Visszajelzés Keksztolvaj - 24 órás gazdakörös event - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 7.12.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Kedves Othep, tudom, nem ide való, de ez így nem igaz! Mai napon és az előző napokon is az eventváltás körüli időpontokban nálam is a gazdaköri idegen nyelven jelent meg és mindenből 150 db-ot kért! Hiába takarítottam többször is a gépemet és mértem a netsebességemet, ami teljesen jó volt (250Mb/sec). Tehát nem mindig csak nálunk lehet a hiba!
     
  2. Polipri

    Polipri Fórum-zöldfülű

    Sziasztok, a kis unokám kérésére kb. egy hete farmot csináltunk. A tegnapig nem volt probléma, de ma eltünt a Szántóról a Röfi. Az órától is. Nem tudunk a napi játékokba belépni. Vajon miért??
    A választ előre is köszönöm:) Jó éjszakát:)

    Bocsánat! a Farm nevem: Polipri, ID 56866906
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.12.21
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Érezzétek jól Magatokat a játékban! :)

    Úgy gondolom, a friss farmocska még nem tesz eleget az eventben megkívánt követelményeknek.

    Erre gondolok:

    "A küldetés a 3. farmos szinttől érhető el, viszont a küldetés maximális teljesítéséhez a 14. farmos szint (a Bölcs tölgyhöz a 14. farmos szinttől férünk hozzá, ahol kitudjuk váltani a Bahamaramához a hozzáférést) szükséges, ezenfelül a Maja majmok szentélyben, a 6. kamrán belül megtalálható Tevekarám szobrot is ki kell váltanunk ahhoz hogy tevét szerezhessünk (a tevekarám segítségével tudunk tevét szerezni, vagy a piacon is tudunk vásárolni, de csak a tevekarám szobor kiváltását követően)."

    Ezért nem jelenik meg számotokra ma az event, és, ha még nem vagytok az 50. szinten, akkor holnap is hiányolnotok kell Röfit, sajnos.

    Eventismertető: https://board-hu.farmerama.com/threads/keksztolvaj-24-órás-gazdakörös-event.21823/#post-1233486

    Bármilyen gondod, kérésed van egyébként, egy Segítségkérő topikba érdemesebb írnod, ott gyakoribb a moderátori jelenlét.
    Pl itt (katt):
    Kérdések, amikhez nem találtál topicot (Általános témák részleg)
    Egy eventcsevegőben nem biztos, hogy azonnal kapsz segítséget.
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  4. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Otep moderátortársam válasza pontos volt, amit soresne Játékostársunknak adott.

    Valóban nem itt kellene erről beszélgetni, de a szakaszos eventfeladat miatt maradjunk itt.

    A játék betöltése minden helyzetben időigényes a unity platform használata óta.
    Nagyban függ a saját géptől, a netszolgáltatás erősségétől.

    Nem mindig vagyunk tekintettel ezekre a tényezőkre. Különösen, amikor gyorsan szeretnénk teljesíteni, mert egyéb feladataink is adódnak.

    Ha Ti is a saját tapasztalatotokat jelzitek, engedjétek meg, hogy én is abból induljak ki.

    Akkor jelenik meg idegen nyelven a gazdaköri küldetéses felület, ha azonnal a farmra lépés után nyitom a bal oldali menüből - (gyorsan akarom látni, de a betöltés még nem ér véget olyankor azon a részterületen).
    DE, beadogatni soha nem tudtam, mert nem áll be a küldetés, csak "pillázik".
    Ki szoktam lépni a küldetési oldalról ilyenkor, mást intézek, majd visszatérve már a valós helyzetet, a saját nyelvű küldiket látom, tudok benne tallózni, teljesíteni, ha az a teendőm.
    Egy aktuális új feladat kezdete előtt mindig tiszta géppen kezdem a játékot.

    A betöltés idejének hossza a rákfene a dologban.
    Mert a farm felszereltsége, a küldetések nagy adatigénye is hozzájárul a lassú betöltéshez, ha meg a net ingadozik, az már bosszantó.

    Nem elég azonban az az adat, milyen a net csomag, amit előfizetünk, előfizettünk.
    A speed teszt az adott szituációban indítandó, mert arról a helyzetről ad infót, amiben a gond jelentkezik. Akkor látjuk a letöltési sebességet, a feltöltés idejét időegységre vonatkoztatva, továbbá a ping értéket.
    Sokat segít, ha ezt a módszert kipróbáljuk, használjuk a magunk megnyugtatása érdekében. Elemezzük a kapott adatokat.

