Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Luminary

    Luminary Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    Köszönöm szépen a türelmedet.
    Az event csevegője aktív, továbbiakban van lehetőséged ott megbeszélni az aktuális eventre vonatkozó kérdéseket.
    Amennyiben ellenőrzést szeretnél kérni, a segítségkérő topikban megteheted farmnév és farm ID szám megadásával.
    Az event leírásának utolsó bekezdését idézem:

    Technikai problémák miatt a megszerezhető nyeremények feltöltése kicsit csúszik, türelmeteket és megértéseteket köszönjük!
    Ma délelőtt folyamán feltöltésre kerül!


    Köszönöm:)
     
    Sali~*.* és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  2. Kisfenyő

    Kisfenyő Kivételes tehetség

    Szia Luminary !
    Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatásod! Azt viszont nem értem, hogy miért kérnék ellenőrzést ? Vagy Te mire gondoltál , hogy mit kéne ellenőriztetnem? Én semmi ilyet nem akartam, csak egy dologra kérdeztem rá, ami a Mogyoróvajas süti receptjéről szólt.
    Szóval nem szeretnék ellenőrzést. Majd kiforr minden az event végére, ahogy ez lenni szokott. Én voltam oktondi, hogy hamar kérdeztem.

    Viszont az event leírásában lévő utolsó bekezdéses utalásodat, ami arról szól, hogy "
    Technikai problémák miatt a megszerezhető nyeremények feltöltése kicsit csúszik, türelmeteket és megértéseteket köszönjük!
    Ma délelőtt folyamán feltöltésre kerül!


    többszöri olvasás után sem találom.

    Azért köszönöm szépen erről is a tájékoztatást, legalább itt tudtam erről olvasni.
    Még egyszer köszönök mindent. A továbbiakban , ha lesz kérdésem az eventtel kapcsolatban, nem itt teszem fel.
     
  3. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    azért nem találod most az idézett szöveget, mert már bent van az ismertetőben a 10 órakor még hiányzott rész, s így ezt a szöveget töröltem a pótlással (hisz már nem aktuális). Az event ismertető megjelenésekor hiányzott pl. a Mini-játékhoz rendelt időtartamok, a megszerezhető haladási pontok, a Mini - tortákért kapható jutalmak és a Haladási sáv jutalmai, ezért tettem be a fenti mondatot.
    Kattints erre a linkre és megtalálod a választ a kérdésre: a Haladási sáv 10. során tudod megszerezni az új receptet
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-szerelem-cukrászata.24550/#post-1372348
    Köszönöm türelmedet!
     
    Sali~*.*, -ágianyu33- és Luminary kedveli ezt.
  4. Norbi005

    Norbi005 Járnitanuló

    Sziasztok.
    Olyan kérdésem lenne, ha aratógéppel minden felhősoromat le szeretném aratni, kivéve egyet, az megoldható? Ha kijelölöm azt az egyet és utána arattatom le akkor úgy sikerülni fog? Köszönöm
     
  5. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!

    Úgy tudod elkerülni az aratását, ha leveszel róla egy dekort és csak akkor teszed vissza, amikor aktiválni szeretnéd.
    Egyébként az arató mindent leszed. Arra van lehetőséged, hogy nem az összes felhőt aratod egyszerre, hanem kategóriánként, pl. Tárgyak sorai, Haladási sorok stb. Itt is figyelni kell, mert a Kedvencek soraiban lévőt is learatod.:)
     
  6. Marcsi561

    Marcsi561 Járnitanuló

    Sziaszto
    Segitséget szeretnék kérni .learattam az eventnövényt és abban a pillanatban el is tünt,frissitettem de semmi.
    Elöre is köszönöm a segitséget
    marcsi56
    id.1620129
     
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a Játék naplója alapján a Főfarmon, ahol az eventnövényt tudjuk termelni, ma délután egyszer arattál, mégpedig 2024-02-08 14:02:39-kor, azóta nem.
    Jelenleg amaránt van a földedbe vetve a Főfarmon.
    upload_2024-2-8_16-55-36.png
    Amire gyanakodni tudok az "eltűnt" event növényed kapcsán: a Főfarmon történt aratás után elvetetted a kezdő vetőmagokat, s utána fogtál tereprendezésbe, amivel kitörölted a földbe már elvetett magokat is. A rendszer 5 óránként ad 5 magot, ehhez még kicsit várnod kell.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  8. Marcsi561

    Marcsi561 Járnitanuló

    Szia
    Köszönöm a gyors választ de nem a föfarmon ültettem az eventnövényt ,hanem a szánton
    marcsi56 id
    1620129
     
  9. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    elnézésedet kérem a nem teljeskörű ellenőrzésért. A Szédült szántón két aratásod volt délután a Játék naplója alapján: 2024-02-08 15:55:07-kor és 2024-02-08 14:04:09, de azt nem tudjuk ellenőrizni, hogy mi volt a földbe ültetve, mit arattál, volt-e a földben valami, vagy csak fákat, ólakat arattál - azt csak aktuális helyzetet látunk. Jelenleg a Szédült szántón nincs elvetve semmi, üresek a földek.
    Viszont mivel jelenleg nincs event növényed, malomban nem kevertél belőle Csokiszirupot, így az előző gyanúmat továbbra is fenntartom: a vetést követően intézted a tereprendezést, s véletlenül a földdel együtt az elvetett magokat is törölted. Ez előfordult már velem is.
    Egy óra múlva megkapod a pót magokat, s kezdheted a növény felszaporítást.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  10. Marcsi561

