Visszajelzés Kockázatos kihívás 4. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 5.2.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Nekem CSAK(?) döntenem kell,hogy megtartom valamelyiket,vagy valamilyen irányban megyek tovább?--- Aztán,honnan tudjam,hogy mit csináljak? Milyen irányokba mehetek tovább?

    Rosszul emlékszem az előző ilyen játékokra vagy valójában bal oldalon volt az asztal és amit dobtam,abból,hogy mit tudok kihozni,arra volt puska a jobb oldalon?
    Nem volt ez olyan őrdöngős nehéz és a Felhőm is teljesen meg van,tehát csináltam.:eek:
    Lesz, ami lesz alapon,mert pénteken én nem leszek,így 100-al-gázzal neki ugrom a Ragyogó Nimbuszkának.Remélem,hogy pénteken haza érkezvén meg én leszek a ragyogó és jöhet a folytatás.
    Ha nem megy,akkor a szomszéd hordóját csapra verem és vígan dobálózom. Itt nem én,nem a tudásom,hanem a Szerencse Úré a nagyobb falat.
    E táblát nézve és emlékezetembe kutatva, a 2-6 volt nálam a menő.;)xD
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 6.2.19
    Gio, -kaktuszable-, Leho69 és 6 más kedveli ezt.
  2. Szabi451

    Szabi451 Rutinos

    Szép jó reggelt mindenkinek!
    Nem tudok pókerezni,mikor a kockás event van, mindig van előttem 1 lista hogy tudjam mik az összeállitandó formációk :)
    Mondhatom nem sok sikerrel megy a dolog :music:
    A felhőig szeretnék eljutni,utána majd alakul,de mihamarabb visszarendezném a tölgyest,mert nagyon megcsappant a "zöld csöpp " mennyiségem :wuerg:
    Nefelejccsel várom az eventet.... lehet hogy csak 6 után tudok kezdeni,a délutánt kibérelte a feleségem... :D:inlove:
     
    Lillapilla73, Melan, Gio és 11 más kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Mivel a felhőhöz 65 játék kell, annak a növényigénye pontosan megadható. Ha a jobb oldalon is van célod, akkor igen, legalább 20 játék kell a számoláshoz, de a 100 pontos bónuszok nagyon bezavarnak. Miattuk a játékonkénti átlag az event során folyamatosan csökkenni fog - ezt feltétlenül be kell kalkulálni.
    Persze, igazad van, de nem a profi sporteseményekre gondoltam, hanem a saját életünkben előforduló játékhelyzetekre. Hiába sakkozol vagy pingpongozol jól, egy versenyen elért helyezésedben szerepet játszhat a sorsolás is. De mindez csupán mellékmondat, nem akarok tovább offolni.
    Milyen veszteségről beszélsz? Tényleg azért kellene minden egyes játék során valószínűségeket számolni, hogy a 65 menetben elért pontjaimmal a jobb oldalon a 40. sor helyett esetleg - ha bejönnek a valószínűségek - a 42-ig jussak el? És ha nem számolok, és csak a 40-ig megyek, akkor az a veszteség? Ne vicceljünk már.
    Annak az esélye, hogy elsőre flöst dobok, 1:1296. Vagyis statisztikailag 1296 játékból egyszer jön be. 65 játék egyszerűen túl kevés ahhoz, hogy a valószínűségekre érdemben támaszkodhassak. Igen, számolgathatnék, de azért a pár többletpontért egyszerűen nincs értelme. És ne akard nekem beadni, hogy Te minden dobás után számolsz, mert úgysem hiszem el. Az esetek nagy részében józan paraszti ésszel is a valószínűségek mentén döntesz. A kétes helyzetekben viszont már nem az fog dönteni, hanem hogy óvatosabb vagy bevállalósabb játékos vagy-e.
    Pl. az általam írt helyzetben, az 1-2-2-3-5 dobásoknál 3-szor akkora esélyem van 3 kockával kettest dobni a drillhez, mint eggyel 4-est a nagy sorhoz. A nagy sor viszont 3,333-szoros pontot ad. Az első esetben a drill helyett jöhet póker vagy flös is, viszont van egy biztos párod. A másiknál ha nem jön be a nagy sor, akkor akár még egy párod sem lesz. Lehet tehát számolgatni, ha akarsz, hogy melyiknek van nagyobb várható értéke, és ha kellően sok játékot játszanál (sok ezret), akkor érvényesülne is. De 65 játék ehhez kevés. Vagyis marad az egyéni stílus vagy választott stratégia (mindegy): inkább mész a nagyobb esélyű, de kevesebb ponttal kecsegtető drill-re, vagy kockáztatsz, és rámész a nagy sorra.
    Az is matek ám, ha a matematikai ismereteid birtokában úgy döntesz: számodra nem éri meg számolgatni...
     
