Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  2. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok,
    nem tudjuk megmondani mikor fog helyreállni a játék sebessége. Ahogy leírtuk a probléma minden játékost érint, minden országban, s a Központban dolgoznak a hiba elhárításán, mi nem tudunk érdemben segíteni a megoldásban.
    Megértéseteket és türelmeteket tudom továbbra is kérni.
    Amíg nem jelezzük, hogy a hiba megoldásra került, addig igazából kár újra és újra jeleznetek, hogy "még mindig lassú", "nálam is lassú", "pörögnek a napraforgók", mert ettől nem lesz előbb megoldás, viszont a sok ilyen bejegyzés között lehet nem vesszük észre az egyéb olyan kérdéseket, amelyekben ténylegesen tudnánk is segíteni.
    A panaszok kifejtésére a Panaszkönyvben van lehetőségetek, a Segítségkérő topikokban az olyan kérdéseket, problémákat várjuk, amiben mi tudunk segíteni, Farm név és Farm ID megadásával.
    Megértéseteket köszönöm a többi Moditársam nevében is.
     
    alex0824, szpiró61, szemike50 és 4 más kedveli ezt.
  3. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Bocsi,igazad van, türelmetlenek vagyunk. Csak több napja nem oldódik meg a probléma és azt hisszük, hogy elfelejtődött. Még egyszer bocsi.
     
    -greycat-, alex0824, melcsi67 és 4 más kedveli ezt.
  4. böbe764

    böbe764 Fórumlakó

    Már elnézést,de akik haladnak,mivel játszanak?xD
     
    alex0824 és melcsi67 kedveli ezt.
  5. kincsembogaram67

    kincsembogaram67 Fórum mestere

    2012 óta játszok. Volt, hogy leírtam a problémáimat, senki nem reagált anno rájuk. Nos pár dolog a múltból:
    Mindig a legnagyobb szupertápot vettem, veszem meg. Ha 3-4 alkalommal kaptam ez idő alatt legnagyobb tenyészállatot sokat mondok. Akkoriban elég volt 370-390 munkások, most lassan a 790 óránál járunk. Magyarországon a 24 óra 24 óra maradt, a farmocskán pedig iszonyatosan repül az idő. A cserenap is piszkál egy kicsit. A mi pénzünkön vesszük meg a titokólakat és a titokfákat. Ennek ellenére meg van szabva, hogy mit cserélhetünk és mit nem. Amit a kerekkeréken pörgetünk ki ( ha egyáltalán több 100 pörgetés után meg lesz a főnyeremény), azt miért nem lehet cserélni, hogy meglegyen azoknak is akiknek sajnos nincs hozzá szerencséje? Az eventeket szupertrágya nélkül szinte lehetetlen megcsinálni. A mostani egyik felhősorra 5 csomagot kellene megvenni, hogy egyáltalán meg legyen a felhősor. A Gyopárra elkért csillag mennyiség is elkeserítő volt számomra. Megdöbbenve láttam, hogy a gazdaköriben ami nekünk anno aranybanán volt, most csillaggá változott. Az a játékos aki most kezdte el a farmot, nos igen nehezen fog szintet lépni. De jók voltak pedig azok a feladatok. o_O-.- A gyopáron való szintlépés pedig katasztrófa. Keményen belehúztam, a 15. szinten topogok még mindig. xD Sali gazdától nagyon sok segítséget kaptam és a moderátoroktól is. Ennyi év alatt bosszankodtam eleget. De nem adtam fel és csinálom, pedig három év teljesen kimaradt a férjem halála miatt. Imádta a farmocskát. Én pedig mindent kiszedtem tőle, látni nem akartam a játékot sem. Rengeteg fánk és állatkánk nem volt meg. Egy kis gazda társam regisztrált a játékra és ott ülve mellette újra elkapott a hév. Igen. Vettem titokólat, titokfát, szupertápot és eljutottam odáig, hogy nemsok mindenem hiányzik. Gazdatársak is segítettek ebben, mit hálás szívvel köszönök. :inlove: Az eventeket nem csinálom, mivel szupertrágyára soha nem költöttem. Sóvárgok a felhősor után mert látom milyen jó dolgokat ad, de esélytelen megcsinálni. Én is írtam hogy lassú a játék és semmi a kompenzáció amit kapunk. De reggel ha felkelek és ránézek a gépre nem tudom megállni, hogy ne üljek le elébe. Tudom, hogy mi vár, de ennek ellenére még sem adom fel. Türelmetlen vagyunk, elégedetlenek, ami érthető is. De én nem hagyom abba. Amit megtudok venni és kell is azt megveszem és meg fogom venni. Sok év munkáját csak úgy nem dobhatjuk el és remélem, hogy nem fogják hagyni, hogy mindez megtörténjen. Mivel nem csak az eltöltött idő, munka, izgalom van benne, hanem nagyon sok pénzünk is. Én bízom abban, hogy minden rendbe jön. Bízom abban is, hogy kapunk új területeket is végre és nem a toronyórát kérik el érte cserébe, hiszen oly sok mindenünk áll a ládákban. Rajtunk magyarokon nagyon sok ostor csattant már és csattan most is. Engem a felszökő árak jobban idegesítenek a valós életben. Itt összefogunk mert élvezhetetlen a játék, mert valóban az. Hm ..... Nem tudjuk a valós okot és ez bizonytalanságot szül amit senki nem szeret. Ennek ellenére maradjunk jó gazdácskák és játékosok. Várjuk szeretettel vissza a moderátorokat és egymást. Kitartást, jó egészséget, csodás hétvégét kívánok mindenkinek a problémák, nehézségek és gondok ellenére. :inlove: Akarjuk a farmocskát mert szerettük, szeretjük és szeretni fogjuk. Akarjuk és várjuk a moderátorokat, mert nélkülük mi sem boldogulnánk.
     
