III. Neonfényes event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Laboviti, témanyitás ideje: 19.4.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Szia Tavirozsa!
    Igen igen , egyetertek veled , sokan csak azt mondjak a felhore , hogy nem nagy szam , de naponta azert jocskan hozza a TP, BTP , CSP-t . En imadom a felhoket es mindig probalom megszerezni oket , pont azert mert a fejlodesemet segiti, par milliot levesz a vallamrol , a bahan en is a 302 , a fofarmon 99 szinten vagyok . Nagy segitseg a felhosor :inlove:
     
    zoldliget, akárki49, iboly54 és 16 más kedveli ezt.
  2. TeamLaurel

    TeamLaurel Törekvő

    No, a leírást olvasva szerencsére nem olyan nehéz event. A legutóbbi tenyésztős óta nem kevertem szupertápot - majd fogok - és mégis összejött a korábbi eventekből 370 tápom. A teljesítéshez, ahogy ti is írtátok, 300db-ra van szükség. Meg ad azért valamennyit vissza az event is szerencsére. Alapállatokkal bőven rendelkezem, így én már be is készítettem mindegyikből a 44db-os kezdőtenyészetet - és ugye a narancs óriásólakról nem is beszéltem, amik igazán jó tenyészállatforrások. (Tényleg, a többi állathoz nem lesz létrehozva az óriásól verzió?)
    Így induláskor meg is lesz a 150-ből 132db lakat. És leszedni meg elég akkor, ha/amikor bumm lesz. És ha akkor szerencsém lesz, akkor mindössze a maradék 18 tenyésztést kell berakni a három feladat teljesítéséhez. Azt meg a felhő nélkül is meg lehet csinálni 18 percen belül. Annyit meg ki lehet bírni, nem?

    Szóval, nem eszik annyira forrón a kását. Sok sikert mindenkinek!
     
    Utoljára szerkesztett: 19.4.16
    csio70, Peszi2, -kaktuszable- és 8 más kedveli ezt.
  3. H-Anita

    H-Anita Aktív író

    Sziasztok! A leírásban nem elírás, minden állatnál 2 neon ólat fogunk kapni? Nem egy kitehető és egy neon ól?
     
    genka53 és HéricsBáró kedveli ezt.
  4. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok :)
    Jaj, Te, te huncut PADAMAK, most úgy teszel, mint aki nem csinálta eddig meg végig a korábbi neonosokat?!;)xD
    Vagy gondoltad, hogy berakják visszamenőlegesen az eddigi neonos itemeket? :D Be lehetett v. kellett volna rakni az ötletes topikba, hátha megvalósították volna:D:inlove:.
    Egyébként tetszik az event, aki meg ismét csak sír - rí, csak magára vethet, mert a Gangon legalább másfél hónapja slágertéma ez (is), tehát aki akarta megtudhatta mivel kell készülni :);). Bár a minap majdnem lesöpörtem az asztalról a laptopomat>:(, (csak az tartott vissza, hogy utána farmozás helyett legfeljebb malmozni tudtam volna az ujjaimmal xDxDxD), mert még mindig volt aki rákérdezett, mit is fogunk tenyészteni >:(, amikor előtte közel 100 oldalon folyt róla szó, többek között erről is.
    Nagyon bízom benne, hogy lesz egy mini-mini Baby Boom, amikor megcsináljuk a Neon III.-at, és hétvégén egy rendes Baby Boom-os mini event, amikor ala carte tenyészthetünk. Mit hallani erről kedves Modik, van rá esély? Vagy csak álom? :D:inlove:
     
    -W-595-, gyfa, Marika312 és 15 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Igen , jól olvastad. :p
     
    encibaba52, bindi5454 és mebajah kedveli ezt.
  6. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Sziasztok!

