Játékban lévő elemek továbbfejlesztése - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Sziasztok! Ötletem az lenne, hogy a Paszulynál meg kellene cserélni a lapozófület, az össz Felhőrendezővel. Szerintem a játékosoknak jobb volna, mert a lapozófül rögtön az aktiválható ( zöld lezáró gomb) mellett lenne. Ha nincs lezárandó felhő akkor lapozás tovább, ha van akkor rögtön kézre esne a kattintás. Ez szerintem a kézzel felhőket aktiválóknak jobb volna. Még egy van, az Ajándékozási és Kereskedelmi nappal kapcsolatos. A mostanit végignézni hosszadalmas és nagyon keserves. Miből is áll most, lapozok és lefele is kell húzni a csúszkát. Itt arra gondoltam, hogy lehetne úgy keresni, mint az Ól, Fa és a kitehetős tárolóban ( fiókban ) a lapozást így kellene megoldani. Csak előre és visszafele kellene lapozni, lenti sorban azt mutatná, hogy mit kérnek. A Fölső sorban azt amit ajánlanak érte. Az ajánlatok száma ezzel a módosítással, nem lenne kevesebb semmivel sem. De kényelmesebb volna, szerintem mindenkinek! Lehetne lépni egyesével és lehetne rögtön a végére is lépni. A csúszka meg, ki maradna a játékból, mert semmi szükség nem lenne rá! Üdvözletem mindenkinek!!
     
    Utoljára szerkesztett: 20.2.18
  2. zsildi40

    zsildi40 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Nem lehetne (főleg a Bahamás részen) csökkenteni a tápok előállítási idejét?
     
    kjuti65, -Roxan-, stellácska26 és 2 más kedveli ezt.
  3. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Swordfish ötlete nem csak a kézi aratóknak jönne jól, hanem azoknak is, akik géppel aratnak, de át akarják nézni, hogy aktuálisan mi van megérve és abból mit ne aktiváljak.
    Kérés: jó lenne, és el is férne az ablakban, hogy a raktárban, aratógépben stb. jelenítsétek meg, hogy az adott ól mire vágyik. Állatban és tápban. Fontos infó lenne, főleg a Vadasparkok telerakásánál, hogy pl. van-e elég állatom/tápom a pajtában. Azt magamtól is tudom, hogy az állatok 2x2-esek, tehát ez viszont fölösleges, mert nem infó. Viszont nagyon jó lenne itt is és a piacon is megjeleníteni az adott termék pajtaértékét. Ezt elsősorban a színes állatoknál hiányolom, de az ólkirakásnál is fontos lenne.
    A kézi pakolás a parkoknál/kerteknél úgyis elég nehézkes. Ideje lenne gépesíteni. Akár úgy, hogy élből a színes ólakat adni fel, és amit beraknék, az alá automatikusan tegye alá az alapot. Ha nincs ,villogjon, mint a vetésnél, ha nincs elég víz v. trágya.
    Jó lenne, ha a raktárban egyszerre lehetne megjeleníteni a ólakat+ ólfejlesztéseket és ugyanígy a barkácsoltakat és fejlesztéseiket. A minden túl sok, átláthatatlan, külön-külön pedig kevés, ha kipakolni szeretnék és az egyforma idejűeket akarom látni.
    Az ilyen pajtából beadogatós eventnél nagyon jó lenne, ha az egyszer kiválasztott termékcsoportot a rendszer megjegyezné és a legközelebbi beadásnál is azt kínálná fel. Pl. a mostaninál az alap a sima fatermés, de ha Bahásat akarok beadni, mindig újra oda kell ugranom. Bosszantó, lassító, lélekölő apróság.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.2.18
  4. axima

    axima Járnitanuló

    Sziasztok,
    nekem két ötletem volna - jobban volna két szívfájdalmam, amiben azt érzem, lehetne javulni...

    A kerekkeréken, a partypörgetéseimmel játszva, kipörgettem mostanság van 15 csillagot. Nem voltam boldog tőle, mert egy partypörgetéshez szerintem nem való a csillag, ahelyett még a 4900 TP is boldogítóbb - szerintem, de végülis tök jó, mert elfér a többi 3000 mellé.
    Viszont ennek kapcsán merengtem el, hogy annyira hiányzik, hogy a tölgyön legyenek kiváltható újítások. Nem tudom, tervben van-e, de kérlek, ne hagyjátok elveszni a bölcs tölgyet, mert szerintem nem vagyok egyedül, akinek hiányozna.. Van egy csomó kezdeményezés, amire a felgyűlt csillagokat elhasználhatnánk (gondolok itt a tenyésztéses ágakra), amiknek a "növekedése" egyszerűen abbamaradt..

