Kérdések, amikhez nem találtál topicot (Általános témák részleg)

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Othep, témanyitás ideje: 21.7.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Stella-farmja

    Stella-farmja Utánpótlás-írogató

    Sziasztok.
    Azt szeretném megkérdezni, hogyha a party pörgetésnél plusz 2 party pörgetést pörgetek ki, miert nem kapom meg?
    Ugyanannyi marad a pörgetések száma nem növekszik 2-vel.
    Ez mostmár nálam többször is elöfordult illetve csak igy fordult elö.:(
    Köszi a segitséget.
     
    Utoljára szerkesztett: 29.3.24
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A pörgetésnél a kerék forgása csak grafikai elem. A kattintás pillanatában megvan a jutalmad, és jóváírásra is kerül. Mire felnézel, már régen a megnövelt számot látod.
    Ha figyeled kattintáskor a számlálót, akkor két dolog történhet. A legtöbbször eggyel csökken. De néha eggyel nő: ekkor fogsz 2 db party pörgetést nyerni (egyet levon, kettő a nyeremény, tehát eggyel nő a pörgetések száma).
    A másik módszer, hogy meggyőződhess arról, megkapod-e a nyereményedet a következő: pörgetés előtt írd fel, hány pörgetésed van. A végén a megszerzett nyereményeknél megszámolhatod, hányat pörgettél. A kettőt kivonva egymásból megkapod a pörgetéseid aktuális számát. Ha több van, mint ez a különbség, akkor volt pörgetés nyereményed.
     
    Dolphin kedveli ezt.
  3. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ha ellenőrzést szeretnél kérni, ahhoz szükségünk van Farm ID-ra és Farm névre.
    A metodikát pedig BombadilToma Játékostársad levezette részedre - köszönet érte.
     
  4. Stella-farmja

    Stella-farmja Utánpótlás-írogató

    Szia.
    Pontosan úgy csinálom ahogy irtad -BombadilToma-, hogy mikor pörgetek elötte megjegyzem hogy van mondjuk példaképpen:
    200 pörgetésem és ha kipörgetem a 2 party pörgetést a számláló akkor is nálam 200 marad úgyhogy nem lesz 202
    és ha újra pörgetek akkor meg levonja a következöt és akkor már csak 199 lesz tehát nem 201.
    Mikor ez elöször feltünt, azóta állandoan nézem a pörgetések számát a pörgetés elött és sajnos ez mostmár mint írtam
    sokszor elöfordult vagyis csak igy fordult elö.
    Eddig nem ìrtam mert azt hittem valamikor helyreáll de most nagyon zavart, hogy már többször is elveszítettem a plusszokat.:(

    Szia Dolphin, igen szeretnék az ellenörzés lehetöségével élni.
    Farm név: Stella-farmja
    Farm ID: 1552884

    Elöre is köszönöm.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.3.24
  5. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    kérlek figyelj rá, hogy egymás alá ne írj két bejegyzést.
    Egy bejegyzésben több embernek is tudsz válaszolni :)
    Mai napon 923 pörgetésről kezdtél.
    - 2024-03-29 16:11:15-i pörgetésre 8 db Kacsa Kata szupertrágyát kaptál, maradt 922
    - 2024-03-29 16:11:25-i pörgetésre 1 db Tehenészet 1. szint: sárga műhelyt kaptál, maradt 921
    - 2024-03-29 16:11:36-i pörgetésre 1 db Hollóhajlék 2. szint: narancs ólat kaptál, maradt 920
    - 2024-03-29 16:11:46-i pörgetésre 10 db Kacsa Kata turbótrágyát kaptál, maradt 919
    - 2024-03-29 16:11:57-i pörgetésre 2 db Party pörgetést kaptál, egyenleged 920 lett (919-1+2=920)
    - 2024-03-29 16:12:07-i pörgetésre 1 Fenyő XXL fafejlesztést kaptál, maradt 919 lett
    - 2024-03-29 16:12:25-i pörgetésre 20 Szupertrágyát kaptál, maradt 918
    - 2024-03-29 16:12:35-i pörgetésre 1 Csacsikovács 2. szint: narancs műhelyt kaptál, maradt 917
    - 2024-03-29 16:12:45-i pörgetésre 2 db Party pörgetést kaptál, egyenleged 918 lett (917-1+2)
    - 2024-03-29 16:12:55-i pörgetésre 10 Farmpengőt kaptál, maradt 917 PP-d
    - 2024-03-29 16:13:05-i pörgetésre 2 Csillagot kaptál, maradt 916
    Ezt követően még 16 pörgetésed volt még ma, ezekben már nem volt Party pörgetés nem sorolnám fel tételesen a többit, ha nem gond, de ha szeretnéd, hozom és begépelem a teljes listát.