    Lillapilla73, Melan, marcsi152 és 17 más kedveli ezt.
  4. boszi52

    boszi52 Rutinos

    Ez szerencse kérdése ,rajtad is múlik,hogy hány lapot cserélsz de leginkább a gépen. Olyan mint a felröppenő,egyes részeken több felröppenőt kapnak a növények után,mások kevesebbet. Vagy a véletlenszerű ajándékoknál is van aki túl sokat és nagy értékeket kap te meg kidolgozhatod a beled és még sem sikerül. Olyan mint az életbe . Az egyiknek sikerül a másiknak nem. Játszani kell és nem kell félni .Az előző eventnél azt hittem,hogy nem fogom tudni teljesíteni . A jó tanácsok segítettek elérni,hogy nyertes legyek.
     
    Gio, osztrak12, bubafejgingo és még 1 ember kedveli ezt.
  5. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok!Életemben csak itt játszottam kocka játékot,sok jó ötletet adtatok hozzá.Rengeteg növény kell megint, fullra tuti nem tudom megcsinálni.Megjegyzem, az előző kockáson is csak 80 körül tudtam össze guberálni a pontokat!xDNem értek én ehhez na!Amúgy utálom a szerencsejátékot!!!
     
    drunyi, Ribiszke, szöszi50 és 3 más kedveli ezt.
  6. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Igaz pokerezni nem tudok, megis ez a kockazas a kedvenc eventem, sokkal jobban szeretem mint a baltazast :p
    Vegeig nem mindig sikerult eljutnom, de a fontos ajandekokert mindig kuzdok, vetek , kapalok, aratok becsulettel. Most is ezt fogom tenni . A duplakat megtartom aztan lesz ami lesz :)
    Sok sikert es szerencses kockazast kivanok mindenkinek :D
     
    Melan, SzilvaG, Gio és 6 más kedveli ezt.
  7. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Sziasztok :)

    Kocka-Pókeres event...hmmm, tiszta lutri, meglátjuk, nekiállok-e, csak szórakoztatóbb event lesz, mint a (NDK-s) "turmixgépkirakósfigyelősbedobozolósmegintkirakós" őrület...de azt is megcsináltam...egyre jobban fáraszt az egész Farmerama, ez már nem is pihenés...és nem is játék---
     
    Lillapilla73, soresne, Melan és 10 más kedveli ezt.
  8. parasztfalva

    parasztfalva Fórumprofi

    Ez ez egyik kedvenc minijátékom! Tényleg kedvenc, mert pl. a baltásat is szeretem, de ott a sokadik dobás már uncsi, itt viszont nem.
    Eleinte én sem értettem belőle semmit, pedig nagyon egyszerű: Dobsz, az eredmény kiad valamilyen formációt, amit a játék mutat is, hogy melyik lett. Megnézed, mennyi pontot ad. Ha sokat, akkor érdemes elfogadni, ha keveset, akkor kockáztatsz és dobsz újra. Ennyi :)
     
    nagymami2, Melan, Gio és 4 más kedveli ezt.
  9. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Sziasztok!
    A legnagyobb különbség az igazi póker és ez között, hogy ott ellenféllel játszol. Nála kell nagyobbat teljesítened. Így akár egy párral is nyerhetsz, ha neki semmije sincs. Sőt, akkor is nyerhetsz, ha semmid sincs, de jól tudsz blöffölni. Ezzel lehet a legtöbb pénzt nyerni. Itt ilyen nincs, a gépet nem lehet átverni, mert "tudja" mi van a kezedben. Itt csak magad ellen játszol.
     
    Cyra65 kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Kimész a netre, a gugliba beírod a kockapóker és rákeresel. Percek alatt mindent tudsz.

    Ahhoz végtelen türelem kellene, minden egyes dobás után számolgatni. Nem ilyesmiről beszélek.
    A neten fel lehet lelni jó ökölszabályokat mindenféle típusú játékra. A kocapókernek is megvannak az alapvető összefüggései. Ezeket jó előre meg lehet alkotni egy kis tabicskuban, nem is kell fejben tartani. Megvannak a sorminták és aszerint lehet is dönteni. Vagyis első dobásnak mindig van egy sormintája, amiből 3-4 esetén bármit dobhatsz (pl tört sor), mert semmivel sem vagy előrébb matematikailag, bármit is tartasz. Ilyenkor fontos a játéktábla, hogy még milyen kombinációt nem dobtál.
    Az, hogy elsőre flöst dobsz (egy dobásból 5 egyforma) szerény véleményem szerint 1:7776. Az 1:1296os valószínűséggel a póker bír.
    De lényegében Te sem írsz másról, mint amiről én. Én csak annyival térek el tőled, hogy azt állítom, hogy léteznek már előre megalkotott döntési stratégiák a sorminta függvényében. Illetve, bárki kiszámolhat magának egyet a saját ízlésének megfelelően.
     
