Visszajelzés Kim karneválja - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 14.8.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Ha lenne elég alapállatom csak azt adnám be. Nyúlból pl. van majdnem annyi, tyúkból nagyon nincs, és a többiből sem járok a közelében. De azért van pár kis szintű tenyészem is belőlük. Mire tartogassam őket? Inkább beadom őket.
    Megéri, vagy nem, mindegy, játszom, ha lesz kedvem.
     
    meszimarsi, tothkrisi5, Fatther és 10 más kedveli ezt.
  2. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Megcsinálom, a láda miatt, amit a felhő ad, illetve azért csilliószor több tp-t ad, mint a másik event felhője, bár ott van egy dekorokra ható tulajdonság is.
    Mondjuk 480 db szupertápért jobb is lehetne ez a felhő, de hát ezt kaptuk. Állatokat beveszem majd a földekről este, és cserélem a leghosszabb érésű növényre, hiszen a másik event felröpije csak növényekből jön. :( Majd meglátom, hogy a másikkal hogy haladok, elméletileg ehhez a tenyésztéseshez megvannak a szükséges mennyiségek az adott állatokból, bár a nyúlból és tyúkból muszáj leszek kirakni ólakat majd, mert a táp miatt gyorsan fogynak.
    Mindenkinek sok sikert és hajrá, ha belevág.
     
    spagetti24, meszimarsi és Gio kedveli ezt.
  3. zali1111

    zali1111 Fórumlakó

    Köszönöm szépen.

    Bocsi, ez Wellwisher-nek ment a táblákért!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 14.8.18
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Csak annyit, hogy napi 1 színes állatkával 1 év alatt a felhősor ára már vissza is jött bőven. Utána már gyakorlatilag szupertáp és állat gyárként üzemel.

    Figyeld a piacot, mert valszeg fel fog menni a biztosíték ára!
     
    hoyabella, meszimarsi, Fatther és 15 más kedveli ezt.
  5. Vyca-cica

    Vyca-cica Fórum hercege

    Sziasztok!
    Az eventismertetőben a juh tyúk nyúl-nál jól látom hogy csp értékben van a táblázat megadva?
    Gondolom ott is pajtaértékkel kell számolni ugye?
    Köszönöm
     
    benedekbobe63 kedveli ezt.
  6. delfin929

    delfin929 Fórumprofi

    Igen, azzal :)
     
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Mindig is azt hangoztattam, hogy amit meg lehet szerezni, azt érdemes, mert hasznát fogjuk venni. Minden felhő megszerzése megéri hosszútávon. Csakhogy.
    Napi egy elsőszintű tenyészállat értéke évi 20-25 millió. Ez azért nem az az összeg, amiért feltétlenül teperni kellene. Ugyanakkor viszont, emlékezzünk csak vissza az egyik korábbi tenyésztős eventre, ahol egérből kellett nagy pajtaértéket beadni, és ezen sokan elvéreztek. Most azért nem annyira durva a helyzet, de mégiscsak alacsony pajtaértékű állatokból kell beadni jelentős pajtaértéket.
    Aki üres pajtával, csak alapállatokkal vág neki, könnyen bajba kerülhet. Az egy tenyészállatra eső kb. 50 tenyésztésből ugyanis csak nagy-nagy szerencsével jöhet ki a beadandó érték. Vegyük a juhot. Az eventhez (most csak összértékkel számolva) kell 15 göndör bárány vagy 45 csupasz juh vagy 150 fekete bárány vagy 375 barna birka vagy 3215 juh. Szerintem ez BB alatt sem valószínű, hogy összejöjjön az 50 tenyésztésből, így a piacról kell kipótolni. Erősen kétlem, hogy ez megúszható állatonként 5-5 millióból, hogy az "1 év alatt behozza az árát" teljesüljön. (Ezek régi tenyészállatok, nem is került rájuk sor az utóbbi időben - nem hiszem, hogy nagyobb elfekvő pajtakészletek lennének belőle. Aki nem dobálja be az eventbe, amit tenyészt, az a piacra fog tenyészteni, de ez szűkösebb kínálatot jelent nagy kereslet mellett.)
    Szóval nem biztos, hogy igazam lesz, mert hírhedten rossz jós vagyok, de én tartok attól, hogy ez az event is sokak számára bizonyul majd kemény diónak.
    És egy kis taktikai megjegyzés: aki a pajtaérték növeléséért tenyészt, az csak alapállatot tenyésszen. 4 magasabb szintű állat értéke mindig több, mint az eggyel magasabb szintűé. A BB alatt rendszerint csak 2 alap vagy 1 elsőszintű állatot kapunk ikerként, viszont a megfigyelések szerint az ugrás esélye csökken. Vagyis valószínűbb, hogy magasabb szintű állatokat tenyésztve az összesített pajtaérték csökken, mint nő.
     