    Tudom, hogy nem mindig van rá idő, energia, hogy mindent körültekintően megvizsgáljunk.


    Mégis jó lenne, ha nem sakkoznánk, remire vagy mattra éleznénk ki a helyzetet a Játékos és a moderátor között az írásokban.

    Bízom abban, hogy a problémák sikeresen megoldódnak, lehet feszültség nélkül játszani, esetleg fórumozni is.
    Az egy picit előbbre vihet, ha megértően viszonyulunk a kapott választ átgondolva a kommunikációnkban.

    Köszönöm mindannyiunk nevében!
     
    -kaktuszable-, PalMa, maszilva és 4 más kedveli ezt.
  5. Polipri

    Polipri Fórum-zöldfülű

    Szia.
    Köszönöm a választ. Valóban nincs még Szigetünk . . . de a mai nap már megléptük a 69-es szintet. Jó volna, ha szinttől függetlenül a Feladatok megjelennének. Nem??? De nem kukacoskodom, köszönöm a gyors választ!!
    Jó éjszakát:)))
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.12.21
  6. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Sziasztok,
    először is köszönöm ezt az infót (zanzásítva): "akkor lesz német és 150 db-os, ha nagyon gyorsan akarok oda jutni". Nekem ez új, tehát hasznos volt mindenképp (máshol nem olvastam volna el, az biztos, mert ritkán járok másik topikokba).
    Másik tapasztalatom, hogy ha mindenki egyszerre akar farmozni, azt nem bírja (bírják) a szerver(ek). Emiatt én nem is szoktam eventkezdéskor belépni, várok kb. 15 percet, utána már "lement az első roham", gyorsabban működik az egész.
    Az is igaz, hogy a betöltés függ a farm felszereltségétől. Kis farmomon sokkal gyorsabb, itt, ahol rengeteg cucc van, dupla idő. Ezért imádkozok én időről időre, hogy legyen már egy "csúnya, buta" verzió, ahol nem 3D grafika van, hanem móricka-rajzok 2 vonallal, vagy simán 1 szavas szöveg, ami pillanatok alatt tölt be (és telefonon is működne simán!!!), vagy egy olyan lehetőség, hogy a meglévő dolgokat tölthessem le a saját gépemre, ott tárolódjanak, és csak a változások menjenek át a szerverre. De hát - vau-vau nem hallatszik égig :( Az a fránya grafika eszi az időt, tudom határozottan, mert ha belépek egy területre, főleg, ha kütyüs, akkor (ferde) soronként jelennek meg a grafikák, még javában napraforgózik, amikor az aratógép már leszedi, a táblánál át tudok lépni másik területre = a szerver-gép kommunikáció megtörtént, de a grafika még mindig nem jelent meg a teljes területen. Néha több, mint bosszantó.
    Kicsit off-al jöttem ide, kinyitottam a 13. iglut, és azonnal induló 100% TP-bónusz van benne. Figyeljetek rá, hogy mikor indítjátok, ha fontos a TP.
    Hogy teljesen ne legyen off: a 24 órákat eddig szépen tudtam hozni, igaz, erőből, hogy a munkám mellé beférjen.
    A legszebb az volt, hogy ma mindkét szántón amaránt volt. Kellet még ánizs is, beültettem 1 kört a szédültre, learattam, áttettem komfortba, lenyomtam 2 kör krókuszt 0-zva, és csodálkozva láttam, hogy 1 árva felröpit sem adott... No, mentem a leíráshoz, hátha másikon adja, és persze. Újabb 2 kör krókusz - és event kész. Tudom, hogy ráértem volna az eventóra szerint, viszont reggel valsz. nem fogok benézni sem, mert rohanok melózni. Szóval nekem így volt jó, még a félrenézéssel is.
     
    .missrofi., -W-595-, -gézsu- és 2 más kedveli ezt.
  7. dmtanya

    dmtanya Fórum-zöldfülű

    Sziasztok. Nálam már nincs keksztolvaj gazaköri feladat tegnap óta, pedig elvileg még két napig lenne. Nem találtam erről sehol posztot. Nálatok van?
     