    A másik, szerintem elég bosszantó dolog, hogy az éléskamrában a termékek sorrendje valamitől folyton változik (még nem jöttem rá, hogy mi alapján). Nem lehetne ott is mondjuk 5 kedvencet kiválasztani, amiket megcsillagozva azok mindig elöl lesznek? Valamint lehetne polcokat csinálni, ahol az egyforma típusúak (tp-t adó, bónuszokat adó, stb...) egybe vannak gyűjtve? Egy legördülőből választva az adott polcon lehetnénk (talán a kedvenc is lehetne egy polc...).

    Köszönöm, hogy leírhattam! :)
    axima
     
  5. CitizenZero

    CitizenZero Fórumprofi

    Sziasztok! Most, hogy éppen itt a Valdemár eszembe jutott az hogy, eddig a zseton hiány miatt kiválthatatlan nyeremények visszatérhetnének! A kínálat is bővülhetne elég szegényes, Vidámparkonként mindig ott az üres polc. Szerintem a farmárudához hasonlóan kellene megcsinálni a kiváltási felületet. Így több nyeremény férne el, (akár limitet is bevezethetnének a kiváltásnál.)
     
    Swordfish, Sali~*.* és barackmoly kedveli ezt.
  6. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Csak félig jó ide a kérésem, mert az állatkám játékban van, és még sincs:
    Már többször nézegettem a zuhatag jobb oldalán a patakban megjelenő kicsi lényt és gondolkodtam, mi lehet.
    Ha hód, akkor sajnálom (mert olyan már van), ha nem az, akkor olyan állatkát kérek legközelebb. Mivel a titokólak trendje nem fog megszakadni, oda szeretném. Én valami Dél-Amerikai lényt látok bele. Nem capivara, de valami olyasmi. De akár az is lehet. Köszi!
    Más:
    Lehessen a Kúriába is Baglyot telepíteni. Egyébként nem értem, miért nem lehet, hisz mindenhol máshol van. A Kúria egész hónapban nyitott. Megérdemelnénk...

    Még más:
    Jó lenne, ha a pajtában lévő kütyük buborékjába kiírnátok, hogy BTP-t, TTP-t vagy mindkettőt ad ill. Kúriába tehető-e. (A CSP-s egyforma...) Nehéz keresgélni, a Dekorlistában is, a helyszínen is. Több szempontból jó lenne. Pl. ha normál Kergére rakom, de adna BTP-t és ott jobb helye lenne, nem derül ki. Ha mindkettőt ad, de sima TP-snek szeretném, Bahán nem derül ki. HA a Kúriában cserélnék, nehezen derül ki, hogy oda tehető.
    Tudom, ez megint molyolós meló, de annyira nagy segítség lenne!
     
    Utoljára szerkesztett: 28.2.18
    juliannakoczkas és gabiszi kedveli ezt.
  7. gabiszi

    gabiszi Járnitanuló

    Szervusztok!
    Ha valaki megírta már, akkor elnézést kérek, de: minden hónapban van titokfa, titokól, és nincs elég hely.
    Szerintem jó lenne megháromszorozni a gyémánt-arany-ezüst kategóriát. Van legkevesebb 3 gyémánt kategóriás termék, de csak egyet használhatunk. Aranyból is sokkal több van, mint amennyit kitehetünk.
    Azon is elgondolkozom, h nem lehetne-e az óriás fákat lezsugorítani ugyanazokkal a tulajdonságokkal?
    Köszönöm, h elolvastátok: Gabiszi
     
  8. -Jani13-

    -Jani13- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Nem lehetne valahogyan bővíteni vagy újabb területtel növelni a kerge kertet és a kincses szigetet? Rengeteg felgyűlt tárgy van a raktárakban amit jó lenne hasznosítani.
    Üdv. mindenkinek: Jani
     
    juliannakoczkas és stellácska26 kedveli ezt.
  9. gulya69

    gulya69 Fórumlakó

    Sziasztok!
    1./ Kéne az éléskamrába is egy szöveges szűrő/kereső.
    2./ Annyi csillagunk van már, nekem mondjuk jól jönne még egy gyémánt rekesz egy rakás csillagért cserébe.
    3./ Lehessen pannikat kirakni a teliholdas területekre is.
    Tetszik?
     