    Én már hónapok óta várok erre az eventre. :D Szeretem a neonos eventeket, és úgy tűnik, ebben sem fogok csalódni! :D (Bár az picit fáj kis szívemnek, hogy a bolt kínálata így leredukálódott. Az első neonos event alatt nem voltam aktív, a másodiknál lakat nem volt elég, így most szívesen kiváltottam volna az első neonos kitehetőket és a felhőt is)

    Lehet, én vagyok már túl régóta talpon, de... ezt többszöri olvasásra sem érttettem meg. :( Hogy érted azt, hogy a legnagyobb tenyészállatot kínálod? Pl az első feladathoz aranyállatot? De akkor egy csomó elvész... nem? :oops::(

    Erre nem is gondoltam! Pedig kincsesen tényleg hely bővében vagyok még. Köszi Báró a tippet! :D:inlove:

    Nagyon jó, én is hatalmas vigyorral olvastam végig az itt megjelenő összes hozzászólásodat! Tényleg nagyon fején találtad a szöget. :D Ha viszont megengedsz nekem egy aprócska észrevételt, itt a fórumon általában zölddel szoktuk írni, ha valamit viccnek, humoros megjegyzésnek szánunk, pont a félreértések elkerülése végett. :)
     
    csio70, Tavirózsa, -W-595- és 12 más kedveli ezt.
  7. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Én azért szoktam rá a turbómalomra, mert az ugyan igaz, hogy ha simán számolom, akkor 75 FA-ért csak 80 sztápot kapok (=turbómalmi többlet), egyébként pedig 75 FA-ért 75 sztápot kapnék (ld. 20 FA=20 sztáp linearitása), de így bármi mást is gyorsabban tudok keverni, ha hirtelen szükséges, valamint általában a Baha malomban szoktam az eventcuccokat is lekeverni (nem is szólva a Baha-tápokról), így sztem valamivel jobban járok. Valamint a kisebb farmokon látott értékek elég borzasztóak (máshol nem költök TM-ra).
    Bár ha megnézem a nagy csomag számait, hogy 249 FA= 3*75 +25 FA (tehát 3 hó és 10 nap malomelőfizetés), amiért 375 sztápot kapok (ami 80x4+55 sztáp), amit durván 4 hó 20 nap alatt lehet előállítani és még nyersanyag sem kell hozzá, akkor csak a sztápért nem éri meg a turbómalom.

    G.bella!
    Úgy értendő a dolog, hogy ha pl. kell 50.000 érték, és a gép felkínálja, hogy adj be 2 db 40.000 értékű állatot, akkor beadok 1 db 40e-st, és megnézem, hogy a 10e-ért még mit kéne. Akkor megint kínálja a gép, hogy adj be 2 db 9000-es értékűt. Beadok egyet, marad még 1000 pajtaérték, azért adok még valami kisebbet, vagy 4-5 db alapállatot. Szóval lépésenként a szükséges és elégséges állatokat.
    Én egy kicsit másként szoktam, attól függően, hogy mim van készleten. Ha sok állatom van, akkor ahogy a legjobban kijövök, számítva arra, hogy a nagyobb értékűekkel a magasabb feladatsorokban jobban tudok gazdálkodni - ÉS megnézem, hogy a piacon minek mi az ára. Van úgy, hogy pl. 3-4 db 1. szintű állat eladásából tudok venni egy 3-4. szintűt, amit aztán be tudok adni a magasabb teljesítéshez.
     
    Utoljára szerkesztett: 19.4.16
    csio70, meszimarsi, -kaktuszable- és 6 más kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Úgy értette, hogy a legnagyobb értékű állatot rakja be, ami még kisebb értékű, mint amit be kell adni, és van belőle a pajtában. Pl. 49000 értékben kell pulyka: beadunk egy határmentit, az 32000. Marad 17000. Jön a tökös pulyka 10000-ért. marad 7000. Stb.
     
    csio70, meszimarsi, -vadocka70- és 11 más kedveli ezt.
  9. Zsuana55

    Zsuana55 Fórum hercege

    Szép jó napot Mindenkinek!

