Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    A szupi trágyát nem tudom , mert reggel korán kezdtem , és estig pörgettem . :cry:
    A party pörire melyik napra vagy kíváncsi ? Tegnap ? Ezen a héten ? Ebben a hónapban ? xD

    Na jó , kb tegnap 5 ezer körül partyztam , és komforton ezer darabig akartam elmenni , de ahogy a fenti kép sugalja , nem tudtam megcsinálni . Lehet , ha szorgalmasabb lettem volna , átlépem , de így is elégedett vagyok .
    A szupertrágyába a nullázásnál nem vagyok képben , mert pörgetéskor is kaptam , de a komfort szám és az elért növény mennyiségből aránylag ki lehetne számolni .
    A növénynemesítésnél végkép aludtam , de asszem a legnagyobb cserepet használtam , és az elején jött egy bónusz , de azt véletlen elnyomtam hogy nem kell , és akkor felébredtem , és szupei táppal addig nyomtam , míg 1 farmarany nem lett .
    Aránylag szerintem hamar meglett a 25% szupitrágya bónusz .

    Ezt az összegyűlt amarántot nincsen szívem bedobni a TOP-ba .
    A kérdésem az , hogy mikor adjam el a piacon ? Most , a top közben , esetleg után?

    De elégedett vagyok a pörgetéssel :D Ez az összes . :inlove:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 3.11.20
  2. spagetti24

    spagetti24 Kivételes tehetség

    Szia!
    Köszönöm.Ennek örülök,mint annak is,hogy ilyen hosszú volt a Telihold. :) Végre sikerült (a 2 legújabb kivételével) az összes gazdakörit befejeznem :D olyanokat is,amik már másnak csak emlék:D Közben az új cuccokat is kiváltani,lehetőleg ne 1 db-ot de volt olyan felhő,ami a gazdakörből ajándék volt,ahhoz a dekorokat kiváltani a boltban.Ez nagyobb tervezést igényelt,mint a futó eventek :) de sikerült.
     
  3. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Köszi! :) Huh, húúúúúúúúúúúúúúúú és ejha!

    Nos, azt már most látom, hogy nekem erre sem időm, sem idegzetem és kedvem sincs (és persze ennyi party pörim sincs, de ez részletkérdés), úgyhogy a nublonok alatt megpróbálok valamit kicsiben, aztán majd kiderül, mire jutok vele.

    Én a TOP vége felé tenném ki. (Bár azt gondolom, hogy aki már az amarántnál tart, nem az utolsó előtti nap szerzi be a TOP-ra valót, de sose lehet tudni. Mindenesetre szerintem a TOP után kitenni a legrosszabb verzió.)

    És hova teszed ki ezt a sok holmit?
     
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Pedig aránylag egyszerű .
    Bemész a váza ikonhoz , és addig alakítgatod a képeket , hogy legalul jobb oldalra kerüljön a party pöri .
    Ha rákattintasz , 1 centire lesz a party pöri indító gom.
    Azt megnyomod , de utána rögtön esc gomb .
    De mielőtt megnyomod , az egeret vissza bal 1 centira , és a party pöri re állítani , és aktiválod .
    Na ezt végtelenszer , és így lehet a pörgetéssel nullázni .
    Ezt nem én találtam ki , hanem Fabatka .
    Elvileg ma kéne jönni egy hivatalosnak , hogy kapunk új dekoros területet . :inlove:
     
    fabatka, Ribiszke, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  5. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Jancsika, tudom, hogyan lehet gyorsan pörgetni. Nekem a "reggeltől estig"-gel vannak gondjaim. (Csak nehogy azt mondd, hogy estétől reggelig is lehet pörgetni, mert... na inkább nem mondok semmit. :p)
     
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szerintem könnyebb reggeltől estig mint estétől reggelig . xD Tudom , mert már próbáltam . :cry::inlove::cry:
     
    Ribiszke, rozo52, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  7. steve223

    steve223 Fórumfelvigyázó

    Szia!