    parasztfalva és juliannakoczkas kedveli ezt.
  10. Tron35

    Tron35 Járnitanuló

    Sziazstok ! Ha már egyszer bekerült a játékba a Kandeláberkaktusz más néven a Saguaro, valami normális grafikát igazán kitalálhattak volna. Ilyen gagyi megjelenést rég láttam a játékban. A 4 db kicsi növény helyett egy területen, 1 nagy (ha már egy 15 m magas növényről beszélünk) kellene és ne virággal, hanem terméssel lehessen aratni. Köszi. A Bigpoint felé hogyan, és milyen nyelven lehet jelezni ?
     
    Leho69 kedveli ezt.
  11. Angyalszárny

    Angyalszárny Fórum császára

    Szia!

    Ha Te szeretnéd az ötletedet továbbítani, akkor a supporthoz írt levélben megteheted!
     
    mebajah és Cyra65 kedveli ezt.
  12. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Szia :)
    Szerinted gagyi, akkor nem láttad még igazából, de akkor sem kéne így nyilatkoznod, mert szerintem a grafikusok igazán szépen megrajzolták úgy, hogy a farmerama világába illő legyen :)

    Íme pár kép, amit a netről hoztam és a Saguaro kaktuszt mutatja, virágzó formájában,
    ha kandelábert akarok látni, kimegyek sétálni az Andrássy útra.;)
    Saguaro1
    Saguaro2
    Saguaro3
     
    Utoljára szerkesztett: 14.3.18
  13. -Roxan-

    -Roxan- Fórum-zöldfülű

    Sziasztok. Nekem a matricás album tűnik teljesen feleslegesnek. A matricák helyett lehetne inkább valami terméket vagy TP-t adni. Általában az első ajándék a matrica, Szerintem kb annyira felesleges mint a képregény volt.
     
    fénylő., -Ilona53-1 és nolina1965 kedveli ezt.
  14. Tyúkanyó1949

    Tyúkanyó1949 Fórummogul

    A kerékre vissza lehetne állítani a vírágokat és a madárijesztőket , mert sok van belőlük köldeni , ajándékozni nem lehet de pont csak az az 1 hiányzik a foghíjas felhőről , már cukor és só mérgezést kapunk a kerék teli van vele 1 is elég lenne Köszi ha elolvastad
     
    Utoljára szerkesztett: 13.3.18
    Kincső52, fénylő., kanzlerviki és 5 más kedveli ezt.
  15. Goldros

    Goldros Törzsjátékos

    Szép napot:) Teljes mértékben egyetértek az elözöekkel,, már nekem aki 98 szinten van lassan a sok ol, cukor, mandragóra, virágdrót teljesen fölösleges,
    A másik miért nem lehet rövidebb idö a Bahás állatoknál a malomba. hisz sok állat és az a 3 hely túl kevés. Ezt is lehetne böviteni mondjuk 5 -re.
    Sokat irtam már , de utoljára még leirom, hogy a kézi aratásnál sokszor pazarolunk értékes kacsaszupertápot, ha gyorsan akarod leszedni. Erre már 3 éve nem is válaszolnak:(
    Ja még valami eszembe jutott, még pedig a feladatoknál nagyon sok a kért darabszám,,,, és akinek nincs területe, mert honnan is lehetne, az szépen megszivja. Egyetlen feladatot én nem tudok befejezni igy a felhösor sem halad. Hát egy olyan terület ahova mást nem lehet rakni csakis termelni lehetne.
     
    -Ilona53-1, szotyola2011 és felho81 kedveli ezt.
  16. discokutya

    discokutya Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy volt-e már, de a piacon hasznos lenne egy kis változtatás. Mégpedig, hogy vételi ajánlatokat is lehessen kitenni a piacra, ne csak eladni lehessen. Ezzel is lehet segíteni a kereskedelmet.
    Példa: A tenyészállatoknál az adott legmagasabb szintű tenyészállatnál nincs kint eladási ajánlat. Azonban a farmer venni akar az adott legmagasabb szintű tenyészállatból, s hogy ne kelljen állandóan lesegetnie mikor raknak ki végre eladásra tenyészállatot, ezért kirak egy vételi ajánlatot, hogy x összegért venne adott tenyészállatot.
    A vételi ajánlatok piacának mechanikáját könnyű lenne kidolgozni, hasonló lehetne, mint ami most van az eladásokkal – csak az lenne a különbség, hogy a farmer nem eladási, hanem vételi ajánlatot tesz ki. A küllemen se kellene különösebben változtatni, ugyan úgy maradhatnak 1 piac, csak lenne kirakva 2 button: az egyikre kattintva az eladásokat, a másodikra kattintva a vételeket nézhetjük meg. Lehetne az, hogy alapértelmezetten az eladási oldal jelenjen meg a piacra kattintva (míg a vételi oldalra egyetlen áttérhetünk valamelyik sarokba kihelyezett buttonra kattintva).
     
