Visszajelzés Karneválkirálynő - 2022. február - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 16.2.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!

    Látom, hogy egy éve, hogy játszol, így boldog szülinapot kívánok neked! :) Minden eventcsevegő legelső oldalának (ennek is) legelső bekezdésében, amit a modik és adminok írnak, szerepel több kattintható link olyan nevekkel, mint pl. "Eventsegédlet". Na, ezeket nagyon érdemes áttanulmányozni. Ebben a csevegőben itt: Karneválkirálynő - 2022. február - csevegő Célszerű - amikor időd és kedved engedni - szörfölgetni a fórum archív csevegőiben, mert sok hasznos taktikai tippet osztanak meg egymással a "kollegák". Az Enciklopédiát meg alapvető olvasmányként javaslom. :D

    Othep írt egy remek tippet neked, én kiegészíteném.
    Akkor, mikor még nem kaptam maja maszkokat ajándékba, a csp készletem még soványka volt, a Mesterségek Völgye meg amolyan "valamilyen félkész" állapotban volt, az alábbiakat vettem fontolóra.
    1. milyen aktív bónuszaim vannak? -> ez könnyen ellenőrizhető, mert ha ráállsz az egérrel, megmutatja
    2. van-e kamrámban valami érésnövelő vagy ha nincs, mennyiért tudom beszerezni?
    3. mely növényekkel tudom a legkevesebb erőforrás felhasználásával a leggyorsabb eredményt elérni?

    Általánosan megfigyelt, hogy eventkor a fák rosszabbul adják az eventes röpiket, mint a növények. A legtöbb esetben így van, ritka kivételtől eltekintve. Ha mégis a fákat választod (az ő növekedésüket a Növekedésserkentő rekeszes bónusszal is gyorsíthatod Bahán), érdemes figyelembe venni, ha felfejleszted pl. xxl-lel, akkor az alap érésidőd radikálisan csökkenni fog, ezzel az esélyed is a felröpire. Magyarul az alap - pl. 20 órás - fa jobban adja, mint az xxl-e 12 órában. Mindig az érésidő függvénye (minél hosszabb lehetőleg) a röpi, de egy egység (pl. földkocka, fa, ól) egy adott fajtájú röpiből (pl. szerszám, eventkellék) maximum 1 db-ot tud produkálni. Ebből következik, hogy pl. egy fából kaphatsz szerszámot, zselécukrot és eventkelléket is egyszerre, de mindegyikből csak 1-1 darabot, olyan nincs, hogy pl. 3 db eventkelléket. Továbbá az is következik mindebből, hogy felröpizés szempontjából az adott területet érdemes a lehető legjobban megpakolni. Ilyenkor célszerű 1*1-es földeket, raktárházakat alkalmazni.

    Jó játékot kívánok neked! :)
     
    csopke1, PalMa, nolina1965 és 7 más kedveli ezt.
  2. kisjanos78

    kisjanos78 Fórumszaki

    Sziaztok 61 játékon vagyok tul :)
     
  3. kutyaszálló

    kutyaszálló Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Eventecske lerendezve:inlove::inlove::inlove:
    Hááát inkább mondanám szegényt hercegnőnek, biztos kong a kincstáruk és csak a látszat kedvéért rendezték meg
    a karnevált, nehogy kibeszéljük őket:D:D:D
    Még talán a maradék 200 kosarat eltaligálom,mert ugye ingyér van minden,de a bahás Tp-ket nem győzöm kerülgetni8)
    Aki kész van gratula, aki még csinálja sok sikert a befejezéshez:inlove::inlove::inlove:
     
    -kaktuszable-, [erika05], csopke1 és 17 más kedveli ezt.
  4. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Szia Rékuci!
    Sziasztok Mindenki!


    Jó volt ez a kis visszatekintő! :)
    Én most is örülök minden szupertápnak és farmpengőnek, ezeket szeretem a legjobban, de persze a többi ajándéknak is. Feltűnően sok BTP lehet gyűjteni, így aki még nem érte el a 600-as szintet, feltétlenül játsszon, hiszen az esetleges szintlépéseknek aranybanán vonzata is van. Nekem is elférnek a BTP-k, ki tudja, lehet lesz egyszer 600 feletti szintbeosztás, Bahama bővítés.
    Szerintem érdemes végigcsinálni a Piccolóig. Hajrá! :inlove:
     
    -kaktuszable-, csopke1, maszilva és 19 más kedveli ezt.
  5. zolmány

    zolmány Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Én is a piccoloig terveztem, 95 kosarazás lett belőle. A 95 játékból 5 volt amikor 1 millió alatti BTP jött, a többi leginkább 1,5-2 millió közt jött. Annyi szupertápot biztos dobott amennyi a jelenleg is futó tenyésztéshez kellet igaz csak úgy, hogy már az egytáposnál bekészítettem! Pontosan nem számoltam de volt mikor egyszerre 4-et is dobott (xD:cry:a régi királynő forog a sírjábanxD:cry:) de leginkább egyesével adogatta!
    Egy laza kis eventnek elment, és még felhő is volt!
    Sok sikert mindenkinek!
     