    Minden elismerésem nem kis munka ennyit pörgetni (volt már benne részem) sok dekorod is lett ami hosszútávon szép hasznot fog hozni és lesz hova kitenni. :)
    Én is tervezem a nulla percezést, de majd a nublonokhoz időzítem kb. 3000 party és kb. 30.000 szuper trágyával kíváncsi vagyok mennyi növényt tudok majd össze szedni hozom majd az eredményt és össze hasonlítjuk. :) Topp előtt add el bár nálam a hajdinát sokkal jobban viszik valószínű több játékos számára elérhető ezért majd avval akarok többet nullapercezni.
     
    kovacsniki84, -vadocka70-, PalMa és 4 más kedveli ezt.
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Kinyitottam a megmaradt 180 db sötét kristályok ládát:
    [​IMG]

    1-2 munkáskupont hiányolok belőle, de mivel ez egy bónuszon belüli bónusz ajándék, így szerintem teljesen rendben van :)
    Nekem tetszik, hogy vannak ilyen megoldások, amivel extra ajándékokat adnak azoknak, akik egyébként is eventeznek.
     
    HéricsBáró, kukori80, mayamancs és 8 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!

    Az elmélet nagyon jó, nekem is tetszik és gratulálok is ahhoz amit kaptál.

    Ami nekem nem tetszik azt a csevegőben már sokan leírták: a többszörös szerencsefaktor. Mert becsületesen végigvittem minden eventet, mindent időben arattam és varázsolgattam annyi főzettel amennyit csak az érési idő engedett. Nekem ennyi maradt meg (72 láda), mert nem tudtam a rendszert meggyőzni, hogy az összeállított pálcáim használhatóak. Magyarán már annak is örültem, ha 4 ládát kaptam. A nagy átlag inkább kettő vagy egy lett. Ez volt minden Ingrides eventnél, nem is vártam jobbat. Tegnap az utolsó körben életemben először sikerült egyszer elsőre is eltalálnom.

    Amit leírtam az nem panasz, mert mindent kiváltottam, minden felhőm és a dekor is a pajtámban van, egyszerűen csak meg akartam mutatni az ellenpólusát is annak ahogy a dupla szerencsefaktor alakítja a játékot:

    [​IMG]

    Nagyon csendes kérdés: normális ekkora különbség, ha minden egyébben ugyanolyan a játékunk?
     
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Idehozlak. Itt mindenféléről lehet beszélgetni.

    Ha benne vagy te is és a többiek is, akkor lehetnél "állatorvosi ló". xDxD

    Arra gondoltam, hogy az itt olvasó-író játékosokkal gondolkodjunk közösen és keressünk meg minden eldugott aranybanánt nálad.
    Legyen ez gazdakör, láda stb.

    Akinek van hozzá kedve, jöjjön ide ötletelni baha haladás és aranybanán vadászat témában.
    Szedjük össze, hogy mi mindent tudunk erről és hol lehet olyan sötét sarok, amit érdemes lenne megvilágítani!

    Tehát gyors baha haladás és egyéb arany banán lelőhely a fő téma.

    Azért dobom fel ezt a témát, mert ha jól sikerül az együttműködés, akkor csokorba szedve beteszem az itteni tanácsokat olyan helyre, amit itinerként lehet vinni azoknak, akik fel akarnak zárkózni a bahán.

    Idehozom a szintek tudnivalóit:
    szintek 1-400 >>KATT<<
    szintek 400-600 >>KATT<<

    Ha elmeséled, hányas szinten vagy most, nagyjából tudjuk, hogy mennyi meló kell egy szinthez (azaz 5AB-hoz) nálad.

    Pár apróság jutott eszembe:
    - Törzsfőnök lekvárja: 30% TP fákra, növényekre - arany rekesz
    Tudom, nem sok, de mivel "csak" arany rekeszt foglal, alkalmazható csatni mellett is bármikor.
    - Herbárium gazdakör >>KATT<<
    Annyiszor elvégezheted, ahányszor csak akarod és bírod beadandóval. Tudom, összesen csak 125.200 BTP-t ad, de a semminél több. És többször elvégezhető.
    - Az én kedvencem kisfarmokon a Tollas ballépés nevű gazdakör. >>KATT<<
    Jól lehet hasítani vele, mert jó sok TP-t ad.

    Kigyűjtöttem neked az összes ládát, ami adhat arany banánt:
    Bónuszláda II, Csemegés láda, Csillogó dolgok ládája, Ellátmányos láda, Felszereléses láda II, III, IV, Finom sütik ládája, Flúgos állatok ládája, Forgatag cuccainak ládája, Hóbortos állatok ládája, Kincsvadászat láda, Ritka ajándékos láda, Smaragdos láda, Sörfesztiválos láda I, Trágyás láda II, III, IV
     
    NémaLevente, zizzgazdi, rozo52 és 12 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A kisfarmomon azokon kívül amit felsoroltál még a bahás raktárházakhoz tartozó feladatokat szoktam elvégezni, azok is sok BTP-t adnak.

