Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm szépen a válaszod. Szerinted az Unity jövő? A Kliens egy megoldás a /jelenlegi helyzetre/ a "kisebb" teljesítményű géppel rendelkezőknek?
    Igazán az érdekelt volna, hogy melyik a stabilabb, esetleg melyik "tud" többet és miben? Ha elérem az Unity-t érdemes letölteni a Kliens-t is?
     
    PalMa és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  2. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!

    Én ma a szerszámos ládákat bontottam ki:

    szerszámok.jpg

    4434 db szerszámosláda:

    4434_1.jpg

    2203 db szerszámosláda II:

    2203.jpg

    6701 db szerszámosláda III:

    6701.jpg

    2313 db szerszámok és egyebek láda:

    2313_1.jpg 2313_2.jpg

    A végén pedig egy kis gyöngyszem, a társasjáték kvízkérdései közül... (Persze a kérdés igazából úgy lett volna helyes, hogy melyik NEM tűnik fel az alábbiak közül - legalábbis ezen a hétvégén...)

    őrizd.jpg
    És még mondja azt valaki, hogy a játék készítőinek nincs humorérzéke... ;)
     
    Fuhur, missuzy_53, Fatther és 8 más kedveli ezt.
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Visszafele megyünk ?

    [​IMG]
     
    Sauvage, Rebcsok, missuzy_53 és még 1 ember kedveli ezt.
  4. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    sziasztok :)

    Szeretném megosztani veletek az örömöm . Tegnap este kitettem 15 darab piccoló ládát , szép ajándékok voltak benne :)

    De a legjobbban annak örültem , mogy megjött az 5. virágfestés dekorom :)) Nagyon nagyon vártam rá....remélem ő is tudja :)

    Szeretném megragadni az alkalmat , hogy mindenkinek kívánjak boldog , békés ünnepeket :))
     
    Fuhur, bocsika67, Hagymácska55 és 18 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A játék a Unity motor alatt fut. Pont.
    Ha fut a böngésződben, akkor jó. Ekkor a böngésző futtatja a Unity alapot, majd tölti be rajta a farmot.
    Ha a kliensprogramot töltöd le, akkor azzal a böngészőt váltod ki. A kliensben fut a farm (itt is Unity alapon). Valójában a kliens is egy specializált böngésző, csak egyszerűbb, kevésbé erőforrás-igényes. Ezt a BP jobban tudja kontrollálni, mint a nagy böngészőket.

    A lényeg: ugyanaz a játék fut itt is és ott is. Kizárólag a hozzáférés módjában van eltérés. A kliens azoknak megoldás, akiknek a gyengébb gépe nem, vagy csak nagyon akadozva futtatja böngészőben a Unity-t és benne a farmot.
     
    Fuhur, PalMa, _Ilona49_ és 12 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Tudtam én, hogy valami nem jó. Viszont várom akkor a 18. szülinapomat ismét! :D
    .., mi az a 30 év visszafele! ;)
     
    kannap, PalMa, Sauvage és 3 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Kíváncsi voltam rá, megpróbáltam ma reggel óllal nullázni kliensből. Nem sokat próbálkoztam, inkább csak tesztelgettem a dolgot. Megközelítőleg 3000 tápot szórtam ki kb 8 perc alatt. Sikerült, minimálisan volt lassabb, mint flashban. Ami zavart az az volt, hogy a tp-számláló nem mutatta folyamatosan a számokat, állandóan újrakezdte a számlálást. Ez nekem azért lett volna fontos, mert így a gyakorlatból tudom, hogy hol tartok, mennyi tápot használtam és mennyi időt töltöttem el nullázással anélkül, hogy megszakítottam volna a nullázás folyamatát. Ezt tudom ellenőrizni másképpen is, de ha a számlálóra csak felpillantok és már képben is vagyok :).
    Szóval, ha majd egy nagy aratást megszakítás nélkül végig tudok vinni (ma is újra kellett töltenem aratás közben, mert a zuhatagra nem engedett fel és a farmot még nem is arattam addig) számomra ez nem elveszett dolog :) és inkább érzem sikernek, mint kudarcnak a mai reggelt :)
     
    PalMa, Sauvage, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  8. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Az Unity egy játék-motor, ugyan olyan mint egy számítógépben a processzor. Ahogy játék-motor nélkül se lenne FARMERAMA, úgy számítógép se működne processzor nélkül. A játék-motor az alap kódolási nyelvet biztosítja. Ahogy eddig a Flash volt a játékmotor, ami egy külön kódnyelv volt, az Unity is egy játékmotor, külön kódnyelvvel. A különbség a kettő között, hogy a Flash fölött már eljárt nagyon régóta az idő, az Unity meg a friss, új tecnológia.