  6. jucus100

    jucus100 Rutinos

    Sziasztok !
    Én is csak a piccoloig terveztem, de túl termeltem a növényt, nem is kicsit. Kissé elkalandoztam :). Így 114 kosarazás lett a vége.
    Szombaton letudva az egész. A sziget vissza rendezve. Őszintén szólva igen gyengécske volt ez a karneválkirálynő, az ajándékok szempontjából. További jó játékot aki még csinálja.
     
    fakír1020, csopke1, kutyaszálló és 6 más kedveli ezt.
  7. njOoy

    njOoy Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Nekem is sikerült befejeznem, de ez a játék volt a kedvencem régebben. Hát most is megcsináltam, de nagyon-nagyon gyengécske volt. Igazából az eszem szerint el sem kezdtem volna, mert az első körben láttam, hogy már ez sem a régi. Sajnálom, hogy egy ilyen jó kis játékot is így elrontottak! Nehogy már örüljél! Nem is értem. De a szívem a régi és mégis igyekeztem megcsinálni, bár semmi értelme nem volt. Ennyi édesség? A piccolo is egy nagy 0. Vagyis minek is dolgoztam? Tudom, azért mert játszom! De miért nem lehet ebben is egy kis öröm?
     
    Andzsi1971, fankostepsi, csopke1 és 6 más kedveli ezt.
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Megvan a felhő , most már fütyörészve aratok , ha vetek . :inlove:
     
    csopke1, anci0915, holhosjánosné és 8 más kedveli ezt.
  9. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Tudod, nem emlékeztem a számokra, de Rékuci hozta. Szóval azzal volt jobb, hogy igazi ajándékeső volt. A Királynő bőven ontott mindent, nem szűkmarkúskodott. Igen, igaz, akkor más értéke volt egy szupertápnak v. KK-nak, sőt a TP-CSP-nek is. De most BTP-n kívül - ami sokunknak már nem érdekes, semmiből nem ad/adott SOKAT. Én pl. a sima TP-nek sokkal jobban örültem volna ilyen mennyiségben, bár még a kosarankénti 1,5M is csak csepp a szintlépések tengerében.
    Azt hiszem, minden eventtel az a baj, hogy a Farmerama fejlődik, átalakulnak az értékek/értékrendek, és BP nem követi ezeket! A mostani eventnél maradva még mindig azt hiszik, h. a BTP-csoki-eső -től mindenki boldog és ezerrel nyomja az egazt. Hát nem! Ha - mondjuk - kosaranként lett volna 5-10 láda, és abban 1-1 igazán értékes, akkor senki nem fanyalogna, hogy milyenek a többiek, és miért jöttek. Vagy pl. lett volna xxl barkácscucc. Igaz, nekem az se hiányzik, de lehet, h. másoknak igen. Esetleg 2-3-4 szintű tenyészállatok (és NEM tyúk meg birka!!, hanem újak), és néha 1-1 magasabb szintű, akár aranyig fel, biztosan megnyomta volna a kedvet. Ne féljen BP, h. kevesebbet fogunk tenyészteni, ha kaptunk volna némi arany/ezüst állatot. Ja, lehetne változtatni az arany állatok és áhítatos állatok ládáján is, mert tyúkból, elefántból és békából már van elég, indulhatnának a többiek is....
    Summa summarum: BP leragadt az évekkel ezelőtti szinteken, ajándék-fajtákon, a mennyiségeket legfeljebb csökkentette, mást nem tett. Na, ezért fanyalgunk. Igen, ezért van rengeteg mazochista is. Megszoktuk, hogy játszunk, szeretjük a kis (nagy) farmunkat, hiányozna, ha nem lenne. De IGENIS, szeretnénk gyermeki módon IGAZÁN örülni az ajándékoknak. Mert olyat szeretnénk, ami a mostani szinteken és elvárásokon tud hasznos lenni. Szépnek már nem muszáj, hisz "csak" a szépségért nem fogunk semmit kitenni, hisz a jók" sem férnek el.
     
