Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Kérlek, hogy kapcsold vissza őket az event felületén a bal alsó sarokban.
     
  2. -tigris05-

    -tigris05- Törekvő

    Segitséget szeretnék kérni, már a pletykatopikba is leirtam , hátha itt előbb kapok választ. Megvettem a valentinnapi felhősort 150 farmarany levonásra került, de a felhősort nem tudom aktiválni. ID:17515948
     
  3. Hughi

    Hughi Fórum-zöldfülű

    Szia :)
    Köszi, akkor ezek szerint félrenéztem :) bocsi a zavarásért.
     
  4. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    A pletykatopik nem feltétlenül a megfelelő részleg a kérdésekre. Itt vagy jó helyen.

    Valóban megvetted a csomagot, ezért nincs is más teendőd, mint a felhőkre kitenni a tárgyakat. A megszokott módon: a felhőpamacsra kattintva. Milyen problémába ütközöl ennek során?
     
  5. -tigris05-

    -tigris05- Törekvő

    Köszönöm a segitségedet megtaláltam, megzavart, hogy a kis kosárka továbbra is megjelent, de rájöttem, hogy azt többször meglehet vásárolni. Köszönjük.
     
  6. Zöldfüles

    Zöldfüles Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Bocs,hogy ide írok,de nem találtam más erre vonatkozó helyet. :) A Szerelmi szálak eventben ma délután a kecskebak megajándékozásánál,kaptam tőle 4000 tp-t,ami sajnos nem jelent meg a pontjaimnál- Tudom van akinek ez nem sok,de egy kisebb szintű játékosnak,bizony az! Mi a teendő? Még egy dolgot kérdeznék,ha már ide kezdtem írni. Most hirtelen nem tudom,mit teljesítettem,amire felugró ablakban,többek között,kaptam banánokat,mellette x5,amiket nem találok sehol. Nem csak egy alkalommal kaptam. Bocs a tudatlanságomért. :)
    Segítségedet előre is köszönöm!
    ID: 53745150
     
  7. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Szerencsés lenne ha jobban figyelnél, hogy miket ír neked a felugró ablak, nem mindent tudunk visszakövetni, az ablakok üzenetit pedig egyáltalán nem.

    Ma 3x léptél szintet a bahama szigeten, ezért járt 3x5 arany banán. Természetesen megkaptad őket. Mást nem jár a szigetes szintlépésekért.

    A kecskét ekkor ajándékoztad meg: 15.02.2016 - 16:25:47. A jutalom 4 darab Kacsa Kata szupertrágya volt. Az eventben kapott TP-CSP-BTP jutalmak pedig mindenkinél beíródnak, elvesztésükkel kapcsolatos hiba nincs a játékban jelenleg.
     
  8. ikivid

    ikivid Haladó

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Töröltem a kerge kertből az ünnepi magyar tanyaház kitehetőt, ami egy fejlesztett változat. Sajnos nem engedi újból kitenni, pedig biztosan megvolt az alapja, amire a fejlesztést pakoltam. Köszönöm, ha elmagyarázzátok az okát.
     
  9. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Amennyiben ki volt téve, akkor már egyben kerül vissza a menübe. Így már csak egy üres helyre kell kitenned. Lépj ki és vissza, majd próbáld meg ismét. Az is lehet, hogy olyan helyre szeretnéd tenni ahová nem lehet, ilyenkor a menüben áthúzva találod csak meg.
     
  10. béka

    béka Haladó

    Hi! Kedves East17! Szeretnék Tőled egy kicsi segítséget kérni. A 91.sz. tartok. Eddig még nem volt időm foglalkozni a nemesítéssel, viszont a fórumot olvasgatva elég gyakran találkoztam azzal, hogy " 0 percentem (kellett, vagy nem)". Ez nekem kínai. Tegnap késő este 2x elolvastam a nemesítést és eljutottam odáig, hogy a póré hagymámra 9 perc érésidő csökkenést kaptam. Kiírta, hogy megtartom, vagy folytatom. Én a megtart zöldre klikeltem, azután nagy cserép 500 pórét betettem. Jó, vagy a folytatomra kellett volna klikelni? És mi van a dobozokkal? A végén bele kell tenni? Tudom, hogy ezer fele kell figyelnetek,eddig elboldogultam, de ez nem megy (kínai). Nem vagyok már mai gyerek. Ha lesz egy kicsi időd, légyszíves segíteni. Nekem az is jó, ha valaki más segít, szívesen venném. A fáradtságotokat köszönöm. zödrét ID 50993843
     
  11. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    A nulla percesnek több feltétele is van. Az egyik valóban a nemesítéshez köthető, vagy is a kívánt növényre létezzen "szupertrágya imádat" bónusz (rózsánál az "ökotrágya imádat" is kell!). Ezeknek a dobozban kell lenniük amikor szeretnéd a hatásukat felhasználni. A többi dolog a nullával kapcsolatosan itt olvasható:

    https://board-hu.farmerama.com/inde...-az-eventek-teljesítéséhez.10944/#post-165346
     