    A böngészős Unity és a letölthető kliens közötti különbség az, hogy a böngészős Unity-ban ott van a böngésző. Te, külön programot használsz arra, hogy az Unity-t betöltsd - ez pedig a böngésző. A böngészők elég sok erőforrást használnak, az Unity mellett. Viszont, a letölthető kliens magát a játékot tölti be és nem használ olyan nagy erőforrású munkameneteket, mint a böngésző.

    Plusz, hogy adott böngészőkben játszani lehessen a játékkal, kompromisszumokat kell kötni: pl. a Chrome-hoz elég sok egyéb módosítást kell végrehajtani a böngészős változatban. Mindig az adott böngészőhöz kell igazítani a játékot (de van olyan böngésző ami nem igényli ezt).

    Tehát, míg ameddig a böngészős verziót használod, a böngésző is eszi az erőforrást a gépedtől a játék mellett, a letölthető kliensnél csak a játék maga eszi az erőforrást, a böngésző nem.

    Pontosan ezért, a kisebb teljesítményű, régebbi gépeknél javarészt jobban fut a klienssel a játék, hiszen azt az erőforrást tudja használni, amit a böngésző használna (és kódrészletben is különbözik: azt fontos kiemelnem a betöltödés böngészős módon történik, de az a teljesen lebutított, alap betöltési elveket használja).
     
    Utoljára szerkesztett: 13.12.20
    bocsika67, |Tamás|, PalMa és 10 más kedveli ezt.
  9. karesz

    karesz Törzsjátékos

    Nem vagyok számítógép guru, de azt gondoltam, hogy, ha az unytivel (az ismert hibákkal együtt) megy a játék, én nem töltöm le a klienst, mi erről a véleményed Wolfi?
     
  10. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Alapvetően ha megy a böngésződben az Unity, akkor nem szükséges a kliens.
    De itt jön közbe, az egyéni preferálás. Én az istennek a lábát is megcsókolnám, ha tehetném, hogy végre van letölthető kliens a játékhoz. Manapság a legtöbb játék már így van jelen a piacon, és őszintén megmondva, nekem az, hogy böngészőben kellett játszanom, egy idő után már nem jött be. Az, hogy csak megnyitom 1 gombnyomással a játékot, és azonnal tudok farmozni, nekem sokkal jobban bejön. De, ez már mindenkinek az egyéni preferálása, hogy miként szereti a játékot játszani.
     
    bocsika67, Rebcsok, Hahacska és 11 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Teljesen igazad van, nálam is fut... (inkább működik csak:)) a böngészős verzió, de azonnal és gondolkodás nélkül töltöttem le a klienst pont ezekért az okokért amit leírtál. Sokkal kevésbé lesz sérülékeny a játék ha a böngészők frissítése nem zavarja meg állandóan a farmos programot. Én egy egyszerű felhasználóként írom le a gondolataimat, messze vagyok bármi fajta programozó ismerettől viszont több ilyen jellegű programot használok már viszonylag régóta.
     
    PalMa, HéricsBáró, Sárika555 és 2 más kedveli ezt.
  12. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az elmúlt napok feladatai miatt csak most hozok ládabontásokat.
    Úgy ennék valami finomat. Cseresznyés túrótortát mondjuk. De meggyes is lehetne.