    Jelenleg 900 party pörgetéssel rendelkezel:
    upload_2024-3-29_19-0-51.png

    Összesen 27 db pörgetésed volt a mai napon, ez csak úgy lehetséges, hogy a 2 x 2db PP jóváírásra került: 923-27+2+2 = 900

    Megértésedet köszönöm!
     
    Kuzdern, -BombadilToma- és -ágianyu33- kedveli ezt.
  6. Stella-farmja

    Stella-farmja Utánpótlás-írogató

    Szia Dolphin.

    Köszönöm a válaszodat és segitséget.
     
    Kuzdern és Dolphin kedveli ezt.
  7. Borosgazda

    Borosgazda Aktív író

    Segítséget kérek, a minikirakósnál 1 kirakó hiányzik a balfelső képnél, ilyenkor mi van?
    Borosgazda: ID:1468438
     
  8. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ellenőrzésem alapján van még egy puzzle darab, amit nem hívtál le. Vélhetően a lehíváskor nem volt elegendő malomterméked, azóta már készült egy. Nyomd meg a zöld gombot, megkapod a hiányzó puzzle darabkát, amit a helyére tudsz tenni.
    A kép az imént Nálad készült:
    upload_2024-3-29_21-52-13.png
     
    -ágianyu33-, Swartsch és Kuzdern kedveli ezt.
  9. mátrixtomika

    mátrixtomika Utánpótlás-írogató

    Köszönöm! Sok év után jöttem vissza játszani és hihetetlennek tűnt, hogy egyetlen dekor ennyit adjon. :D
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  10. Borosgazda

    Borosgazda Aktív író

    Köszőnőm, már rendben van, csak azt nem értettem, hogy még volt 30 malomtermékem. Különben nem írok.
     
  11. Sziszi1950

    Sziszi1950 Kivételes tehetség

    A teliholdas eventen minden képet kiraktam, minden ajándékot megkaptam mégis kettőnél nem jelent meg a zöld jel. Az egyikre hiába lépek rá, van elég malomtermékem, még sem sikerül megcsinálni. Kérem a segitséget, valóban van még amit ki kell raknom? Köszönöm a segitséget.
    ID számom 5338636
     
    Utoljára szerkesztett: 30.3.24
  12. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ellenőrzésem alapján az Inutep átka képnél egy puzzle darabka várakozik még a jobb oldali tárolóban, hogy berakd a helyére, ezzel készen lesz a kép:
    upload_2024-3-30_9-37-58.png

    Az Alvilági saga képnél a puzzle darabkákat lehívtad, de a képet még nem raktad ki:

    upload_2024-3-30_9-40-14.png

    Ahhoz, hogy a Haladási sávban minden jutalmat megkapjunk nem szükséges az összes kép teljes kirakása, elegendő a megfelelő számú puzzle darabka lehívása, ami Nálad megtörtént, ezért látod, hogy készen vagy az eventtel.
    Ha van kedved és lehetőséged, fejezd be a két képet és akkor meglesz mindenhol a zöld pipád is.
     