  8. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Szia !
    A te kérdésedre is, valószínüleg Othep moderátor , fölötted levő, 143. írása a válasz !
    Jótanács,olvasd el figyelmesen!:)
    Hogy ne legyek off:már majdnem készen vagyok!:p
     
    Kuzdern, semmirevaló és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  9. chili48

    chili48 Törekvő

    Sziasztok! Borzasztó kevés ünnepi maffint ad pedig hosszú érésit ültettem a főfarmon! Ha esetleg van fekeslefetek nafxon szívesen fogadnám! chili48
     
  10. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Kedves mamarygen!
    Engedd meg, hogy ezt még leírjam és részemről befejezettnek tekintem a témát.
    Tehát: 2 hete kipurcant az SSD a gépemen, (kék halál) garanciában kaptam egy másikat, tehát nem régi gépem van, 8GB RAM, 240GB SSD, tavaszi összeállítású, asztali. Azóta figyelek minden részletre a játékban és a gépemen is. Amit leírtam, az igaz. 500-as előfizetéssel a 250-270Mb/sec-os 13-as ping-es és 25-27 Mb/sec feltöltéses netszolgáltatás közvetlen a gépre csatlakoztatva szerintem teljesen korrekt. Úgy érzem, részemről megtettem a tőlem telhetőt azért, hogy a játék normálisan fusson. Rendszeresen használom a Speedtest-et, rendszeresen takarítom (naponta többször is) a gépemet, pláne, ha napraforgópörgést vagy más jelenséget tapasztalok akár ebben a játékban, akár másikban, vagy böngészés közben. Régi motorosnak számítok már a játékban, szinte már az özönvíz kezdetekor regisztráltam, amikor még árvizet is kaptunk a nyakunkba, ha nem szedtük be a termést időben a földekről. Amit nolina játékos is írt, már nem azonnal kezdem az eventet, menjen le az első roham. De amikor 1 órával event indulás után is még a német nyelvű feladatot találom (kilépés, takarítás, sebességmérés, újra belépés után is), nem kicsit tud idegesítő lenni a dolog.
    Tudom, hogy az új játékosoknak lehet újdonság a rendszeres géptakarítás és egyéb tevékenységekre való figyelemfelhívás, de sem soresné, sem én nem ma kezdtük a játékot, tisztában vagyunk már ezekkel a dolgokkal. Amiért megszületett az első hozzászólásom a témában, az azért van, mert ne haragudj, de legtöbbször szeretitek úgy beállítani a játékban előforduló hibákat, mintha az csak a játékos eszközállományának, tapasztalathiányának lenne a következménye. Tisztelet a kivételnek! Senki sem akar feszültséget kelteni, de ez felettébb bosszantó tud lenni egy régi játékos számára.
    Annak azért örülök, hogy ezt így leírtad, és lehet ezzel türelmesebbek is leszünk a játékkal szemben: "A betöltés idejének hossza a rákfene a dologban. Mert a farm felszereltsége, a küldetések nagy adatigénye is hozzájárul a lassú betöltéshez".
    Köszönöm!
     
    Boccio71, .missrofi., Neni60 és 4 más kedveli ezt.
  11. zotyi74

    zotyi74 Járnitanuló

    Sziasztok! Ma nem volt maffin felröppenő másnak is volt ilyen?
     
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én ma kezdtem el a maffinok nullázását a főfarmon és be is fejeztem másfélkör krókusz után az eventet, tehát nálam volt.
    Biztos, hogy a főn kerested? Csak ott röppenik fel :)
     
    semmirevaló, HéricsBáró és Nagyii58 kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Nálam vígan repkednek;) A Fő farmon;)
     
    semmirevaló és Nagyii58 kedveli ezt.
  14. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!


    Biztosan a főfarmot arattad, nem véletlenül valamelyik másik területet?
    Mit arattál pontosan?
    Felröppenő:
    Ünnepi muffin
    [​IMG]
    Felröppenhet:
    az alábbi területeken: kizárólag a főfarmon
    az alábbiakból: növényekből, fákból

    Amennyiben megadod nekünk, valamelyik segítségkérő topikban a farmnevedet és az ID számodat, utánanézünk a dolognak.
     
    Sali~*.* és jófarmerlány kedveli ezt.
  15. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Nálam is bőven adta! Tegnap nagy értékű gazt arattam és 189 db. adott. Reggel meg meg volt az egész.
     
    jófarmerlány, -Holdfeny-. és Nagyii58 kedveli ezt.
  16. vagone52

    vagone52 Utánpótlás-írogató

    Kedves Modik! Igazán megerőltethettétek volna jobban magatokat, hogy a 24 órás eventnél több felröppenőt adjatok. A felröppenők miatt nem lesz meg a felhősorom.A szédült szántón is adhattatok volna felröppenőt. De már megszokhattuk. Egyébkén ezek az eventek semmit nem érnek már. Lassan nem is érdemes őket csinálni. A titokzatos ládát meg nem is lehet kirakni.
     
