Konyhaasztal a törzsasztalon - nem csak receptekkel

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 2.10.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sajnos elfogyott, mire eszembe jutott, hogy le kellett volna fotózni....
    Neve nincs az ételnek, reggel találtam ki.

    Végiggondolva, hogy mi van itthon és kinek kell főznöm, valami gombásra esett a választás.

    Vettem fél kg csiperkegombát. Minden más a hűtő rendezgetés közben került a kezembe.
    Kerek forma aljába kevés olajat tettem. A gombákat megtisztítottam, a lábukat kitördeltem. Üreggel felfelé belerakosgattam a kerek tálba. Maradék főtt babot tettem a gomba kalapjaiba. Találtam két szelet tarját, 4 db kockasajtot, pár szál petrezselymet. Felaprítottam, összekevertem, picit megborsoztam. Ezt a sajtos "krémet" ráhalmoztam a gombákra, a babszemek tetejére. Forró sütőbe tettem.
    Amikor már szinte készen volt a gomba, helyet csináltam a tálban és a gombák közé ütöttem 4 tojást. Vissza a forró sütőbe.

    Nagyon finom lett. Kétemberes vacsora lett ebből a mennyiségből.
     
  2. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok! Megint én.... xD

    A napokban valakivel a találkozókról beszélgettünk. A régi szép időkről.
    Szóba került az a piknik, amit a Városligetben tartottunk. Szóba került Mimi répatortája, Márti mama spárgás pitéje és az a szendvics, amit én vittem a piknikre.

    Megígértem, hogy a receptjét leírom ide.

    Az eredeti ötlet talán Stahl Judit valami nagyon régi receptjéből volt. Ő grillcsirkéből csinált szendvicset, emlékeim szerint.

    Tehát az én csirkés szendvicsem.
    Az alábbi mennyiség 4 kamaszfiú számára készült az elmúlt napokban:
    Magas falú serpenyőben olajon ropogósra sütök egy kis csomagnyi, csíkokra vágott bacont, erre dobok egy kisebb fej vöröshagymát apróra vágva. 2 csirkemellfilét apró kockákra vágok és a baconös-hagymás alapra teszem, borsozom és kicsit sózom. Átforgatom, készre sütöm. Az a jó, ha nem lesz leve. Ez akár előző nap is elkészíthető.
    20 dkg puha vajat kikeverek egy kis csokor, nagyon apróra vágott petrezselyemmel, 5-5 dkg trappista és füstölt sajttal. Fokhagymasóval és őrölt borssal fűszerezem.
    10 db hotdog kiflit félbevágok, gazdagon megkenem a fűszervajjal és belekanalazom a kihűlt csirkemellragut. Szorosan alufóliába csomagolom. Fogyasztás előtt pár percre nagyon forró sütőbe teszem, hogy kicsit átmelegedjen és a vaj picit megolvadjon. Természetesen hidegen, piknikre, kirándulásra is nagyon finom.

    Akik kóstolták ott a Városligetben, sok évvel ezelőtt, nem panaszkodtak rá. 8)
     
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Tudjátok mi a pulled pork? Valami amerikai BBQ kaja az eredeti, azt hiszem. Nem mélyedtem el a történetében, csak megfőztem. Pontosabban sütöttem.
    Akkora sikere van a kamaszaim között, hogy nemhogy felkerül a családi kaja listára, de nagyon előkelő helyre kúszott azonnal.

    Magyarul talán tépett húsnak nevezik. Egyébként ha beírjátok a gugliba az angol nevet, kidob pár receptet. Kettőt elolvastam, és megalkottam a sajátomat.

    1 kg sertéslapockát tegnap este bepácoltam az alábbi "száraz pácba". Szorosan folpackba tekertem.
    Reggel csináltam még hozzá egy "fűszeres pasztát", amivel jó alaposan átkentem mindenhol a húst. Kiolajozott tepsibe tettem, szorosan befedtem alufóliával, 110 fokra előmelegített sütőbe toltam és 6 órát sütöttem.
    Egyik számot se gépeltem el. A lényeg az alacsony hőfok és a hosszú idő.

    A hús omlósra/szálasra puhult. Nem száradt ki és olyan finom szaftja lett, hogy csak ámultunk. (Legközelebb kétszer ennyi "pasztát" csinálok, hogy több szaftja legyen.) Amikor langyosra hűlt, villával bontogattam szálasra a húst.

    Ezt zsemlébe/buciba töltik (a receptek szerint) és ízlés szerint friss zöldségekkel, coleslaw-val fogyasztják.