    Nekem tetszik az event, simán van annyi alapállatom, ami ide elég, sőt lóból és disznóból a többszöröse is, sztáp is 785 db, úgyhogy tenyészthetek amit akarok! Nekem nagyon tetszik!
     
    csio70, Tomo1976, Marika312 és 9 más kedveli ezt.
  10. encibaba52

    encibaba52 Utánpótlás-írogató

    Te nem aprózod a dolgokat, ;)ennyire ne alázd a siránkozókat!:wuerg:

    Soha nem a táblázatok szerint csinálom a neon eventeket,;) de még eddig kevés tenyészállatot adtam be, remélem most sem lesz rá szükség, mert a pletyiseknél a hírek a neonról hetek óta olvashatók és kitereltem a 3 állatot, hogy szaporodjanak!:D
    Nagyon jó, hogy 2 neon ól megszerezhető:inlove:
     
    genka53, Marika312, Peszi2 és 7 más kedveli ezt.
  11. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Én is meg fogom szerezni a felhőt, bár .... . Az, hogy nem ájulok el tőle, nem azt jelenti, hogy rossz, hanem a mostani kínálatba illő átlagos. Mert mondjuk arra a felhőre, ami ad egy RACS-ot is (mit tudom én már melyik is az, csak szedegetem), nem mondanám, hogy átlagos. Szóval ez a csak.. ez ezt jelenti.
    A kitehetők. Mindenki máshogy játszik. Van, aki nem tesz ki két egyforma kitehetőt még a kergére sem, van, aki a termőterületet is vígan telepakolja egyforma (már, ha van neki) kitehetőkkel. Ehhez képest kell eldönteni, szigorúan mindenkinek magának, hogy mikor mi éri meg neki. Én ezért csak a magam szempontjai szerint nézem (nem lebecsülve a másokét), hogy mikor milyen taktika szerint játszom. Anno a második neon eventnél például elszerelmeskedtem néhány neon csirkére valót, amit sokan nem is vettek volna ki, mert így gondolkodtam... Egy neon csirke 30 lakat=60 szupertáp, napi 2*750 btp 2*1 területen. Egy neonkecske 70 lakat, 2*850 btp. Egy kecskéből kijön 2 csirke, igaz dupla annyi területen. Meg kell nézni, hogy a "másik" 2*1-en mit tudnék termelni, mennyi btp-t tudnék szerezni. Ez mindenkinél más. Nálam (összevetve a tehénnel, stb. is) a csirkék nyertek. Igaz, hogy a majdani jövőben ennek a csereértéke nem lesz nagy, de addig elég sok tp-t fogok beszedni belőlük. Persze akinek ennél jobb kitehetői vannak az nem fog ilyet venni. Vagy aki a termelési területre nem akar kütyüt pakolni.
    Magyarán, igazán jókat lehet agyalni, ha az ember a közel s távoli stratégiákon gondolkozik.
     
    encibaba52, genka53, Marika312 és 4 más kedveli ezt.
  12. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Vagy úgy is lehet számolni, hogy a neon csirke és kecske csak a helyet foglalja a mostanában szerezhető gyönyörű tépéjű kütyükhöz képest, ezért nálam nincs belőlük 1 sem (a bahán kecskék igen de majd cserélve lesznek) de van neon kacsa, tehén és juh. A mostani neon kitehetők meg egyenesen ott hagyhatatlanok, amennyit lehet megszerzek.:)
     
    csio70, Tavirózsa, taga1 és 13 más kedveli ezt.
  13. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Köszi szépen a válaszokat! Én is általában így szoktam bedobálni őket, de nem jöttem rá, hogy ez ugyanaz a séma. :D

    Ki akartam kérni a véleményed, hogy mit gondolsz a mostani kitehetőkről, de megelőztél a válasszal. Köszi. :D
     
    meszimarsi, genka53, lukimi és 2 más kedveli ezt.
  14. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    A leges legjobbak közé tartoznak. 1x2 kütyü 1500 Tp? Huhúúúúúúúúúú?! xD
    Pl a népszerű fel az égbe fénykorában sem éri el, csak 1300 tp-t fog adni 200-as szinten. Na de ha majd módosítják a szintelérést mondjuk 500-ra, majd 3-400-nál fogok én villantani a kb 50-60 felazégbémmel! xDxD(amelyek hamarosan a pajtámba kerülnek vagy cserére):p:p
     