  8. kornoczi.moni

    kornoczi.moni Járnitanuló

    Sziasztok!

    Nekem tetszik az event! Na persze nem a felhő miatt, hanem a köztes ajándékok vonzanak. Nekem sokat jelent a feladatokban lévő Tpk, arany banánok, farm pengők, csatnik és enyéb nyeremények...
     
    Gio, genka53 és dagi18 kedveli ezt.
  9. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    A ládikó 1. szintű állatokat ad. Éves szinten ez 365 színes állat. Itt tenyészt az emberke 240 kupiban és kész az event. Ebből kb. 360-400 színes állatocska lesz. A többit visszadobja alapként. Ezért mondom, hogy 1 év alatt kb visszahozza az árát. A ládika gyűjti a következő bedobálásra a színes állatokat.
    Azon kívül ritka az az emberfaj, aki egyáltalán nem tenyészt egy bumm alatt. Továbbá a szamaras egyáltalán nem kell a felhőhöz, de nem lehet kihagyni, sajnos. Vagyis 240 tenyésztés kell, amiből visszajön 90 sztáp azaz 390 sztáp elegendő. És még 2 gyárfejlesztéssel is bővül a készlet. Vannak felhősorok, melyek színes állatokat adnak, többek között barna birkát is. Mindenik állatból van bőven játékban neonól is, melyek eddig igen olcsóak voltak cserenapkor. Szóval bakkfitty, amit kér az event. Ezért ezzel a kis felhősorral is megérős. Mint mondottam a felhősor hosszútávon bőven visszatermeli azt, amit most bele kell feccolni.
    Ha valaki eljut arra szintre, hogy heti 100 színes állatot termel, onnan már jön a Kánaán.
     
    Utoljára szerkesztett: 14.8.18
    meszimarsi, taga1, tothkrisi5 és 11 más kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    De jóóó a szamár kimaradhat? :eek: ez nálam kimaradt... o_O szóval megyek megnézem mit ad a csacsi sor... aztán döntök... kihagyom e;)

    Mivel sorban teljesíthetőek a feladatok szamaragolni is kell;)
     
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    A szamarast nem tudod kihagyni, mert csak sorban lehet teljesíteni a bódékat.
     
  12. dagi18

    dagi18 Fórumelemző

    Szia! Sziasztok!

    Egyetértek. Nekem is tetszik, csinálom. (jobban mint a másik, de biztos azt is csinálom)
    Tenyésztést mindig csak boom alatt indítok. Az ikreken kívül az is tetszik, hogy gyakran visszakapom a 4 alapállatot. Szóval szerintem megéri, de most meg fogom nézni, hogy jövök ki egy adagból, visszajövök és holnap este leírom.
    Felhő egy év alatt hoz 12775 e. TP-t és ugyanennyi BTP-t +365 ládát. Sok kicsi, sokra megy.
    :)
     
