a kalózosba, vagy az is elég lesz-e, ha úgy látom, hogy kevesebbet ad akkor még folytatom a nullázást. Aztán jöhet kukori terve az időkorlátos feladatok megoldásával .
     
  8. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia gyöngy. Nem akarlak lebeszélni a felrepiről. De nekem fontosabb, hogy a 3 felhő ideje alatt meglegyenek a növények. A felrepivel ráérek utána is foglalkozni Krókusszal, ha kifutok az időből. Addig kiderül, hogy a növényekből mennyi felrepi jött.
     
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Kör gabona a gabonák csoportjába tartozik, emlősök fogyasztják. Nekem ennél több nem kell. :D :)
     
    genka53, inanna11, juliannakoczkas és 6 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia kukori :)
    Én nem szoktam egyszerre mindhárom szupertrágyára ható felhőmet elindítani, még akkor sem, ha tudom, hogy ez némileg lelassít. Csak kettőt indítok el egyszerre. Krókuszra nincsen szükségem, van annyi amennyit elégnek gondolok, amaránttal szoktam nullázni, minden érv az amaránt mellett szól (pajta, tp, érési idő/darabszám, amúgyis a gabonák kerülnek előtérbe mennyiségre is és érési időre is stb). Nálam a 3. felhő vésztartalék, ha megcsúsznék valamelyik növénnyel még mindig legyen mihez nyúlnom :)
    De majd alszom rá. Sok mindentől függ az, hogy mit és hogyan csinálok a szabad rekeszek számától, és a pöritől, hogy mennyire leszek szerencsés vagy sem...
     
  11. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Rendben. :) Nem akarlak lebeszélni, csináld, ahogy megnyugtató. Én mindig aktiválom mind a 3 felhőt és bele szoktam férni az időbe. Amaránttal nullázok én is, de ha nem férek bele a 6 órába, akkor marad a Krókusz. Elég sok növény kell a másikba és úgy látom, hogy nem fognak változtatni rajta, úgyhogy nem pocsékolom az időt Amaránt nullázására, hanem addig letermelem a Kör gabonát.
     
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sok sikert neked is és mindenkinek aki belevág az eventekbe :)
     
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    még 2:music::D
    az azért már erős lenne:wuerg:
    A felreppenőhöz sosem árt a hosszú érésű növény;)
     
  14. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm a számolásokat, a gyorsítókat, a menetrendeket, a táblázatot...

    Én igyekszem minél hamarabb "túl lenni" ezen a játékon, hogy több időm maradjon a másikra.

    Négy területet szabadítottam fel a holnap kezdődő két eventhez.
    A Főfarmra és a Szédült szántóra Amarántot, a Baha Ültetvényre és az Esőerdőre Ixorát vetettem.
    Ez összesen 202 + 202 + 188 + 188 = 780 db 1x1-es terület.
    Van 38db Páncél Pannim.
    Ha legalább 80%-ban adja mind a négy terület a felröpit (Homokóra), akkor várható minimum 624 db belőle.
    A növényeknél 20% felröpivel számolok. 780 x 0,2 = 156 db

    Indulásként veszek egy Idő homokja kosarat. Ebben is kapok 400 db Homokórát
    624 + 156 + 400 = 1.180 db felröpi, ami több. mint amennyi a beadáshoz (1.100 db) kell.

    A Bahama Ültetvényre Jamszgyökeret,
    az Esőerdőre Paprikát,
    a Főfarmra Kör gabonát,
    a Szédült szántóra Dinnyét vetek egyszerre.
    A növények érésideje vízzel, trágyával és szupertrágyával (Fehér ártatlanság és Karácsonyi süti) 1 óra környékére csökken.
    Egymás után tudom a növényeket aratni, közben nagyon ügyelve az órák indítására.

    A mennyiséghez a kosár ad +3 db-ot a csatni 4 darabjához. Ez összesen 7 db termés 1x1-en, ami több, mint elegendő.
    188 x 7 = 1.316
    202 x 7 = 1.414

    A felhő naponta aratható (23:00).
    Kapunk:
    1 db Felszerelése láda VII
    150 % TP/TTP bónuszt a jutalmazó tárgyaknál.

    Sok sikert, jó játékot!
     
    maszilva, Kuzdern, Swartsch és 14 más kedveli ezt.
  15. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórumgróf

    Szia!

    Itt nem kell majd nullapercezned.
    20 perc alatt beérik az eventnövényed, mivel Pannizol, tele leszel felröppenővel, homokórával is.
    Mire összejön a kellő mennyiségű gaz, homokóra nagyhatalom leszel.
     
    sutimami57, genka53, inanna11 és 6 más kedveli ezt.
  16. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Pontosítottam az Idő homokja kosárban az egyik bónusz hatását az ismertetőben:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/idő-homokja.25204/#post-1395067

    Elnézést kérek, hogy a Központ által pontatlanul megadott bónuszt másoltam be az ismertető készítésekor.

    Eredményes gazdálkodást Mindenkinek, akár belefog az eventbe, akár nem.
     
    ildiko44, Swartsch, maszilva és 3 más kedveli ezt.
  17. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Az Idő homokja event élő, online!

    14 óra után lépjetek be újra a játékba, s ezt követően ellenőrizzétek az eventórát, a hírek felületét!


    Csak ezt követően indítsátok az aratást a felröppenők gyűjtéséhez a kijelölt területeken!

    Figyeljetek rá, hogy a Kör gabonát, Dinnyét, Paprikát és Jamszgyökeret csak azután arassátok, ha a gazdaköri feladat óráját elindítottátok!


    Sikeres játékot kívánunk,
    a Farmerama csapata
     
    Swartsch, Kuzdern, -kidmama- és 4 más kedveli ezt.
  18. julio5555

    julio5555 Járnitanuló

    A gazdaköri feladatban csak a kör gabonát lehet elindítani. Ezek szerint a feladatokat csak sorban lehet teljesíteni?
     
  19. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    igen, mint minden gazdaköri feladatot, ezt is sorban kell teljesíteni :)
    Sok sikert az eventhez!
     
    Swartsch, Kuzdern és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  20. julio5555

    julio5555 Járnitanuló

    Köszönöm
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.