    Marcsi561 Járnitanuló

    Szia
    Köszönöm szépen akkor valoszinü én hibáztam
    köszönettel további szépestét
    marcsi56
    id.1620129
     
    Luminary kedveli ezt.
  11. vénsárkány48

    vénsárkány48 Törzsjátékos

    Szervusztok!
    A valentin kalendáriumról hol találok leírást? Sajnos olyan érzésem van, hogy kihagytam egy napot. Ma a 2 számút nyitottam ki, és nem tudom ellenőrizni, hogy kimaradt-e egy nap, és ha kimaradt, akkor hogy tudom pótolni. Köszönöm a segítséget.
    vénsárkány48 ID: 25432220
     
  12. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Tessék itt a leírás: Valentin kalendárium - 2024. február
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  13. vénsárkány48

    vénsárkány48 Törzsjátékos

    Othep kedveli ezt.
  14. Ditti58

    Ditti58 Fórum hercege

    Sziasztok! a Gyopárvölggyel kapcsolatos kérdések hol vannak?
    Belesültem a játékba, tele termeltem a raktárt és most semmi mozgástér nincs, újabb dolgokat nem tudok termelni (ez mekkora hülyeség!!!) Ditti58 ID: 54426560
     
  15. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nincsen külön gyopáros segítségkérő.
    Jó helyre jöttél segítséget kérni, és jó helyen csevegtél eddig is a gyopárról.
    Végzünk számodra egy ellenőrzést, hogy hogyan állsz, mid telt be.
    Türelmedet kérem.
     
    Ditti58 és Sali~*.* kedveli ezt.
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Megtörtént az ellenőrzés.

    upload_2024-2-11_13-0-45.png

    Ez itt a raktárad.
    Ami a kép széléről belóg, abból arra következtetek, hogy 3 narancssárga harangod is van, ami a közelgő betelésre figyelmeztet.
    És már ebben az esetben sem lehet fát szüretelni, kivágni, átalakítókat beszedni.
    Ezen a képen is már csak 3 szabad helyed van.

    Egyébken semmiből sincs 48 db-od.
    Nagy szerszámkészleted van 42 db. Kicsi szerszámkészleted nulla darab.
    286 db alaphumuszod van, ami felesleges és értelmetlen és foglalja a helyet.
    Használj fel belőle: gyárts fát, tegyél belőle az ATP-s (környilas) átalakítóba.
    Végső esetben dobj ki belőle.
    A Nagy szerszámkészlet pedig pl. kiváló a környilas (ATP-t adó átalakítóba.)

    Mint ahogy írtuk, itt korlátos a Pajta.
    Csak annyit termelj, amennyit felhasználsz.

    Most először készíts Kis szerszámkészletet, hogy fát is tudj gyártani.
    Mert az nincs.

    upload_2024-2-11_13-11-55.png

    A gyopáros csevegőben sok, ügyes gazda tud segíteni, ha elakadsz és itt a Segítségkérőkben is tud kérdezni.
    Rá fogsz majd érezni a gyopárosra is, csak ügyesen. :)
     
    -gyöngy-581 és Sali~*.* kedveli ezt.
  17. suzell

    suzell Járnitanuló

    Sziasztok! Kérdésem lenne,ha tenyészterepet rakok ki ami televan ólakkal,akkor ha visszahelyezem üres vagy megtartja az ólakat? Event végett kérdezem.
     
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Raktárházra (Vadaskertre) gondolsz, ugye?

    Ha Farmvisszarendezőt használsz, akkor az elmentett állapotot tudod visszatenni egy kattintással.
    Tehát visszateszi a játék a Raktáradat, a beletett ólakkal együtt, feltéve, hogy azokat nem tetted ki közben máshová.
    A rendszer ugyanis csak a menüből, a Láda ikon alól tud dolgozni.

    De, ha te csak úgy kézzel rendezted be a Vadaskertedet, akkor event végeztével üresen tudod kirakni és újra be kell rendezned.
     
    -ágianyu33- és Sali~*.* kedveli ezt.
  19. suzell

    suzell Járnitanuló

    Nagyon szépen köszi!
     
    Kuzdern és Othep kedveli ezt.
  20. zsomborik

    zsomborik Járnitanuló

    Szia Kedves Admin!
    Nem tudom mások hogy birkóznak meg ezzel a torta készítéssel de nekem csak egyet sikerül.
    Annyira gyors hogy egyszerűen csak egyet tudok megjegyezni pontosan, a többit csak tallomra, de már vége is.
    Nekem úgy tűnik, hogy még soha nem volt ilyen gyors
    Üdv! zsomborik ID 10 984 810