  11. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Sziasztok mindenki!
    No, ez az! Hiába dolgozom én a belem ki,ha gép nem adja,mint a röpiket sem úgy,mint másoknál. Így viszont tehetetlen vagyok. Turmixoltam én,mint az örült,sőt jóval többet a kelleténél és jött a rengeteg szamaras kép. Szerintetek volt benne 1 zebra is? Nem-nem!--Volt gólya,tyúk, Csacsikovács,101-dik Tigris,de Zebra az sehol.--Ennyit a szerencsémről és a lapok járásáról.
    Most értettem meg azt,amit eddigi ilyen játékon alkalmaztam.--Ha sok pontot ad,akkor elfogadom,ha nem,akkor megyek tovább. Nálam tényleg ennyiből áll a Póker tudásom és semmi többől. --- Neki ugrom tehát 14 órakor az aratásnak- felszaporításnak és jutok,amíg jutok,csak a felhő meglegyen. Semmi nem rajtam múlik,hisz én készültem!:p
     
    marcsi152, Ribiszke, bubafejgingo és 3 más kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    1:7776 eséllyel dobsz pl. 1-es flöst. De 6-féle van belőle, ezért 1:1296. A póker esélye egy dobásból 25:1296.
    Egy kockával annak az esélye, hogy pl. 1-est dobsz, 1:6. Két kockával két egyest 1:6 x 1:6 = 1:36. Így 5 kockával 5 egyest 1:6^5 = 1:7776 eséllyel dobsz. Bármely flös ennek 6-szorosa, vagyis 1:1296.
    Póker:
    Négy egyforma, plusz egy másik. 1:6 valószínűséggel dobsz pl. 1-est, 1:6^4 = 1:1296 valószínűséggel dobsz 4 db egyest. Az 5. kocka 5:6 valószínűséggel nem ugyanaz, mint a többi. A kockáknak 5-féle sorrendje lehet, és 6-féle számból jöhet póker. Ha ezt összegzed, akkor 6 x 1:6 x 1:6 x 1:6 x 1:6 x 5:6 x 5 = 25:1296.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.19
    Lillapilla73, Gio, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  13. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Szia Toma!
    A kiemelt esetben én azért megrizikóznám második dobásra a nagy sort, aztán ha nem jön be, a harmadikra ennek függvényében döntenék.
     
    Gio és -BombadilToma- kedveli ezt.
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ez igaz, mert az, hogy melyik flös vagy póker csak a bónusz esetében számíthat, az alappont, ami magas mindkét kombinációnál, mindegyik esetében jár. Akarom mondani, hogy e két kombináció esetében nem érdemes nézni a +100 pontot, mint a drill vagy pár esetén.
     
    Gio, bubafejgingo és -BombadilToma- kedveli ezt.
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Jó, az az egyik lehetőség. Viszont a 3. dobás előtt (már ha nem jött be a nagy sor) ott állsz legfeljebb egy párral vagy anélkül. De miért is ne? Játék...
     
    Gio, bubafejgingo, Leho69 és még 1 ember kedveli ezt.
  16. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Tízesével fogok leülni kockázni a felhőig jó lenne eljutni:)
     
    Gio kedveli ezt.
  17. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Igen. Ha egy párom van, akkor azt kivenném, és három kockával dobnék. Ha viszont a hatos jönne ki, biztos mind az öttel. Csak lesz valami... :D
     
    HéricsBáró és -BombadilToma- kedveli ezt.
  18. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Lenne még egy technikai kérdésem. Dobás után azokat a kockákat tudom félrerakni, amiket meg akarok tartani, és a fennmaradókkal dobok újra, ugye?
     
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Eddig így működött!
     
    HéricsBáró és FarmerAndie kedveli ezt.
  20. Bence140602

    Bence140602 Junior szaki

    Én is nagyon -nagyon szeretem. Meg van minden kellékünk otthon. Írjuk papíron ki mit teljesített és még mit kell. Általában szilvesztekor hogy fenn tudjunk maradni egy éjféli koccintásra. Igaz nyeremény nincs, csak játszunk egy jót !
     
    Ribiszke, Gio, brekkencs. és még 1 ember kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.