    aboga, zergekutya, szotyola2011 és 4 más kedveli ezt.
  17. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Olvasgatva a különböző eventcsevegőket -a párhuzamosan futó eventek miatt mostanában van bőven- és más "dumabarlangot", sok és egyre több olyan hozzászólásra bukkanok, hogy a játékosok panaszkodnak, hogy kézzel kell aratniuk-vetniük, ami, ha vizeznek-trágyáznak, bizony ínhüvelygyulladást nagyban elősegítő művelet. Ezért előfordul, hogy nem tudnak befejezni egy-egy eventet, mert nincs elegendő kuponjuk, munkások előfizetésére meg nem költenek.
    Ennek kapcsán eszembe jutott, hogy vonzóbbá lehetne tenni a munkások előfizetését!
    Arra gondoltam, hogy a BP összevonhatná a munkás előfizetést és a prémiumgazda funkciót, ezt valamiféle kedvezményes áron!
    A munkások ugye 1.790,- Forintba kerül, a prémium funkció pedig 1.290,- Forintot kóstál, ez összesen 3.080,- Forint. Ezt, ha egy kicsit kedvezményesen, mondjuk 2.390,- Forintért dobná piacra, feltételezem, hogy még többen vásárolnák meg, hiszen sokkal csalogatóbb lenne ha a munkásai mellé még kapna a gazda farmvisszarendezőt, nagyobb trágyadombot, plusz eventnövényt, több szomszédot, végtelen víztárolót, automatikus betakarítást a fáknál, plusz szabad pörgetést, fürge malmot, plusz bájitalt. Vagy fordítva: mindezen prémiumos előnyök mellé kaphatná meg a farmmunkásokat is.
    Ez egyszerű matematika: lehet, hogy engedek 590,- Forintot az árból, de lényegesen több előfizetésem van, ergo több a bevételem!
    Ennek egyenes folyamodványaként több az elégedett, játszani tudó gazda, több a játékkedv, nagyobb a hajlandóság a lassan végeláthatatlan mennyiségű ültetős event elvégzésére.
    Azt már csak halkan és félve teszem hozzá, hogy akár a trágyadombot is lehetne "végteleníteni" a prémiumgazdáknak!
    Szerintem érdemes lenne ezen elgondolkodni az illetékes, döntési helyzetben lévő BP alkalmazottaknak!
     
    BackOffice, Kincső52, Cyra65 és 14 más kedveli ezt.
  18. Anika_9_

    Anika_9_ Fórumelemző

    sziasztok!

    Egy aprócska kérésem lenne: A pajtánál az éléskamra részhez se ártana egy kereső fül..mert néha a rohanásba pl csatnit keresgélni annyi termék között..elég időigényes...a keresőbe beírnám és már ott is van..nem kellene folyamatosan végig lapozgatni!
     
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne az éléskamrát használd, hanem a bal oldali menüsor Láda ikonja alatt a Váza ikont. Ott az elhasználódó fülön minden terméket megtalálsz, és kereső is van. Hátránya, hogy innen csak "elfogyasztani" tudod, sem ajándékozni, sem visszaforgatni a mesterség fejlesztésébe innen nem lehet.
     
    kanzlerviki, Cyra65, Anika_9_ és 6 más kedveli ezt.
  20. dalmata10

    dalmata10 Fórum biztosa

    Szia BombadilToma :)
    Egyet értek a javaslatoddal viszont én kiegészíteném a baloldali menüsort azzal, hogy a Pinkie-pie terméket jó lenne ha innen is lehetne használni, mert amikor használni szeretném (és általában használom is) mindig be kell menni az éléskamrába.
    Vagy esetleg ennek is tudsz valami megoldást?? Ha igen kérlek írd meg.
    Előre is köszönöm a válaszodat.
    További szép napot kívánok.
    Üdv:dalmata10;)
     
    Cyra65 és nolina1965 kedveli ezt.