    kisvirág, Kata7555, babar.bandesz és 7 más kedveli ezt.
  6. varga1234

    varga1234 Fórumelemző

    Szia! Remélem jó helyre írok .Ma befejeztem az eventet és nem a felhőre katintottam ,hanem a kütyüre. De 1100 fogasérmém volt ,az event során 1400 fogasérme nyehető meg .Kérdésem mit rontottam el ? Mert a felhő megszerzesére nem volt kivilágitva a megszerzés . Ha meg jól csináltam nem lehet visdzacsinálni hogy nem vettem semmit a fogssérmével? ID:1484938
     
  7. Swallow

    Swallow Mindentudó orákulum

    Szia!

    Az event maximális teljesítésével 1.460 db fogaskerékérme különleges kelléket - fizetőeszközt nyerhetünk.
    A főjutalmak részlegben megvásároltad a Kialvó tűz kitehetőt 250 db fogaskerékérméért.
    Viszont a felhőt még megvásárolhatod, hiszen még 1 malomtermék hiányzik a teljes befejezéshez.
    upload_2023-12-1_22-48-18.png

    Sok sikert hozzá!
     
    varga1234 kedveli ezt.
  8. takizsuzsi40

    takizsuzsi40 Fórum biztosa

    Sziasztok! Cédrus fát hol lehet beszerezni? Az egyik gazdaköri feladatba cédrus toboz kell. Nem találom sehol. Előre is köszönöm!
     
  9. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Max. cserenapon tudsz szerezni, majd később, hiszen az új titokfa. A piacon a termését meg tudod venni.
    Termelsz valami mást, azt eladod, az árából veszel, ha egyenlőre kapsz a piacon.
     
  10. varga1234

    varga1234 Fórumelemző

    Igen észrevettem és hála megvan a felhőm. :) De egy kérdés .Miért van oly sok megvásárolni való ha nincs rá fogasérme?
     
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ezt csak a BP tudná megmondani, de velünk sem osztotta meg.
    Gratulálok a felhőhöz! :)
     
    GA-BI-O-Farm és -ágianyu33- kedveli ezt.
  12. agi770

    agi770 Törekvő

    Sziasztok! Már többször előfordult, hogy kézi aratást/etetést követően mikor visszatérek az adott játékmezőre akkor újra le kell aratnom (ólakról és fákról van szó). Ez azért kellemetlen, mert nem mindig veszem észre. Tudja a hiba okát valaki? Gépet takarítottam, az nem okozhatja. Válasz köszönöm
     
    melcsi67 kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Akkor szokott ilyen előfordulni nálam, amikor problémásan tölt be. Nem mondom, hogy már rutinból szoktam frissíteni olyankor és vissza térni minden területre, de az is előfordulhat. :)
     
    agi770 kedveli ezt.
  14. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU


    Szia.

    Amikor látszólag nem történik meg az aratás, vagy tápkeverés, akkor zavar lehet az internetkapcsolatban, vagy
    túl hamar kiléptél a játékmezőből, és nem volt meg még a szerver oldali megerősítés a farmos munkálataidról...

    Az adatok a szerverig nem jutnak el maradéktalanul, emiatt a visszaérkező adatok is hiányosak, vagy sikertelenek.
    A lassú net okozhatja ezt.

    Mindig várj pár másodpercet, mielőtt műveletvégzés után átlépsz egy másik farmterületre.
    Azaz, ha ezt tapasztalod, lassíts kicsit a műveletvégzéseden, illetve ellenőrizz internetsebességet (magas feltöltési sebesség, és alacsony ping (késleltetés) az optimális).
    Ilyenkor a router és a számítógép kikapcsolása, majd pár perc múlva visszakapcsolása is segíthet.
    (Először a gépet, majd a routert kapcsold ki, pár perc pihenő után, először a routert utána számítógépet kapcsold vissza.)
    ERRE mindig érdemes odafigyelni.

    És igen, ha hibás betöltődést tapasztalsz (ami a fentiek miatt is lehet), akkor mindenképpen ellenőrizd a területre visszalépéssel, hogy ténylegesen megtörténtek-e a munkálatok.
     
    agi770 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  15. agi770

    agi770 Törekvő

    A frissités jó ötlet, köszönöm! Az az érdekes, hogy ha visszalépek úgy néz ki, hogy arattam- majd későbbi belépésnél látszik a probléma.
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  16. agi770

    agi770 Törekvő

    A gyorsasággal lesz a gond valószínű, mert ha géppel aratok nincs ilyen probléma. Köszönöm az észrevételt. Ha akkor lépek vissza nem látszik, csak később. Megfogadom zsani_apja tanácsát is és frissítek ilyenkor.
     
    Othep és zsani_apja kedveli ezt.
  17. bota493

    bota493 Aktív író

    Sziasztok, segítséget szeretnek kérni. Kitiltottak a frambol 72 órára. A farm nevem bota493. Előre is köszönöm.
     
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    ID-számot is kérek.
    Milyen üzenetet kaptál pontosan?
     
  19. bota493

    bota493 Aktív író

    Az ID; 31281241
     
  20. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Köszönöm.
    Az üzenetről nem írtál, de felteszem, Renzo-ról van szó.
    Ebben az esetben, kérlek fordulj a Supporthoz.
    A Fórumon ezt a helyzetet mi nem tudjuk megoldani.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.