    spagetti24, steve223, meszimarsi és 3 más kedveli ezt.
  13. tz67

    tz67 Járnitanuló

    És még egy kitehető is van benne a felhőhöz.
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Annak a 360-400 színes állatnak a zöme elsőszintű lesz 700-2400 pajtaértékkel. Ha jól ugrál, akkor is csak 7-800 ezernél vagy pajtaértékben, és az öt állathoz összesen kell több mint 3 millió.
    ---
    Taktikai tanács 2.: általában az ilyen eventek alkalmával az alapállat a legdrágább a pajtaértékéhez viszonyítva, és ahogy egyre megyünk feljebb, egyre olcsóbbá válnak az állatok. Tehát a pajtaérték növelésének piacos megoldása: alapállatot eladni, és magas szintű állatot venni. (Ne túl magasat, hogy ne haladja meg a beadási értéket.)
     
    Utoljára szerkesztett: 14.8.18
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Uraim!
    Meglepően dekoncentráltak ma.......
    A bódék csak sorban teljesíthetők, tehát a szamarast nem lehet kihagyni, ha valaki a felhőt meg szeretné szerezni. A tehenes bódéban van a felhő. Tehát azt sem lehet kihagyni.
    Hozzak kávét?
     
  16. dagi18

    dagi18 Fórumelemző

    Szia!
    Duplát kérek, talán most cukor nélkül, akkor talán nagyobbat üt! :);):pxD
     
    spagetti24, meszimarsi, tothkrisi5 és 7 más kedveli ezt.
  17. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Természetes, hogy csinálom, hisz tetszik az event!
    Felhőt is kapunk, Boom is lesz, sőt, luxus-bájitalos tenyésztést is tudunk csinálni, mi kell még?!
    Nem adtam össze a TP-t, meg a CSP-t, meg a stb.,- t mert nem izgat különösebben. Sok kicsi sokra meg elven a plusz ajándékok is jól jönnek mindig.
    Beadandók:
    Állat, tenyészállat PÉ; CSPszerszámöv db
    JUH 450 000 50
    TYÚK 600 000 30
    NYÚL 252 000 50
    SZAMÁR 600 000 30
    TEHÉN 975 000 80
    SUM: 2 877 000 240
    Egy menet ma bemegy a szexikuckóba :D, a második pedig holnap délután. Igaz később jutok haza holnap, de este 10-ig bőven meg lehet csinálni, a másik event beindításával egyidejűleg. ;):):D
    Sikeres eventezést kívánok mindenkinek! :):D:inlove:
     
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Meleg van meg minden... Köszönöm szépen. De inkább megyek, és csinálok magamnak, az most gyorsabb. Ez van, ha két ismertetőt kapunk egyszerre. A másiknál hagyható ki az utolsó feladat a felhőhöz - kissé összekeveredtek a fejemben.
    Amúgy a mondandómat ez semmilyen tekintetben sem érinti.
     
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Aha, szóval én lassan tudok kávét főzni.... Ezt megjegyeztem. :pEzért még számolunk. xD

    Toma, tudod jól, hogy a te szavad mennyit számít a fórumon. Időnként komplett itinereket írsz, amiket pontról pontra lehet követni.
    Ezért tartottam fontosnak, hogy a zárójelben lévő baki miatt is szóljak.

    Lehonál ugyanez a helyzet, hiszen azt elemzi, hogy ez a felhő hosszú távon megérős. Ha valakit meggyőz erről, és az illető belevág ebbe a nem kis pajtakészletet igénylő eventbe, nehogy az úgy álljon neki, hogy szamár nem kell és útközben veszi észre, hogy mégis.

    Csupán ezért pontosítottam.
     
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Jó kávéhoz idő kell. Nekem nem jó kávé kellett, hanem gyors. A számolásnak meg állok elébe...
    Jól tetted, hogy szóltál, örülök neki. De akkor ki is javítom a hsz-t, nehogy félreértés legyen.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.