Visszajelzés Kockázatos kihívás 4. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 5.2.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kelleri

    kelleri Fórumszaki

    Sziasztok van egy pár tetszetős ajándék. :)
     
    Gio, Sali~*.*, -katalinjani- és 2 más kedveli ezt.
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Valamiért így kellett ennek lenni.
    Ha másért nem, hát azért, hogy láthassuk mennyire nem számít, hogy kiváltottuk vagy nem váltottuk ki, hogy eventezünk vagy nem eventezünk.

    A kockás eventhez nem kell memória. Csak dobni kell. Nem kell megjegyezni semmit.
     
    osztrak12, Gio, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kár hogy nem lehet mazsolázni:p
     
    spagetti24, brekkencs., ildiko44 és 2 más kedveli ezt.
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha az egész eventet megcsinálod , kimazsolázhatod mindet . :p
     
    osztrak12, Gio, spagetti24 és 5 más kedveli ezt.
  5. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Talán a felhőig eljutok de még nem tudom mi a terv hétvégére :)minél jobb az idő annál többet csavargunk a családdal.
     
    Gio, heureca3, -katalinjani- és 4 más kedveli ezt.
  6. zali1111

    zali1111 Fórumlakó

    Sziasztok! Lenne egy kérdésem, nem tudtam visszaolvasni, de ha egy modi segítene:
    a kint maradó turmixgép minek számít: azaz jól gondolom, nem jön belőle felröpi, ugye?
     
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Mivel a váza ikonból vettük ki , ami dekor szerintem , az is marad örökre , és a kütyük nem adnak felröpit . :p
     
    osztrak12, heureca3, szekulagábor és 2 más kedveli ezt.
  8. zali1111

    zali1111 Fórumlakó

    köszi, ez volt a tippem nekem is, csak gondoltam, megkérdezek mást is...Köszi, Báró!
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  9. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Egyszer én is jeleztem,hogy a 14 órás indulás még talán jó a befejezés lenne 18 órakor de nem változott.
     
  10. xyloppa

    xyloppa Utánpótlás-írogató

    melyik területeken lehet eventnövényt ültetni, honnan jön a felreppenő?
     
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    • Ültethető: Főfarm , Szédült szántó , Erdei tisztás
    • Felröppenhet:
      HOL?
      Farmon, Szántón , Tölgyesben
      MIBŐL?
      Növényekből , fákból , állatos és terményes ólakból , valamint a tenyésztésből közepes gyakorisággal
     
    Gio, heureca3, juliannakoczkas és 3 más kedveli ezt.
  12. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Köszi :)


    Szia Leho!
    Köszönöm a bíztató szavakat :)
    Igen, a helyén kell tudni kezelni a dolgokat, örök tanulás ez ;)
     
    Gio, heureca3, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  13. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    A bp megint rosszul csúsztatta el az eventeket. A kockapókerhez a koktél nagyon illene.
     
  14. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Német központú cég a Bigpoint. Magyarország szerencsére egy időzónában van Németországgal.
    Bigpointnál a délután 2 az még munkaidő. Az event indulásánál azért jó, ha van ember, aki közbe tud avatkozni ha szükséges.
    Világ más országaiban is CET 14:00 órakor indul az event. Úgy gondolom, nekünk ez még mindig szerencsésebb, mint mondjuk ha valakinél hajnali 1-kor indul az event állandóan :eek:o_O
     
    Gio, genka53, FarmerAndie és 9 más kedveli ezt.
  15. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!
    Ne legyél szomorú, a kisbaba a lényeg. Én ezt azóta helyezem a játék elé, amikor két éve megszületett az első unokám és mindent a kisbaba elé helyeztem, mert tényleg csoda egy ilyen kisbaba, és emlékeztet arra hogy milyen volt amikor az enyémek voltak kicsik.

    Csináld az eventet ahogy az időd engedi, ha nem tudsz időben aratni vagy éppen úgy jársz mint a turmix eventnél, akkor sem történik semmi, mert ez egy játék és a család az első:)
     
    gyfa, Gio, hóóvirág és 6 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Sokféle taktika van.

    Mindenképpen érdemes a bónuszokat begyűjteni. A bónusz akkor jár, ha először jön ki a kombináció - nem egy dobásból, hanem amikor első alkalommal dobod meg.