    Azt írja, hogy a cápát sikerült kiváltani. A kérdés a cápafoghoz tartozó feladatsor megvan-e, mert az is segíthet.

    Jó lenne tudni milyen dekorállománnyal rendelkezik, mert haladni, szintet lépni a bahán is a dekorokkal lehet viszonylag gyorsan. Ki tudta-e váltani már a kincsest és a hajótöröttek szigetét a dekorokhoz...?

    Nem tudom, hogy működik-e a játékosnál a természetgyógyász műhely, tud-e direkt tp-t adó termékeket gyártani vagy venni a piacon. Ezek napi fogyasztása is meglöki egy picit a csíkot.

    Szokott-e pörgetni és ha igen mennyit? Mindkét kerék segíthet Btp-vel is és a PP banánnal is.

    Kb ennyi jutott hirtelen az eszembe, de nagyon jó lenne tudni a szintjét ahonnét el szeretne indulni, mert 90 AB összeszedése elég sok is lehet, ha már magasabban van.

    PS: Ha ír nekem egy levelet a farmomra napi 4 darab Btp-t adó termékkel tudok segíteni a gyorsabb haladásában amíg a célját el nem éri, feltéve, ha elfogadja :)
    (a farmnevem ugyanaz, mint a fórumnév)

    PS/2: Javítottam egy ételmezési hibát. Én 4 darab termékre gondoltam nem napi 4 btp-re, ilyen csudára nem vagyok képes, hogy ennyire kevés btp ajánljak bárkinek :D
     
    Utoljára szerkesztett: 3.11.20
    HéricsBáró, steve223, Hahacska és 5 más kedveli ezt.
  12. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) szerintem nem normális ekkora különbség. Neked 72 ládából összejött 2 kupon, nekem 180 se volt elegendő egyhez. Szóval nem szép dolog ez a különbség, de nekem belefér. Számomra szórakoztatóbb, színesebb a játék, hogy vannak benne kiszámíthatatlan tényezők is.
    Én nagyon szeretek társasozni, kártyázni (a tarokk áll hozzám a legközelebb). Ezeknél is sok mindent ki lehet számítani, de attól igazán élvezetes, hogy a véletlen is ott van a lapjárásban vagy éppen a dobókockában.
    Lehet, hogy néhány dolognak az esélyét nagyon picire veszik, de annál nagyobb öröm, amikor sikerül (például egy eventes nyereményként érkező titokólból kiugrik a legújabb ól, vagy amikor tenyésztésnél alapokból kapunk ezüst vagy aranyállatot).


    Szia :)

    Szerintem egy fontos szempont, hogy CSP-vel hogy áll valaki. A kisebb farmokon többnyire a CSP hiány szokott gondot okozni, és ezért nem tud vásárolni. A másik problémát a piac okozhatja. Hiába van CSP, ha 1 db-os tételekből kell összevadászni több száz/ezer valamit a gazdakör feladataihoz.

    Mindkettőre megoldást jelenthet, ha egy jól felszerelt gazdával van valaki egy piacon. A "nagy" tudja támogatni a "kicsit" önzetlenül, vagy akár kölcsönösen előnyös üzletekkel.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.11.20
    steve223, Hahacska, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    :D A kupon mániádról olvastam a csevegőben is :D.
    Ha megoldható lenne szívesen átadnék neked az egy órás kuponjaimból pár raklappal. xD
    Aki annyit pörget a keréken mint Te, szerintem bővel el kéne hogy lássa magát kuponnal :)
    Tudod mit? Kívánom, hogy legyen a tiéd az összes kupon ami nekem feleslegben van :D
    A dupla szerencsefaktor akkor is pont kétszer olyan méretű szálka a szememben, mintha egyszeres lenne. :DxD:cry:xD
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  14. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Igen, jól állok kuponokkal, de ennek mindig tudok örülni :)
    Ebben az évben nem vettem munkásokat, és ahogy látom, nem is lesz rá soha szükségem, hogy vásároljak.
    Sajnos az FP bolt korlátozásával keresztül húzták azt a számításomat, hogy többé már party pörgetésre sem kell költenem. Persze, ha nem lesz megoldás a gyors pörgetésre, akkor a probléma megoldódik (bár nem úgy, ahogy én szeretném)
    Ha cserenapon megoldható lesz a kuponok ajándékozása, akkor küldök cserébe olyat, amit szeretnél ;) Persze szerencsét azt nem fogok tudni küldeni, az nálam is ritka vendég :)
     