    Fätum kedveli ezt.
  17. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Szia :) Hát nem tudom mióta játszol, de megsúgom, hogy nem a modiktól kapod a felröppenőket, hanem máshonnan. xD Hogy honnan? Na ez mai találós kérdésed :p Ha kitalálod kapsz egy virtuális hangszórót xDMásrészt pedig ha kicsit vissza olvastál volna a csevegőben, rengeteg ötletet, javaslatot találtál volna a felröppenőkhöz. Persze még nem késő, 14h-ig tart az event, addig még össze kalapozhatsz jó néhány felröppenőt, ha kicsit jobban utána nézel. Ha a felhősorhoz való kitehető miatt izgulsz, képzeld.. jó hírem is van...a ma 14h-kor induló 24 órás küldetésben nem lesz felröppenő, ellenben amit ma nem tudtál megszerezni, azt ebben a küldetésben megkaphatod, ha megcsinálod az event utolsó mai 6. napját. És még egy jó hír, a tenyésztések a kupiban 1:1 arányban adják most a felröppenőket, minden tenyésztéshez. De ez mind benne van az event leírásban is, csak el kell olvasni :p
     
    -kaktuszable-, PZoli64, edina242 és 18 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :inlove:xDxDxD A nap írása;)
    Köszönöm, hogy olvashattam!
     
    PZoli64, semmirevaló, Fätum és 3 más kedveli ezt.
  19. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Helló!
    A moderátor szó jelentése olyan személy, aki irányt mutat, beszélgetéseket terel megfelelő mederbe. Ebből számomra az következik, hogy holt biztos, hogy nem számítástechnikai programozó.
    Ha a felhősor jogosultságát megszerzed az utolsó napon, ami ma 14 órától lesz, cserenapon beszerezheted a kitehetőket. Ez ügyben érdemes a megfelelő topikban hirdetést feladni és a hajón is aktívnak lenni.
    A titokzatos ládádt ki lehet tenni bármely hagyományos farmos területre. Csak meg kell próbálni, hogy mely területről nyitva meg a dekorok raktárát, hol engedélyezi ezt a rendszer.
    A játékban tulnyomó többségben olyan eventek vannak, amik Pannik, extrázások és egyéb úri huncutságok nélkül teljesíthetőek. Tapasztalatból írom, mert híres vagyok arról, hogy rendkívül ráérős és nyugodt stílusban "sétálok" végig az eventeken. Amiknek - egyébként - minden leírása úgy kezdődik, hogy mettől meddig tart és milyen nehézségi besorolású. Érdemes lehet ezt is elolvasni az eventismertető legelején. Azért vannak különböző nehézségi fokozatok, hogy mindenki maga felmérje, hogy számára mi jelent izgalmat, kihívást és örömet, hiszen itt a kezdő gazdától a tapasztalt rókáig mindenki előfordul, mellé arról csak halkan szólva, hogy ahány játékos, annyi játékstílus, időbeosztás... stb.
    A többire Fätum már válaszolt. :D

    Lehetne nyitni egy "Aranyköpések" topikot és ezt a választ illetve a kiinduló posztot betenni? Ez annyira jó! :D Pacsi! :D
    (én megnéztem mióta játszik, bár úgy vélem, ez költői szófordulat volt részedről :D )
     
    -kaktuszable-, PZoli64, edina242 és 10 más kedveli ezt.
  20. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Ez egy ilyen event.
    Az egyik területen gyűjtögetjük a felröppenőt, a másikon pedig termeljük az event növényt.
    A kettő nem zavarja egymást. 24 óra alatt szerintem, összelehet szedni a szükséges felröppenőket.
    Nemesített növényekkel, termékekkel, felhők segítségével.:)
    Ha pedig számodra nem érnek semmit az eventek, akkor ne csináld őket.
    A titokzatos ládát a farmos (vetős) területek valamelyikre lehet kirakni.
    Kihelyezéséhez 2x2-es terület szükséges mely megtörténhet az alábbi területeken: Főfarm, Szédült szántó, Erdei tisztás
    Az alábbi linkre kattintva minden információt megtalálsz róla:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/titokzatos-meglepetés.10724/
     
    Maffin71, Fätum, jófarmerlány és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.