    Én 3 csoportra osztom a kombinációkat:
    1. pár - drill - póker - flös
    2. kis sor - nagy sor
    3. full

    Az első dobás után:
    Ha van 3 egyforma szám, egyértelmű: drill, de lehet póker vagy flös; illetve esetleg full.
    Ha van egy kis sor, egyértelmű: kis vagy nagy sor a vége.
    Ha csak 2 egyforma van, akkor a többi kocka alapján döntök, hogy a sorok vagy az egyformák irányába menjek.
    Ha a sor mellett döntök, akkor a második dobásra meg kell lennie a kis sornak. Ha nincs meg, inkább a meglévő párral próbálom a harmadik dobást; sorra csak akkor folytatom, ha 5 különböző, de nem sort alkotó kockám van. A sornak megvan az a veszélye, hogy a "semmi" lesz az eredmény, még egy pár sincs benne.
    Full-ra direktben nem szoktam menni, mégpedig azért, mert a 2 pár hiányzik a kombinációk közül (mivel sokat kockázom családi körben, ez nagyon zavaró). Ha elsőre az jönne ki, inkább csak az egyik párt hagyom kint, és drill-re, pókerre... megyek. (Néha, ha van kedvem, bepróbálom a full-t, de azt sokszor buktam be, és ha nem jön be, akkor csak egy pár van; ezért nem javasoltam.)
    Valahogy így...
     
    j.ildi, z2856, Sikka1 és 16 más kedveli ezt.
  17. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok. Ez az egyik kedvenc eventem. Gyerekkoromat idézi, sokat kocka pókereztünk akkor. Hogy az előző pókeres eventeknél milyeneket dobtam nem tudom, de azt hiszem elég jól mert a felhők a rávalókkal mindig meglettek. Remélem ez most se lesz másként. Területet nem bontok, ami kinn van azzal várom az eventet. 1 terület ól és terményes, 1 terület fa, 1 terület növény, na ide 2 óra múlva hosszút ültetek, az se baj, ha du. 4 körül érik be, addig én is dolgozom. Egyébként nem sok az a 2 óra vesztés eventkezdéskor annál aki 8-4-ig dolgozik. Szerintem.
    Na szerencsére fel :p
     
    petrovszkikata, gyfa, osztrak12 és 5 más kedveli ezt.
  18. _angela76_

    _angela76_ Rutinos

    Persze, mindig van rosszabb, ez biztos. De attól ez még nem lesz jó. Az, hogy nekem három óra mínusszal indul minden event, és két órával hamarabb lezárul, az sokat tud jelenetni, mert az nettó 5 óra mínusz. És az egy teljes garnitúra átlagos eventnövényt, plusz a felröppenőket jelenti. Ez nekem hátrány..... Az utóbbi eventeknél nagyon meglátszott, hogy pont emiatt nem tudtam befejezni. Ez helytelen. Ha valami rossz, azt meg kell változtatni, nem pedig arra hivatkozni, hogy lehetne még rosszabb is. Én szeretem a teli poharat nézni: lehetne sokkal jobb is. Szerintem sokan örülnének. Nem ez lenne a fő cél?
     
    osztrak12, heureca3 és Fatther kedveli ezt.
  19. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Hát... Sokkféle taktika?
    Ha valami, akkor ez csupa matek. És a valószínűség kell vezérelje a taktikát. Vagyis a várható esélye annak, hogy valami bejön és annak milyen értéke van. Ez működik az európai vagy az amerikai pókerben is. Vagyis, aki a valószínűség mentén játszik. Betartva, a legnagyobb szigorral a matematikai eredmények által diktált döntési mechanizmusokat. Ez az egyedüli taktika. Minden más szerencsevadászat. Hosszú távon biztos bukta.
    Az első dobás után tudni kell dönteni a kockák értékei és táblánk függvényében, hogy merre tovább. Ebbe benne van az, hogy egy kockát sem tartunk meg, egészen addig, hogy négyet tartunk meg. Ha mind az öt értékes, akkor már nem is kell erőlködni.
    A második dobás után fel lehet mérni, hogy közelebb vagy távolabb kerültünk várakozásainktól, esélyeinktől. Itt még lehet variálni, de már csak fele esélyünk van ahhoz képest, ami előtte volt.
    Itt a jó taktika, illetve az egyedüli taktika a kőkemény matematikai valószínűség lehet. Lehet másképpen is ezt játszani, de az nem nevezhető taktikának.
     
    [erika05], osztrak12, Gio és 6 más kedveli ezt.
  20. _angela76_

    _angela76_ Rutinos

    Eventkezdés: -3 óra, 4-ig dolgozom, és 5-re vagyunk itthon, mire becsörlőzöm a gyereket az oviból. Event vége: 12 óra, ugyanis csak ebédidőben férek hozzá. Azért az az öt óra szerintem nem olyan elhanyagolható..... :D Ez egy játék. Elviekben. A játékok általában szórakoztatóak, jó érzést keltenek, azért csinálja az ember, nem? ;)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.