    kukori80 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. Szama

    Szama Fórum veteránja

    A bahás haladáshoz szólnék hozzá. Nekem ugye van egy kisebb farmom is, amit lassan 1 éve igyekszem fejleszteni, és ez leginkább a bahán sikerül. A baha 302-es szinten van, vagyis hamarosan 303 lesz az, a farm pedig 97-es szinten. A bahát könnyebb volt fejleszteni a kb 260. szintig, utána sajnos a pajta készletem már nem elég izmos ahhoz, hogy a gazdaköriket tudjam teljesíteni. Ezek közül is kiemelném a nagyon sok AB-t, és BTP-t+csp-t adó bahás raktárházas gazdaköriket. Hiába adják jól azonban ezeket, a csp készlet, és pajta készlet erős korlát. Egyrészt több millió értékben kellenek állatok, fatermések, termények, növények+szerszámok hozzá, itt jön be a saját készlet. Másrészt a piacon nagyon elszállt árak vannak a kis farmomon, és a sok event ( hasznos ezeket csinálni, a sok felhő miatt, amik ha ládát adnak azért, ha meg sok-sok BTP, TP-t, egyéb bónuszt, akkor meg azért fontosak, különben nagyon csúnyán lemaradsz a többiekhez képest.) miatt nehezen lehet termelni, és akkor még ott a szezon is, amit szintén érdemes csinálni, mert ad AB-t, BTP, TP-t stb jó ládát.
    Elkezdtem csinálni AB-ért és csillagokért a titok fás gazdaköriket. No azokkal is lehet szépen haladni, és némelyik fának a termése egész jó áron megvehető még az én piacomon is. Így ezt is érdemes átnézni, mert jól jöhet, ha BTP, csillag és AB kell. Mivel most állatok vannak kint a tenyésztéses event miatt, így kicsit eltoltam azoknak a gazdaköriknek a teljesítését, ahol időre kell aratni állatokat, növényeket, faterméseket. Az állatok most jobban kellenek, mert eléggé megcsappant a csp készletem, így muszáj leszek a tenyésztés mellett piacozni is velük, hátha sikerül visszaküzdeni a csp mennyiséget úgy 40-50milla közé. Ebből már ugyanis lehet csinálgatni megint a simán beadandós gazdaköriket, miközben a bahán mehet azok termelése is, amiket időre kell beadni a gazdaköri feladatba. Viszont ennek az a hátránya, hogy a pajta készleted nem gyarapszik, így egy-egy event teljesítése problémákat fog okozni, mert nem lesz annyi állatod, amennyit kér. ( ehhez kellene még táp is, ahhoz meg növény stb... szóval necces)
    És akkor most beszéljünk arról is, hogy hiába lépsz szinteket a bahán, lesz AB-d, viszont a sok gazdaköri és event miatt arra már nem lesz még plusz időd, hogy a pajtában felhalmozd a sok fatermést/állatot, növényt, a terményeket meg hagyjuk is, mert a terményes ólaknak igen nagyon hosszú az érési ideje. Így sajnos megint csak oda fogsz jutni, hogy néhány gazdaköri, event, vagy a piacozás ki fog esni, mivel nem lesz hozzá elég készleted, bár legalább tudsz termelni, ha éppen nem eventnövényt ültetsz a területeken.
    Ezért is szoktam mondani, hogy annyi fa, ól, terményes van már a játékban, hogy a meglévő terület nem elég, nem alkalmas arra, hogy pajtát is tölts, piacozz és a gazdaköriket is csináld egyszerre. Viszont ahhoz, hogy csp-t szerezz kell a piac, oda meg áru.
    Nálam a piacon csak olyan dolgokat tudok olcsón megvenni, ami már gazdaköribe se kell, a pajtában is van belőle, és hát azért olcsó, mert senki nem nagyon veszi, így az sem éri meg, ha lesed a piacod, megveszed olcsón, majd kirakod amikor kereslet van rá, mert sajna nincs rá kereslet. Ez egy ördögi kör, amiből nagyon nehéz kikecmeregni, és sajna még nem is nagyon sikerült, mert valami mindig jön akadályként.
    Ami sokat segíthet, ha van olyan játékos a piacán az embernek, aki nem csilliárdokért ad el neked a gazdakörbe szükséges árukat. De erre igen csekély az esély, szóval erre én nem alapoznék egyáltalán. De mint lehetőség, azért ott van.
    Összegzésnek annyit tudnék mondani, hogy 250 szint alatt a bahán gyorsan és könnyen lehet haladni, afölötti szinten már nehéz, viszont az addig összegyűjtött AB nem lesz elég arra, hogy minden állatot/növényt/fát, tenyésztési jogot kiválts, amit kérhetnek egy-egy eventben.
    Most jut eszembe a farmáruda, hogy esetleg onnan némi AB-t kiszedni, de elnézve a FP mennyiségét, amit kér, kapásból felejtős. 240 FP lenne 5 AB, illetve 800 FP 30AB. Összesen nincs 800 Fp-m, így nekem ez erősen felejtős, és amúgy nem éri meg FP-ért kiváltani egyiket sem, inkább veszek ki szupertrágyát, meg tápot. A farmáruda eléggé ráfizetős egy ideje. :(
    Ha még eszembe jutna valami, majd írok, de jelenleg én is erősen küzdök azon, hogy szinteket lépjek a bahán, és kiváltsam a sok fát/ólat, növényt, ami még nincs meg.
    Szóval vevő vagyok én is az ötletekre.
     
