Kérdések a növénytermesztéssel kapcsolatosan

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 30.10.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mamarygen

mamarygen S-Moderator Team Farmerama HU

Kedves Játékos!

Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Kérdések a növénytermesztéssel kapcsolatosan témában.
    Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:

Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít senkit a felelősségre vonás alól.

Együttműködésedet köszönjük!

Eredményes fórumozást kíván

a Farmerama csapata

.

vrg15 kedveli ezt.
  2. bercuka68

bercuka68 Fórum-zöldfülű

Üdvözlök mindenkit.Azt szeretném tudni hogy lehet millió számra krókuszt termelni?

3. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Amire biztosan szükséged lesz az a kitartás és a bónuszok ismerete és használata.

El kell érni, hogy egy kockán a lehető legtöbb növényt arathassuk és/vagy a lehető legrövidebb idő alatt.
    A legismertebb terméshozam növelő a Répás-almás csatni, ami az 1x1-es földeken a leghatékonyabb.

Ilyen terméshozam növelők lehetnek még a kamrapolcon fellelhető vagy keréken nyerhető betakarításnövelők...

Időrövidítéshez ott vannak a szupertrágyán kívül a virágokra ható érésidőcsökkentő termékek (Pl: Az élet forrása és az Életelixír), felhők vagy a nemesítés.
    Krókusszal lehetséges nullapercezni is. A krókusz szupertrágyával, fehér ártatlanság és karácsonyi süti termékekkel, a Szupertrágya-imádat és a Trágyaimádat együttes bónusz nemesítésbónuszokkal azonnal beérik akár normál, akár komfort talajban. Más nem kell hozzá.
    Ismerned kell a farmod adottságait és a lehetőségeidet is.
    Átnézésre ajánlom:
    Bónuszlexikon: https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/#post-907787
    Nullapercezés: Nulla percezés
    Növénynemesítés: Növénynemesítés - Üvegház

Taktikákról beszélgethetsz a többi gazdatárssal itt : https://board-hu.farmerama.com/threads/fejlődési-taktika.11014/page-189

Ribiszke és -ágianyu33- kedveli ezt.
  4. BölcsCsibe

BölcsCsibe Utánpótlás-írogató

Sziasztok! Az ixora termelési idejét mivel tudom rövidíteni? Víz és trágyán kívül. Nem találok alkimista terméket hozzá, lehet még nincs?

5. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia BölcsCsibe!
    Az ixora a szigeti virágok kategóriájába tartozik.
    A Bónuszlexikon vonatkozó részében részletes hatóanyagokat találsz ez ügyben:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/page-2#post-908296

Kuzdern és BölcsCsibe kedveli ezt.
  6. -doki2-

-doki2- Utánpótlás-írogató

szia
    Kérlek, hogy nézd meg miért nem kapok porzós kalliandra nevű event növényt szaporításra,
    Köszönettel
    ID:32442569

7. Havasi_Gyopár

Szia -doki2-!
    A nagy hajsza eventhez való Porzós kalliandra eventnövényt csakis kizárólag a főfarmon lehet ültetni és szaporítani.
    A vetőmagot mindig annak a területnek a vetőtábláján látjuk, ahol azt termeszteni tudjuk. Jelen esetben a főfarmon.
    Az event tegnap délután 14 órakor kezdődött. Akkor sem volt vetőmagod? És nem hiányoltad?
    Hol kerested a vetőmagot?
    Hogy érted azt, hogy nem kapsz?
    Elültetted, és aratás helyett esetleg véletlenül a törlés gombra kattintottál?
    Volt és elfogyott, mert mindet bekeverted a malomban?
    A rendszer, amennyiben 5 db alá csökken a vetőmag mennyisége, öt óránként kiegészíti azt 5 db-ra. Ha meg semmit nem talál, akkor 5 db-ot ad, amit tovább tudunk szaporítani.
    Szerinted mi történt a fenti események közül?
    Kérlek válaszold meg ezeket, hogy segíteni tudjunk.

8. -doki2-

-doki2- Utánpótlás-írogató

szia
    Köszönettel vettem válaszodat. Már meg van el is ültettem
    ID:32442569

9. Havasi_Gyopár

Szia, örülök, hogy megoldódott a probléma.
    Sikeres további játékot!