  12. Zöldfüles

    Zöldfüles Utánpótlás-írogató

    igazad van,jobban kellene figyelnem a felugró ablakoknál. :) Mivel nem csak a kecskét ajándékoztam meg,lehet hogy mástól kaptam a tp-t. Viszont biztos vagyok benne,hogy kaptam és nem számolta rendszer. Nos a banánokkal is biztos igazad van,csak azt nem értem,hogy még nem vagyok "jogosult a szigeteki küldikre,mivel a Bölcs tölgynél még nem szereztem meg hozzá a csillagokat. Akkor hogy kaphattam banánokat szintlépésnél? Mire jók és hol találom őket? Van rá linked? Vagy ezt sem tudom jól? :(
    ID: 53745150
     
  13. béka

    béka Haladó

    Kedves vagy, hogy hamar válaszoltál, de arra is kérem a válaszod, hogy jó helyre klikkeltem-e, vagy mindig a "folytatom"-ra kell és akkor meg lesz mind a három rekesz?
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahhoz, hogy nulla perces legyen egy növény, alapvetően kell a gesztenyés felhősor, amit a 2014-es szüreti eventen lehetett nyerni. Anélkül csak jelentősen rövidíthető az érésidő, ezért akkor is megéri a nemesítés.
    Többféle bónusz nemesíthető, ami érésidőre hat: a "koránérő termés" közvetlenül csökkenti az érésidőt. A "vízimádat", a "trágyaimádat", illetve a "bioimádat" bónuszok a víz, illetve a trágya hatékonyságát növelik. A "szupertrágya-imádat" pedig a szupertrágya hatékonyságát.
    Fontos, hogy minden bónusz csak akkor hat, ha ültetés előtt elhelyezted azt a rekeszben (dobozban) (ebből négy van, FA-ért kiválthatsz még kettőt).
    Másik fontos dolog, hogy minden nemesítés bónusz kizárólag arra a növényre van hatással, amelyikre kinemesítetted.
    A nemesítéskor mindegy, melyik üvegházat választod, bármelyikből bármelyik bónusz érkezhet, de nagyobb üvegházzal nagyobb az esély is. Ha kapsz egy nemesítést, mindenképpen fogadd el, akkor is, ha nincs rá szükséged, mert később beadhatja ugyanazt még egyszer.
    És ne feledd, a nemesítésben is nagy a szerencsefaktor; van úgy, hogy az óhajtott bónuszért fél évig kell küzdeni, míg egy másik növénynél vagy másnál esetleg azonnal beadja - ne csüggedj, ez türelemjáték, de hosszú távon nagyon megéri.

    Érdemes olyan növények nemesítésébe belekezdeni, amelyeknél létezik a szupertrágya-imádat bónusz - a legnagyobb érésidő csökkenést ezekkel érheted el, csak persze szupertrágyába kerül a használat. Rózsa, hagyma, szegfű. Ezeknél általában vannak felröppenőre ható bónuszok is, egyúttal azt is kihasználhatod. Lehet a farmozási szokásaidhoz illeszkedően nemesíteni. Pl. ha naponta kétszer lépsz be, így 12 óránként aratsz, akkor a hagyma utáni növények "koránérő termés" bónuszaival elérheted, hogy csak vizezve 12 óra alá kerüljön az érésidejük.
     
  15. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Ha nem vagy biztos a pontok vagy a CSP megérkezésében akkor minden hasonló akció előtt jegyezd fel a kezdő mennyiséget, hidd el, hogy a rendszer odaadja most is ezeket.

    A banánok és a szigetes szintlépés természetesen nem veszik el, hanem a játék gyűjti a számodra és majd akkor látod ha megszerezted a szigetre lépés jogait.
     
  16. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Kaptál egy bónuszt és elfogadtad, így az már a birtokodban van. Amennyiben a "Folytatom"-ra kattintottál volna, a bónuszt nem kapod meg, hiszen nem kérted. Ezt természetesen megteheted, ha egy olyan bónuszról van szó amire éppen nincs szükséged. A későbbiekben ezeket a kihagyottakat is megszerezheted, újra fel fogja kínálni a rendszer a további nemesítések során.
     
  17. Zöldfüles

    Zöldfüles Utánpótlás-írogató

    Ígérem ez az utolsó levelem :( Most 19 órakor kipróbáltam újra. Pontjaim száma 57331 Kecskének ajándék,kecske ajándékba 7000 tp. Pontjaim száma: 57331. Ennyi:( Nem erőlködök tovább. Kösz az eddigi segítségedet.
    Üdv! ID: 53745150
     
  18. béka

    béka Haladó

    Köszönöm szépen! Akkor jól választottam. Remélem boldogulok a továbbiakban is. Köszi
     
  19. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Valami fura történt.A pékségben csináltam 4 db piskótát.Felugró ablakban kiírta,hogy stb...Beléptem és rákattintottam a francia lepény készítésére.Ott is volt a 4 db piskóta.Beütöttem,hogy készítek 4 db-ot, de amikor el akartam indítani a műveletet a piskótám eltünt.Ez nem vicc,tényleg nincs meg.
    Kedves Modi, megnéznéd nekem,hogy mi történt.előre is köszönöm.
    Magdi06 ID:10570559
    Most lettem aztán ideges! ugyan így jártam a 10 db gyümölcsturmixommal is.Volt nincs!!!Segítség!
     
  20. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Picit jobban nézd meg, hogy mit is kapsz. A 4000 és a 7000 is bahama TP volt, a sima farmon ezt hiába is keresnéd.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.