    csio70, Kata_rzis, meszimarsi és 9 más kedveli ezt.
  15. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Pontosan. Mindenkinek tudni kell, hogy az adott szinten, adott lehetőségekkel neki mit érdemes (kell feltétlenül) megszereznie. Ugye volt, hogy amikor bejöttek a keréken a virágok, valaki már aznap bejelentette, hogy tele van a kincsese virággal. De ahhoz, nyilván kellett vennie néhány csomag pörgetést. Az ő lehetőségei ilyenek voltak. Másé szerényebbek. Stb, stb
    Szóval mindenki előre a haladás útján, vagy ahogy a nagy "költő" mondá, mindenki képességei szerint és mindenki szükségletei szerint. Hmm.
     
    kovacstne, genka53, lovag01 és 2 más kedveli ezt.
  16. SZERENCSELOVAG

    SZERENCSELOVAG Fórum admirálisa

    Szia Imi:) Teljes mértékben 1et értek,én csak a lovas dekor cimborára hajtok de 1000-el.:);)
     
    csio70, Tavirózsa, encibaba52 és 7 más kedveli ezt.
  17. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    nagyon örülök, hogy duplán kapjuk a neon ólakat,
    ez igazán kellemes meglepetés volt a játék készítőitől :inlove:

    A kitehetők viszont nagy csalódást okoztak, mert nem szeretem a 12 órás kitehetőket,
    nem tudom őket kihasználni.
    Akkor akarok farmozni,
    amikor kedvem van és nem amikor beérnek az ólak vagy a kitehetők.:wuerg:


    Kiírtam a szükséges infókat és számoltam egy kicsit magamnak és a csibéimnek,
    hátha Ti is hasznát veszitek:

    Pajtaértékek:
    - pulyka: 115 CSP
    - házi pulyka: 1.100 CSP
    - páva pulyka: 3.100 CSP
    - tökös pulyka: 10.000 CSP
    - határmenti pulyka: 32.000 CSP


    - disznó: 159 CSP
    - szalontai sertés: 1.300 CSP
    - szőke mangalica: 3.600 CSP
    - báznai sertés: 12.000 CSP
    - vaddisznó: 37.000 CSP


    - ló: 189 CSP
    - kisbéri kincsem: 1.400 CSP
    - huncut hucul: 4.000 CSP
    - tarka musztáng: 13.000 CSP
    - virgonc vízipaci: 41.000 CSP


    Az első neon ólak viszonylag kis ráfordítással megszerezhetők, ezért érdemes
    csibéknek is megpróbálkozniuk az egyik vagy akár mindhárom megszerzésével.
    Az első neon ólakhoz szükséges:
    - 498 pulyka
    - 399 disznó és
    - 368 ló


    [​IMG]

    Jó eventezést, a tenyésztéshez nagy ugrásokat Mindenkinek!:)
     
    mária4702, Kincső52, csio70 és 26 más kedveli ezt.
  18. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    csak egyetlen dolgot sajnálok, hogy még két virág kitehetőm hiányzik, de lehet, hogy soha nem tudom majd megszerezni? ugyanigy járok az ijesztő madárijesztővel, a party pörgetéssel valahogy nem járok sikerrel..Jó lenne, ha lehetne cserélni, mert a többiből van rengeteg, van akinek meg esetleg az hiányzik. No sebaj, majd egyszer...... Ügyesedjetek!
     
  19. H-Anita

    H-Anita Aktív író

    Rendben. Köszönöm szépen. Csak ugye mindig úgy szokott lenni, hogy egy kitehető, egy neon ól állatonként. Ezért gondoltam arra, hogy lehet elírás.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  20. SZERENCSELOVAG

    SZERENCSELOVAG Fórum admirálisa

    Szia Kukori és Kotkoda:):)
    Mindig szívesen használtam az összesítődet feladatokra lebontva.:)
    Ha időd engedi,légy szíves oszd meg velünk.:);)
     
    mária4702, csio70, Tavirózsa és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.