    Mesterségek ládája: 1060 db
    mestersegek_1060.PNG mestersegek_bontva1.PNG mestersegek_bontva2.PNG

    Mesterségek ládája II: 1223 db
    mestersegek_II.PNG


    Mesterségek ládája III: 5 db
    mestersegek_III.PNG

    Harapnivalók ládája: 419 db

    harapnivalok.PNG

    Áhítatos láda II: 383 db
    ahitatos_II.PNG

    Csemegés láda II: 188 db
    csemeges_II.PNG

    Finom sütik ládája: 2064 db
    finomsutik_2064.PNG finomsutik_bontva.PNG
     
    Wolf[Black], -vadocka70-, Imi* és 7 más kedveli ezt.
  13. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia, sziasztok! Zseni apu, Imi!

    Ha egy kicsit enyhül a terhelésünk, utánanézek, hogy mi történhetett pontosan.

    Hozzászólások nem csak törléssel tűnnek el, hanem úgynevezett összevonásokkal. Az előbbi visszaállítható, az utóbbi (tudtommal) nem.
    Hogy az elmúlt agyonterhelt napokban az engedély nélkül nyitott topikok archiválása közben történt-e valami hiba, nem tudom, de többen erre tippelünk. A fórummotor egy hihetetlen szeszélyes "nőszemély", időnként azt csinálja, amit ő akar.

    Elnézéseteket kérem, ha valóban eltűntek az írásaitok a süllyesztőben. Ennek egy hiba lehet az oka. Senki írását nem akartuk szándékosan semmissé tenni. Erről biztosítalak benneteket. És arról is, hogy még körültekintőbben fogunk eljárni az archiválásoknál, nehogy ilyen újra megtörténhessen.
     
    Kékmadár1, Sauvage, GA-BI-O-Farm és 8 más kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Biztosan érzékelte a sok negatív hozzászólást, és ezeket nem hozzáadta, hanem levonta. Ha negatív, akkor kivonás, ugyebár... :D
     
    Fuhur, Kékmadár1, |Tamás| és 12 más kedveli ezt.
  15. Ágica-1958

    Ágica-1958 Aktív író

    Szia Wolf!

    Én azt szeretném kérdezni. hogy mikor megpróbáltam letölteni a klienst, kaptam egy ablakot az alábbi felirattal: Az eljárás belépési pontja (SetDefault DllDirectories ) nem található a Dll-ben ( KERNEL32.dll). Ez mit jelent???
    Leírom a gépem adatait is.
    Windows 7 Home Premium
    Processzor: Intel (R) Core (TM) 2duo CPU E7600
    RAM:4 GB
    64 bites operációs rendszer

    Na és még egy kérdés, ha netán nem felelő a gépem az adatai alapján, és leviszem a szervízbe mit mondjak mit csináljanak vele, mit kell rá telepíteni még, vagy hasonló.

    A válaszodat előre is köszönöm!
     
    Wolf[Black] és Sauvage kedveli ezt.
  16. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Többször mondtam már, hogy van pár olyan láda, amiről azt gondolom, hogy nem érdemes tartogatni, mert olyan dolgok lehetnek benne, ami vagy "elévül" idővel, vagy többet ér, ha használjuk a tartalmát a mindennapi játékunkban.
    Ez utóbbi szerintem a csengőpengő láda.

    Az előbbiek csoportjába sorolom azokat a ládákat, amik fákat, vagy ólakat tartalmaznak, mert szintén segíthetik a mindennapi játékunkat. Nem célszerű tartalékolni, hiszen akkor hasznosak, ha termést/állatot hozhatnak.
    Ennek megfelelően ezeket év közben ki szoktam bontogatni.

    A kedvencem a Jószágok ládája.
    Annak utána tudtam nézni az ellenőrző panelen, hogy az elmúlt fél évben ezekből mit bontottam.
    2 dobozhal medence, 4 csincsilla odú, 2 hangyaboly, 1 angolna medence, 6 zebralak

    Találtam még pár bontatlan fát és/vagy ólat tartalmazó ládát. Azokat most mutatom. A többit év közben kibontogattam.
    Fás láda: 9 db
    fas.PNG

    Fás és ólas láda: 1 db
    fas_es_olas.PNG


    Kerti örömök ládája: 1 db
    kerti_oromok.PNG
     
    Wolf[Black], Fuhur, vihence és 7 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Most ott tartok , hogy van farmpengőm , de nem engedi megvenni a katicát . :cry:
    Unityben bárhányszor rá tudok kattintani , de mintha nem fogná fel a rendszer , hogy tényleg meg akarom venni . :cry:
     
    Sauvage kedveli ezt.
  18. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Valaki tud segíteni, hogy mit ad a Levéltánc és az Élőholt kincs? Búvárkodtam, de az Encin kívül nem tudom, hol keressem. Ott viszont nem találtam. Bénázás...... Köszi!
     