    Mi hotdog kifliket pakoltunk meg sok hússal, kanalaztunk rá a szaftból és mellé ettük a zöldségeket. Nekem például ecetes uborkával is nagyon ízlett.

    A száraz pác:
    2 ek barna cukor
    2 ek őrölt pirospaprika
    2 ek só
    1 ek őrölt fekete bors
    1 ek őrölt kömény (nem római kömény)
    1 ek morzsolt majoránna

    A maszatos paszta:
    1 pici üveg (Dawtona) sűrített paradicsom
    2 ek Worcester szósz
    1 ek szójaszósz
    2 ek almaecet
    1 ek fokhagymakrém
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, a pulled pork egy nagyon jó kaja. Több változata is van, és nem csak disznóhúsból jó. A lényeg: bárhogy is csináljuk, a nagyon hosszú sütési idő és a viszonylag alacsony hőfok.
    Lehet fazékban is csinálni, előző nap bepácolni (nem feltétlenül szárazon, valamilyen mustáros páccal is kiváló), minden oldalon lesütni, majd egy fazékban alaplével felöntve, sok zöldséggel, fűszerekkel, szorosan lezárva a sütőben készre főzni-sütni.
    Készítettem már kacsamellet és combot is hasonlóan, akkor egy kis lábasban kacsazsírral beborítva csináltam.
    Nem csak szendvicsbe jó, zöldséges-tésztás, keleti jellegű egytálételeknek is nagyon jó alapanyaga lehet.
     
    Rozi472, vihence, farmerogirl és 10 más kedveli ezt.
  5. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Az amerikai konyha nagyon közel áll a szívemhez, a pulled pork pedig a ranglista elején szerepel, főleg ha street foodot is figyelembe vesszük.
    Örülök hogy kipróbáltátok és hogy izlik. Egy nagyon szerteágazó ételről van szó, nagyon sok féleképpen elkészíthető.

    Amikor jártam amerikában kiskoromban, elképesztő ötletnek tünt, és fontolgattuk édesapámmal, hogy most költsünk erre pénzt? De rávettük magunkat, és az egyik street food eladónál megvásároltuk a karamellás fánkba töltött pulled porkot. És igen, volt benne chedar sajt is és coleslaw is. Nem saját kép, nem találok róla most, de interneten is fellelhető:

    [​IMG]

    Sok helyen a coleslawot ajánlják hozzá, de csemege uborkával és variánsaival is nagyon finom.
    Cibattával, házi kenyérrel, bagelel is finom. Legutoljára házi majonézes, lilahagymás burgonyasalátával készítettem el, az is kíváló volt. A pizzás verziót is ki akarom próbálni hamarosan, mert az egyik nagy étteremlánc hajlandó egyedi rendelésként elkészíteni. :music:
     
  6. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nagyon várom a holnapi napot. Holnap végre együtt lesz a család, így majdnem két és fél hónap után. :inlove:
    Mivel szereti mindenki a családban, készülök is egy kis útravalóval, túrós ökörszemmel.

    HOZZÁVALÓK
    • A tésztához:
      • 50 dkg liszt
      • 3 dkg élesztő
      • 5 dkg cukor
      • 2,5 dl tej
      • 4 dkg vaj
      • 2 db tojás
    • A töltelékhez:
      • 25 dkg túró
      • 2 evőkanál tejföl
      • 3 db tojás
      • ízlés szerint mazsola
      • 1 evőkanál búzadara
      • 2 evőkanál cukor
      • 1 csomag vaníliás cukor

    ELKÉSZÍTÉS

    A lisztet egy tálba szitáljuk, a tejet megmelegítjük, beletesszük az élesztőt, a cukrot, és kevés liszttel 15 percig kelesztjük. A vajat felolvasztjuk, a tojással és a kovásszal együtt liszttel jól összedolgozzuk, és 20 percig pihentetjük.
    Közben elkészítjük a tölteléket. A tojássárgáját cukorral kikeverjük, hozzáadjuk a túrót, a tejfölt, a vaníliás cukrot, a búzadarát, végül a felvert tojáshabot.
    A kelt tésztát kinyújtjuk, fánkszaggatóval kiszúrjuk, a közepét benyomkodjuk, és a túrótölteléket belekanalazzuk. Mazsolát teszünk a közepébe, vagy akár a töltelékbe is keverhetünk. Tojással megkenjük, és forró sütőben 25 perc alatt készre sütjük.

    Az eredmény:
    [​IMG][​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 7.2.21
    Rozi472, Tavirózsa, fénylő. és 13 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Tegnap este begyúrtam két tésztát.
    Társasjáték party volt este és kellett hozzá valami rágcsálnivaló.
    A másik pedig a mai meglepetés reggeli előkészülete volt.