Ribiszke és Kuzdern kedveli ezt.
  10. farmeres53

farmeres53 Fórum biztosa

Szia! Miért nem engedi betenni a krókuszt a nemesített növényeimhez? Minden bónusz kell hozzá? A jutának csak a vízimádata van még mégis betudtam tenni. légyszíves nézd meg mi a baj. üres rekeszem van. köszönöm id:21356122

11. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Pontosan melyik krókusz bónusz szeretnéd betenni?
    Mi a pontos neve? Mi a hatása?
    Mi nem sikerül? Hol akad el a folyamat? Kapsz hibaüzenetet és mit?

12. farmeres53

farmeres53 Fórum biztosa

Nemesítettem a krókuszt,de nem engedi betenni a nemesített növényeim közé. pl ahol van a hagyma és a szegfű mikkel tudok 0 percezni

13. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Munkatársam ellenőrizte:
    Valóban van szabad rekeszed.
    A hozzáadás gombra kell kattintanod
    upload_2020-6-23_18-40-47.png

Majd a megjelenő növény listából a kereső segítségével Kiválasztani a krókusz növényt
    upload_2020-6-23_18-43-8.png

Amint látod munkatársamnak is sikerült a farmodon. Rákattintva sárga színűre vált a kiválasztott bónusz ikonja.
    Ezután alul a kiválaszt kapcsolót kell kattintani és már be is került a bónusz a rekeszbe.

De nem ezt, vagyis nem csak ezt, a nemesített bónuszt kellene betenni a rekeszbe hogy 0 percezni tudj a krókusszal.
    A kiválasztott rúnától jobbra lévő. Még inaktív ( Szupertrágya-imádat) még nem kinemesített rúnára is szükség van, a 0 percezéshez.

Kuzdern kedveli ezt.
  14. farmeres53

farmeres53 Fórum biztosa

Köszi így már sikerült! Egyenlőre elfogyott a növényem a további nemesítéshez,de a 6 órás érési idő is megfelel egyenlőre.

Ribiszke, Kuzdern és Kékmadár1 kedveli ezt.
  15. kpetra

kpetra Aktív író

Egy kis segítséget kérnék. Mi a neve annak a felhősornak, ami 10% al csökkenti a Virágok érésidejét?
    Előre is köszönöm.

16. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

kpetra és Kuzdern kedveli ezt.
  17. Ribiszke

Ribiszke Fórumfelvigyázó

Szia,
    Party pörgetés felhősor 1, csökkenti 10%-kal a virágok érésidejét.

Kuzdern és kpetra kedveli ezt.
  18. gionvivien

gionvivien Utánpótlás-írogató

Sziasztok!
    Nincs még növényem nemesítve, és mostanában gondom van a felröpikkel, úgyhogy gondoltam belevágok,bár elég ismeretlen számomra ez a terület. Elolvastam az összes ehhez kapcsolódó tanácsot, viszont mivel nincs meg egy szükséges felhősorom sem, illetve nem tudok még felhősor nélküli növényeket termelni ( 93. szinten vagyok), mit javasoltok? Érdemes egyáltalán belekezdeni és nemesíteni bármely növényt is? És ha igen, melyik növényt(növényeket) javasolnátok? (nő mint a bolondgomba rúna ki van váltva).
    Nagyon köszönöm :)

19. eviii_mee

eviii_mee Fórumprofi

Szia, hát ha jól emlékszem akkor a Szegfűt már sikerült megszerezd. Én azt nemesítettem ki, igaz felhőm nekem sincs, de vannak olyan termékek, amelyekkel le lehet vinni az éréidejét 40 perc körülire (megszórva mindennel). Termékekre itt gondolok a fehér ártatlanságra, karácsonyi sütire, életelixírre és az élet forrása, az utóbbi kettő a virágok gyorsabb növekedésére hat. Nekem mikor az utolsó Nagy hajsza event volt nagyon jól adta a szegfű a felröpit. És ha eléred azt a szintet amikor már Krókuszt tudsz ültetni azt nemesítsd ki, mert ártatlansággal és karácsonyival 0 perc alatt kész lesz. :)

gionvivien kedveli ezt.
  20. Havasi_Gyopár

Szia gionvivien!
    Mindenfajta eventezési segédletet bármely növényes event csevegőjének a kezdő részénél tudsz megtalálni.
    Pl. a jelenleg még futó röpcsis event:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/profik-a-magasban-csevegő.19669/
    Magával a nemesítéssel pedig itt tudsz megismerkedni:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/

-ágianyu33- és blackwidow._ kedveli ezt.