    Sauvage kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Vettem 20 szuperszomszédot , mert elolvastam az ajándéklistát és a kérdésem az , hogy mi van akkor , ha bagolyvárat kapok , amikor már van abból nekem 20 db ?

    De ez a 3 tojás izginek hangzik . Vagyis hangzana , de ezek tojások , mert egyre jobban úgy hangzik , mintha ólak lennének .
    • 1 db bagolyvár
    • 1 db pillangókert
    • 1 db mókusodú

    Ajándéklista:
    • 50.000 CSP
    • 1 - a szintednek megfelelő - XL-es (retró+) ól
    • 1 - a szintednek megfelelő - XXL-es (retró++) ól
    • 1 - a szintednek megfelelő - XL-es fa
    • 1 - a szintednek megfelelő - XXL-es fa
    • 1 db XXL barkácscucc
    • 2 db francia lepény
    • répás-almás csatni
    • +200% TP bónusz 36 órára
    • +50% TP bónusz 36 órára
    • +25% TP bónusz 36 órára
    • 1 db bagolyvár
    • 1 db pillangókert
    • 1 db mókusodú
    • farmmunkások 48 órára
    • szinted x 60 CSP
    • szinted x 100 TP
    • farmmunkások 12 órára
    • 3 db kereskedelmi egyezmény
    • 3 db ajándékozási egyezmény
    • 3 db csereengedély
    • 1 db répás kenyér
    • 1 db cseresznyés túrótorta
    • 2 db cseresznyés túrótorta
    • 1 db XL barkácscucc
    • 2 db csillag
    • 5 db csillag
    • szinted x 30 TP
    • szinted x 50 TP
    • szinted x 30 CSP
    • szinted x 15 Bahamara TP
    • szinted x 30 Bahamara TP
    • 2 db szupertrágya
    • 3 db szupertrágya
    • 4 db szupertrágya
    • 2 db Kacsa Kata szupertrágya
    • 4 db Kacsa Kata szupertrágya
    • 2 db szupertáp
    • 3 db szupertáp
    • 3 db bájital
    • 1 db lángos
    • 1 db epers muffin
    • barkácscucc
    • 10 só
    • 10 cukor
    • (mamutfák fejlesztései)egy ideje nincs az ajándékok között!
    • (óriás ólak fejlesztései)egy ideje nincs az ajándékok között a Játékközpont döntése alapján!
     
    PalMa és Sauvage kedveli ezt.
  20. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Hozom neked.

    >>Levéltánc<<
    Levéltánc (+)
    [​IMG]
    Érési idő: 20:00 óra
    Szükséges szint:
    3.
    Amit ad: 5000 TP/BTP és 250% TP/BTP bónusz 10 órán át
    Kihelyezhető: a teliholdas területeket kivéve minden területre, beleértve a házikedvencek futtatóját is.
    A bónuszt adó dekort a "normál" arató nem szedi le.
    Learatható: 10-szer


    Levéltánc
    [​IMG]
    Érési idő: 20:00 óra
    Szükséges szint:
    3.
    Amit ad: 5000 TP/BTP
    Kihelyezhető: felhőkre és minden területre (teliholdas területeket kivéve)
    (A bónuszt elveszített dekor, a házikedvencek futtatójába nem tehető ki, de felhőkre igen.)

    Játékba kerülés ideje: >>2019. december<<

    >>Élőholt kincs<<
    Élőholt kincs
    [​IMG]
    Szükséges szint:3
    Érési idő: 22:00 óra
    Tapasztalati pont: szint x 100 TP/BTP a kihelyezéstől függően
    Mérete:1 x 1

    Kihelyezhető: minden területre (felhőre) kivéve a teliholdas farm és gombaerdő
     
    vihence, PalMa, -ágianyu33- és 3 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.