    A társasjátékhoz "Sajtos kártyakekszet" sütöttem. Ez a neve a receptnek a Vidék Íze magazin 2017/05. számában.
    Kevés egyszerűbb (házi készítésű) nasi létezik szerintem. :)
    Fotót nem csináltam róla, mert amennyire finom, pont annyira nem fotogén. :)

    Hozzávalók:
    25 dkg liszt, 25 dkg reszelt trappista, 12,5 dkg vaj, 1 evőkanál tejföl, 1 teáskanál só, 1 csipet sütőpor, 1 tojás

    A tojást felvertem. A felét félretettem. A másik felét összegyúrtam egy tálban az összes többi hozzávalóval. Gyorsan összeállt és szép homogén tészta lett. Egy órára hűtőbe tettem.
    Kinyújtottam 1-2 mm vastagra és derelyevágóval kis négyzetekre vagdaltam. Megkentem a maradék felvert tojással és ment a forró sütőbe.
    Gyorsan sült és gyorsan el is fogyott. xD

    A mai reggeli pedig szintén a Vidék Íze magazinból (2017/04) való recept szerint készült.

    Túrós-sonkás töltött kifli

    Hozzávalók:
    Tésztához: 50 dkg liszt, 25 dkg puha vaj, 2 tojás sárgája, 1 kis pohár tejföl, 2 dkg élesztő, 15 dkg krémsajt (ezt másfél tubus natúr camping sajttal oldottam meg), 1 teáskanál cukor, 1 evőkanál só, +1 tojás a lekenéshez
    Töltelékhez: 15-20 dkg sonka nagyon apróra vágva, 25 dkg túró, pici mustár, bors, só

    Nagy tálba tettem a lisztet, rámorzsoltam az élesztőt, megszórtam cukorral, sóval. Hozzátettem a darabokra tépkedett vajat, a tojások sárgáját, a krémsajtot és a tejfölt.
    Picit maszatos volt a tészta, de többször megliszteztem a kezem és a végén egy homogén, jól kezelhető végeredmény lett. Bezacskóztam és ment éjszakára a hűtőbe.
    Mivel ma sem tudtam aludni, nekiálltam hajnalban az összeállításnak. A töltelék hozzávalóit összekevertem.
    Ebből a tésztamennyiségből 36 db kiflit sütöttem.
    Golyócskákat csináltam a tésztából, amiket sordófával csepp alakúra húztam. A végébe tettem a tölteléket, és a csepp közepén 4 vágást csináltam késsel. Feltekertem a cseppet és kiflire formáztam. Mivel sajt nincs a töltelékben, nem folyt ki belőle semmi.
    Megkentem a kifliket felvert tojással és 200 fokra előmelegített sütőben pirosra sütöttem.

    Így néztek ki az asztalon:
    upload_2021-2-7_16-36-28.png
     
    Tavirózsa, vihence, strawberry49 és 13 más kedveli ezt.
  8. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    Ezt ki kell próbálnom! Az unokáim biztosan imádnák... :inlove:
     
    ljanika6, -ágianyu33-, BackOffice és 3 más kedveli ezt.
  9. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kér belőle valaki?
    Még langyos.

    upload_2021-2-16_19-21-21.png
     
  10. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Na........... kikérem magamnak, így, este 19,30-kor :::)))

    Nagyon jól néz ki ::))
     
    BackOffice és Kuzdern kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Na, még kifogása is van. :D Most készült el. 8)
    Attól félek, hogy reggelire nem sok marad. Éjszaka a manók megdézsmálják. :inlove:
     
  12. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Az a legnagyobb kifogásom, hogy nem kóstolhatom meg ::))
     
  13. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Kedves Zsu!
    Ezen nőttem fel, nincs az a napszak amikor ne esne jól, 1 kakaós csiga...én kérek;)
     
  14. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Képekkel mesélek:

    upload_2021-2-20_14-38-25.png

    upload_2021-2-20_14-38-45.png

    upload_2021-2-20_14-39-11.png

    upload_2021-2-20_14-39-33.png
     
    vihence, nyuszi63, farmerogirl és 21 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Azok a háziasszonyok, akik több évtizede főznek, tudják jól, hogy micsoda nehéz kitalálni, hogy milyen főtt étel kerüljön az asztalra. Nálunk a hétvégi menüben az a hagyomány, hogy nincs hagyomány. A húsleves-rántott hús kombót nem vagyok hajlandó előállítani az év 52 vasárnapján.