    Othep, -ágianyu33- és Swartsch kedveli ezt.
  13. szupermuter51

    szupermuter51 Aktív író

    Sziasztok!! Szeretném megkérdezni, hogy miért nem ad a játék nekem manyalókát! Nem tudok ötről hatra jutni. Valamiről lemaradtam volna?? Szeretnék választ kapni ,amit előre is köszönök! szupermuter51 ID:24796610
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A manyalóka növény, amit az eventes területen kell termeszteni. Ha elhasználtad mindet, akkor 5 órát kell várnod, míg a rendszer ad 5 magot, hogy elültethesd. Ha úgy érzed, hogy ez már eltelt, próbálkozz egy kilépés-sütitörlés-visszalépés "javítócsomaggal".
     
    Othep és -ágianyu33- kedveli ezt.
  15. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám ellenőrzése alapján:
    Utoljára ma kaptál +5 db-ot 08:02:30 órakor.
    Mivel nulláztad a mennyiségét.
    Jelenleg van 15 db készleten.
    Ne várd össze, hogy 5 óránként adjon a rendszer, hanem vesd el, arasd le, úgy gyorsabban tudod felszabadítani a területeket, ezt beadogatva Okosfülesnek.
     
    -BombadilToma- és Kuzdern kedveli ezt.
  16. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Lenne egy apró észrevételem a Játékok a kriptából eventtel kapcsolatban. Az event előzetesében ez olvasható : "
    • A mini-játék nem időre megy.
    • Amennyiben elkezdünk egy puzzle képet, és lehívunk darabkákat, azok a darabok állandóak maradnak a jobb oldali sávban. Frissítés, ki-be lépést követően is megmaradnak.
    • A rendszer által rögzített darabkák a játéktéren megmaradnak frissítés, ki-be lépést követően is.
    • A játéktérre kihelyezett, a rendszer által nem rögzített darabkák visszakerülnek a jobb oldali sávba, frissítés vagy ki-be lépést követően! "
    • Itt a harmadik pontra utalnék. Elszámoltam magam és figyelmetlenül az 5x5 képhez csak 24 puzzle-t hívtam le. A 24 db-t kiraktam a helyükre, és a rendszer rögzítette is a játéktéren, (mert eltünt a bennük lévő forgatási és áthelyezési lehetőség) de a rögzítés ellenére nem maradtak ott. A frissítés után a legnagyobb meglepetésemre a kirakott és rögzített 24 db puzzle visszakerült a jobb oldali sávba. Lehet hogy valamit félreértettem? Így az egyszer már kirakott puzzle darabokat újra ki kell raknom? A táblázatomban a sárga 3 fehér pontos ikon jelzi. Farmnév : franyo121 ID : 36281016
     
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nem értelmezed rosszul.
    Egy már rögzült puzzledarab nem kerülhet vissza oldalra frissítés, vagy kilépés után.

    Sajnos, azt nem látjuk, hogy mit raktál ki frissítés előtt.
    Csak a lehívott darabokat látjuk, a még üres játéktérrel.

    Kérlek, készíts a hátralévő képek esetében képernyőképet.
    (Készítsd el a képet, mielőtt kilépsz a játéktérről. Látszódjon a bal alsó sarokban lévő óra.)
    És hozd nekünk, ha még egyszer előfordulna a hiba.

    Remélem, többször nem fordul elő.
    Segítségedet köszönjük. :)
     
    zsani_apja és -ágianyu33- kedveli ezt.
  18. gelu59

    gelu59 Haladó

    Szép Napot !GYopárvölgy ,gombakosár felröppenő ?
     
  19. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Igen, az. :)
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  20. senki81

    senki81 Junior szaki

    Szervusztok!
    Nálam is előfordult a játékostárs által említett hiba...
    Hozok előtte és utána képet is.
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/kirakos.oBqJ
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/kirakos2.ob4A