    mayamancs és Hahacska kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt, kicsit bekukk ide is.
    Elég nehéz tanácsod adni úgy, hogy nem tudjuk miből, mennyi áll rendelkezésére. Én biztos hogy kitehetőket raknék ki mindenhova. A piacról vennék Csokis palacsintát, amíg el nem rontom a hasamat (nálam 25 ezer), vagy gyártanám. A kitehetőkhöz lehet gyártani Olívás-fokhagymás mártást a Lekvárfőző 3. szintjén ( 25 % BTP 8 órára a kitehetőkre), venni nem nagyon lehet nálam, mert 600 ezerbe kerül. Ha van Vízicsúzdája, onnan kaphat BTP bónuszt, Pinkievel kétszer lehet reggel aratni. Kérdés, hogy van-e Lekvárfőzője, mennyi CSP-je van .....Most ennyi jutott eszembe. :)
     
    Sauvage, mayamancs, Havasi_Gyopár és 2 más kedveli ezt.
  17. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia! nagyon régóta piacolok...minden nap kivásárolom a piros kosarat is /a macskamentáig/
    sokáig csak 250-es tételben raktam fel a dolgokat...félve a sok nem kell senkinek...:wuerg:
    3-4 hónapja váltottam 10.000 db megy fel a piacra 1000 db-os bontással és viszik mint a cukrot:p
     
    Sauvage, Havasi_Gyopár, kukori80 és 2 más kedveli ezt.
  18. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Köszönök minden eddigi ötletet! :inlove:

    Igen, az fontos lenne, hogy mayamancs is részt vegyen ebben a "játékban". :)
    Ha lesz ideje, remélem idejön és ad pár alapinfót a farmjáról.
    Ahogy írta az előző csevegőbe, két kicsi gyerkőce van. Magamból kiindulva, este egy kisgyerekes édesanya nem tud leülni farmozni. Érthető, hogy most nincs itt közöttünk.

    Tehát jó lenne tudnunk:
    - hányas szinten van a bahán?
    - tudja-e hányas piacon van?
    - mennyi a "mozdítható" csp mennyisége?
    - melyik mestersége van kiváltva és ott hányas szinten van?
    - melyek azok a gazdakörök, amiket már kivégzett BTP/AB ügyben?
     
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Kifelejtettem a Tavaszi koszorút és Húsvéti lekvárt. Nálam elég olcsó mind a kettő. A Tavaszi 12 ezer és 30 % BTP, a Húsvéti 76 ezer és 30 %. Ha komolyan gondolja a fejlődést, nagyon szívesen küldök neki minden nap terméket.
     
  20. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sok gazdatársunk nem jelentkezik a fórum életében...pedig régen sokat benéztek:wuerg:
    Tudom nehéz időket élünk... de remélem
    Karácsonykor jelentkeznek:)még 51 nap 2 óra 56 perc és gyertek:D
     
    kovacstne, GA-BI-O-Farm, rozo52 és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.