    Adott volt az alapanyag: darált sertéshús és a kérdés a családtagokhoz, hogy mi legyen belőle. Én irányítottam szoktam kérdezni, hogy elkerüljem a "nem tudom", vagy a "nekem mindegy" válaszokat.
    Azt tudtam, hogy tölteni szeretném valamivel a fasírt masszát. Eredetileg tekercsben gondolkodtam volna. Mondjuk spenóttal töltve. A fiam leszavazta. Aztán elkezdtünk ötletelni. Szerencsére ebben jó partner volt.
    Így lett a töltött fasírt helyett fasírt torta.
    A húsmassza a "klasszikus" hozzávalókból készült fasírt alap. Annyit változtattam rajta, hogy belereszeltem két hatalmas sárgarépát is.
    A "krémnek" látszó világos réteg pedig egyszerű kifőtt tészta, amit összekevertem tejföllel felvert tojással és némi sóval, borssal.

    A tortaformámat teljesen kibéleltem sütőpapírral, biztos, ami biztos alapon.

    A végeredmény ilyen lett. Mutatós és finom is. Semmi extra, csak egy egyszerű fasírt, picit átformázva.
    Az sem utolsó szempont, hogy jól dobozolható, jól szállítható, jól melegíthető munkahelyi ebéd, kettő az egyben hús és köret. (Sőt, talán egy pikniken se lenne rossz hidegen.)

    upload_2021-2-22_16-51-57.png
     
    rokaro1, fénylő., vihence és 15 más kedveli ezt.
  16. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Csak erős idegzetűeknek. Ez egy igazi cukorbomba.

    A linzertészta fele került a tortaforma aljára. Arra egy adag almáspite töltelék. Egy réteg babapiskóta, majd egy réteg túrós lepény töltelék.
    A linzertészta másik felét megkentem lekvárral, feltekertem és felvágtam. Itt elkövettem egy kis(nagy) hibát. Ezt a tésztát jól be kellett volna hűteni, mielőtt feltekerem, mert nagyon lágy volt és nagyon nehéz volt vele dolgozni így. Sajnos látszik is a második képen, hogy a csigák picit formátlanok lettek. Szerencsére sütés közben kicsit helyreállt a formájuk. Nagyon finom lett, de egy szelet elég tömény volt.

    upload_2021-2-25_20-24-15.png
    upload_2021-2-25_20-24-38.png
    upload_2021-2-25_20-25-18.png
    upload_2021-2-25_20-25-38.png
     
    fénylő., vihence, mimi és 12 más kedveli ezt.
  17. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Idehozlak Gyöngy, itt jobb helyen van a válaszom.
    A pogácsaszaggatónak az volt a szerepe, hogy pontosan a tészta közepére téve, addig vágjam be a tésztát. Tehát nem nyomtam le, mint a pogácsa szaggatásnál, csak rátettem a tészta tetejére. A súlya nem olyan sok, hogy "magától" átvágja a 4 rétegnyi kelt tésztát.
    Igazából csak "mankó" volt a formázáshoz. Így lett (volna) szép szabályos. De a csavarásokat gyakorolnunk kell még, hogy igazán szép legyen a végeredmény. 8)

    A másik alkotásunk egy baracklekvárral, dióval töltött kalács, amit mi zserbókalácsnak neveztünk el.
    Az alkotó páros ugyanaz, mint a nutellásnál.
    Mindkét kalács (formájának) ötlete egyébként a Vidék Íze magazinokból való.

    upload_2021-3-6_20-51-10.png upload_2021-3-6_20-51-53.png
     
    fénylő., vihence, Gio és 13 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nagyon szépn köszönöm, értem már és tulajdonképpen sejtettem, hogy a szaggató csak segédeszköz, közben felvilágosítást is kaptam a tészta állagáról, így már minden világossá vált, nem kelt tésza alap volt ami puha annyira, hogy a szaggató is el tudja vágni a saját súlyától :)
    Ne szerénykedj ez a kalács csodaszép lett, gratulálok hozzá :D és biztos nagyon finom is lett szívesen megkóstolnám :D
     
  19. strawberry49

    strawberry49 Rutinos

    Nőnapra szeretettel a farmos gasztrotündéreknek! :inlove:
    [​IMG]
     
    fénylő., vihence, Gio és 7 más kedveli ezt.
  20. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Szia!
    Nekem is volt egy sikeres kísérletem vele, csak lehetett volna kicsit több a mák benne:

    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=fc7d6911db9083e19743b7ca017fa32d&oe=606A69D8

    Szia.

    Túl nagy képedet linkké alakítottam.
    Kérlek ügyelj arra, hogy a fórumon a megengedett képméret 550X300 képpont, azaz pixel.
    Megértésedet köszönöm! Othep
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.3.21
    fénylő., Gio, BriGitta75 és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.