  10. Olgi52

    Olgi52 Törekvő

    Teljes mértékben egyetértek Veled. Észrevételem csak arra vonatkozott, hogy azóta mi is sokat változtunk, fejlődtünk a farmon, s már nem annyira érdekelnek ezek a nyeremények.
     
    jutka190226, fakír1020 és DevilMókus kedveli ezt.
  11. Zsike49

    Zsike49 Fórumlakó

    Szívemből szóltál! :inlove: Köszönöm!:inlove:
     
    Kuzdern, jutka190226, -ágianyu33- és 4 más kedveli ezt.
  12. Janka1000

    Janka1000 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Az összeszedett bonbonokkal és nyalókákkal lehet kezdeni valamit? vagy semmire nem jók?
     
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Picit megszaladt a növény a telihold miatt , nincs mit tenni , ez van .
    66 minijáték az megvan .

    [​IMG]
     
    PalMa, -kaktuszable-, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  14. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Majd beváltják. Semmi többre nem jó.
    A visszaváltás az alábbiak szerint történik:
    • 1 db bonbon visszaváltási értéke: 5 TP, 2 BTP, 1 CSP
    • 1 db csokiszelet visszaváltási értéke: 6 TP, 3 BTP, 1 CSP
    • 1 db nyalóka visszaváltási értéke: 7 TP, 4 BTP, 1 CSP
     
    Fätum, -kaktuszable-, fakír1020 és 3 más kedveli ezt.
  15. dzsozef1

    dzsozef1 Járnitanuló

    Event már tegnapelőtt megvolt,még a maradék eventgazt elhasználgattam.Amúgy sem a felhő ,sem amiket a királnynő szórt nem volt túl értékes (a novemberi jóval bőkezűbb volt), mégis azt mondom legjobb eventem lett,mert a pikkoló ládából farmaranyfa lett! :) :) :)
    Mindenkinek sikeres befejzést kívánok, és mégegyszer köszi a maszkot küldőknek.

    nagyon jók az észrevételeid, egyébként ezek gazdaköri szinten is megmutatkoznak, olyan feladatokban, ahol értékes,piacon drágán vagy egyáltalán nem megvehető állatokat,faterméseket kell leadni ott rekesztől függően 4-6-8 szt-t vagy szupertápot ad,minimál csp-t esetleg.aránytalanul kisebb a nyeremény
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 22.2.22
    edina242, -ágianyu33-, soresne és 7 más kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ez a 10. királynő volt ? Talán igen , talán nem .
    Mindig nem lehet jó .
    Hisz ha felülsz a hullámvasútra , lentről kell indulni hogy felmenj a magasra , és onnan egy hatalmas lendülettel lemész .
    Most vagyunk a hatalmas lendületnél , de utána jön a jó rész megint a felkapaszkodás , hogy lefele menjünk újra síkítva .

    A következő királynőnél hatalmasakat fogunk síkitani .
     
    DevilMókus, zsani_apja és PalMa kedveli ezt.
  17. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szép estét!
    121 játékkal zárom ezt az eventet...panasz nincs:) miért is lenne, hisz semmi sem olyan mint régen...xD
     
    Sárika555, genka53, Fuhur és 11 más kedveli ezt.
  18. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    De. Ha megeszed, az egekbe szökik a vércukrod.
    Update:
    kihagyásokkal 114 játék a vége. Most 4-re futotta, 3 szíves láda jött, meg 1-2-3 csöpp, KK-k táp stb. játékonként. Mindennek van helye, de nem egy egetrengető / galaxisrengető ajándékhalmaz.
     
    Utoljára szerkesztett: 22.2.22
    PalMa, Sárika555, Fätum és 4 más kedveli ezt.
  19. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok eventezők :) na, hát így a végére még csurrant cseppent két virágos kosárra való. Azt gyorsan eltologattam, így 94 játék lett a vége. Maradt 243 növényem, és 877 kosár. Nem volt ez olyan rossz event most sem, szerintem mint ahogy sokan írták. A 15 mp miatt kevesebb dolgot lehetett elkapni, mint a legelső alkalommal amikor hosszabb volt az idő, de azért a Karnevál királynő nálam még így is ott van a TOP eventek között. (a másik Ingrid, imádom ahogy visít xD)
     
    Kuzdern, SnéDóri, CoraQueen és 2 más kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Nekem teljesen jó volt játszani, már csak azért is, mert jól működött. ) 60- at csináltam meg, három alkalommal. Olyan régen volt már, hogy nem is emlékeztem rá. :D Most benéztem, még volt 6, azaz hat kosaram, hamar lejátszottam. Hál Isten koronát nem dobált a cukrokhoz, így pozitívan zárul számomra. ;)
     
    Kuzdern, PalMa, Fätum és 2 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.